Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Grecja 2005 czyli maxi skuterowa wyprawa letnia


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram Artixa :) Wakacje,opoczynek,imprezki,k?piele,a nie rano wstać i na koń. Czyli: nie jeĽdzić z miejsca na miejsce codzień,lecz ew.relaksacyjnie poruszać się w pobliskiej okolicy. :)

P.S.

Pozwoliłem się wtr?cić,gdybym miał jechać...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Artix

    72

  • dr.big

    47

  • Qw@ki

    29

  • Mario

    26

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

Po konsultacjach plan ulega minimalnym korekta, wiec jako ze Qwaki zajal sie juz planowaniem odsylam do jego postu jesli ktos potrzebuje informacji co do planu i mojego postu jesli chodzi o liste podroznikow. Oczywiscie caly czas prosze o cenne uwagi grupy ktora wybiera sie do Grecji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Też popieram zdanie Artiego, planowanie dzień w dzień zmiany lokalu jest dosyć męcz?ce, zwłaszcza że rozeznania tematu kwater w Grecji nie mamy :)

O ile w Chorwacji kosztowało to ok. godzinę chodzenia aby wybrać lokal tani i dobry to w Grecji choćby ze względu na "nieco" odmienny język może być kłopotliwe.

Wszystkiego i tak sie nie zwiedzi !

Skupmy się może na stacjonarnym pobycie w 2 góra 3 miejscach, a krótkimi wypadami w promieniu 100-150 km załatwimy resztę.

Praktyka Chorwacka pokazała że jest to optymalne rozwi?zanie.

Za dużo km w siodle = za mało opalenizny :)

Arti jak już bobrujesz w tych cennikach to sprawdĽ proszę opcję wcze?niejszej rezerwacji - może obniży to jeszcze trochę koszty ?!

pozdrawiam

RobB. :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

UAKTUALNIANY co chwilę planowany PRZEBIEG (trasa) WYPRAWY 2005 przeniesiony na 12 stronę.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W Nis w Serbii szukam noclegu, na razie znalazlem motele.

http://www.nis.org.yu/index-e.html

Niechcacy zupelnie okazalo sie ze miasteczko Nis jest naprawde ladne z ciekawa architektura. Jesli jest tam uniwersytet na pewno sa tam tez kwatery czy akademiki wolne w czasie wakacji. Pozdrawiam

ps. wyslalem zapytanie do biura turystycznego w Nis o campingi w okolicy

IMGP0036.jpg

IMGP0007.jpg

IMGP0010.jpg

PRENOCISTE "ATINA" - NIC, Dimitrija Tucovića 27, (across the railway station )

overnight stay ..450,00 din = 22 zl chyba niezle

STUDENT CENTER, accommodation in dormitories, Gradsko polje bb, (behind the Fortress) overnight stay ...10 EUR tez nie glupio

i cos drozej :)

HOTEL OZREN *** - NICKA BANJA, Toąketova bb

overnight stay per person in 1/2 and 1/3 ...700.00 din = 35 zl

HOTEL AMBASADOR *** - NIC, Kralja Milana Square

overnight stay per person in 1/2 and 1/3 ...700.00 din = 35 zl

No i wypas wsrod hoteli drozej nie udalo mi sie wyszukac :)

HOTEL CENTROTURIST , NIC, IX brigade 10 (park Čair)

overnight stay with breakfast in 1/2 per person ...1300,00 din = 64 zl

Poradzimy sobie chyba i bez namiotow przez cala droge do Grecji

RobBie tylko ze chyba lepiej dojechac do Grecji w 3 dni niz 4 dni, stad moja propozycja podzielenia na w miare rowne odcinki cala droge.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wła?nie dostałem odpowiedĽ z www.promy.pl:

"Pytanie: Na przełomie lipca/sierpnia 2005, a dokładnie 31.07 lub 01.08 chcemy z Grecji (np.Patras) dopłyn?ć do południa Włoch (okolice Bari). Wycieczka motocyklowa(duże skutery) 5-8 sztuk i ok.8-10 osób -jak najtaniej(DECK)!

Prosimy o propozycje, ceny, promocje datę możemy dostosować."

Dzień dobry!

Mamy połaczenia z Patras do Brindisi w tym terminie to koszt:

osoba dorosła = 41 EURO na pokładzie

motocykl = 13 EURO

Podane ceny s? cenami w jedn? stronę

Patras 18:00 - Brindisi 08:00

czyli 54 euro 1skut+1osoba

lub 95 euro 1skut+2osoby

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Z tego co jak narazie znalazlem srednie ceny w Grecji 10-15 euro od osoby w 3 osobowej kwaterze. Pola namiotowe okolo 8-10 euro za 2 osoby + motocykl. czyli dosyc podobne ceny do Chorwackich. Mozliwe ze sie roznia, ale mysle ze nie znacznie. Mozna w nocy na szybciora nocowac na dziko, niby zakazane ale wszyscy przymykaja oko. Tak wyczytalem, hmmm. Bardzo bezpiecznie. campingi na w miare wysokim poziomie, na wiekszosci nie mozna placic karta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Co do dnia 4 traski to raczej bez sensu jechac odrazu do Aten bo po drodze s? ok .80 km od Salonik w strone Aten g.Olimp ( tak to ten Olimp ) z droga zajebista asfalt elegancki na jakis 2-3 km nad poziom morza , startuje sie z poziomu 0. No i przede wszystkim Meteory ale tu trzeba chyba ok 100 km zboczyc z traski.

Warto tez zobaczyć Saloniki ,fajne miasto ,jest tez tam na powietrzu Wodny Park ( w Chorwacji było 40 stopni ,w Grecji moze byc jeszcze cieplej)

ps. Ale wam fajnie ,Bługaria to nie był dobry pomysł ale Grecja... zobaczycie bedzie zajebi?cie

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jak się okazuje przełom lipiec/sierpień to szczyt sezonu i trzeba wcze?niej zarezerwować bilety na prom (informacja z biura podróży)

Odnośnik do komentarza

Czytam i czytam....Chciałbym wiedzieć czy termin wyjazdu 23 lipca jest sztywny??

Czy np. nie dałoby sie go przesun?c tydzień wcze?niej ?

Tak tylko pytam,jakby co :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Skoro zostałem już oficjalnie zgłoszony to może powiem, że na razie przeraża mnie zapakowanie się w 2 os do 1 burgera ;) .

500/700 km dziennie to piku?, ale 2 h pakowania to już hard core i jeszcze o 7 rano w wakacje to lepiej się do mnie nie zbliżać (gryzę) :lol:

To tak na pocz?tek, co do trasy to proponuję dojechać, potem L(eżenie) B(ykiem) a na koniec wrócić :D

w pierwszym i ostatnim to nie mam za dużego do?wiadczenia, więc pozostawię to innym, za to ?rodkowa czę?ć wychodzi mi całkiem nieĽle. :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Spakowanie do Burgera 2 osob to nie jest wyczyn, kwestia pakowania i rozsadku oczywiscie. Ale skoro udalo mi sie zapakowac na YPke to z Burgerem nie powinno byc wiekszych problemow. Co do lezenia na plazy, jak pokazaly doswiadczenia Chorwackie ci ktorzy chcieli lezec na plazy, lezeli, reszta jezdzila i zwiedzala. Po 2-3 dniach wszyscy spotykalismy sie i jechalismy dalej razem. Wiec nie widze problemu. To ze jedziemy razem nie oznacza ze razem musimy zwiedzac, opalac sie etc. Niestety Lamus podczas pierwszych 3 dni dojazdowych bedziecie z Ravenka zmuszeni do wstawania o tak wczesnej porze, wymagaja tego odleglosci dzienne do pokonania. To jest jedyny czas kiedy rygor w grupie musi byc. Bo w przeciwnym wypadku bedziecie poprostu gonic grupe solo. Co do terminu, niesztety jest sztywny, zostal ustalony juz dosyc dawno i na tej podstawie np ja zglosilem urlop w pracy. Zobacz date pierwszego postu a zobaczysz ze planowanie zaczelismy dosyc dawno. Teraz juz tylko zapinamy na ostatni guzik wyprawe. Pozdrawiam

ps. Zibi jesli wybierales sie z nami do Grecji, to dlaczego nie wpadles na Zlot Burgmanii. Jesli znam czlowieka osobiscie o wiele lepiej sie z nim rozmawia. Podobnie jest z wypadem wakacyjnym, wole jechac z kims kogo choc raz widzialem na oczy.

Srednia cena za camping we Wloszech 20-30 euro za 2 osoby i motocykl. Kwatery miedzy 20-30 euro od glowy w pokojach 3-4 osobowych.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Naj?wieższe wiadomo?ci z Biura Podróży:

Cena na podanej trasie na 31.07.2005r wynosi 60EURO/os + 18EURO za skuter

Cena na 01.08.2005r wynosi 48EURO/os + 15EURO za skuter

Jasno z tego wynika, że poniedziałek na promie jest dużo tańszy i takie bilety proponuję zarezerwować.

W okolicach Rzymu i w Rzymie mieszkałem swego czasu przez cztery lata - mam nadzieję, że jeszcze co? pamiętam. Adresy kempingów blisko G.R.A. (obwodnica Rzymu) rozs?dne ceny: KAMPING-1 - CAMPING-2 - dojazd CAMP-1 - dojazd CAMP-2

Odnośnik do komentarza

KALIMERA (dzień dobry)

No to ja tylko gwoli ?cisło?ci :

11 dzień prom (wiadomo w poniedziałek taniej)

12 - 15 Włochy

16 - do Bratysławy

17 - Bratysława - Polska (no ale to już poniedziałek ?!)

Sugeruję nauczony zeszłorocznym do?wiadczeniem że do Bratysławy (Camping-Senec)

to lepiej w weekendy się nie zjawiać, tłumy nieprzebrane i duuuużo hałasu :lol:

Qwaki czy ze względu na konieczno?ć rezerwacji miejsc na prom można Cię prosić o dokonanie tego, je?li wi?że się to z przedpłat? to proszę o nr. Twojego konta.

Jeszcze taka uwaga: wpisałe? 6-9 dzień Ateny ale chyba tylko umownie ?

Wydaje mi się że jest to jedno z bardziej oblężonych miejsc, a i cen? nie najatrakcyjniejsze !

pozdrawiam

ADIO (do widzenia) i EFHARISTO(dziękuję)

RobB.

:D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mi pasuje powrot w poniedzialek zawsze to jeden dzien wiecej wakacji a tyle moge spokojnie przeciagnac moj powrot. Oczywiscie dopasuje sie do grupy, RobB'a uwaga jest cenna, faktycznie wieczor sobotnio-niedzielny na campingu w Senecu bywa uciazliwy, zwlaszcza jesli chcemy sie wyspac przed droga w wielkosci 700 km, no i z miejscem tez nie bylo slodko. Wiec jesli reszcie pasuje zebysmy w niedziele na wieczor dobili do Senecu (Bratyslawa) a wystartowali w poniedzialek jestem za. Prom mysle ze spokojnie mozna z Grecji do Wloch wybrac rowniez w poniedzialek. Jak by nie bylo sporo taniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Oczywi?cie wasze propozycje s? bardzo dobre i już zmieniam PLAN PODRÓŻY.

Powrót w poniedziałek-żaden problem - przecież s? wakacje.

Żeby zarezerwować bilety na prom musimy znać ilo?ć skuterów i ilo?ć osób.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę sie doczytać...czy planujecie wszyscy brac namioty czy tez może jakie? kwatery lub hotele? Jakby co to nie usmiecha mi sie taszczyc ekwipunku do snu +plecaczek :lol: Czy ktos ze zdeklarowanych uczestników wyjazdu ma zamiar obej?ć sie bez namiotu?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zibi moze zanim bedziesz chcial jechac do Grecji wpadniesz do Boszkowa i tam sie poznamy. Ja zobacze jak jezdzisz i jak radzisz sobie ze skuterem, a ty czy pasuje ci towarzystwo. Nie ukrywam, ze nie chetnie chcialbym jechac z kims kogo zupelnie nie znam, nie wiem czego sie po nim spodziewac, ani jak radzi sobie ze skuterem, tym bardziej ze mam z taka osoba spedzic 2 tyg i ponad 5 tys km. Nie lubie niespodzianek, no chyba ze sa mile. W twoim profilu nie ma nawet miasta skad jestes, a bardzo sceptycznie podchodze do ludzi ktorzy kryja sie za monitorem i "znam" ich tylko wirtualnie. Wiec bedzie mi milo cie poznac w Boszkowie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A teraz z innej beczki:

czyli oplaty za autostrady i drogi w krajach przez ktore bedziemy jechac (wg alfabetu)

Austria 4,3 euro

Bulgaria 5 euro

Grecja (w zaleznosci od odcinka)

Serbia i Czarnogora (w zaleznosci od odcinka)

Wlochy (w zaleznosci od odcinka)

Wegry 1270 forintow (okolo 21 zl)

Czechy i Slowacja bez oplat dla motocykli ale to jeszcze sprawdze.

Oczywiscie obowiazkowo nalezy miec ze soba:

zolta kamizelke odblaskowa (Austria)

PMR (bez tego jazda w grupie jest mocno utrudniona)

zielona karta (Bulgaria, Serbia)

wazne ubezpieczenie

prawo jazdy

dowod rejstracyjny

zelazny tylek

i odrobine kasy :D

Pozdrawiam

ps.

na chwile obecna po wstepnej analizie drogowej jako ze Miszkolc zostawiamy na odrebna wyprawe np dlugi weekend i wygrzewanie sie w wodach termalnych a miejscem docelowym dnia 1-szego jest Budapeszt proponuje

miejsce spotkania z grupa Lublin

Radom; Kielce, Krakow

trasa w kilometrach dla grupy Wawa do Budapesztu

679 km (oszczednosc 91 km)

trasa w kilometrach dla grupy Lublin

688 km (nadlozenie trasy 42 km)

miejsce spotkania z grupa Lodz

Krakow

trasa w kilometrach dla grupy Lodz

679 km (brak danych do wczesniejszych planow) :lol:

Przejscie graniczne Chyzne zamiast Barwinka

Posiedze jeszcze nad mapami i jest to tylko wstepna propozycja

Nie mam tylko pomyslu na miejsce spotkania z RobBem ;) moze Krakow lub Myslenice

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

UAKTUALNIANY co chwilę planowany PRZEBIEG (trasa) WYPRAWY 2005 na razie prawie 6000km

... a tutaj MAPA EUROPY on-line i PZMot Travel

Pogrubiona miejscowo?ć = mamy nocleg

sobota 23 lipiec 2005 ruszamy na podbój Europy jak starożytni Rzymianie

690km-01-day: Warszawa, Lublin-Kielce-Kraków-Chyżne-spotkanie-Budapeszt(680,690)

620km-02-day: Budapest-Szeged(174)-Beograd(386)-Nis(Yugoslavia)(615)

460km-03-day: Nis-Sofia(155)-Thessaloniki(460)LIPIEC w Grecji

280km-04-day: GRECJA-wtorek: Thessaloniki-Lamia(280)

220km-05-day: GRECJA-?roda: Lamia-Ateny(219)

099km-06-day: GRECJA-czwartek

099km-07-day: GRECJA-pi?tek

099km-08-day: GRECJA-sobota

099km-09-day: GRECJA-niedziela

250km-10-day: GRECJA-Patras -i na prom

10-evening(01.08-poniedziałek): PROM GRECJA - ITALIA wypływamy godz.18.00 dopływamy godz.8.00

SIERPIEŃ w Italii -11 dzień wycieczki to 2 sierpień-wtorek i.....

600km-11-day: Brindisi-Roma(601) KAMPING-1 - CAMPING-2

12-day: Roma

13-day: Roma *Vatykan*

380km-14-day: Roma-Rimini(375)+ 24km i mamy San Marino CAMPING CAMPING

200km+130km-15-day:Rimini-Venezia(196) i może Udine(+130)

670km(550)-16-day: Venezia(Udine)-Bratislava

poniedziałek 8 sierpień 2005 wjeżdżamy do Polski

700km-17-day: Bratislava-Cieszyn-Kielce-Radom-Warszawa lub Lublin(700)

Grecja_mapa.pngbucik.gif

Odnośnik do komentarza

Z racji "po drodze" można mnie doł?czyć do grupy uć, wieć Rob daj termin stawienia sie na z góry upatrzone pozycje o zadanej porze. Nie ukrywam że bardziej ucieszyło by mnie dojechanie do Was dzień szybciej.

ERMI

Odnośnik do komentarza

Yyyy..Artix nie stresuj się ;) Od dziecka jeżdże na moto,a teraz co? mi odbiło i przesiadłem sie z r6 na skuter :) Jestem człowiek bezproblemowy :lol:

Tak na marginesie zadam jeszcze raz pytanie czy ktos z Was nie bierze namiotu do Grecji?

A poza tym czy ktokolwiek ze znanych Wam osób tuningował mechanicznie an400 i jakie miał efekty?(sory,że tu wtr?cam,ale brakuje mi trochu powera :D )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...