Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Allegro kupa- widziałeś/oglądałeś skuter niezgodny z opisem? Ostrzeż innych...


rudy_56

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Też tak myśleliśmy, że może ktoś sprzedać z jednym kluczykiem, a potem ukraść nam go spowrotem, ale zaraz zabezpieczenia kupilismy dodatkowe i AC,

teraz to się troszku pozmieniało bo ubezpieczyciele gonią za kasą ale pare lat temu jak nie było kompletu kluczy to i polisy AC nie dało się wykupić

ale i teraz jak nie powiesz przy zawieraniu umowy AC że masz tylko jeden kluczyk i nie przypilnujesz by zostało to dopisane do polisy to zapomnij o odszkodowaniu

Odnośnik do komentarza

Przeklejam z forum 'Czy oferta jest interesująca' - dodając swoje dwa grosze.

Będąc w okolicach Krakowa, w zeszłym roku oglądałem Tmaxa... Tmax na zdjęciach super, z opisu przyzwoity, cena taka sobie (wcale nie niska!), przywieziony z Francji. I teraz najlepsze przy oględzinach... stan skutera był tragiczny, pomimo nowego i fikuśnego lakierowania w Polsce. Poopowiadałem sprzedającemu kilka bajek, a on po rozmowie pokazał mi zdjęcia tego sprzętu po zakupie jeszcze takie z Francji...

Powiem tyle i bardzo krótko, wiele rzeczy w życiu widziałem, ale ten skuter to był wrak wyciągnięty ze śmietnika :) i reanimowany na wszelakie sposoby. Ja sam takim Tmaxem nie jeździłbym nawet za darmo po "naprawie", a tego sprzed "naprawy", czyli ze zdjęć nie postawiłbym w garażu "żeby stał" nawet za darmo. I wcale nie przesadzam.

http://www.forum.burgmania.net/topic/6493-czy-oferta-jest-interesujaca/page__view__findpost__p__244038

tmax.JPG

Bylem, widzialem, sciema niesamowita.

Od wrzesnia niezarejestrowany, nie oplacny, nic kur€€a nie zrbione - stan "idealny".

udalo mi sie podejsc od tylu tego bagna calego i okazuje sie ze u "szwagra" w ogrodku lezy ze sto roznych rozebranych skuterow, po prostu setki czesci,mplastikow i owiewek.

Kraj jest dla takich handlarzy laskawy, dlatego szrot spawaja i kase robia na smieciach - dom se taki wybudowal krol szrotu ze glowa mala.

skuter z zewnatrz przepiekny, ale nic poza tym, wszystko co facet mowil bylo wielkim kitem, ciagle sie mylil. ku przestrodze:

http://allegro.pl/yamaha-tmax-2007r-stan-idealny-krakow-i2237280982.html

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że pomyłka w wątku, Twój post powninen trafić do wątku "czy oferta jest interesująca". Dlaczego umieściłeś to w "allegro kupa "?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem kogo to skuter ale poznałem po tle zdjęcia że to jest handlarz , ja od niego kupiłem burka ( miał być cacy ale trochę ukrytych wad było i teraz muszę więcej zainwestować), koleś prowadzi skup motocykli , samochodów głownie z PL od firm ubezpieczeniowych , albo prywatnych właścicieli co chcą się pozbyć swojego rozbitka. Mojego sprawdzałem z Przemasem i okazał się warty grzechu ale dobrze radze rozkręcić plastiki i wszystko dokładnie obejrzeć. Koleś wie jak sprzedawać i co mówić by klient się zdecydował, dobrze też wie co czynią naklejki burgmanii więc może sam je naklejać dla podwyższenia ceny, choć ta wydaje się być atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza

Owszem do wtorku był mój,

a teraz odkupiony przez Pana zajmującego się skupem pojazdów rozbitych między innymi z aukci firm ubezpieczeniowych.

Powiem tak po spotkaniu z kurierem przy 70 km/h nadaje się na części lub do działu allegro kupa.

Wycena serwisu ASO z wymianą wszystkich uszkodzonych częci na nowe wyniosła bez robocizny 24500,- zł.

Same zgięte i skrzywione lagi z kielichami to 7000, a reflektor 3500.

Plastiki pod czaszą połamane.

Z mojej strony nie wchodziła możliwość prostowania, klejenia, łatania, lepiej poszukać bezwypadka z pewnym pochodzeniem.

Odnośnik do komentarza

To jak na tak uszkodzony to nieźle wyglada w ubranku :))

To mnie teraz przestraszyłeś , muszę swój oddać do servisu bo może nie dopatrzyłem się czegoś co w moim jest choć rama , lagi i napęd nie tknięte nawet ryski czy wgniecenia.

Odnośnik do komentarza

Na zdjęciach uszkodzeń nie widać ale po tym co napisał Szuwarek jak można napisać: "...Skuter jest po niegroźnej przewrotce, sprawny,jeżdżący,niewielki koszt naprawy..." ręce opadają !sciana

Odnośnik do komentarza

Tak sobie przeglądam oferty skuterów i nieodparcie nabieram przekonania, że w Polsce skutery to wielka baza tajemnic i zagadek. Czasem nachodzi mie ochota, aby pojechać i rozwiązać jakąś tajemnicę bo ni cholery nie wiem o co chodzi...

- B650 z przebiegiem 14.000 "przebieg gwarantowany" i oponami do wymiany - przednia łysa. Ja mam przejechane ok. 16tys a opona wygląda jak nowa. Jak możne opona być łysa po takim przebiegu? W 4oo mam opony po 40tys i są nadal w dobrym stanie...

- Dwuletni sw600 z polskiego salonu przebiegiem 15tys - z 2012 roku! Kiedy on to zrobił? między kwietniem a majem? Kupił w marcu i sprzedaje po 2 mies za pół ceny?

- Dwuletni sw-t400 z Francji - przebieg 1500km z jednym kluczykiem i bez ks. serwisowej "100% bezwypadek". Jak można to zgubić w nowym skuterze (chyba jeszcze na gwarancji?) i co właściciel z nim robił? Patrzał na niego?

itd, itp,....

cud za cudem...

Odnośnik do komentarza

stapoz

oferty wszystkich pojazdów w PL to jak napisałeś: "wielka baza tajemnic i zagadek"

Ostatnio (październik) szukałem motocykla. Widziałem kilka "przwiezionych sztuk. Szkoda było mojego czasu, a sprzedającym kilkakrotnie chciałem dać w ryj za kłamstwa.

Państwo nic nie robi (i nie robiło), żeby to eldorado handlarzy (a właściwie bandytów) zakończyć.

Tylko u nas jest to możliwe. Z tego co pamiętam jeden kluczyk z FR znaczy, pojazd z ubezpieczalni bez prawa rejestracji w FR.

Ps; a poza tym ja się nie znam, tylko nabijam posty :clapping: Jeszcze tylko 21 :clapping:

Odnośnik do komentarza

Ostrzegam wszystkich przed tym sprzedającym http://italmoto.otomoto.pl/ Byłem tam wczoraj, to co zobaczyłem, to masakra! Skutery wyglądają tragicznie! Pordzewiałe, popękane, skorodowane, zniszczone, z olbrzymimi przebiegami, na bank skręcone liczniki! Ceny z kosmosu! Byłem już w różnych miejscach ale takiego złomowiska to jeszcze nie widziałem!!!

Odnośnik do komentarza

Naprawdę w ITALMOTO koło Piły jest aż tak źle? Miałem właśnie zamiar się tam udać. Wiem, że ostatnio poszło parę egzemplarzy, które na podstawie ogłoszeń można było uznać za wielce obiecujące. Może z tego gąszczu (oferta dość obszerna) da się uchwycić kilka ciekawych sztuk?

Ten post to chyba taka próba niemego krzyku: naprawdę trudno dobry skuter! Już tracę nadzieję i momentami zastanawiam się nad tajwańską pięćdziesiątką z salonu :lightbulb:

Odnośnik do komentarza

Naprawdę w ITALMOTO koło Piły jest aż tak źle?

Źle to mało powiedziane. Skutery przygotowywane do sprzedaży w ohydny sposób. Malowane pokrywy, lagi itp aby zakryć korozję i ukryć przebieg. Na szczęście dla nas szukających, są tak leniwi, że malują bezpośrednio na rdzę, korozję i nierówności więc od razu widać prowizorkę. W każdym egzemplarzu są jakieś braki. Różnica pomiędzy tym co oglądałem na zdjęciach, a potem zobaczyłem osobiście, to po prostu szok. Powiem tak, gdybym nie mieszkał w Pile, tylko musiał jechać kilkaset km żeby zobaczyć ten garaż "szrotów", to chyba bez rękoczynów by się nie obyło, a jestem naprawdę spokojnym człowiekiem. Oni nawet nie muszą mieć alarmu na tej posesji, bo żaden złodziej takiego szmelcu nie ruszy!

Odnośnik do komentarza

qrcze o chciałem do nich swego czasu jechać....

oj dobrze, że i tym razem intuicja mnie nie zawiodła ;)

od dziś już każdy potencjalny nabywca maxi ma już info odnośnie ryzyka jazdy kilkaset km do Piły ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...