Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wzrost cen paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Do lata cena paliwa znowu wzrośnie. Już teraz ta tendencja jest widoczna.

Ciekawostka: U mnie "za rogiem" na Shellu widoczne są mocne wahania każdego dnia zależnie od pory. O ile późnym popołudniem benzyna kosztuje 1,33€, to od ok. 22 do 7 rano 1,47€. Zmiany dobowe zależne od godziny są mocne. Max.14 centów na litrze PB, czyli ok. 60 groszy...

 

Odnośnik do komentarza

Cena dzisiejsza u mnie za rogiem uchwycona dla "potomności"  Pb 95 (Super) to w przeliczeniu ok. 5,78 PLN...

9d27417378a2e42fad386e46c2c5bbd3.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, dr.big napisał:

Cena dzisiejsza u mnie za rogiem uchwycona dla "potomności" emoji6.png Pb 95 (Super) to w przeliczeniu ok. 5,78 PLN...

Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale teraz ...........  muszę zapytać.  U Was cenę paliwa podaje się za 100 litrów ??

Nie miałem okazji być za zachodnią granicą, a na południu i wschodzie jest tak jak u nas.

Odnośnik do komentarza

Chyba po prostu ceny za litr byłoby ciężko pokazać w istniejących nominałach monet :) ... 1,329 euro... 1 euro, 32 centów...

PS. Nie ma takiej ceny jak 0,9 centa ;) 1,32,9 ;) ?

 

Odnośnik do komentarza

W Austrii podają za litr, ale też 3 miejsca po przecinku. I zawsze się zastanawiam, ile oni zarabiają na zaokrągleniach :)

Odnośnik do komentarza

We Wrocławiu w tej chwili najtańsze paliwo chyba jest na nowej  stacji E. Leclerc Pb 95 4.34 a ON 4.09

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W Świnoujściu jak zwykle drogo... Średnio 4.73 - 4.88 za litr...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tendencja cen paliw spadkowa.
5629e63fc1e52797c17c32b8476a3198.jpg

Odnośnik do komentarza

W Rzeszowie jakoś tej tendencji nie widać.

 

P1080571.JPG

To tylko tyle że w każdy weekend od tych cen 10 gr w dół.

Dnia 6.05.2017 o 07:23, Lucjan73 napisał:

We Wrocławiu w tej chwili najtańsze paliwo chyba jest na nowej  stacji E. Leclerc Pb 95 4.34 a ON 4.09

A tankujecie na tych stacjach przy "hiperach" ?  Mówi się  "na mieście" że to paliwo do najlepszych nie należy :)  

Odnośnik do komentarza

Ja tankuje  tylko na BP bo mam kartę paliwową do tej sieci ale żona tankuje w Auchan i nie ma problemu.  Pewnie paliwo dostarcza tam albo Lotos albo Orlen a jest taniej bo stosują niższe marże -  przyciągają klienta na zakupy i na tankowanie.

Odnośnik do komentarza

Od "zawsze" tankuję w Tesco albo Auchan. Nigdy nie zaobserwowałem nic niepokojącego w żadnym samochodzie, czy skuterze.

Wysłane z mojego Philips V377 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jakieś zerwane porozumienia nuklearne pomiędzy USA a Iranem, planowane kolejne podatki "na walkę ze smogiem" (zrobiło się ciepło i nagle smogu nie ma a auta spalinowe jak jeździły tak jeżdżą whist) wrzucane w cenę paliwa... A w efekcie granica 5 pelenów w zasadzie już przekroczona. A to podobno początek...:blink:

Odnośnik do komentarza

Też obiło mi się o uszy że to nie koniec podwyżek cen paliwka, No niestety samo życie, a to co piszesz to sama prawda 

8 minut temu, MariuszBurgi napisał:

nagle smogu nie ma a auta spalinowe jak jeździły tak jeżą whist) 

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie... Dzisiaj tankowałem i szok. Na BP w Poznaniu "95" za 5.06 zł. A Mariusz jeszcze powyżej straszy, że to nie koniec... 

Przyjdzie kupić chiński skuterek elektryczny, albo zacząć pisać w tym temacie: >> KLIK <<

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj tankowałem na BP przy A4 cena ON 5,29 w centrum Wrocławia BP 5,09. Całe szczęście że płacę Routexem :o

Odnośnik do komentarza

Wakacje idą więc jak i przed każdym długim weekendem pump up na licznikach dystrybutorów.
Koncerny muszą żyć.....


Pozdrawiam
Radek

Odnośnik do komentarza

Jak już napisał Mariusz "zawirowania" w rejonie Iranu. I, miejmy nadzieję, że tylko na podwyższonej cenie benzyny się to skończy.

Odnośnik do komentarza

Obawiam się że będzie drogo bo Władimir Władimirowcz dogawariłsia z Arabami z OPEK w celu zmniejszenia pridukcji a co za tym idzie podaży.  Dodatkowo Iran jest beeee, dolar do góry czyli wszystkie plagi na raz.... 

Zapomniałem jeszcze że ma być nowy podatek w cenie paliwa, jakieś  10 gr podobno na elektromobilność. My wszycy kierowcy będziemy się składali aby "biznesmeni z gubymi portfelami" mogli taniej kupić sobie kolejny drogi gadżet.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Niestety analitycy mają złe przeczucia, jeśli chodzi o ceny paliwa... Do trudnej sytuacji na bliskim wschodzie, dochodzi jeszcze temat zmian w Wenezueli. Mroczny scenariusz mówi, że paliwo u nas doszłoby do 5.40 PLN -> PAP.info

Widać nie tylko my odczuwamy wzrost cen, bo Świnoujście jest dosłownie zajechane przez Niemców zmierzających do stacji paliw. Dziś tankowałem na prawobrzeżu (Cirkle) za 4.94, a na lewobrzeżu było w BP po 5.01 PLN. W tej sytuacji dziwi mnie wprowadzanie przez rząd dodatkowego podatku (10 gr.), bo to tylko spowoduje wzrost cen produkcji towarów, żywności itp...

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SlawoyAMD napisał:

Mroczny scenariusz mówi, że paliwo u nas doszłoby do 5.40 PLN -> PAP.info

Sławku u nas w Szamoni w Orlenie już kosztuje 5,48 oczywiście VERVA, niepamiętam ile Pb95, jutro zrobię fotkę to prześle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...