Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Allegro kupa- widziałeś/oglądałeś skuter niezgodny z opisem? Ostrzeż innych...


rudy_56

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam serdecznie:

http://otomoto.pl/honda-s-wing-silver-wing-600-skuter-tuning-M3413117.html

Bardzo fajny tuning. Sprzedawca nie ujął, to ja dodam: Zdjęto wszystkie emblematy, co spowodowała zmniejszenie współczynnika tarcia, a spalanie spadło do poziomu nieznanego na Świecie.

Odbiór w Bielawie, najbliższy szpital: Wałbrzych, Wrocław.

Czy ktoś z kolegów ciął lagi w celu osiągnięcia wyglądu bardziej agresywnego? A jakby tak przyciąć kulasy sprzedającemu, to też agresja by wzrosła?

Odnośnik do komentarza

To już jest skuter przygotowany na niedaleką przyszłość, taki SW Future Project :) .Wiesz, na drogi jak stół nie potrzeba dużych skoków zawieszeń, a w końcu budowa dróg wrze ;):D :D ...

Odnośnik do komentarza

To jest SW po spotkaniu gościa ze szlifierką kątową albo inną piłką do metalu.wszystko obcięte-szyba,osłona kierownicy,lagi,przedni błotnik....masakra

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak w skuterach, ale w samochodzie '09 w zeszłym roku na przeglądzie dostałem na 2 lata w przód, czym byłem mocno zdziwiony, ale wytłumaczono mi, że nowe samochody tak właśnie mają. Być może skutery też.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

http://otomoto.pl/ya...y-M3549533.html

Byłem , oglądałem ... piękny dwuślad

Przecież wyraźnie zaznaczył, że "Bardzo dobry stan motoru"... znaczy się sam silnik jest w porządku ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak w skuterach, ale w samochodzie '09 w zeszłym roku na przeglądzie dostałem na 2 lata w przód, czym byłem mocno zdziwiony, ale wytłumaczono mi, że nowe samochody tak właśnie mają. Być może skutery też.

Samochód czy motocykl - bez różnicy: pierwszy przegląd techniczny jest po 3 latach od pierwszej rejestracji, kolejny po 2, potem co rok.

Odnośnik do komentarza

froster - wielkie dzięki za informację ;)

Miałem dzisiaj wybierać się na oglądanie tego " cuda " ponieważ w sobotę sprzedałem X-Maxa 125 i szukam czegoś mocniejszego :)

Przy okazji może ktoś ma coś ciekawego lub słyszał o maxi o pojemności od: 250cm3 ???

Będę wdzięczny za wszelkie informacje :sleep1:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wszystko sie zgadza tylko jakim cudem on przeszedl przeglad jak tylne kolo robi slad obok przedniego

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

froster - wielkie dzięki za informację :)

Miałem dzisiaj wybierać się na oglądanie tego " cuda " ponieważ w sobotę sprzedałem X-Maxa 125 i szukam czegoś mocniejszego :sleep1:

Przy okazji może ktoś ma coś ciekawego lub słyszał o maxi o pojemności od: 250cm3 ???

Będę wdzięczny za wszelkie informacje :photo:

Pozdrawiam

a nie chcesz xmaxa 250 z j.costa ? :) tak sie sklada ze mam do sprzedania ;)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza

Jeszcze się nie spotkałem ze stacją diagnostyczną, która sprawdza geometrię ramy, ale może to tylko u mnie.

Odnośnik do komentarza

http://otomoto.pl/piaggio-x8-M3546913.html

Może nie jest to w pełni " kupa " ale podejrzany temat :D

Byłem wczoraj i oglądałem - sprowadzony ze Szwajcarii w 2007r z przebiegiem 23km ;) - podobno w Szwajcarii kupił go facet ( czyt: starszy pan :) ) i miał " małe " otarcie :)

Malowany na 100% cały przód - kierownica skręcona o ok: 20 stopni w prawo mimo, że jedziemy prosto :)

Aktualny przebieg ok: 7 tys km - nie ma żadnych dokumentów potwierdzających - przyznam, że silnik pracował ok - nie miałem zastrzeżeń :)

Pozatym - zarejestrowany nie na osobę która przedstawia się jako właściciel :) - dla mnie nie była to jasna sytuacja więc zrezygnowałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeżeli zarejestrowany jest w Polsce, a tylko na inną osobę to jeszcze o niczym nie świadczy, bo ludzie często nie przerejestrowywują pojazdów na siebie, bo jest to 200zł w Urzędzie Komunikacji w plecy. Jest niby przepis, że trzeba to zrobić w przeciągu 30 dni, ale prawo o ruchu drogowym nie przewiduje sankcji za przekroczenie tego terminu. Sam jeżdżę już kilka lat autem na tablicach z innego województwa. Z resztą Majesty też jeszcze na tablicach Alupina. :D Jak chcesz upewnić się, czy to nie handlarz, to niech pokaże umowę kupna-sprzedaży.

Odnośnik do komentarza

Kriso - nie do końca się mogę z Tobą zgodzić :D

Masz rację, że nie ma żadnej odpowiedzialności jak się nie przerejestruję na Siebie pojazdu. Chociaż po co za każdym razem wozić przy sobie umowę kupna-sprzedaży np: przy kontroli policyjnej ;)

Ja takie tematy odpuszczam ponieważ kiedyś znajomy kupił w taki sposób samochód i miał dość duże problemy - okazało się, że właściciel który jest w dokumentach żądał oddania samochodu ponieważ w okresie kiedy był sprzedawany - nie było go w Polsce :) - a sprzedała podobno jego dziewczyna a pieniążków nie przekazała :)

Na szczęście miał wszystkie dokumenty pojazdu i mógł się racjonalnie wytłumaczyć ale stres był :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

temat wygląda tak: to że nie jest zarejestrowany na kogoś to jedno a to czy jest właścicielem to dwa !!! jak kriso pisał można śmigać na starych dokumentach ale jest się właścicielem ponieważ ma się umowę kupna sprzedaży i do tego koniecznie!!OSKARBOWANIE(chyba że jest faktura wtedy bez oskarbowania ) wtedy jest się prawnym właścicielem.i ktoś kto sprzedaje musi te dokumenty dodać do sprzętu kupowanego, musi być zachowana ciągłość właścicieli. ale w większości to handlarze którzy nie mają oskarbowania tylko sprzedają na fałszywą umowę która już jest rzekomo podpisana in blanko albo podpisują nie swoim nazwiskiem .wtedy dupa blada w razie jakich kolwiek problemów prawnych , ponieważ samemu brało się udział w fałszowaniu dokumentów.ps. trzeba po prostu pytać czy jest właścicielem,czy ma na to dokumenty i czy własciciel będzie podpisywał umowę i koniec.niema że to wujka ,ciotki ,taty a ktoś inny sprzedaje bo tak wyszło bo ktoś za granicą chyba że posiada upoważnienie do zbycia pojazdy notarialne.wtedy ten kto sprzedaje podpisuje swoim nazwiskiem a nie właściciela z dokumentów.

Odnośnik do komentarza

froster - wielkie dzięki za informację :D

Miałem dzisiaj wybierać się na oglądanie tego " cuda " ponieważ w sobotę sprzedałem X-Maxa 125 i szukam czegoś mocniejszego ;)

Przy okazji może ktoś ma coś ciekawego lub słyszał o maxi o pojemności od: 250cm3 ???

Będę wdzięczny za wszelkie informacje :)

Pozdrawiam

Jak Cie interesuje burek 400, to wal na priva

Odnośnik do komentarza

Dokładnie Czaro - masz 100% racji - niestety w tamtym przypadku umowa już była gotowa i podpisana :D - brakowało tylko danych kupującego ;)

Mafik - wczoraj już kupiłem Aprilię Atlantic 500 :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie, tak jak zauwazyli koledzy, chodzilo o to, aby na umowie widnial wlasciciel i musi byc ciaglosc umow. Umowy in blanco tez nie odwazylbym sie podpisac. :-)

*brak polskich znakow sponsoruje Samsung.

Odnośnik do komentarza

że trzeba to zrobić w przeciągu 30 dni, ale prawo o ruchu drogowym nie przewiduje sankcji za przekroczenie tego terminu. Sam jeżdżę już kilka lat autem na tablicach z innego województwa. Z resztą Majesty też jeszcze na tablicach Alupina.

no to powodzenia bo akurat w tym roku się za to wzieli

18 lutego kupiłem burka od gościa który kupił go od swojego kuzyna końcem 2011 i cały 2012 jeździł bez przerejestrowania a w tym roku jak tylko wyjechał to dostał mandat od policjanta i ze skrbówki za nie opłacenie umowy kupna

jako że po tych przygodach na jego nerwy za dużo by było pokazać się w wydziale komunikacji to go sprzedał

tak więc po przez przypadek kupiłem K4 za 5000zł z nowym akumulatorem i nówkami oponami + ubezpieczenie i przegląd do 2014 roku

jeszcze tylko dodam że z przerejestrowaniem nie było problemu ale dla pewności kazałem w umowie dopisać że jak będą problemy to sprzedający zobowiązuje się przyjecjać do moigo wydziału komunikacji w celu złożenia wyjaśnień

Odnośnik do komentarza

za nie opłacenie umowy kupna

I słusznie, bo na to jest 14 dni od daty zakupu i tego nie wolno bagatelizować.

Odnośnik do komentarza

Burek ma lakier kosmiczny ,,bo miał chyba kosmicznego właściciela jakoś wersja executive ma inne plastiki oznaczenia na juz pomalowanych elementach

takie eksponaty wymagaja super dokladnych oględzin .

Ps.Sorry a tak na serio to wszystkie executive miały białe światła i kierunkowskazy . To może być wersja IRANska .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...