Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Allegro kupa- widziałeś/oglądałeś skuter niezgodny z opisem? Ostrzeż innych...


rudy_56

Rekomendowane odpowiedzi

od dziś już każdy potencjalny nabywca maxi ma już info odnośnie ryzyka jazdy kilkaset km do Piły ...

Zawsze służę pomocą na terenie Piły i bliskich okolic, jak macie sporo km, a coś znajdziecie na moim terenie, to śmiało pisać na PW, podjadę i rzetelnie ocenię sprzęt, na jednośladach jeżdżę od 6 roku życia ;) czyli już jakieś 32 lata :wink32: zaczynałem od żaka mr2, potem były wszystkie wynalazaki PRL i państw sąsiednich, następnie Japonia, a teraz z racji wyeksploatowanego kręgosłupa przyszedł czas na maxi skuterek :pimp: Tylko tak ciężko znaleźć coś z pełną historią serwisową :blush:

Odnośnik do komentarza

problem na rynku polskim z lipą w ogłoszeniach to odpowiedź na zapotrzebowanie.

większość kupujących szuka "mega okazji" z niewielkim przebiegiem, nie bity itp itd. to handlarze ciągną graty i picują.a później larum, że ściema.

Odnośnik do komentarza

dla mnie to jest proste - chcesz mieć dobre moto to musisz zapłacić. chcesz mieć nowe - to idź do salonu.

zobacz sobie ceny zagranicą - to zrozumiesz jakiego typu sprzęty są do polski sprowadzane (biorąc pod uwagę ich cenę, koszty transportu itp itd)

chcesz mieć odpicowanego strucla to padasz ofiarą importerów przekrętów.

Odnośnik do komentarza

Prosta rada na ogłoszenia: ZAWSZE ZAKŁADAJ ŻE SPRZĘT JEST W DUŻO GORSZYM STANIE NIŻ NA ZDJĘCIACH I W OPISIE.

Ja tak robię i jeszcze nigdy się nie zawiodłem bo zawsze były w gorszym stanie niż w opisie :clapping:

Paradoksalnie czym gorzej wygląda tym lepiej bo można dużo urwać z ceny, poświęcić dwa miesiące swojej pracy i trochę kasy i wtedy wiesz czym jeździsz.

A za wygodnictwo i brak umiejętności trzeba poprostu zapłacić. Sprawdzony sposób na kupno dobrego egzemplaża to zawsze szukaj najdroższego egzemplaża w danym roczniku :chinese:

Odnośnik do komentarza

Odnosnie ITALMOTO kupiłem u nich 2 skutry Aplile Leonardo i MBK Skyliner 250 i bylem bardzo zadowolny .

MBK mialo 40tys ja zrobilem 15tys absulutnie bezawaryjnie ,znam pare osob ktore jezdza ich skuterami i sa zadowolone,tak ze nie mozna ich definitywnie skreslac .Wtak duzej ilosci zawsze mozna znalec cos dobrego,sa tez szrotyMaja skutery dla laikow i skuteromaniakow

Odnośnik do komentarza

Nie wstawiajcie tekstów że każdy handlarz to oszust.

To nie ich wina że skutery są tak zabudowane ,a sprzedający nie wszystko wie i widział.

Tam gdzie jest chała to nie zaglądają,a ty sobie porozbieraj ,pozaglądaj,i tak w końcu stwierdzisz-

-pasek się wymieni,olej też ,lagi ciekną -to się zrobi świeca to parę zł.

Rysy i pęknięcia przeszkadzają tylko pierwszy miesiąc.

I tak my kupujący jesteśmy winni trzeba było dokładniej sprawdzić albo nie kupować.

Jeżeli ktoś nam doradza to na pewno chce dobrze choć ma inną{ miarę doskonałości}

Pozdrawiam wszystkich na kupnie

Odnośnik do komentarza

Tym bardziej rzetelny że to model na wtrysku :) ale pewnie jakiś mechanik chciał zarobić pare złociszy na naiwnym właścicielu.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich forumowiczow,

Chcialbym ustosunkowac sie do postow odnosnie mojej oferty na allegro.

Chodzi o Burgmana 400 z 2009r.

Dzisiaj rano jeden z uzytkownikow tego forum zwrocil mi uwage w dosc niewybredny sposob na niewlasciwy opis skutera.(Juz sobie wyjasnilismy wszystko na spokojnie)

Juz mowie w czym rzecz-Jestem totalnym laikiem jezeli chodzi o motory,skutery,silniki-posiadam restauracje wloska w Poznaniu I tym sie zajmuje.

Poprostu nie znam sie na motocyklach.Burgmana zakupilem we wrzesniu 2011 dla zony I pod mistrzostwa Euro2012 myslac ze beda Bog wie jakie korki:)

W miedzyczasie urodzily sie nam blizniaczki,zona stwierdzila ze definitywnie nie bedzie skuterem jezdzila wiec ja dopiero miesiac temu znalazlem czas na serwis I zarejestrowanie skuterka.

Ktos polecil mi serwis Pana Tomasza Wardaka www.al-serwis.pl I tam w pierwszym kontakcie mailowym Pan Tomasz przedstawil mi oferte na przeglady motocykli-jezeli dobrze pamietam 3 opcje.Wybralem ten rozszerzony w sklad ktorego wchodzil ten nieszczesny gaznik:).Po odbiorze skutera I postanowieniu jednak ze I tak I tak nie bede mial czasu na nim pomykac a szkoda zeby dalej stal wystawilem go na allegro kopiujac z maila do opisu zakres czynnosci ktore wchodzily w zakres tego serwisu:)

Poniewaz do dnia dzisiejszego nawet nie zwrocilbym uwagi ze moj Burgman nie ma gaznika:)Po serwisie taki laik jak ja odbiera skuter,placi I jedzie bo I tak malo zrozumialby z slow mechanika.

Ale po zwroceniu uwagi przez forumowicza dostalem dokladny opis czynnosci ktore zostaly zrobione w czasie wizyty w serwisie I poprawilem opis na allegro.

Ale moje zdanie jest takie ze zanim sie kogos oczerni czy napisze jakies negatywne opinie trzeba to zweryfikowac np telefonujac.Nie kazdy jest fachowcem w kazdej materii.

Ale ok-wiem ze tu raczej sami znawcy I taka ewidentne fauxpas jak to ze mialem regulowany gaznik w Burgmanie nie moglo przejsc niezauwazone:)

Niemniej przyznaje sie do bledu,zapraszam do przeczytania wlasciwego opisu I pozdrawiam!

Jeszcze a propos ceny ktora ktos nazwal cena minimalna 12000.

Aukcja jest bez ceny minimalnej tzn wg przepisow allegro wystawiajac aukcje w postaci licytacji a nie w opcji "kup teraz"np od 12000 mozemy w opcji dodac cene minimalna np 14000 I mimo postepow licytacji zanim cena nie dojdzie do 14000 nie mam obowiazku sprzedac danej rzeczy.

W mojej aukcji ktora opisujecie nawet jak ktos przebilby cene 12000 o 10zl musialbym sprzedac skuter.

Takze ta cena ktora byla nie byla cena minimalna wg przepisow,regulaminu allegro tylko cena od ktorej zaczyna sie licytacja.

Teraz w ogole zmienilem cene na 14000 bo ludzie dzwonili I pytali co z nim nie tak ze tak tanio:)

Ale powtarzam-nie jestem handlarzem I z tad te wszystkie nieprawidlowosci itp.

Odnośnik do komentarza

Odpowiem za Kolegów, miło nam, że zadałeś sobie trud pisząc tu i wyjaśniając całą sytuację :clapping: .

Ja od siebie dodam: zawsze polecam obejrzeć sprzęt lub przynajmniej brzęknąć do sprzedającego, bo wyciąganie wniosków tylko na podstawie zdjęć i opisu może okazać się nieprawidłowe :confused: .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ale ok-wiem ze tu raczej sami znawcy I taka ewidentne fauxpas jak to ze mialem regulowany gaznik w Burgmanie nie moglo przejsc niezauwazone:)

Żeby była jasność- były Burgmany 400 z układem zasilania gaźnikowym. Układ wtryskowy wszedł od modelu K3, czyli od roku modelowego 2003.

No i także od siebie napiszę: miło, że poświęciłeś swój czas i opisałeś gdzie leżał problem błędu w opisie. Nie ma się też czym przejmować- nie każdym musi się znać na wszystkim. Wierzę, ze o lasagne' i wiesz dużo więcej niż ja :clapping:

Odnośnik do komentarza

Witam,co tu ogladać ,nawet przed wypadkiem widać ,że to odpad do niczego,zmalowany bez orginalnych naklejek,tylko dawca części ,tylko jaki stan wizualny to techniczny prawdopodobnie nie lepszy

Odnośnik do komentarza

Dziś byłem oglądać to "cudo": http://armedbike.otomoto.pl/kymco-dink-250-gwarancja-armed-bike-M3279764.html

Z ciekawych rzeczy:

- przebieg na liczniku: 11.000km (a może mil) a pod siedzeniem książka serwisowa z przeglądem w serwisie we Włoszech 10.800km ale w roku 2006

- opona przednia zjeżdżona nie na środku a z boku (sprzedawca mówił, że to dlatego, że ktoś często skręcał w jedną stronę)

- płyn hamulcowy to brązowy glut

I to tyle problemów.

Natomiast ja albo jestem za duży do tego skutera albo mam za długie ręce bo siedziałem na nim jakbym kij połknął. Tylne oparcie kanapy pchało mnie do przodu natomiast kierownica była na tyle blisko mnie, że musiałem się nienaturalnie odginać do tyłu.

No ja "kropką nad i" było to, że pod siedzeniem jest wielki bagażnik, jednak tak wyprofilowany, że nie da się w niego włożyć nawet jednego kasku integralnego (a podobno 2 jety wchodzą).

Odnośnik do komentarza

Może nie kupa, ale

na allegro od 2 lat:

http://otomoto.pl/su...0-M3119567.html

ciekawe czy ktoś je oglądał?

Tego widziałem i niech Was ręka boska broni go kupować moto powypadkowe i na domiar złego poskładane byle jak (typowy parch zrobiony na sprzedaż) :mad2:

Niedawno stał za 19900 i sam chciałem go kupić ale jak zacząłem pytać sprzedawcę o szczegóły np. brak naklejki ABS i ciężarków kierownicy itd. gość stwierdził, że nie ma co wydziwiać tylko kupować bo w tej cenie ten rocznik to super okazja ........ :)

Teraz widzę, że Ci sprzedawcy naprawdę kochają klientów bo do tej super okazji zrobili jeszcze super promocję i opuścili 3 tys :fireman2:

Odnośnik do komentarza

Przypominam, że ten wątek służy zamieszczaniu informacji nt ofert, które zostały naocznie zweryfikowane lub już na pierwszy rzut oka zalatują rozmijaniem się z prawdą. Mają ostrzegać innych aby daną ofertę omijać. Nie tolerujemy zamieszania linków, które mają służyć domysłom i dywagacjom atrakcyjności pod kątem niskiej lub wysokiej ceny. Do tego służy np. TEN WĄTEK.

Odnośnik do komentarza

Witam, poszukuję Burgmana 400 na pierwszy maxiskuter, ale z kasą krucho, dziś przekonałem się, że jednak muszę dozbierać i jednak poczekać do przyszłego sezonu. Byłem z kolegami, którzy znają się na motorach od paru lat, oglądać to http://otomoto.pl/su...0-M3306343.html , coś schrzanione z elektryką, jak zaświeci się światła silnik zaczyna niedomagać, strzela i gaśnie, ogólnie mocy nie ma, nie jedzie i nie hamuje - jest lipa. Jakby ktoś też był na niego napalony to odradzam, bo dużo z nim roboty będzie... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Był już chyba wcześniej wrzucany ten egzemplarz ale odświeżmy...

http://otomoto.pl/ya...n-M3319008.html

Można by się nie czepiać gdyby w dodatkowych informacjach nie widniało "bezwypadkowy" a w opisie nie umieszczono "Yamaha jest niegroźnie uszkodzona w przód".

Szczegóły swojego wypadku i zbycia tego skutera opisywał były właściciel tego skutera...

[...] a teraz odkupiony przez Pana zajmującego się skupem pojazdów rozbitych między innymi z aukcji firm ubezpieczeniowych.

Powiem tak po spotkaniu z kurierem przy 70 km/h nadaje się na części lub do działu allegro kupa.

Wycena serwisu ASO z wymianą wszystkich uszkodzonych częci na nowe wyniosła bez robocizny 24500,- zł.

Same zgięte i skrzywione lagi z kielichami to 7000, a reflektor 3500.

Plastiki pod czaszą połamane.

Z mojej strony nie wchodziła możliwość prostowania, klejenia, łatania, lepiej poszukać bezwypadka z pewnym pochodzeniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...