Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wzrost cen paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz, zostałes za przeproszeniem :D OSOBˇ PUBLICZNˇ B) i teraz co tylko zrobisz, powiesz, sfotografujesz i pomy?lisz będzie komentowane B) . Ubiegaj sie o imunited! B) Jako B) naczelny skuterodeputowany B) chyba nie zapomnisz o tych, co na tych dziwnych samojezdach się szwędaj? po drogach. :angry: i wołaj? : mniej dziur w afalcie, dziury tylko w serach żółtych! B)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wracajac do silnikow moja Toyotka silnik 1,4 moc 98 KM spalanie w trasie przy 140 km/h 7,4 litra. Miasto 8,5 litra, zima potrafi wypic nawet 9,5 litra.

To ja sie pytam auto ma 7 lat, co za rewelacja z 1,4 zrobic auto 140 KM ktore pali tyle samo co cirka 100 KM z tego samego silnika.

Jak jeszcze sie popatrzy na Smarty to wynik 1:1 u Golfa przestaje mnie podniecac. Zreszta bylo juz auto pod koniec lat 80' ktore rowniez osiagalo 1:1 na silniku Wankla. O wiele bardziej wydajnego niz spotykane do dzis jednostki. Problem lezal z uszczelnieniem i chyba do dzis jest to problem, bo jakos malo sie mowi o tym silniku.

Na marginesie i tak najwieksza sprawnosc osiagaja silniki elektryczne i jak sie rozwiaze problem magazynowania pradu na skale powiedzmy 2 tys km przebiegu bez ladowania to zdecydowanie wybiore jazde na baterii.

Odnośnik do komentarza

Artix, przecież do dnia dzisiejszego mazda produkuje auto z silnikiem Wankla, modele RX. Dopiero po wprowadzeniu wtrysku spalanie spadło do wielko?ci logicznych. Jakie? pietna?cie lat temu startowali?my z koleg? mazd? RX7 w Monte Calwaria (KJS) wyposażon? we wspomniany gaĽnik. Konstrukcja tegoż karburtera doprowadzała każdego gaĽnikowca w rozpacz. Wystarczy wspomnieć, że samych rurek podci?nieniowych było kilkanascie, gardziele były cztery ( przypominał dwa scalone gaĽniki dwugardzielowe). Po długich regulacjach, manuala w RP do tego modelu nie było, spalanie w mie?cie wynosiło przy spokojnej jeĽdzie ok.12,5 - 14 litrów. Trasa spokojnie jad?c ok.10. Fakt, to auto sportowe. Natomiast dĽwięk silnika od 2000 obrotów do max. 7000 był praktycznie taki sam. :angry:

PS Tuż po zakupie auto spalało ponad 60 litrów!!! :D

Odnośnik do komentarza

Dzi? tankowałem w Poznaniu autko i:

Shell => Pb 95 - 3.79 zł

Orlen => Pb 95 - 3.83 zł

BP => Pb 95 - 3.82 zł

ON jest tańszy wszędzie o ok.18-21 groszy.

Pozdrawiam

Hoffi

Odnośnik do komentarza

I dla tego własnie należy cieszyć się tym co się ma, a nie martwić co Cię czeka. Inaczej tylko sznur, kamień i do rzeki. Jest jeszcze pawulon, ale tylko w jednym miescie. (do miasta nic nie mam)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Heja..

Wczoraj było tankowanie moto...

Trzebinia, Shell... V-Power 4,05zł/l a PB95 3,97zł/l.

W trasce jak obserwowałem eny paliw, to wszystko zbliżone wokół tych sum...

Ja Wam powiem, że przestaje się tym prejmować, że pliwa drożej?... Nic z tym nie zrobimy. Tak samo jak tankuję, to od jakiego? czasu nie zwracam uwagi ile na DANEj stacji kosztuje pliwo(wcze?niej jeĽdziłem tam, gdzie najtaniej). Po prostu to bez sensu... Kilka złotych w t? czy w t?... Walic to... Ceny id? w górę i w dół a My nie mamy nic do gadania... I tak będziemy tankować...

Pozdrówki, Kuba !wchair vel.Wypłosz !scooter

Odnośnik do komentarza

Już dawno stwierdziłem, że w Płocku paliwo jest chyba najdroższe w Polsce. Pewnikiem maj? tam duże koszta dowozu z rafinerii.........

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Trzeba bedzie znowu jezdzic do marketu na stacje tam cena litra Pb95 kosztowalo ostatnio 3,6 zl za litra.

Odnośnik do komentarza
Gość scottie

NESTE Rulezzzzzzzz B)

hehe tam jest tanio i zawsze będzie taniej, a że obok jest stacja SHELL to tam też obniżaj? ceny do takich jak ma NESTE i tam tankuje :angry: Nie do?ć, że ?wiatła i szybki Pan umyje to jeszcze zatankuje, żeby sobie r?czek nie pobrudzić B)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Panowie, nie dajmy się zwariować...

Pamiętam jak ponad rok temu, Bufetowa do spólki z jakim? niedorobionym Petru,

wieszczyli, że benzyna będzie po 6 zł a krajow? gospodarkę czeka upadek. :angry:

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Niestety ceny id? w góre !w00t

Aktualnie w Warszawie tam gdzie tankuje:

Pb- 4.05

Diesel- 3. 49

S? też i takie ceny:

Pb- 4.19

Diesel- 3. 64

Na niektórych stacjach różnica cen między benzyn? a gnojówk? dochodzi do 60 gr. na korzy?ć diesla :lol:

A do wakacji jeszcze daleko... :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kolejny wpis...

Ceny paliw na bezobsługowej stacji w okolicach Rynii !tut

img0213ud5.jpg

Różnica między Pb95E a ON blisko 70 groszy :)

Cena 95E to 1.13 EUR... czyli zbliżamy się powoli do Niemiec !tut .

Czekamy na maxiskutery "w diesel' u" albo najlepiej elektryczne (Vectrix? :) ) :)

Odnośnik do komentarza
MariuszBurgi  Post: 13-05-2007, 23:43 

Kolejny wpis...

Ceny paliw na bezobsługowej stacji w okolicach Rynii 

Różnica między Pb95E a ON blisko 70 groszy 

Cena 95E to 1.13 EUR... czyli zbliżamy się powoli do Niemiec  .

Czekamy na maxiskutery "w diesel' u" albo najlepiej elektryczne (Vectrix?  ) 

Też mi powód do alarmu(?!?).

U mnie po prostu, to normalka. Przyzwyczajony więc jestem. Je?li jest 4,19/l(‘95’) – tzn. że nagle potaniało!

Ostatnie tankowanie: podjeżdżam do najbliższej aktualnie stacji – całkiem przypadkiem: ‘statoil’ – na cenę nawet nie spojrzałem, gdyż my?lę sobie, że za 1-2 gr/1 nie będę ganiał po mie?cie i tracił czasu –tankuję więc do pełna, a co!? – a przy kasie widzę: 4,66/l!!!.

Zastanawiam się, czy nie i?ć do lekarza od ‘ócz’, bo jeszcze nie wiem, czy to prawda, czy tez rzeczywi?cie mam co? z oczami(?). Szczególnie, że przy kolejnej mijanej stacji zauważyłem cenę ok. 4,3

Odnośnik do komentarza
A na podkarpaciu cena za Pb95 to nawet 4.46 zł.Tu zawsze jest najdrożej. !tut

wszystko przez to, że Łukaszewicz zrobił pierwszy odwiert w Bóbrce koło Krosna !happybth a przy okazji w jego studni jest jeszcze ropa, jakby?my tam zrobili rajd to... !tut

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ceny paliw s? do?ć różne nawet w tym samym regionie i chyba się już do tego przyzwyczaili?my. Pewne jest jedno- Pb 95 w ostatnim czasie podrożała znacznie (Wawa od. 4.30 do nawet 4.60- o 98' tce nie wspomne) natomiast Diesel utrzymuje stabilny poziom co warte jest wzmianki.

Jeszcze bardziej jest to widoczne w ogólnym rozrachunku...

Przeciętny 4oo benzynowy spalaj?cy ok. 10 l/ 100 (miasto) generuje koszt samego paliwa przy ?redniej cenie 4. 40 PLN równy 44 PLN.

Diesel spalaj?cy ok. 6 l/ 100 (miasto) wyci?gnie z kieszeni, zakładaj?c cenę ok. 3.60 PLN kwotę ok 21 PLN!

Każdy 1000 km daje nam więc 230 PLN oszczędno?ci.

Jak porównamy większe silniki benzynowe różnica staje się jeszcze wyraĽniejsza na korzy?ć jednostek z zapłonem samoczynnym.

Moja bliska znajoma jeĽdzi od niedawna VW Phaetonem W12 w którym spalanie w mie?cie często zbliża się do 25l pb98/ 100 co daje koszt 115 PLN za każde 100 km !tut

Pytania s? zbędne !happybth !tut

Wczorajszy strzał foto podrzuciłem jako ciekawostkę z okolic Rynii, czyli naszego terenu zlotowego. W tym roku nie trzeba będzie jeĽdzić za Radzymin żeby się tankować... Mamy oddalone o kilka km. Neste bezobsługowe, więc nie ma potrzeby tankować się wcze?niej !happybth .

Odnośnik do komentarza
Moja bliska znajoma jeĽdzi od niedawna VW Phaetonem W12 w którym spalanie w mie?cie często zbliża się do 25l pb98/ 100 co daje koszt 115 PLN za każde 100 km ohmy.gif

jeżeli chodzi o samochody to preferuje tylko diesle, ale stare diesle - przykład mercedes e300TD z 97r automat - moc z chipem 205KM spalanie na trasie ok 6 litrów, w miescie 9l, a te nowe CDI i inne to powiem jedno - jedno wielkie g !tut

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...