Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wzrost cen paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
biorac pod uwage fakt ze zima auto wezmie wiecej gazu to juz wogole przesrane.

Każdego paliwa weźmie więcej w zimie !winkiss

Co byś nie wlał to pochłonie ino mig! !OK

Odnośnik do komentarza
Edit: Jak juz wczesniej tu napisalem, w Szczecinie tankuje od pewnego czasu tylko na stacji Auchana. Na kazdym zbiorniku oszczedzam 30-35 PLN w stosunku do markowych stacji i jak do tej pory nie bylo problemu z jakoscia Pb.

Oni faktycznie mają przebitkę... Ale z reguły autem jak tankuje, to spalanie wzrasta mi o ok. litr !winkiss Dojazd mam kijowy czy co

Odnośnik do komentarza
Pomimo wszystko muszę do tego tematu dodać, iż najbliżej producenta czyli Orlen Płock, to u mnie jest najdrożej, w Zakopanem tankowałem nawet o 20 groszy taniej ON i to na Orlenie,  !happybth  !happybth  !OKK  Ciekawe nie ?

Bo im bliżej petrochemii w Płocku tym paliwo świeższe, a za tym więc ceny są wyższe.

Bo towar jest pierwszy sort, a nie jakieś zleżyny z prowincji :D

Odnośnik do komentarza

Cóż... Jak tak dalej pójdzie to sprzedam co mam z pojazdów i zakupię... Vectrixa? !happybth Będzie taniej, ale na zloty raczej nie dojadę w jeden dzionek :/ Nie na każdej stacji "zatankuję", a i postój 4h nie uśmiecha mi się...

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie jedno... ponad rok temu cena barylki ropy wynosila ~160 USD, a benzyna nie osiagnela ceny 5 PLN. Teraz cene Pb 95, ktora zbliza sie do 5 PLN (a czasami ja juz przekracza) tlumaczy sie zwiekszona cena zakupu barylki ropy, ktora aktualnie ksztaltuje sie na poziomie ~95 USD czyl o ~75 USD mniej niz kiedys. Hmm, jak to jest mozliwe i jaka cena benzyny czeka nas po 1 stycznia?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W Polsce od stycznia zwieksza sie akcyza na paliwo i VAT, choc nawet to nie uzasadnia 5 zl za 1 litr. Skutek bedzie taki ze zmniejszy sie popyt na paliwa

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W Polsce od stycznia zwieksza sie akcyza na paliwo i VAT, choc nawet to nie uzasadnia 5 zl za 1 litr. Skutek bedzie taki ze zmniejszy sie popyt na paliwa

... albo zaczniemy myśleć naprawdę ekonomicznie i to z czego niedawno się śmialiśmy stanie się naszą rzeczywistością :angry:

many_people_scooter.jpg

Odnośnik do komentarza
Zastanawia mnie jedno... ponad rok temu cena barylki ropy wynosila ~160 USD, a benzyna nie osiagnela ceny 5 PLN. Teraz cene Pb 95, ktora zbliza sie do 5 PLN (a czasami ja juz przekracza) tlumaczy sie zwiekszona cena zakupu barylki ropy, ktora aktualnie ksztaltuje sie na poziomie ~95 USD czyl o ~75 USD mniej niz kiedys. Hmm, jak to jest mozliwe i jaka cena benzyny czeka nas po 1 stycznia?

O ile dobrze pamiętam to kiedy baryłka kosztowała 150 USD to $ kosztował 2,20zł (dane z okresu lipiec 2008) a teraz delikatnie ponad 3zł.

Odnośnik do komentarza
Zastanawia mnie jedno... ponad rok temu cena barylki ropy wynosila ~160 USD, a benzyna nie osiagnela ceny 5 PLN. Teraz cene Pb 95, ktora zbliza sie do 5 PLN (a czasami ja juz przekracza) tlumaczy sie zwiekszona cena zakupu barylki ropy, ktora aktualnie ksztaltuje sie na poziomie ~95 USD czyl o ~75 USD mniej niz kiedys. Hmm, jak to jest mozliwe i jaka cena benzyny czeka nas po 1 stycznia?

O ile dobrze pamiętam to kiedy baryłka kosztowała 150 USD to $ kosztował 2,20zł (dane z okresu lipiec 2008) a teraz delikatnie ponad 3zł.

Przy kursie 2,2 PLN do dolara barylka kosztowala 150 USD co daje nam 330 PLN. Dzisiaj przy kursie 3,05 PLN za dolara i kosztach barylki 95 USD otrzymujemy 289,75 PLN.

Czyli wtedy bylo mozliwe utrzymanie cen na "odpowiednim" poziomie, a dzisiaj tlumaczy sie wzrost cen paliwa cena zakupu surowca, ktory de facto jest duzo tanszy od podobnej sytuacji z przeszlosci i to nawet pomimo "niekorzystnego" kursu PLN do USD :angry: ?

Odnośnik do komentarza

Niesety zakup surowca to mniej niż połowa kosztów tego co płacimy na stacjach reszta po podatki w tym także podatki od podatków whist np vat liczony od całości a więc także od akcyzy.....

Odnośnik do komentarza
i co to dalej będzie z tymi cenami??

Jak to co :) pójdą jak akcje w górę :) , aczkolwiek nieraz akcji spadają, ale nie ceny paliw :)

Odnośnik do komentarza

Nie znalazlem info, jak ksztaltuje sie cena paliwa w Polsce, dlatego podaje dane z Niemiec...

A jest chyba podobnie...

36,38% ceny to koszty wytworzenia produktu gotowego do sprzedazy.

60,47% ceny to podatki pobierane przez panstwo.

3,15% ceny to zysk z ktorego oplacic trzeba transport, rozprowadzenie, roznego rodzaju oplaty, itp., itd.

(Czysty zysk koncernu to okolo 0,5 do 1% ceny koncowej paliwa.)

Sa to aktualne dane (11.01.2011) podane przez ARAL KLIK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cena beni na niektórych stacjach wynosi 5.20 pln i.... generalnie cały czas nieśmiało rośnie !zorro

Pamiętam jak pod koniec 2010 roku niektórzy płakali, że jak będzie 5 pln (granica psychologiczna pięciu złotych) to będzie dramat !w00t Jakoś teraz dramatu nie widać na stacjach... ba, korki w stolicy takie same jak przy cenie 3.50 pln za litr ;)

Kolejna granica psychologiczna 6 pln za litr PB? :)

Tak przy okazji: KLIK

Odnośnik do komentarza

Dlaczego ze wstydem? Gaz to takie samo paliwo jak noPB czy ON... A dobra instalacja (sekwencja IV gen) też swoje kosztuje...

Ja w BMW mam gazik i nie narzekam na ceny :) 2,41 ostatnio płaciłem za litra... Spalanie mam o ok 1L większe niż benzyny, osiągi bez zmian i nie czuć kiedy na gazie a kiedy na benzynie jadę :) Jedynie na stacji jak tankuję to zawsze do pełna i zostawiam ~100zł z uśmiechem na ustach.

Odnośnik do komentarza

Tankowalem w sobote i w niedziele w Szczecinie na stacji Auchana, cena w obydwa dni 4,98 za PB95.

W piątek też tak było, tylko kolejka aż do rozjazdu z ronda na Auchan (ok. 17:30) :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W związku z tym, że mam mały "atak" na @ ;) zamieszczę info na forum...

"> AKCJA PROTESTACYJNA - PALIWA> Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj> >do końca!) Ceny paliwa poszybowaly w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za> >litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które byly przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy Kontynuować akcji krzywdząc samych siebie, rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas, niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. Możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysl:> > Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawaly paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to calkiem latwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionow. Wysylam tę wiadomosc do 30 osob. Jesli kazda z nich wysle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i kazda następna do kolejnych10 i tak dalej to juz w szostej kolejce wiadomosc ta dotrze do 3 milionow ludzi. Jesli kazda z nich wysle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobic to wyslać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL. To jest ogolnoswiatowa akcja. Ile to potrwa? Jesli kazdy, kto otrzyma tę wiadomosc przesle ją do 10 znajomych, dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Zalozę się, ze nie sądziles, ze masz taki potencjal, prawda? W grupie sila i nawet najgrubsza galąz zlamie się, jesli spadnie na nią wystarczająco duza ilość niezmiernie lekkich platkow śniegu. Jesli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WROCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.3,5 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Przeslij tę wiadomosc i nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na od tych dwóch producentów!!! Pozdrawiam :Podpis:"

Nie wdając się w szczegóły.. na szczęście nie tankuje raczej na żadnej z w/w stacji paliw, więc moge się uważać za aktywnego uczestnika tej akcji :( .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...