Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wzrost cen paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

23.07.2010 cena Pb95 na Shellu ulicę dalej wynosiła 1,44 (cena ON to 1,25!), 15.12.2010 było to 1,49 euro, dzisiaj zatankowałem Tmaxa za 19,70€, Pb95 jest po 1,57 euraka za litr.

Czyli po przeliczeniu jakieś 6,78 PLN za litr...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

23.07.2010 cena Pb95 na Shellu ulicę dalej wynosiła 1,44 (cena ON to 1,25!), 15.12.2010 było to 1,49 euro, dzisiaj zatankowałem Tmaxa za 19,70€, Pb95 jest po 1,57 euraka za litr.

Czyli po przeliczeniu jakieś 6,78 PLN za litr...

To jakieś 20 % drożej niż w Polsce. Mam tylko pytanie: czy średnie zarobki w Niemczech, są

też tylko o 20% wyższe niż w Polsce ? :unsure:

Mnie się wydaje, że są podobne... tylko po kwocie, w Niemczech widnieje napis EUR, a w Polsce PLN :ph34r:

pzdr

Odnośnik do komentarza

Nie znam aktualnej średniej zarobków w Pl, podobnie jak nie znam aktualnej średniej zarobków w D.

PS. Nie wszystko jest takie proste, jak to sprzedają media (i to niezależnie od opcji politycznej).

Zeby cokolwiek napisać na ten temat podam prosty przykład: np. ubezpieczenie OC bez zniżek Gilery GP800 kosztuje w D w przeliczeniu ok. 700 PLN, w PL jest to pewnie jakies 120- 150 PLN... A podobnych przykładów jest cała masa...

Wiecej szczegółów nie będę przytaczał, bo jeśli ktoś chce argumentować w sposób "Mnie się wydaje, że są podobne... tylko po kwocie", to niech poczyta parę rzetelnych publikacji na temat zarobków i wydatków klasy średniej w De...

PS. Nie zamierzam się tu teraz prześcigać w licytacji. To jest temat cen paliw, a nie gdybanie "kto zarabia więcej". Załóż nowy temat i napisz na jakim stanowisku pracujesz i ile zarabiasz w PL, to postaram się wynaleźć adekwatne dane z D.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ale co Cie tak ubodlo ? Napisales posta z ktorego wynikalo, ze w D jest drozej, wiec ja napisalem

swoje zdanie, ze proporcje cen do zarobkow sa

inne w obu krajach. To chyba jest fakt jednak.

I nie bylo moja intencja zalic sie z tego powodu.

Nie zauwazyles emotikonow ? Mam kumpla w D,

ktory robi to samo co ja i kwotowo nasze place sa z grubsza

podobne.

A wracajac do cen paliw, to podobno cena LPG ma

wzrosnac o 1 PLN, bo zmieni sie akcyza...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Tu macie link klik

Przedwczoraj był (zresztą w tym dziale) Oooo - tu

A jeszcze co do cen - ja zwykle metanol-olej-nitro kupuję w 5L baniaczkach i wychodzi poniżej 20 PLN/Litr - np. na syntetyku z 20% nitro taki

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Rok temu przed zimowaniem 2oo tankowałem do pełna po 4,30.... Dziś widzę na stacjach we Wrocku średnio 5,50 a ropa jeszcze więcej. Z tego co się orientuję to od 1 stycznia akcyza na benzynę 20 gr w górę.... czyli wiosenne rozpoczęcie sezonu 2012 po 6 zeta ? Brrr.....

Odnośnik do komentarza

Rok temu przed zimowaniem 2oo tankowałem do pełna po 4,30.... Dziś widzę na stacjach we Wrocku średnio 5,50 a ropa jeszcze więcej. Z tego co się orientuję to od 1 stycznia akcyza na benzynę 20 gr w górę.... czyli wiosenne rozpoczęcie sezonu 2012 po 6 zeta ? Brrr.....

Najgorsze, że ciągłe podwyżki benzyny powodują podwyżki wszystkich towarów. Zapowiadana podwyżka cen gazu uderzy też pewnie użytkowników LPG... No ale zobaczymy, gdzie jest koniec tej spirali, która ostatnio mocno przybrała na sile...

PS. Dziury budżetowe trzeba jakoś łatać, "parasole ochronne" finansować, itd. :P ...

Odnośnik do komentarza

Spoko. Ja tam po 2,80 tankowałem :)

I drożej niż 9,99 nie będzie - musieliby wszystkie tablice informacyjne na stacjach powymieniać na szybko (miejsce tylko na jedną cyfrę przed przecinkiem zwykle...) :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Musimy szybko wejść do strefy Euro, bo nam jeszcze doładują w cenie paliwa opłatę za nowe dystrybutory.

Bo stare nie będą dostosowane do wyświetlania poprawnych cen.

@Jerry_R: jak już wejdziemy to cena numerycznie spadnie. Zamiast po 17,99 będzie po 2,99 ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mamy 19 stycznia i ciekawą sytuację... :huh:

Diesel w Polsce kosztuje na niektórych stacjach blisko 6 zł za litr! !w00t. Realnie średnia cena to ok 5.85 pln.

W Niemczech jak poszukamy poza autostradą to znajdziemy olej napędowy za 1.30 eur... co przy dzisiejszym kursie daje nam kwotę 5.65 pln !

Jedną z przyczyn tej chorej sytuacji jest fakt, że w PL (jako chyba jedynym kraju w UE !!!) ON jest droższy niż PB. W Niemczech benzyna jest droższa od ropy o ok 0.15 eurocentów natomiast w PL za diesla płacimy, nie wiedzieć czemu, ok 20 gr więcej :o

Benzyna w PL jest (na razie) jeszcze tańsza niż w Niemczech ale i tutaj różnice powoli się zacierają...

Chora sytuacja :blink:

Odnośnik do komentarza

Jeszcze niedawno kto by pomyślał, że kiedykolwiek nastąpi taka sytuacja :blink: .

Dojdzie do tego, że jadąc do PL tankował będę kocioł do pełna po niemieckiej stronie :huh: ... Szok :o ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

32395c6171fa2e81e2fe53cf11a54b17.jpg

!YES

Odnośnik do komentarza

Pora "odświeżyć" trochę temat...

Ceny jakie zaobserwowałem dzisiaj na Shellu:

-Pb 95 -> 1,62 Euro za litr.

-V-Power 100 -> 1,78 za litr.

- Diesel -> 1,45 za litr

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj tankowałem - to pamiętam - ale tylko Pb95

Orlen - Gdańsk -> 5,83 zł za litr

z niedzieli:

Orlen koło Świecia n/Wisłą -> Diesel -> 5,69 zł za litr

krótkie podsumowanie !sciana i !NOT !placz1

Odnośnik do komentarza

Ciekawy jestem, ktore skutery beda pierwsze - dopracowane wersje elektroniczne, czy dopracowane ograniczone spalanie (tu 2oo sa daleko w tyle za 4oo).

Dzisiejsze zuzycie paliwa przez maxiskutery to kpina.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...