Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wzrost cen paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj sumiennie nie bede kupowal na BP i Statoilu... Nigdy tam nie tankowalem, wiec zadna strata ;) .

PS. Nawet gdybym w przeszlosci tankowal na BP, to po sposobie zalatwienia sprawy wycieku w okolicach Zatoki Meksykanskiej, dawno bym z tego zrezygnowal.

Odnośnik do komentarza

... Przeslij tę wiadomosc i nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na od tych dwóch producentów!!! ...

Problem w tym, że większość korporacji używa do celów tankowania pojazdów służbowych kart ROUTEX, które są akceptowane jedynie na BP i STATOIL. Myślę, że choćby z tego powodu akcja nie odniesie oczekiwanego rezultatu...

Odnośnik do komentarza

Chciałbym, by cena paliwa podskoczyła do 10 PLN za litr. Weżmy nawet 15. Sądzę, że bardzo pozytywnie by to wpłynęło na zapchane parkingi w mieście, na zapchane ulice i drogi dojazdowe, a bawet na styl jazdy i ... na zdrowie, bo chyba sporo osób by się przesiadło na rowery. A komunikacja miejka przeżyłaby istny boom!

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to durnowate życzenie, bo cena paliwa natychmiast się przekłada na ceny innych produktów (transport produktów) i zaraz bym pożałował płacąc więcej za wszystko. ;)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A komunikacja miejka przeżyłaby istny boom!

No, już niedługo przeżyje "istny bum". W związku ze wzrostem

ceny paliw, Ratusz wczoraj ogłosił, że bilety ZTM podrożeją.

Niektóre nawet o 100 %... ;)

Parę innych kwestii też zmieniła by cena 15 PLN za paliwo...

pzdr

Odnośnik do komentarza

Chciałbym, by cena paliwa podskoczyła do 10 PLN za litr. Weżmy nawet 15. Sądzę, że bardzo pozytywnie by to wpłynęło na zapchane parkingi w mieście, na zapchane ulice i drogi dojazdowe, a bawet na styl jazdy i ... na zdrowie, bo chyba sporo osób by się przesiadło na rowery. A komunikacja miejka przeżyłaby istny boom!

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to durnowate życzenie, bo cena paliwa natychmiast się przekłada na ceny innych produktów (transport produktów) i zaraz bym pożałował płacąc więcej za wszystko. ;)

Ceny innych? Napisz ceny WSZYSTKICH :o .

PS. Ostatnio ogladalem program, w ktorym usunieto z mieszkania wszystkie przedmioty do ktorych produkcji potrzebna jest ropa... Z wyliczeniem ile jej litrow "idzie" na poszczegolne przedmioty codziennego uzytku...

Szybko ukazaly sie gole sciany, chociaz ekipa ze specjalista na czele zgodnie stwierdzila, ze to za duzo. Pozostaly jeszcze tapety, farba na scianach, same sciany i ... caly dom lacznie z fundamentami ;) ... Wszystko do usuniecia.

Tak bardzo jestesmy zalezni od ropy :) .

I mowie tu o produkcji, a nie smiesznym transporcie.

Odnośnik do komentarza

W mojej firmie wszyscy mają karty Rutex i chcąc nie chcąc musimy tankować na tych stacjach. Prywatne i tak tam nie tankuje bo mają jedne z wyższych cen. Ostatnio kilka razy małżonka tankowała w Auchan i wszystko jest o.k. Można powiedziec ,że w połowie popieram akcje.

Odnośnik do komentarza

U nas w firmie przeszliśmy z Routexu na orlenowe "Flota".

Akcję popieram, ale pod warunkiem, że dorzuci się trzeciego największego gracza, czyli Orlen właśnie - inaczej to wygląda na marketing szeptany pod auspicjami koncernu z Płocka.

A do tego u nich w kiblach zawsze brudno !yeah

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza

U nas w firmie przeszliśmy z Routexu na orlenowe "Flota".

Akcję popieram, ale pod warunkiem, że dorzuci się trzeciego największego gracza, czyli Orlen właśnie - inaczej to wygląda na marketing szeptany pod auspicjami koncernu z Płocka.

A do tego u nich w kiblach zawsze brudno !yeah

Sorry za OT.

Wybacz Klaud, ale brakuje mi tu logiki. Jeśli dorzuci się Orlen, to jak to poparcie ma wyglądać (namówisz kolegów z firmy aby tankowali za prywatne pieniądze)? :P

Swoją drogą to też mam wrażenie, że początek tego łańcuszka mailowego zawieszony jest gdzieś w marketingu koncernu z Płocka...

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zmuszony jestem tankować na "Bliskiej", co sądzicie o ostatnich cenach na paliwko?

Bigu masz "pod góre" z uwagi na region turystyczny, wracałem wczoraj z wakacjii i im bliżej Wrocławia cena ON spadała. I tak w okolicach Szczecina ON kosztował 5,19 a koło Lubina 4,95. Nie wiem jak ma się sytuacja z innymi paliwami bo nie zwracałem uwagi. A i jeszcze jednen temat, oddano do użytku piękny odcinek trasy S3, dwoma pasami ruchu można przejechać od Goleniowa (ok. 30 km za Szczecinem) do Gorzowa, trasa super ale - nie ma na nowym odcinku żadnego parkingu, stacjii benzynowej itp. Jadąc wczoraj widziałem co kawałek auta zatrzymujące się na pasie awaryjnym bo dziecko chce siku - nie ma wyboru trzeba :) Pierwsza stacja bezynowa pod Gorzowem Bliska - nie było On i kończył się gaz ... Kolejka do toalety damskiej 45 min. !guns na szczęscie Panowie radzili sobie jakoś :)

Czytałem ostatnio w Fakcie że w Brukseli coś kombinują z akcyzą i autogaz ma kosztować od 2013 roku 4 zł/litr B)

Odnośnik do komentarza
Czytałem ostatnio w Fakcie że w Brukseli coś kombinują z akcyzą i autogaz ma kosztować od 2013 roku 4 zł/litr

Lucjan, błagam, przez takie teksty faktycznie napędza się spiralę paranoi. A efektem tego jest np. cena cukru, franka i paliwa. Ludzie mówią, że czytali, inni zapieprzają wykupywać towar i popyt rośnie. A potem olaboga, jak drogo. Zresztą, mam to wszystko gdzieś, niech drożeje. I tak wszystko zmierza do końca, całkowitego. Państwa bankrutują, gminy bankrutują, rodziny bankrutują. Ciekawe, z kogo Unia będzie ściągać te akcyzy?

Odnośnik do komentarza

Lucjan, błagam, przez takie teksty faktycznie napędza się spiralę paranoi. A efektem tego jest np. cena cukru, franka i paliwa. Ludzie mówią, że czytali, inni zapieprzają wykupywać towar i popyt rośnie. A potem olaboga, jak drogo. Zresztą, mam to wszystko gdzieś, niech drożeje. I tak wszystko zmierza do końca, całkowitego. Państwa bankrutują, gminy bankrutują, rodziny bankrutują. Ciekawe, z kogo Unia będzie ściągać te akcyzy?

Nie wiem czy to sezon "ogórkowy" czy pismaki nie maja oczym pisać B) nie mam wielkiego poważania dla gazety FAKT ale wcześniej czytałem o tym na Onecie. Akcyza na tone gazu jest obecnie na poziomie 125 EURO a planują podnieść na 500 EURO. Nie wiem czy akurat taki tekst wpłynie na zwiększony popyt na gaz tak jak w przypadku cukru (chyba że ktoś ma prywatny magazyn gazu)ale może ktoś rozważa montaż instalacjii gazowej w samochodzie i taka informacja może mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Bigu masz "pod góre" z uwagi na region turystyczny, wracałem wczoraj z wakacjii i im bliżej Wrocławia cena ON spadała. I tak w okolicach Szczecina ON kosztował 5,19 a koło Lubina 4,95. Nie wiem jak ma się sytuacja z innymi paliwami bo nie zwracałem uwagi. A i jeszcze jednen temat, oddano do użytku piękny odcinek trasy S3, dwoma pasami ruchu można przejechać od Goleniowa (ok. 30 km za Szczecinem) do Gorzowa, trasa super ale - nie ma na nowym odcinku żadnego parkingu, stacjii benzynowej itp. Jadąc wczoraj widziałem co kawałek auta zatrzymujące się na pasie awaryjnym bo dziecko chce siku - nie ma wyboru trzeba :) Pierwsza stacja bezynowa pod Gorzowem Bliska - nie było On i kończył się gaz ... Kolejka do toalety damskiej 45 min. !guns na szczęscie Panowie radzili sobie jakoś :)

Czytałem ostatnio w Fakcie że w Brukseli coś kombinują z akcyzą i autogaz ma kosztować od 2013 roku 4 zł/litr B)

W rejonach rozjazdu nad morze paliwo jest zawsze drogie, nie mówiąc już o Wolinie i okolicach. Diesel na Shellu w mieście kosztuje 5.09 zł. Ja dzisiaj tankowałem na Orlenie na Chopina PB95 za 5.12 zł (ale to chyba z powodu konkurencji, bo obok jest Statoil 1-2-3 i oni mają ES95 za 5.02zł - ale wolałem na Orlenie, bo nie wiem czy to nie jest na bazie tych dodatków !yeah ).

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zresztą, mam to wszystko gdzieś, niech drożeje. I tak wszystko zmierza do końca, całkowitego. Państwa bankrutują, gminy bankrutują, rodziny bankrutują. Ciekawe, z kogo Unia będzie ściągać te akcyzy?

Flyman... nie przejmuj się... Do dna jeszcze nam trochę brakuje !flower

A tak poważnie- każdy znany mi z historii kryzys kiedyś się kończył. Później (prawie zawsze) nastęopowało "odbicie"... a że historia lubi się powtarzać to trzeba być dobrej myśli :)

Pomijam już kwestię, że pismaki i portale www faktycznie nakręcają spirale tragedii ogólno-światowej do granic możliwości. Jak się poczyta nagłówki ostatnich informacji finansowych to można popełnić B)

Wracając do tematu...

Aktualnie średnia cena Pb 95 wynosi 5.24 a ON 5.03 PLN. Nie jest lekko ale spójrzmy na to z optymizmem: nasze cacka palą i tak relatywnie mało. Co ma powiedzieć taki user 4oo, któremu V8/V12 pochłania 15-25 l PB? whist

Ci, którzy mają we władaniu ceny paliw (spekulanci, państwa nakładające chore podatki na paliwa i inni zamieszani w ten "proceder") muszą mieć na względzie jedną rzecz: jest gdzieś jakaś granica popytu. Nie można cen w nieskończoność podnosić bo ludzie faktycznie przesiądą się na rowery a po drogach będą jeździły tylko TIR'y... i to też te, które mają mocno chodliwy towar whist

I niech nikt nie pisze, że jak benia będzie nawet po 10 pln to 4oo będzie na drogach tyle samo co dziś :)

Nie ma szans! :)

Ps. Tak dla rozładowania sytuacji !w00t

Cena paliwa w takiej Algierii wynosi....... 90 gr (słownie: GROSZY! :lol: ) za litr. Oznacza to, że za 45 litrowy zbiornik paliwa zapłacimy 40 ZŁOTYCH i 50 GROSZY a za przeciętnych rozmiarów kociołek w maxi skuterze........ całe 10 PLN!

Odnośnik do komentarza
Ps. Tak dla rozładowania sytuacji !w00t

Cena paliwa w takiej Algierii wynosi....... 90 gr (słownie: GROSZY! B) ) za litr. Oznacza to, że za 45 litrowy zbiornik paliwa zapłacimy 40 ZŁOTYCH i 50 GROSZY a za przeciętnych rozmiarów kociołek w maxi skuterze........ całe 10 PLN!

No Mariusz... rozładowałeś sytuację... biorę flagę, śpiewnik (Boże coś Polskę) i wychodzę na ulicę.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No Mariusz... rozładowałeś sytuację... biorę flagę, śpiewnik (Boże coś Polskę) i wychodzę na ulicę.

OK, no to spójrzmy na to z innej strony. Jak waszka będzie wkrótce "po dyszku" to kociołek do maxi będzie kosztował ~ 110 PLN!

Wniosek: Cieszmy się, że dziś jest TAK TANIO i palmy tą tanią benie bez opamiętania !pomidor B)

Odnośnik do komentarza

I jak się tu nie cieszyć :lol: ? Oszczędzając benzyne, oszczędzam kilometry nabite w Morphie B):):) ...

PS. Cena jeszcze wczoraj była 5,29 PLN za litr, dzisiaj może już wiecej...?

Odnośnik do komentarza

Nie jest lekko ale spójrzmy na to z optymizmem: nasze cacka palą i tak relatywnie mało. Co ma powiedzieć taki user 4oo, któremu V8/V12 pochłania 15-25 l PB?

zgłaszam się z E53 V8 i 18,7/100 świecącym sztywno na szafie...

U nas wacha stoi po 1,649E (lałem dzisiaj na AGIP)

Całe szczęście (bo zamiast puszką oblecę taniej Burkiem) Rzym jest tak zakorkowany, że na 4oo ani rusz.. Chyba że w godzinach 23.00-5.00 rano gdy wszyscy śpią..

Ci, którzy mają we władaniu ceny paliw (spekulanci, państwa nakładające chore podatki na paliwa i inni zamieszani w ten "proceder") muszą mieć na względzie jedną rzecz: jest gdzieś jakaś granica popytu. Nie można cen w nieskończoność podnosić bo ludzie faktycznie przesiądą się na rowery a po drogach będą jeździły tylko TIR'y... i to też te, które mają mocno chodliwy towar whist

I niech nikt nie pisze, że jak benia będzie nawet po 10 pln to 4oo będzie na drogach tyle samo co dziś :blink:

Nie ma szans! :dots:

na pewno wtedy na codzień po ulicach będą latały same nowoczesne, drogie oraz firmowe auta.

I maaaasa skuterów !OKK

Odnośnik do komentarza

Cena paliwa w takiej Algierii wynosi....... 90 gr (słownie: GROSZY! :blink: ) za litr. Oznacza to, że za 45 litrowy zbiornik paliwa zapłacimy 40 ZŁOTYCH i 50 GROSZY a za przeciętnych rozmiarów kociołek w maxi skuterze........ całe 10 PLN!

No masz - takie porównania tylko podnoszą ciśnienie - Burgi, na czyim pasku Ty chodzisz? :dots: Wiemy, na lep czyjej propagandy dałeś się złapać !pomidor

No a odnosząc się do Algierii (i reszty państw z onetu whist) to ze trzy lata temu za zatankowanie całego, pełnowymiarowego autobusu w Wenezueli płaciliśmy 3,5 USD. Wiem, wiem Tusk to nie Chavez :)

Odnośnik do komentarza

Ja juz kiedytś pisałem: drogie paliwo = mniejsze korki + łatwiejsze parkowanie. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

Odnośnik do komentarza

A można zapodać mały generatorek HHO i już zużycie spada :) Widziałem to, testowałem wiem, że działa bez zarzutu :) Robię teraz takie do mojego diesla taz.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...