Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wzrost cen paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy
I znów polityka się wdarła (brrr  !happybth )... a my tu po prostu o cenach paliw rozmawiamy... zupełnie apolitycznie  :D

To już bardziej pochodnym tematem będ? >alternatywne Ľródła energii<  :D  !tut

Mogę się nie odzywać...

Jak to się nie ł?czy, ani inni polityki nie będ? wi?zali...

Jakby za Kaczyńskiego paliwo drożało, to wiadomo czyja byłaby wina !OK

0ki, Mariusz, zwijam ogon...

pzdr... :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja nigdzie nie napisałem, że masz się nie odzywać :D

On topic !happybth

Odnośnik do komentarza
Min?ł rok i co mamy...

Paliwo podobnie jak i euro potrafi nieprzewidywalnie zmienić położenie względem siebie. Było już różnie, straszono (patrz ostatnie posty sprzed roku) , że "płynne złoto" będzie po 5 pln albo i drożej. Dzi? pb 95 kosztuje blisko 4 pln (0.86 eur) a diesel, (który już nawet był droższy od pb) kosztuje aktualnie ok. 3.40- 3.50 (0.75 eur)... czyli znów diesle gór?  !happybth

Przypuszczam, że bardzo duży wpływ na dzisiejsz? cen? za paliwo ma obecna sytuacja gospodarcza panuj?ca w naszym kraju...

Mam nadzieje ze nie piszesz o kryzysie, juz zaczynam miec alergie na ta slowo. Slowo ktore stworzyli pismaki "mlode wilki" ktore zyja na kredyt, nawet do kibla chodza na kredyt, nie maja nic wlasnego bo ich zycie to jeden wielki kredyt, a raty rosna bo zlotowka leci na morde. Szkoda ze idac do marketu nie widze kryzysu, tylko na nowych osiedlach gdzie mieszkaja yapiszony lub corpo clony jak kto woli. Reszta slyszy o kryzysie bo o nim pisza, a pisza bo zyja ponad stan na raty ktore rosna. Jakas fobia czy co. Sytuacja gospodarcza jest niezla. A cena paliwa, no coz, przeciez nie bede pchal skutera. :D Bywalo juz gorzej i drozej.

Artixie oj Artixie...

Bo Cię troche lubię to Ci napiszę tak...

Osoby, które s? pracownikami najemnymi (czyt. z umow? o pracę) pracuj?cy w "budżetówce" głosu zabierać nie powinny...

Mam wielu znajomych którzy tak jak ja, s? "prywaciarzami"... Niestety, żaden z nich nie powiedział ostatnio nic, co wskazywało by na to, że jest im przynajmniej tak jak było... Mało tego, w każdej branży s? ładnie nazwane redukcje etatów...

Nie winię za to Tuska, nie winię również Kaczyńskiego... Nie chce mi się wplatać w to polityki...

Paliwo jest tańsze a to jest dobra informacja dla nas wszystkich...

Odnośnik do komentarza
ja proponuje silniki na spirytus i to ten do picia :)  zawsze jak sie zachce bedzie pod reka !happybth

Po co ?! !happybth Zawsze będzie pretekst żeby odpalić maszynę i skoczyć do sklepu. !piwko A co do cen paliwa, nie zwracałem nigdy większej uwagi na nie.... No może jedynie w czasie jak ?migałem Super9 z pizz?. Jeżdżę dla przyjemno?ci i w?tpię czy odwiedzie mnie od tego nawet cena 6 zł za litr.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio, przez przypadek, wpadla mi w rece strona z cenami paliw na terenie Polski. Z pewna konsternacja stwierdzilem, ze tankujac np. w Szczecinie, za kazdym razem przeplacam 25 do 30 groszy na litrze. W skuterze nie ma to moze znaczenia, ale zatankowanie 50- 80 litrow paliwa daje juz jakas sume...

Co dziwne, najtansze paliwo sprzedaje w Szczecinie jedna stacja... I robi to juz od miesiecy... Dziwne, ze Auchan jest w stanie, a inni nie...

Zeby nie byc goloslownym podaje link do strony: KLIK

PS. Juz jutro jade tam zatankowac i jesli wszystko bedzie ok, to bede tam tankowal czesciej, jako ze przejezdzam w poblizu tej stacji.

PS2. Widze, ze Auchan w innych miastach rowniez oferuje paliwo w korzystnych cenach.

Odnośnik do komentarza

Moj znajomy ktory prowadzi warsztat twierdzi ze paliwko z marketow to mozna takowac ale do benzyniakow. Twierdzi ze mial sporo klientow z diesel-ami ktorzy po paru bakach ropy z tych stacji byli jego klientami (zawor EGR).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja miałem zawsze opory przed tanimi stacjami ze względu na obawę przed paliwem złej jakości. Od paru lat mieszkam blisko stacji Auchan i widzę codziennie cysterny uzupełniające zbiorniki podziemne na owej stacji. Plus jest tego taki, że paliwo nie ma czasu odstać się i zawsze jest "świeże". Sprawdzałem wielokrotnie w rankingach i stacja ta wypadała OK.

Cztery lata temu była afera w UK na stacjach TESCO, diesel był złej jakości i ludziom padały wtryskiwacze w autach. Po wielu bojach Tesco przyznało się do błędów i pokryło częściowe koszta związane z naprawą aut.

Odnośnik do komentarza
Ja miałem zawsze opory przed tanimi stacjami ze względu na obawę przed paliwem złej jakości(...)

Ja dokladnie tak samo, jednak przy roznicy wynoszacej 25- 30 groszy zaczynam zastanawiac sie, czy nie dolaczyc do klientow, ktorzy opuscili "Shella, BP i konsorcjum". Nie chodzi tu glownie o zaoszczedzone sumy, bo to jest mily dodatek, ale o danie do zrozumienia, ze markowe stacje przesadzaja troche z cenami...

Odnośnik do komentarza
Co dziwne, najtansze paliwo sprzedaje w Szczecinie jedna stacja... I  robi to juz od miesiecy... Dziwne, ze Auchan jest w stanie, a inni nie...

Ale autem robię na nim najmniej kilometrów :) Mam te 2 - 3 litry więcej, ale kilometrów tyle samo :) Bo ludzie myślą, że Szczecin 100 km przed morzem to będzie taniej. Wczoraj mnie rozwaliła przebitka Shella na Płoni, fakt, że wszyscy z południa co jadą nad morze mijają tę stację, ale 15 groszy na litrze w porównaniu do miasta to już rozbój w biały dzień :)

Z reguły Burga tankuję na Shellu obok Gontynki, bo mam najbliżej. Auto do czerwca tankowałem tylko na BP, ale po całych ceregielach z wyciekiem ropy odpuściłem ich na razie, bo gdzieś trzeba będzie budżet zreperować... Tak jeśli chodzi o benzynę. Ropę leję na Orlenie, choć z rury daje rzepakiem, to kilometrów jest najwięcej !scooter

A przewaga (choć czasem kolejki są wielkie) Auchana polega na 3 - 4 pracownikach stacji, a na Shellu to nawet do 10 dochodzi na zmienę :)

Dr. Big będziesz w Sz-nie na weekend ?

Odnośnik do komentarza
Pora odswiezyc troche temat :) , ostatnio tankowalem Pb95 za rekordowe 1,52 euro za litr. Co dziwniejsze, litr ON kosztowal dokladnie tyle samo(...)

To, co zanotowalem dzisiaj obok, na Shellu:

-ON -> 1,249 euro

-PB 95 -> 1,439 euro

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A ja nie powiem gdzie tankuje żeby nie robić reklamy !scooter

Powiem tylko tyle, że paliwo w ****** (jednej z dużych sieci supermaketów :) ) w Wawie jest dokładnie tym samym paliwem, które idzie do Statoil oraz Shella i absolutnie nikt tam nie jest zainteresowany żeby paliwo "chrzcić".

Po mojemu niska cena paliwa jest niczym innym jak reklamą i chęcią zwawbienia klienta na zakupy do supermarketu.. sądzę, że w dystansie dokładać nie dokładają :)

Od kilku lat tankowane są tam auta z zapłonem samoczynnym zasilane PD oraz CR różnych marek... jak dotąd problemów nie zaobserwowano :)

To, co zanotowalem dzisiaj obok, na Shellu:

-ON -> 1,249 euro

-PB 95 -> 1,439 euro

Cena ostatniego tankowania z w/w miejsca (Wawa):

-ON -> 4.21 pln

-PB 95 -> nie zwracam uwagi :) ale chyba coś 4.50 pln.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie wiem jak w innych miastach ale u mnie na wsi pojawiła się stacja paliw Bliska . Swoje pojazdy zawsze tankowałem na shellu , dopóki przez przypadek nie zatankowałem na Bliskiej , paliwo nie dosyć że tańsze (98 w cenie 95 na shellu) to spalanie jak na razie rewelacja . (Ten kto jeździł ostatnio ze mną to widział , max 3,5l/100km niezależnie od prędkości) :)

Odnośnik do komentarza

Ja dziś tankowałem na Orlenie w Zielonej Górze i za BP95 płaciłem 4,40 z hakiem. Wyjeżdzając inną drogą z miasta przejeżdzałem obok innej stacji Orlenu na której cena była o 12gr tańsza.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mamy 14 grudnia i ceny paliw nie nastrajają zbytnim optymizmem !scooter

z8793593X.jpg

Po Nowym Roku Vat wzrasta, więc raczej nie ma co liczyć, że paliwo potanieje... a raczej 5 pln za Pb stanie się normą !happybth .

Dodatkowo nadchodzą kolejne "zmiany" w temacie odliczania Vat'u od paliwa... !tut

Ps. Dobrze, że whist palą tyle ile palą... !tut

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko i tak Hołowczyc będzie miał banana na twarzy.

Żeby nie było OT to u mnie jest na najdroższych stacjach 10gr taniej, chociaż i tak miałem niezłą minę jak tą cenę zobaczyłem. Pocieszeniem jest to, że wszystkie rafinerie zobowiązały się, że cena nie wzrośne zbyt dużo za baryłke (podali max, ale zapomniałem).

Odnośnik do komentarza

Pomimo wszystko muszę do tego tematu dodać, iż najbliżej producenta czyli Orlen Płock, to u mnie jest najdrożej, w Zakopanem tankowałem nawet o 20 groszy taniej ON i to na Orlenie, :rolleyes: !scooter !happybth Ciekawe nie ?

Odnośnik do komentarza

Jak możecie, to w przyszłości tak kalkulujcie żeby wam w Olkuszu paliwa nie zabrakło. ZAWSZE taniej jest w Katowicach czy Krakowie, ale nie w Olkuszu, przynajmniej przy tracie w stacjach statoil. Tu ceny są zawsze 20 gr większe. Nie wiem co jest grane.

Odnośnik do komentarza

Stacja Shella na ktorej tankuje ma aktualnie takie ceny:

shellceny.jpg

Edit: Jak juz wczesniej tu napisalem, w Szczecinie tankuje od pewnego czasu tylko na stacji Auchana. Na kazdym zbiorniku oszczedzam 30-35 PLN w stosunku do markowych stacji i jak do tej pory nie bylo problemu z jakoscia Pb.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jako ze ostatnio glownie interesuje sie LPG od kiedy spadl snieg i tez jestem przerazony. Cena w ciagu 3 mc skoczyla o ponad 60 gr na 1 litrze. W stosunku do benzyny to wzrost bardzo znaczacy bo az o 30 % !scooter Przy spalaniu na poziomie 27 litrow LPG jest to juz odpowiednik 14 litrow PB

Odnośnik do komentarza

co do cen lpg to wlasnie to samo ostatnio widze.masakra.biorac pod uwage fakt ze zima auto wezmie wiecej gazu to juz wogole przesrane.widze po sobie ze coraz gorzej z finansami na paliwo.gaz coraz mniej sie oplaca:(

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Perspektywa tego, że paliwo będzie coraz droższe, a trzeba nalać aby jechać (o jakaś nowa myśl :lol: ), a jeździć musimy, lubimy jest !winkiss eeeee co tam minie trochę czasu i znowu będziemy tankować pod korek !OK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...