Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wzrost cen paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Jak to dzisiaj Auchan?

To przebywasz w Szczecinie?

BTW,

Ja właśnie w Kołobrzegu. Pb95 za 4,09

;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja cie nie mogę... 3.63 PLN :blink: :blink: U mnie najtaniej na odkąd pamiętam, jest po 4.05 PLN na stacji BP (dzielnica Warszów - trzeba się przeprawiać promem) i my tu w Świnoujściu mówimy, że jest tanio !!! !placz2

Odnośnik do komentarza

Jak to dzisiaj Auchan?

To przebywasz w Szczecinie?

(...)

Tja :) , i nawet w ASO Zacnej na Mieszka byłem, ale serwis moto ruszy dopiero gdzieś w połowie marca...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Lublin dziś z miłą dla oka ceną diesla:

E 95: 3,76

E 98: 4,13

ON: 3,36

LPG: 1,54

Odnośnik do komentarza

Oprócz ceny warto się zainteresować ilością estrów tłuszczowych w paliwie. Paliwa dostarczane z rafinerii Płock zawierają go już 7%, zarówno benzyny jak i ON. Ale prawdopodobnie paliwa z rafinerii w Gdańsku mają go mniej lub wcale.

Odnośnik do komentarza

A wczoraj w radio słyszałem taką wiadomość:

.... niebawem wzrosną ceny paliwa co spowodowane jest rosnącą na giełdzie ceną ropy ....

Wiadomo, wiosna idzie, sezon urlopowy, zwiększona intensywność wyjazdów ... jak nie kijem to go pałą ... na kierowcach zawsze można zarobić ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W lutym cena baryłki zaczęła drożeć. Brent mówi 35 baksów a w styczniu było już 29.

Dla przypomnienia, w 2014 wynosiła ~100$.

Odnośnik do komentarza

Ropa drożeje bo ponoć dogadali się w OPEK i mają ograniczyć wydobycie - Tawariszcz Putin strasznie nalegał :(

Nam dodatkowo nie pomaga wartość dolara do złotówki.

Dziwne to jest o tyle że po zniesieniu sankcji handlowych dla Iranu ropy na rynek miało trafiać więcej.

To o czym pisze Elwis też ma wpływ na cenę - ale spoko panowie - do 6,00 zł chyba szybko nie wrócimy. :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No i chyba właśnie drożeje, bo wczoraj rano na Orlenie koło roboty E95 była po 4.05 PLN, a w południe skoczyła na 4.20, by pod wieczór lekko zjechać na 4.17 (w BP na Warszowie 4.12)... Ciekawe, że jak są obniżki cen paliwa, to jakoś gwałtownie nie spadają o 15 groszy :mad2: Niewątpliwie zbliża się sezon i znów będzie powtórka z zeszłego roku, gdzie po zimowych obniżkach przedsezonowe obliczenia kosztów wyjazdów poszły w cholerę...

Odnośnik do komentarza

W RMF-ie dzisiaj mówili że na giełdzie baryłka ropy znowu poszła w góre.

Z ciekawości sprawdziłem paragony za tankowanie służbowego wozu. Stacja ORLEN, diesel : 8 luty - 3,59 zł, 23 luty - 3,63 zł , 7 marzec - 3,72 zł :(

PB nie obserwuję, bo nie mam żadnego benzyniaka, ale musi być podobnie.

Odnośnik do komentarza

Jest jak zawsze ;) ... 10 lat wzrost... 6 miesięcy spadek :D ... Ciekawe czy latem cena będzie już wyższa niż latem zeszłego roku :hammer: ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kurcze, mogłem narobić zapasów przez zimę :( U mnie cena przekracza już do 4.30 za litr 95-ki

Shell z polatanki przed kilkoma chwilami... I wciąż rośnie :(

b81cd1ba316c60e1.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja patrząc na idącą w górę cenę baryłki zrobiłem sobie mały zapasik PB. Patrząc ile przejechałem w zeszlym sezonie na 1/3 wystarczy. Nie jeden powie że to bez sensu ale jak się ma miejsce w garażu i kanistry to dlaczego nie zaoszczędzić. Przy tej ilości którą nabyłem a patrząc na dzisiejsze ceny jestem około 60 zł do przodu, za to już można gdzieś bryknąć zamieniając na paliwko.

Odnośnik do komentarza

Ja patrząc idącą w górę cenę baryłki zrobiłem sobie mały zapasik PB. Patrząc ile przejechałem w zeszlym sezonie na 1/3 wystarczy. Nie jeden powie że to bez sensu ale jak się ma miejsce w garażu i kanistry to dlaczego nie zaoszczędzić. Przy tej ilości którą nabyłem a patrząc na dzisiejsze ceny jestem około 60 zł do przodu, za to już można gdzieś bryknąć zamieniając na paliwko.

Zawsze 60 blach w kieszeni jest... :) generalnie idzie wiosna, ruch sie zwiększa więc i wzrost ceny... ceny widze ze w miejsowosciach i miastach nadmorskich juz łupią na weekendowych wczasowiczach..

Odnośnik do komentarza

Kurcze, mogłem narobić zapasów przez zimę :( U mnie cena przekracza już do 4.30 za litr 95-ki

Shell z polatanki przed kilkoma chwilami... I wciąż rośnie :(

b81cd1ba316c60e1.jpg

He he ja zrobiłem

Odnośnik do komentarza

Żeby było śmiesznie (stan na dziś PB95):

- Szczecin Carrefour Mieszka I 4,33 zł (za zatankowanie m.in. 150 zł bon 10 zł na zakupy)

- Szczecin Orlen Kolumba u Rzela 4,53 zł

- Lubieszyn Orlen 4,29 zł !!!!!!!!

- Lubieszyn 123 Statoil 4,28 zł !!!!!!!

Powiem szczerze, gdzie tu logika, skoro w Locknitz widziałem PB95 po 1,20€ ...........

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sytuacja lubi się zmieniać.

Teraz ściana zachodnia zacznie jeździć tankować się w DDR... oczywiście wioząc pod kanapą wagon fajek ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jak na środek wakacji ceny paliw nastrajają optymistycznie.

59f2e84770fb1aa343a17659a0969be9.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...