Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Allegro kupa- widziałeś/oglądałeś skuter niezgodny z opisem? Ostrzeż innych...


rudy_56

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Znalazłem coś takiego i oglądałem

http://allegro.pl/su...3474498394.html

ale, było czuć trochę takie szarpanie przy jeździe i nie wiem czy to tak powinno być czy nie powinno,

Skoro nie wiesz czy tak powinno być to dlaczego wrzucasz do wątku, gdzie znajdują się sprzęty NIEPOLECANE? :)

Przypomnę: w tym wątku zamieszczamy linki do skuterów, które były widziane i dokładnie zbadane live. Jeśli opis ewidentnie nie zgadza się z tym co zastaliście na miejscu to można wrzucać tu info. Oczywiście z dokładnym opisem CO SIĘ DOKŁADNIE NIE ZGADZAŁO.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem dzisiaj z nudów tego kwiatka

http://allegro.pl/gi...3536465898.html

Daleko nie było ale i tak szkoda paliwa, Dolne oryginalne plastiki zastąpione, trudno mi nawet to opisać, czymś o strukturze baranka do zabezpieczenia podwozia. Skuter jeździ prosto pod warunkiem, że kierownica jest skręcona lekko w lewo, w tą stronę również chętniej skręca ;-). Wydech niby oryginał ale dźwiękiem bliżej mu do Akrapovica, może to zasługa początkowej części owinietej jakąś folią Alu i drutem. Sprzedawca nic nie wie, niby się nie zna. UPS zapomniałem dodać, że jest właścicielem dość sporego auto-warsztatu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na zdjęciu z ujęciem bocznym kąt przedniego zawieszenia jest jakiś nienaturalny... Niemal pionowy!! CHyba ktoś nie wyhamował :blush:

Odnośnik do komentarza

Ten akurat chyba rzeczywiście się nie zna, bo ustawić kierownicę do jazdy prosto, to nie powinien być problem nawet dla kiepskiego mechanika. Opis też nie zachęca: "nowy napęd". Ktoś zaszalał jeżeli napęd trzeba było zmieniać.:)

Odnośnik do komentarza

Obserwowałem to ogłoszenie od kilku miesięcy, cena spadła o 4 tyś. pisząc napęd miał na myśli zębatki i łańcuch.

Dzisiaj już staniał o kolejne 100 zł. ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś sprzedaje stary model skuta jako nowy to nie jest kupa?? To przepraszam! Dla mnie to ewidentna próba wprowadzenia ew. nabywcy w błąd. Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza

Chyba coś nie tak z tą pojemnością.

Błędy tytułów czy niezgodności w opisach nie muszą oznaczać, że dana oferta jest nie warta zaintersowania.

Przypomnę po raz kolejny: w tym wątku zamieszczamy TYLKO linki do ofert sprzedaży skuterów, które były widziane i dokładnie zbadane live. Jeśli opis ewidentnie nie zgadza się z tym co zastaliście na miejscu wtedy można wrzucać tu info. Oczywiście z dokładnym opisem CO SIĘ DOKŁADNIE NIE ZGADZAŁO.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Dzisiaj przy okazji udało się mi wpaść i zobaczyć Honde SW T-400 z ogłoszenia:

http://otomoto.pl/ho...r-M3802880.html

po jakiejś dziwnej kolizji ( połamana czasza ale szyba cała???), cały malowany, dziurawe siedzenie, nie spasowane plastiki zwłaszcza szyba, prawy emblemat obdarty - do wymiany, dźwignia ręcznego - połamana, tylna prawa lampa - do wymiany, osłona tłumika plastik -połamana do wymiany, opony - stan agonalny.

Wg sprzedawcy skuter był lekko poobijany, cytuję "jak to w Paryżu bywa" jako że skuter przyjechał z Francji.

Dla zainteresowanych zdjęcia,,

Pozdrawiam

PS. oczywiście bez książki serwisowej.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cena 2650 eur (w tym zysk handlarza) za Sw-t z 2010... i wszystko jasne...

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, bo tak to niestety wygląda rzeczywistość.

Postanowiłem napisać o tym super sprzęcie, ponieważ handlarz powiedział mi, że jest ktoś mocno zainteresowany z Wrocławia, komu podobno wysyłał zdjęcia, przynajmniej tak zrozumiałem, więc może ktoś zoczy ten post i da sobie spokój, oby tak bo, bo szkoda nawet czasu nie mówiąc o kasie.

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/su...3649315160.html

Brak hamulców, przy hamowaniu silnikiem pisk w skrzyni. Silnik wymyty kwasem. Dalej nie chciało mi się go sprawdzać. Szkoda czasu.

http://allegro.pl/su...3632590055.html

Wizualnie chyba najlepszy skuter jaki znalazłem. I na szybko minusy. Najpoważniejszy - wali się po puszczeniu kierownicy. Jeśli spróbuje się to wyrównać balansowaniem, to kierownica jest skręcona, a jedziemy prosto :photo: Jak w tym kawale "a rączki mam tu". Po zdjęciu przekroku widać zapocenia i wycieki. Rama widoczna pod czachą jest jakby oblepiona brudem po wcześniejszym zaolejeniu. Ale skąd tam olej?

Na koniec skutery od Pana z Krakowa. Jest kilka postów na jego temat i kilka osób ma od niego skutery.

Albo nie trafiłem w dobry moment, albo on je tak przygotowuje. Z całym szacunkiem, bo przyjął mnie bardzo miło, ale dla mnie ważniejsze jest późniejsze zadowolenie ze sprzętów dla mnie i kolegów z forum. Ja też sam lubię robić przy moich maszynach, ale jak już coś robię, to pedantycznie, żebym się tego później nie wstydził. Mam może zawyżone kryteria ale mnie się te skutery nie podobały :) Nie wklejam linków do aukcji bo jest tych maszyn sporo ale wszystkie wyglądają podobnie. Wszystko stoi na zewnątrz co skutkuje wyblaknięciem plastików. Może pochodzą one ze starszych skuterów i stąd taki efekt. Dziwnie wygląda maszyna która ma kilka plastików czarnych, a kilka szarych. Spieranie się, że nie znajdę rysy na danym skuterze, po czym widzę loterię w malowaniu elementów jest bez sensu. Lusterka pomalowane pięknie, a uchwyty dla pasażera jakby pięć warstw z wżerami i jakimiś gejzerami. No nie wyglądają te maszyny estetycznie jak dla mnie.

Jednym chyba najładniejszym z roczników jakie mnie interesowały, miałem przyjemność się przejechać. Pod względem mechanicznym poza stukaniem gdzieś z przodu, nie miałem zastrzeżeń. Stoją pod chmurką, więc hamulce trochę źle działają. Może się dotrą z czasem. Niestety silniki też myte kwasem. Gdzieś tam ratowany plastik za pomocą lutownicy, bo pękł. Na szczęście w niewidocznym miejscu. Dwa skutery z tego samego roku i w jednym szyba jakby pumyksem czyszczona.

Ogólne "moje" wrażenie to skutery składane z tego co jest aktualnie dostępne. Pan trzyma się zasad, gdzie są jakie naklejki w danym roczniku i stara się dążyć do serii ale jak na dany rocznik to te skutery są trochę sfatygowane. Schowki tragedia. Ja mam dwunastoletni skuter. Wożę w nim elektronarzędzia i wygląda w środku lepiej.

To tyle na razie, a ja szukam dalej ;)

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/su...3649315160.html

Brak hamulców, przy hamowaniu silnikiem pisk w skrzyni. Silnik wymyty kwasem. Dalej nie chciało mi się go sprawdzać. Szkoda czasu.

http://allegro.pl/su...3632590055.html

Wizualnie chyba najlepszy skuter jaki znalazłem. I na szybko minusy. Najpoważniejszy - wali się po puszczeniu kierownicy. Jeśli spróbuje się to wyrównać balansowaniem, to kierownica jest skręcona, a jedziemy prosto :clapping: Jak w tym kawale "a rączki mam tu". Po zdjęciu przekroku widać zapocenia i wycieki. Rama widoczna pod czachą jest jakby oblepiona brudem po wcześniejszym zaolejeniu. Ale skąd tam olej?

Ten pierwszy bez hamólców to lepiej wygląda (moim zdaniem wizualnie bez zastrzeżeń) niż ten 2gi co jest malowany, ma nie oryginalne ciężarki, brak naklejek etc. Olej na ramie pod czachą może być z airboxa jedynie, ale to raczej nie w takiej ilości i tam jest zakładana gumka-zaślepka.

Co do gościa z krakowa też kiedyś parę lat temu z nim gadałem. Rozmów było kilka, ale jak zacząłem go dusić że nie ma książek, a mały przebieg, że jeden kluczyk etc. to do tamtej sztuki przyznał mi się że miał jakąś przeszłość i z licytacji od ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza

W sobotę oglądałem coś takiego:

http://otomoto.pl/piaggio-x9-tanio-zadbany-pilne-M3862811.html

Zadbany? Powiem tak: cały malowany (niby taka fanaberia właściciela - zmiana koloru na biały), oba amorki z tyłu wylane, przód do roboty, złamany ogranicznik skrętu (przy skręcie w lewo klamka dochodzi do szyby i skut hamuje), nie trzyma obrotów i gaśnie, dopóki się nie rozgrzeje ma moc mojej 250, z przekładni dochodzą odgłosy jak z sieczkarni. Ogólnie klamot - naprawdę szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza

Przypomnę po raz kolejny: w tym wątku zamieszczamy TYLKO linki do ofert sprzedaży skuterów, które były widziane i dokładnie zbadane live. Jeśli opis ewidentnie nie zgadza się z tym co zastaliście na miejscu - wtedy można wrzucać tu info. Oczywiście z dokładnym opisem CO SIĘ DOKŁADNIE NIE ZGADZAŁO.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...