Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wzrost cen paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Stolica

e101b0c2a2671b707b86cffc8564e0dd.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ostatnio w Radomiu.

acb724ac34e8f152gen.jpg

Odnośnik do komentarza

Wczoraj aż oczom nie mogłem uwierzyć, tankowałem na Shellu ON po... 99 centów... Z tego "oszołomienia" ;) aż zapomniałem spojrzeć na cene PB95...

PS. Nie pamiętam już ile lat temu cena ON była poniżej 1 euro... z 8- 9 ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Stabilnie pozytywnie. Dziś Stolica...

e43b93e1204d257793a11d3ee405e041.jpg

Odnośnik do komentarza

Też to zauważyłem. Doznałem szoku. W Gdańsku średnia cena, to 4,15. Gdy byłem u Was.... Straszne różnice w cenie!

I na nic zdaje się niebieska karta Lotosu z 10-cio groszową zniżką.

Odnośnik do komentarza

To jest WREDNE! Akurat teraz, gdy przestajemy jeździć, ceny spadają. To nie ludzkie!

A może właśnie jest inaczej ? Ceny spadają bo Ci na 2oo przestali jeździć :) Widać jest w nas jakaś siła :) (czytaj - niezły rynek zbytu :))

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tytuł wątku powinien chyba ulec zmianie.

W Stolicy na niektórych stacjach można już kupić diesla po 3.60 a tendencja jest cały czas spadkowa.

Aktualnie cena baryłki 30 USD i jest to pułap najniższy od 11 lat. Wpływ na to ma kilka czynników.

Co ciekawe, analitycy zgodnym chórem pieją, że za moment będzie to pułap 20 USD... a czytałem już opnie, że niedługo magazynowanie ropy może być droższe niż przychód z jej sprzedaży.

Jak tak dalej pójdzie to na stacjach niedługo będziemy płacić sam podatek :laughing: Nie wiadomo tylko od czego skoro cena ropy będzie bliska zeru :msn-wink:

Nie ma co ukrywać, że sytuacja jest bardzo dziwna.

Tak czy inaczej, konsumenci mają w 2016 powody do radości :clapping:

Odnośnik do komentarza

Co ciekawe przy tych cenach przeliczając baryłkę na litry to cena litra ropy jest równa cenie litra wody mineralnej ~ 90 gr za litr :blink: Niestety obawiam się że jak dogadają się ze sobą producenci i zaczną podnosić ceny ( może jeszcze nie w tym roku) i odrabiać straty to się nie pozbieramy.....

Odnośnik do komentarza

A paliwa alternatywne ? Myślicie że to jeszcze nie ten czas ?

A może właśnie wzrost cen paliw ropopochodnych w ostatnim czasie spowodował ożywienie prac na tym polu i producenci ropy uznali że trzeba to zahamować :(

Niska cena ropy = nieopłacalność prac nad innymi paliwami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...