Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Grecja 2005 czyli maxi skuterowa wyprawa letnia


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Tym bardziej milo bedzie sie poznac w Boszkowie :D Co do twojego pytania, tak ja np biore namiot, czesc jedzie z nastawieniem noclegow na kwaterach. Najlepszym tuningiem An400 jest zmiana na AN650 w tym specjalista jest Qwaki i LCM Sokol ;) juz on ci zrobi tuning AN400 tak ze bedzie wygladal jak AN650 :lol: . Tym bardziej ze jedzie tez 250-tka wiec nie widze potrzeby tuningu.

Ermi zawsze mozesz tez jechac przez Wawe, przyjechac dzien wczesniej i razem z grupa WaWa wyruszyc, no chyba ze wolisz z RobBem.

Po modyfikacjach najdluzszym odcinkiem do zrobienia bedzie 700 km. Czyli totalny luzik. No chyba ze Ermi jednym ciagiem bedzie planowal z Torunia startowac. Wtedy troche wiecej. Nie ukrywam ze cieszy mnie fakt ze max mamy tylko 700 km bo to juz bylo testowane i nie taki diabel straszny, a nawet sympatyczna to odleglosc zeby sie najezdzic i nie zmeczyc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Artix

    72

  • dr.big

    47

  • Qw@ki

    29

  • Mario

    26

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator
Yyyy..Artix nie stresuj się :lol: Od dziecka jeżdże na moto,a teraz co? mi odbiło i przesiadłem sie z r6 na skuter :) Jestem człowiek bezproblemowy :D

Mimo tego, ze sam nie wiem czy pojade w tym roku na wyjazd wakacyjny maxi (50% pewnosci) to pozwole sobie co? dorzucic od siebie w aktualnym zagadnieniu tego w?tku>

zibi: Musisz nas dokładnie zrozumieć w czym leży problem. To nie jest wyjazd jednodniowy czy nawet weekendowy. To jest ponad 2 tyg. Podczas tak dlugiego wyjazdu i wielu nakręconych kilosow bardzo ważny jest skład, zgranie i ogólnie pojęta integracja grupy.

Słowa, które pisze opieram na wyjeĽdzie wakacyjnym 2004 Burgmanii na HR. Kiedy potrzebowałem pomocy (zdrowotnie dopadło mnie :) ) i kiedy bardzo potrzebowałem wsparcia (także psychicznego) bardzo pomogły mi pewne osoby ale były takie, których zachowanie było hmmm... nazwe je "obojętnymi".

Pamiętam jak np. RobB latał po chrowackich aptekach za lekami dla mnie pytaj?c "Mariusz... czego Ci jeszcze trzeba?" a Dr. Big siedzial ze mn? w pokoju i wspierał duchowo mimo tego ze temp. za oknami wynosiła 35 stopni a obaj mogli siedzieć na plaży. Artix wsparł ciepłym słowem które także pomagało i jako? przeżyłem hydropneumenie ;) .

Może zabrzmi to ?miesznie ale było to dla mnie naprawde zbawienne. Poprostu czułem, że chłopaki s? obok mnie.

My?lę, że tak samo mog? wygl?dać różne inne sytuacje typu awarie na drodze i wiele innych, które mog? się wydarzyć.

Reasumuj?c: Uważam, że przed takim wyjazdem trzeba się dokładnie poznać lub "chociaż" wymienić pare zdań.

Nie to zibi, żebym co? do Ciebie miał... broń Boże.

Poprostu wypowiadam swoje zdanie na ten temat i popieram tutaj Artixa.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W celu ulatwienia policzenia kosztow wyprawy podaje ceny paliwa w poszczegolnych krajach przez ktore bedziemy przejezdzac.

Polska (kazdy wie)

Slowacja (kurs-0,10 za 1 korone) Pb95 35,3 = 3,53 zl za 1 litr

Wegry (kurs-1,64 za 100 forintow) Pb95 239,5 = 3,92 zl za 1 litr

Serbia i Czarnogora (kurs-0,05 za 1 dinar) Pb95 66,2 = 3,31 zl za 1 litr

Bulgaria (kurs-2,12 za 1 lewa) Pb95 1,45 = 3,07 zl za 1 litr

Grecja (kurs-4,09 za 1 euro) Pb95 0,81 = 3,31 zl za 1 litr

Wlochy (kurs-4,09 za 1 euro) Pb95 1,23 = 5,03 zl za 1 litr

Austria (kurs-4,09 za 1 euro) Pb95 0,98 = 4 zl za 1 litr

Czechy (kurs-0,13 za 1 korone) Pb95 26,5 = 3,44 zl za 1 litr

Wlochy - rowniez jak w Austrii wymagane jest posiadanie zoltej kamizelki.

Bulgaria, Serbia i Czarnogora - zielona karta

Orientacyjnie przez dany kraj bedziemy jechac tyle kilometrow

Slowacja 202,5

Wegry 260,5

Serbia 521,5

Bulgaria 241,5

Grecja ? cos kolo 600

Wlochy 1100

Austria 380

Slowacja 205

Czechy 34

Srednia cena wyszla mi 3,5 zl za litr nie liczac Wloch z Italia 3,7

co daje srednio 800-1000 zl na same paliwo

i tak gdzies mi zginelo z tysiac kilometrow :D dlatego prosze to traktowac jako szacunkowa wartosc. Najwiecej i tak zrobimy w Itali przy najdrozszym paliwie :huh:

Odnośnik do komentarza

ogl?dałem przeloty samolotami (tanie linie http://www10.centralwings.com/ ) i zobaczyłem że bilet do salonik w 1 strone kosztuje 195 zł (całkowity koszt).

i taka mnie naszła my?l, że jeżeli chcieliby?my sie powłóczyć po Grecji to można przelecieć tam samolotem i wynaj?ć na miejscu sqtery czy motory (około 25 ojro za dzień) w któr? stronę by nie liczyć to wychodzi zdecydowanie taniej .

Rozumiem że wyprawa to wspaniała rzecz - osobi?cie lubię podróżować- tym bardziej ze swoim sprzętem i perspektyw? przygody oczywi?cie.

Proszę tego co napisałem nie traktować jako głos za NIE mojego uczestnictwa , po prostu co? takiego zauważyłem - ot taka dygresja do sprawy. (swoj? drog? to można by w Grecji pobyć np. 6dni i faktycnzie j? zwiedzić)

ERMI

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Gdybym liczyl zeby wyjechac na wakacje jak najtaniej, nie pojechal bym nigdzie skuterem. A gdzie przygody. Przygody, wrazenia - bezcenne, za reszte zaplacisz master card lub visa card :huh: Mimo wszystko wole zabrac wiecej kasy niz mniej. Zawsze to bezpieczniej jesli zostanie niz zabraknie.

Pozdrawiam

Wstepna lista uczestnikow

Dr.Big ? :D

Artix + plecaczek

RobB

Ermi - nie jedzie ze wzgledu na reke

Qwaki + plecaczek

MariuszBurgi ??? :D

Ravenka + plecaczek :D o przepraszam Lamus

Mario - odprowadza nas do Budapesztu

Zibi + plecaczek ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jako ze 1-sza noc spedzamy w Budapeszcie, na BikerCamp podaje link do cennika i namiary na camping. Sam camping polozony jest w samym centrum Budapsztu i niestety wielki nie jest, wiec na 2-3 tyg przed wyjazdem proponuje zarezerwowac miejsca. Poprosze wiec o deklaracje kto jaka forme wybiera nocowania, na tym campingu. Ja namiot wiec gdzies sie zawsze zmieszcze mam nadzieje ale i tak wypadalo by cos zarezerwowac choc maly placyk. Pozdrawiam

http://www.bikercamp.hu/en/en4_price.htm

a to strona glowna

http://www.bikercamp.hu/

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Fajnie jest przeczytać o sobie jako o plecaczku ;)

W zasadzie to fajnie być plecaczkiem można więcej wypić. ;)

Co się tyczy powrotu w PN to niech wypowiedz? się wszyscy, u mnie to wi?że się ze zmian? urlopu my?lę że powinno się udać tylko musze wiedzieć wcze?niej.

Odnośnik do komentarza
Jako ze 1-sza noc spedzamy w Budapeszcie, na BikerCamp podaje link do cennika i namiary na camping. Sam camping polozony jest w samym centrum Budapsztu i niestety wielki nie jest, wiec na 2-3 tyg przed wyjazdem proponuje zarezerwowac miejsca. Poprosze wiec o deklaracje kto jaka forme wybiera nocowania, na tym campingu. Ja namiot wiec gdzies sie zawsze zmieszcze mam nadzieje ale i tak wypadalo by cos zarezerwowac choc maly placyk. Pozdrawiam

http://www.bikercamp.hu/en/en4_price.htm

a to strona glowna

http://www.bikercamp.hu/

No to ja bardzo proszę o pokoik, może być 2 osobowy, liczę że kto? z Was dla oszczędno?ci i towarzystwa (?pię na boku więc nie chrapię), się doł?czy.

Co do spotkania z Wami to pewnie Kraków za zjazdem z obwodnicy A4 na 7 w okolicach Libertowa. Co prawda nie znam tamtych okolic za dobrze, ale z mapy wychodzi że 500 mb. za zjazdem jest po prawej str. jaka? spora stacja, więc chyba tam ?

Pozdrawiam

RobB. ;)

Odnośnik do komentarza
Z racji "po drodze" można mnie doł?czyć do grupy uć, wieć Rob daj termin stawienia sie na z góry upatrzone pozycje o zadanej porze. Nie ukrywam że bardziej ucieszyło by mnie dojechanie do Was dzień szybciej.

ERMI

Ermii, wygl?da że grupa Uć to tylko ja ;) , oczywi?cie jak chcesz sobie skrócić dystans 23 to zapraszam do siebie, nocleg i wyżywienie gratis ;) .

Szczegóły na priva .

Pozdrawiam

RobB. ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Poczekam jeszcze troche (z tydzien) na deklaracje innych i wysylam maila na camping do Budapesztu. Co do cen za paliwo, byly to ceny orientacyjne, z poczatku czerwca wiec pod koniec lipca moga sie faktycznie roznic na +/-.

Co do miejsca spotkania na odcinku drogi krajowej nr 7 Libertow - Gaj do 31 pazdziernika jest tam zamkniety 3 km odcinek prawej jezdni, ruch dwukierunkowy bedzie odbywac sie jezdnia lewa przy ograniczeniu predkosci do 60 km/h wiec zjazd na stacje moze byc utrudniony. Z A4 na DK7 bedziemy zjezdzac wezlem "Zakopianskim" i mam nadzieje ze o tym zjezdzie mowisz RobBie ;)

A skoro o utrudnieniach mowa na DK nr 7 Warszawska grupa bedzie miec jeszcze 2 utrudnienia, w Skarzysku Kamiennej i na odcinku Checiny-Wrzosy - ruch wahadlowy przez 890 metrow, niestety nie da sie przyspieszyc prac zebysmy mogli bez zatrzymywania przemknac ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Poczekam jeszcze troche (z tydzien) na deklaracje innych i wysylam maila na camping do Budapesztu. Co do cen za paliwo, byly to ceny orientacyjne, z poczatku czerwca wiec pod koniec lipca moga sie faktycznie roznic na +/-.

Co do miejsca spotkania na odcinku drogi krajowej nr 7 Libertow - Gaj do 31 pazdziernika jest tam zamkniety 3 km odcinek prawej jezdni, ruch dwukierunkowy bedzie odbywac sie jezdnia lewa przy ograniczeniu predkosci do 60 km/h wiec zjazd na stacje moze byc utrudniony. Z A4 na DK7 bedziemy zjezdzac wezlem "Zakopianskim" i mam nadzieje ze o tym zjezdzie mowisz RobBie ;)

A skoro o utrudnieniach mowa na DK nr 7 Warszawska grupa bedzie miec jeszcze 2 utrudnienia, w Skarzysku Kamiennej i na odcinku Checiny-Wrzosy - ruch wahadlowy przez 890 metrow, niestety nie da sie przyspieszyc prac zebysmy mogli bez zatrzymywania przemknac ;)

Pozdrawiam

Arti, a nie mógłby? tych robót jako? przełożyć ?!

Albo wł?czyć na czas wyprawy zielon? falę ;)

Co do cen paliwa zważywszy na szaleństwo wzrostu ich cen, to chyba tylko przez kurtuazję pisałe? +/-. Będzie duuuży + ;)

A dokładnie o tym węĽle mówiłem, ani ja , ani Wy nie mozemy go omin?ć.

S?dz?c po widocznych na mapach wyraĽnych podjazdach do stacji musi być ona spora więc chyba jej całkiem nie zablokuj?. A gdyby to parę metrów dalej jest druga, ale na lewym pasie.

PMR będę miał wł?czony to sie skrzykniemy.

Pozdrawiam

RobB. ;)

Odnośnik do komentarza

Robercie, jesli nie sa to loza malzenskie ;) , to moge zajac drugie lozko w pokoju ;) .

PS. No i teraz troche pesymizmu... Arti, dopisz prosze na liscie przy moim nicku malutki znak zapytania ;) . Niestety nie moge teraz napisac ze jade na 99%.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No coz Bigu dopisalem, choc zmartwiles mnie. Mysle ze najdalej na 2 tyg przed wyjazdem trzeba bedzie rezerwowac te pokoje w Budapeszcie bo nie jest tam zbyt wiele pokoikow. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jaaasne Bigu, oczywi?cie :D

Arti jak będziesz zamawił to zamów tak czy siak 2 osobowy może to przeważy szalę Biga :rolleyes:

Problem żaden.

pozdrawiam

RobB. :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Czyli w poniedzialek za tydzien wysylam rezerwacje na 100 % na 1 pokoik 2 osobowy i 3 miejsca na klepisku pod namiotem, chyba ze ktos zmieni jeszcze zdanie. Wiec bardzo prosze o wpisywanie sie na liste i potwierdzanie preferencji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Im blizej wyjazdy tym wiecej znakow zapytania na liscie. Hmm jak co roku kto jedzie zobaczymy w dniu wyjazdu. Ciezko planowac wyjazd nie wiedzac ile osob jedzie, no coz taki lajf. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie dziw się Arturze dzisiaj lekk? ręk? policzyłem że bez 4500 zł to nie ma sensu ruszać się z domu. (zakładałem na rozpuste 500 zł brrrr..... chyba samemu bede pędził bimber po drodze) Według mnie koszt dotarcia do kraju pastuchów jest niewspółmiernie duzy do osi?ganych efektów - choć tak jak wspominałem i jak Ty wspominałes przygoda sie liczy.

Chyba nie będe odebrany jako zbytni upierdliwiec jak po cenach przelotu samolotem (198zł!!) dodam że 14 dni w hotelu 5 gwiazdek mozna spędzić za 3800zł - i nie jest to cena Last Minute i zwiedzanie jest wliczone.

Trochę zaschło mi w gardle muszę wypić szklankę zimnej wody.

ERMI

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ermi chcesz wypoczywac tanio, jaki problem, za 1600 zl mozesz skoczyc do Egiptu, poplywac sobie w cieplym morzu, wyspac sie w hotelu i miec jeszcze mase kasy. Tak to juz jest ze roznica w cenie miedzy 2 osobami a 1 osoba jest zadna. Jesli jednak porownasz program objazdowy nasz a podobnej wycieczki roznica bedzie zadna. Wspolmierne efekty, hmm nie wiem o co chodzi. Nikt nie jedzie bic rekordu ani zdobywac szczytow. To zwyczajna wyprawa wakacyjna. Caly rok odkladania kasy wlasnie po to zeby miec wakacje takich jakich moze doswiadczyc nie caly 1 % ludzi, zobaczyc rzeczy inne niz na folderach reklamowych etc. Oczywiscie trzeba to lubic, bo dla mnie lezenie na plazy przez 2 tyg to strata czasu, co nie watpliwie wychodzi taniej, tylko po co. Jak na razie widze ze tylko marudzisz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ermi liczy się jazda , ja jak bym nie miał małego dziecka i miał z kim wrócić po tygodniu ( z Aten nie przejadę 1 dniem tak jak z Sarajeva) . To mógłbym pojechac do Aten wypic browca na Akropolu i wracać do Wawy. W Chorwacji przez 1 tydzień (ja byłem tylko tydzień) to chyba raz byli?my na plaży a tak to jeĽdzili?my. Nie patrzcie na koszty to naprawde bedzie super wyjaz i warto wcze?niej przyoszczędzić.( Albo płacić kartami kredytowymi to mniej boli). Ja chociaż troszke chce tej atmosfery i jazdy obładowanymi maxi skuterami dlatego jak nic sie nie wydazy ( nie bedzie takiego Tsunami jak wczoraj o 16.30 na Ochocie) to chłopaków i dziewczyny do Budapesztu odprowadzam.

ps. Najlepiej mieć karty 2 wiod?cych systemów. Bo np w Serbii Visy to oni nie uznaj? na żadnej stacji benzynowej. Only MC.

Odnośnik do komentarza
Nie dziw się Arturze dzisiaj lekk? ręk? policzyłem że bez 4500 zł to nie ma sensu ruszać się z domu. (zakładałem na rozpuste 500 zł brrrr..... chyba samemu bede pędził bimber po drodze) Według mnie koszt dotarcia do kraju pastuchów jest niewspółmiernie duzy do osi?ganych efektów - choć tak jak wspominałem i jak Ty wspominałes przygoda sie liczy.

Chyba nie będe odebrany jako zbytni upierdliwiec jak po cenach przelotu samolotem (198zł!!) dodam że 14 dni w hotelu 5 gwiazdek mozna spędzić za 3800zł - i nie jest to cena Last Minute i zwiedzanie jest wliczone.

Trochę zaschło mi w gardle muszę wypić szklankę zimnej wody.

ERMI

Ermi, tak to juz jest niestety :) kazde hobby kosztuje. W tych cenach co Chorwacja i Grecja na skuterze, mozna pojechac spokojnie na 2 tygodnie do Egiptu i to wcale nie do Hurghady :) .

Jest drogo, ale pozniej jest co wspominac.

Odnośnik do komentarza

No wiem jak jest. Zorganizowałem w swoim zyciu już parę wypraw. Z tej z której jestem najbardziej zadowolony to objechanie terenowym autem całej Skandynawii - mogę sie pochwalić że byłem tam w kazdym parku narodowym.

Koszta takiego wypadu to cho cho- wystarczyło by na sponsoring wszyskich chetnych wyjazdu do Grecji.

Ale jak to w życiu bywa nie zawsze jest równo i bez problemow, czasami zdarzaja sie górki... Dlatego rozpatruje wszyskie ZA i PRZECIW.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Tak sobie my?lę, kto jedzie do Grecji ? Bo widze, że coraz mniej chętnych jest do tej wspaniałej skuterowej przygody.

Artix+Gosia

RobB

Qwaki+Olga

a pozostali cały czas my?l? czy jechać?!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No jeszcze Ravenka + Lamus sa zadeklarowani na wyjazd

Reszta faktycznie mysli cos dlugo, jak znam zycie i tak ostateczny sklad poznamy w dniu wyjazdu. Miejmy nadzieje ze do osob zadeklarowanych dolacza obecne osoby ze znakiem zapytania. Choc i tak juz mozna powiedziec ze grupa nie jest tak strasznie mala. Na 100 % nie pojedzie Ermi ma reke w gipsie :( Pozdrawiam

Wstepna lista uczestnikow

Qwaki + Olga

RobB

Ravenka + Lamus

Artix + Gosia

Dr.Big ? :(

MariuszBurgi ??? :D

Zibi + Justyna ? :(

Mario - odprowadza nas do Budapesztu

Ermi - nie jedzie ze wzgledu na reke

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...