Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Allegro kupa- widziałeś/oglądałeś skuter niezgodny z opisem? Ostrzeż innych...


rudy_56

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Lekko "trącone", poduszki nie wystrzelone ?

Ogłoszenie -> KLIK

Qpa total... ale jakby ktoś szukał silnika to pewnie sprawny ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A do diagnosty to tylko takiego z okularami jak Stępień z 13 posterunku.... ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Rynek nic się nie zmienił. Nadal niska cena potrafi skusić ale świadomość klientów wydaje się być już coraz większa. To dobrze.

Co prawda nie skuter (choć blisko) ale przypadek warty wzmianki (opis z innego forum).

"Ostrzegawczo, jeśli ktoś chciałby kupić nc750x z DCT opisany jako BEZWYPADKOWY i IDEALNY. Podczas rozmowy sprzedawca potwierdził że bez rysy (prosiłem o foto kazdego uszkodzenia w moto). Umówieni w serwisie w łodzi (1,5h podróży).

Moto odrapane z prawej strony, ewidentnie po szlifie, sprzedawca twierdzi ze takie obdrapania to dla niego nie obdrapania i zasadniczo podtrzymuje ze stan idealny bo żadne czerwone elementy nie były lakierowane a dla niego to się liczy... no nic, wj
eżdżamy na serwis

Serwis stwierdził co następuje - szlif na prawej stronie, cieknąca laga, całe koło przednie wymienione (inne numery seryjne), popękane plastiki obudowy i handbary (które "prysnął" czarnym matem bo jakieś takie porysowane były), polakierowane 4 elementy (w tym te legendarne "czerwone") krzywa klamka hamulca, naklejki honda wycięte z gównotexu, popękane kierunkowskazy, rozbierana półka, nieoryginalne śruby plus wiele innych pierdół które wskazywały na dość mocnego szlifa.

Mechanik wziął mnie na bok i szepnął - nie kupuj Pan tego ulepa... (za co serdecznie dziękuje, lepiej umoczyć 500 zł niż 20000 )

Sprzedający spalił raka i stwierdził że taki kupił z francji i był to stan idealny...

VIN: Jh2rc90b1hk100507

Moto DNA nic nie wykazało... tak że tego... uważajcie
Stracony czas i pieniądze


https://www.olx.pl/oferta/honda-nc-750x-dct-2017-CID5-IDFv6Hv.html#8893c22101

"

107900323_3183056238428478_2044098141433

 

Mam jednak uwagę. Motocykl nie jest opisany jako BEZWYPADKOWY, tak jak to "chciał widzieć" niedoszły kupiec. To bardzo ważne. W PL brak tej adnotacji oznacza jasną sytuację.

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, MariuszBurgi napisał:

Sprzedający spalił raka i stwierdził że taki kupił z francji i był to stan idealny...

Święta racja Ojcze   temu   trzeba kupować w salonie !!!  pierwsze przymiarki już były he he .  Dla mamuśki zostawiam MP3   a sobie Integrę albo NC-xa .

W Smolnikach pogadamy  na temat twojego rumaka , wacham się   po między Honda Integra  , Aprilia SRV. 😞spacer.png 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
1 minutę temu, Paul napisał:

trzeba kupować w salonie !!!

Nie trzeba kupować w salonie. Trzeba kupować z głową.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paul napisał:

(...)trzeba kupować w salonie !!! (...)

Ja bym powiedział, że "można", ale na pewno nie, że "trzeba".  Wszystko żależy od tego, komu jaka forma zakupu lepiej przypasuje 🙂 .

PS. Można się zastanawiać i dyskutować nad tym czy "warto", ale to już osobna historia. Zmiana jednego słowa i tyle możliwości się otwiera 😉 ...

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, dr.big napisał:

Ja bym powiedział, że "można", ale na pewno nie, że "trzeba".  Wszystko żależy od tego, komu jaka forma zakupu lepiej przypasuje 🙂 .

PS. Można się zastanawiać i dyskutować nad tym czy "warto", ale to już osobna historia. Zmiana jednego słowa i tyle możliwości się otwiera 😉 ...

Dobrze napisane  " Można "    

Niestety  w moim przypadku  kupno używanych rzeczy zawsze  kończyło się wielką  Ku.ą ,    więc od ponad  20 lat  kupuję tylko  nowe .

Odnośnik do komentarza

Chciałbym uprzedzić potencjalnych nabywców przed komisem w Warszawie, Puławska bodajże 496. Mają dużo różnych sprzętów na 2 oo. Nie kupiłbym tam żadnego. Wpadłem tylko przejazdem zobaczyć jednego Burgmana (tzn nie musiałem specjalnie wielkich kilometrów nabijać na szczęście) i byłem z człowiekiem który zna nieźle temat moto. Same ulepy z przebiegami wymyślanymi dla jaj po 7 piwie....

 

Odnośnik do komentarza

Armed Bike bo chyba o nim mowa, kupowałem tam swoje pierwsze maxi, głównie kupują od hurtowników rozbitki, raz lepsze raz gorsze. Perełek tam nie znajdziesz bo by nie zarobili oni i hurtownik.

Odnośnik do komentarza

X mój były po strzale w tył ( wjechał we mnie młody gnojek)

Skrzywiona rama zakfaliwikowany do szkody całkowitej. Raczej bym sobie odpuścił 

Od PZU odkupił handlarz który po naprawie teraz go sprzedaje 😔

Honda X-ADV 750 KRAKÓW 2019 salon Polska, zarejestrow. kufer Givi kontrola trakcji

https://www.olx.pl/oferta/honda-x-adv-750-krakow-2019-salon-polska-zarejestrow-kufer-givi-kontrola-trakcji-CID5-IDGIizY.html

Odnośnik do komentarza

ostrzegam przed tą ofertą: https://www.olx.pl/oferta/silnik-180cm-yamaha-majesty-CID5-IDHQ5sY.html#fb6b8d9dcf

historia wygląda tak: niedawno pewien handlarz z warszawy miał na sprzedaż majesty 180 (na części lub w całości) - jako uszkodzoną (uszkodzony silnik, brak kompresji itd). całą za 750zł (ta z fotki). był nawet plan, żeby kupić ale transport więcej by kosztował niż majka. chciałem od niego kupić sprzęgło, ale tego samego dnia majkę nabył  handlarz z radomia.  silnik z jego oferty jest z tej właśnie yamahy.  kontaktowałem się z nim w sprawie sprzęgła, niestety cena była zaporowa (zwłaszcza, że kupowałbym niejako w ciemno - bo czort wie w jakim stanie). ostrzegam więc,  bo szkoda, żeby ktoś się naciął: pomijając cenę -  nie wierzę, że silnik cudownie ozdrowiał.

majkaa.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Temat choć nie nowy, to warty wzmianki, bo ostatnio sporo słyszę tu i ówdzie, że ludzie padają ofiarami drobnych oszustów. Dość dobrze opisana problematyka, polecam lekturę. Szczególnie chronicznym "poszukiwaczom okazji" -> Wałek na zaliczkę via social media.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

AK 550 !!!!!!!!!
 

https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/oferta/kymco-ak-550-ak-550-salon-pl-55km-burgman-xmax-t-max-downtown-integra-ID6FESY5.html

Aby przypadkiem nie przyszło do głowy komukolwiek kupować ten sprzęt 😕 

Skuter miał potężne uderzenie z tyłu i uszkodzone zostało tylne zawieszenie wraz z ramą, poszedł na całkę 😔

Zamieszczam ku przestrodze przed zakupem:

 

 

IMG_0302.jpg

IMG_0304.jpg

IMG_0328.jpg

IMG_0332.jpg

IMG_0333.jpg

IMG_0336.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...