Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Allegro kupa- widziałeś/oglądałeś skuter niezgodny z opisem? Ostrzeż innych...


rudy_56

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jedyny plus, że nie zaznaczył "bezwypadkowy" w rubrykach, natomiast za opis stanu "bardzo dobry" i "drobnego uszkodzenia" - do piekła! Ciekawe jak wyglądała naprawa uszkodzonych elementów nośnych... zapewne tak samo profesjonalne jak plastików i tylnego błotnika. HIT!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na poprzedniej stronie edytowałem swój wpis, zachęcam do zapoznania się.

Nawet logo na wyświetlaczu jest z forum 🤔

Odnośnik do komentarza

W czwartek o tym rozmawialiśmy, że zaraz pojawi się jako bezwypadkowy😀, miałem dokladnie to samo tylko ze z autem. Sytuacja bardzo częsta i nie smieszna

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak chory jest system związany z likwidacją szkód komunikacyjnych przekonałem się sam w 2016 roku. Po moim wypadku który miał miejsce na rogatkach czeskiego Mikulov ubezpieczyciel (Allianz Polska i Allianz Slovakia - ubezpieczyciel sprawcy) orzekł szkodę całkowitą. Problem w tym, że wypłacili mi tylko 80% wartości i oddali wrak do dyspozycji. W mojej opinii szkoda całkowita to literalnie całkowita czyli 100%, a nie 80%. Przerzucałem się z ubezpieczycielem ponad pół roku, bez skutku. Chcąc pozbyć się problemu wystawiłem to co zostało na jeden z portali ogłoszeniowych z adnotacją, że maxiskuter nadaje się tylko na części zamienne. Zgłosił się do mnie kupiec, przyjechał busem (ledwie z pomocnikiem udało im się to truchło wciągnąć na pakę), zapłacił w zasadzie te 20%, które Allianz mi nie wypłacił i odjechał. Mówił, że jest mechanikiem motocyklowym i właśnie potrzebuje takiej Hondy na części.

Rok później otrzymałem na maila zdjęcia mojego SW-T600 po "remoncie". Jeden z dociekliwych kolegów znalazł ogłoszenie na moto portalu. Oceńcie sami jakość prac renowacyjno - ulepowych. Nadmierne tylko, że skuter miał złamaną w kilku miejscach ramę. Ja przyłożyłem w wymuszający pierwszeństwo przejazdu samochód z prędkością 50-60 km/h. Zdjęcia poniżej.

Tym samym przestrzegam wszystkich przed zakupem modelu HONDA SW-T600, rocznik 2012, kolor oliwkowa zieleń. Podaję numer VIN JH2PF01D4BK004789. Jeśli ktokolwiek myśli lub będzie myślał o zakupie takiego modelu i będzie miał jakąkolwiek wątpliwość co do historii egzemplarza proszę o kontakt za mną poprzez PM forum.

Może ktoś z forumowiczów jest likwidatorem szkód i mógłby wypowiedzieć się szerzej w temacie. Zapraszam do dyskusji.

Załączam screeny z portalu historiapojazdu.pl Honda nadal w użytkowaniu, a jej właściciel nawet nie zdaje sobie sprawy jak ryzykuje. 

 

IMG_1948.jpeg

IMG_1945.jpeg

IMG_1944.jpeg

SAM_3435.jpeg

SAM_3437.jpeg

SAM_3439.jpeg

SAM_3438.jpeg

IMG_6710.jpeg

 

 

Zrzut ekranu 2023-07-19 o 20.28.27.png

Zrzut ekranu 2023-07-19 o 20.29.04.png

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Cormoran napisał(a):

Na poprzedniej stronie edytowałem swój wpis, zachęcam do zapoznania się.

Nawet logo na wyświetlaczu jest z forum 🤔

Nawet rejestracja się zgadza. 😊 Sprawdź proszę z ciekawości czy jest tutaj czy jest coś wpisane. https://historiapojazdu.gov.pl/

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 19.07.2023 o 14:43, Cormoran napisał(a):

AK 550 !!!!!!!!!
 

https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/oferta/kymco-ak-550-ak-550-salon-pl-55km-burgman-xmax-t-max-downtown-integra-ID6FESY5.html

Aby przypadkiem nie przyszło do głowy komukolwiek kupować ten sprzęt 😕 

Skuter miał potężne uderzenie z tyłu i uszkodzone zostało tylne zawieszenie wraz z ramą, poszedł na całkę 😔

Zamieszczam ku przestrodze przed zakupem:

 

 

IMG_0302.jpg

IMG_0304.jpg

IMG_0328.jpg

IMG_0332.jpg

IMG_0333.jpg

IMG_0336.jpg

No i niestety ogłoszenie zniknęło czyli pewnie sprzedany. Szkoda kogoś że dal się oszukać 😕

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.08.2023 o 17:11, Cormoran napisał(a):

No i niestety ogłoszenie zniknęło czyli pewnie sprzedany. Szkoda kogoś że dal się oszukać 😕

Na "szczęście" nie......ale gdyby ktoś chciał kupić 😉 to dalej aktualne: https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/oferta/kymco-ak-550-ak-550-salon-pl-55km-burgman-xmax-t-max-downtown-integra-ID6FLAm8.html 🙈

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Aaaaaa rzeczywiście … wystawiony ponownie z niższą ceną 😕 

Nie brać ostrzegam 😕

Odnośnik do komentarza

mam do was prosbe czy znacie czlowieka ktory sprzedaje skuterki miejscowosc dobiesz obok gory kalwarii specjalizuje sie w mp3 piagio szukam takiego skuterka dla siebie moze wiecie czy to nie oszust i moze ktos kupowal u niego z rozmowy wynika ze masz dosc lekko uszkodzone ,, drobne obcierki'' sprowadza z francji dziekuje i mam nadzieje ze mi ktos pomoze pozdrawiam

ps .ogloszenia na olx

 

Odnośnik do komentarza

piagio mp3 500   dobiesz cena 14. 500 olx id 884499620   nie chodzi mi o ten skuter ale to firma tego pana

ips, id jest z oto moto

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Krzynio66 napisał(a):

moze wiecie czy to nie oszust

Załóż z góry, że to oszust, złodziej i bandyta, że będzie kłamał i ściemniał. Weź kogoś kto się zna na motocyklach i jedź ocenić SKUTER a nie sprzedającego. Nawet z nim nie rozmawiaj, bo on nie ma pojęcia o tym co sprzedaje. Sprawdź stan techniczny, uszkodzenia-bo na pewno takie będą, jak sprowadza z Francji, sprawdź papiery czy są wszystkie wymagane do rejestracji, numer VIN i kup, jak CI pasuje SKUTER, a nie sprzedający.

Odnośnik do komentarza

widzialem ten skuter na zdjeciach ma tylko uszkodzony lekko nosek ale ja nie wierze handlarzom i myslalem ze ktos mi pomoze czy ten sprzedawca jest wiarygodny moze ktos nabyl u niego skuterek  facet od 13 lat handluje tylko 3 kolowcami    help

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Na FB jest mocna grupa MP3 . Tam możesz zweryfikować sprzedawców.

Odnośnik do komentarza

Jeśli jest tu właściciel tego sprzętu to proszę zgłosić do OTOMOTO. Ja już zgłosiłem ale na razie cisza.

A dokładnie YAMAHA MAJESTY 400cm3 z 2011

Rejestracja (ostatnia jakami przesłał na maila) WN0099

https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/oferta/yamaha-majesty-2011-yamaha-majesty-yp-400-super-stan-ID6FrEcA.html

Wystawiona z atrakcyjnym przebiegiem i ceną. Po kontakcie przez OTOMOTO jedynie wymusza kontakt mailowy. Już wiedziałem, że to podpucha ale z ciekawości chciałem zobaczyć jaki przekręt szykuje. Więc jedynie kontakt mailowy, numeru i adresu nie poda. Zasłania się tym, że mieszka w UK. I zaufaną firmą transportową prześle mi skuter po opłaceniu z góry, a jak mi się nie spodoba mogę nie odebrać i zwrócą mi kasę :)

 

 

y2.jpg

y.jpg

Odnośnik do komentarza

Znany przekręt, nigeryjski chyba się nazywa. Nie zawracaj sobie tym głowy. 

Odnośnik do komentarza

Trzeba takich zgłaszać. Tak to stoją ogłoszenia i czekają na ofiarę - a widziałem, że potrafi się taki naiwny człowiek trafić.

Może jak im będą usuwać takie ogłoszenia co chwilę to się im odechce. Bo jak będę mieli zapłacić za kolejne i kolejne i kolejne ogłoszenie 50zł to może im się odechce.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witaj,

Dokładnie przeanalizowaliśmy Państwa zgłoszenie (ogłoszenie: 6109216164) wraz z analizą dodatkowych danych, takich jak zgłoszenia od innych użytkowników, szczegóły ogłoszenia oraz powiadomienia o automatycznym wykryciu oszustwa, które zostały zweryfikowane przez nasz zespół moderacji.

Po przeprowadzeniu dochodzenia niniejszym informujemy, że obecnie nie posiadamy wystarczających informacji, aby jednoznacznie stwierdzić, że ogłoszenie w sprawie narusza nasze zasady, zawiera nielegalne treści lub użytkownik w sprawie dopuścił się niewłaściwego zachowania.

Bierzemy wszystkie zgłoszenia poważnie i dążymy do utrzymania bezpiecznego i szanującego środowiska dla wszystkich naszych użytkowników.

Cenimy Państwa czujność w pomaganiu nam w utrzymaniu integralności naszej platformy. Prosimy o nie wahanie się zgłaszać wszelkich przyszłych przypadków, które Państwo uważają za naruszające nasze zasady.

W przypadku braku zgody z naszą decyzją, mogą Państwo skorzystać z naszego wewnętrznego mechanizmu rozpatrywania skarg, dostępnego za pośrednictwem formularza kontaktowego. Mogą Państwo również skorzystać z pozasądowego rozstrzygania sporów lub wszcząć spór sądowy. Prosimy o zapoznanie się z dodatkowymi informacjami na temat możliwości uzyskania zadośćuczynienia.

Podsumowując: Dopóki nikt się nie "natnie" Otomoto umywa ręce.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Piootr napisał(a):

Podsumowując: Dopóki nikt się nie "natnie" Otomoto umywa ręce

Niestety, tak to działa. Nie ma pokrzywdzonego - nie ma przestępstwa. Ale zgłoszenie może im pomóc jak już znajdzie się pokrzywdzony.

Podobnie jak z podszywaniem się pod nr telefonu. Dzwonią oszuści  z różnymi "propozycjami" wyświetla się Twój nr (tzw: spoofing) a policja zgłoszenia od Ciebie nie przyjmie, bo to rola pokrzywdzonego🤷‍♂️ Tobie pozostaje słuchanie obelg naciąganych ( bo oddzwaniają ale już na Twój numer) I ewentualna zmiana numeru☎️

Odnośnik do komentarza

Nie zdążyłem odpisać, ale nie raz, nie dwa, nie trzy zgłaszałem podobne sprawy np. na OLX - w skrócie - mają, to w du...pie!

Zwłaszcza od kiedy z darmowej Tablicy zrobili komercyjnego OLX, bo czerpią kasę z ogłoszeń...

Olewali nawet zgłoszenia, w których chamsko były wstawione zdjęcia Garbuska (za kilkadziesiąt tys) z innego, zagranicznego ogłoszenia.

Gość z Belgii, był w ciężkim szoku, że "Jego" Garbus widnieje w polskim ogłoszeniu, do tego z super atrakcyjną ceną, dobrze pamiętam tamten przypadek, bo naiwnych nie brakowało, którzy chcieli go kupić.

Nie pomagało, gdy wybijałem pomysł z głowy, aby nie wpłacać żadnych zaliczek, bo to na kilometry śmierdzi wałkiem, ale ludzie, zwłaszcza Polacy przecież są najmądrzejsi a potem płacz, bo kasa jak i ogłoszenia wyparowały...

Z autopsji - moje zdjęcia, choć akurat nie w auto-moto też były wykorzystywane przez oszustów.

P.S. Reagowało jedynie allegro, ale tylko gdy zgłaszałem fałszywe @ z rzekomymi promocjami, płatnościami, itp., mają osobny kontakt do tzw. phisingu, czyli podszywania się pod inne firmy czy witryny.

Taka nasza, chora rzeczywistość, dlatego gdy ktoś mówi, że czujność przy zakupach jest zbędna, to nawet szkoda komentować...

Odnośnik do komentarza

Na olx taki skuter się pojawił w Tychach kolega wysłał zaliczkę a gość wyłączył telefon i nie odpowiada emailem

Ogłoszenie zniknęło też a zaliczka została

3732b08c9bab77df44e842bdd680e2f7.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Niesamowite, że w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze wysyła "zaliczki" nieznajomym skoczkom bez potwierdzenia tożsamości.

 

16 godzin temu, falco napisał(a):

Taka nasza, chora rzeczywistość

W DE był okres, że w weekendy hakowali strony różnych dealerów i handlarzy używanymi auta. Firmy, które miały renomę ale zapewne nie zadbały o należyte zabezpieczenie dostępów. Przez weekend wrzucali niewyobrażalnie "okazyjne" oferty sprzedaży 4oo, nabrali od naiwnych zaliczek a w poniedziałek rano nie było już po nich śladu. Mechanizm ten sam - łapali się na to odrealnieni poszukiwacze okazji... tak więc ta patologia jest nie tylko w PL ale na całym świecie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...