Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Grecja 2005 czyli maxi skuterowa wyprawa letnia


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Artix

    72

  • dr.big

    47

  • Qw@ki

    29

  • Mario

    26

Top użytkownicy w tym temacie

W nowym roku wypada odswiezyc temat letniego wyjazdu 2005, co niniejszym czynie... Nic nie dzialo sie w temacie od ponad dwoch miesiecy :P . Na razie prosze skladac dalej propozycje celu podrozy, pozniej bedzie goraaaaaca dyskusja B) , a na samym koncu demokratyczne glosowanie- podobnie jak w 2004 roku :P .

Znajomi bardzo chwalili sobie wyjazd na Krym i do Bulgarii(moze Przemo z Rybka tu cos podpowiedza?). Normalnie bylbym przeciwnikem jazdy "na Wschod", ale powoli zaczynam sie nad tym zastanawiac...

Co powiecie na te 2 kraje, jako cele wyprawy 2005 :P ? Ma byc tylko "zachod", czy moze tez byc troche "dziczyzny :D "?

Dodam ze z bulgarskiego wybrzeza jest jakies 200- 250 km do granicy z Turcja... wiec mozna zrobic maly wypad. Grecja tez jest w poblizu :D ...

PS. Jak na razie jest dwoch chetnych na Bulgarie :rolleyes: , ale i Krym nie wzbudza odrazy :D .

Pare linkow z cenami noclegow- sa to hoteliki, ceny kwater duzo nizsze:

http://www.bulgariancoast.com/hotels/detai...hid=64&rid=28#r

http://www.hotel-verona.com/lodging.php?PH...c7e668334a18209

http://www.hotel-more.com/prices_en.htm

http://www.goldensands.bg/orion/Default-ru.htm

Odnośnik do komentarza
Austria jest równie fajna ale będzie z ni? jeden problem... odległo?ć jest jak dla nas za małym wyzwaniem  :P . O Austrie można zachaczyć po drodze.

Na Korsykę ( a raczej na prom w Livorno) jedzie się przez Austrię . Ja sam zatrzymywałem się w Gratzu jakie? 800-900 km od Warszawy. Miasteczko jest też bardzo urokliwe i nie małe :P

Ale północ Francji też jest piękna choćby Mont Saint Michel

Byl to prom Livorno- Bastia? Jesli tak to cena w dwie strony za osobe plus skuter, na poczatku lipca 2005 wynosi 114.54 EUR, prom plynie ok. 4 godz. Mozesz napisac jak wyglada tam sprawa z noclegami jesli masz jakies ciekawe info? Chodzi mi o rodzaj i koszty :D .

PS. Droge do Livorno zrobilbym z Berlina nawet w jeden dzien :D - to niedaleko od Postojnej, mam jednak pytanie czy po wloskich autostradach moga poruszac sie jednoslady 250 ccm?

No i czy 150-cio kilometrowa Korsyka nie bedzie dla Was za mala :rolleyes: ? Mozna co prawda skoczyc promem w 30 minut na wloska Sardynie :D ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
PS. Jak na razie jest dwoch chetnych na Bulgarie :rolleyes: , ale i Krym nie wzbudza odrazy  :P .

Tak... pomysł wydaję mi się przedni a tych dwóch pierwszych chętnych to pewnie Ja i Dr. Big :D

Je?li dobrze pamiętam to pomysł wyjazdu do Bułgarii wyszedł chyba z mojej strony w zeszłym roku (jak to ?miesznie brzmi 1 stycznia :D ) ale pozostał bez echa :D

Kraj ten zachęca mnie pod kilkoma względami ale ten najważniejsze to raczej pewna pogoda i stosunkowo niskie koszty jakie poniesiemy w Bułgarii. Paliwo, wyżywienie a co najważniejsze noclegi które w naszym wypadku s? bardzo ważne... mianowicie chodzi o brak potrzeby targania ze sob? namiotu i wszystkiego co się wi?że z biwakowym życiem (cena za łóżko na całkiem niezłej kwaterze to koszt ok. 3- 5 EUR).

Pozatym sama Bułgaria powinna być (jak już wspomniał Bigu) z Istambułem... a nawet Grecj? która jest już nie daleko.

Pomysł jak najbardziej popieram. Na mojej li?cie krajów wyjazdowych jest na I- wszym miejscu. II- gie miejsce zajmuje Francja a III- cie Espana.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Byl to prom Livorno- Bastia? Jesli tak to cena w dwie strony za osobe plus skuter, na poczatku lipca 2005 wynosi 114.54 EUR, prom plynie ok. 4 godz. Mozesz napisac jak wyglada tam sprawa z noclegami jesli masz jakies ciekawe info? Chodzi mi o rodzaj i koszty :rolleyes: .

Tak , byl to prom Livorno-Bastia. I płynał 6 gozin (od pólnocy do 6 rano) . Uwaga !!! Ceny biletów na prom s? bardzo zróżnicowane czasowo tzn. co kilka tygodni s? promocje na bilety nawet do 60%. Trzeba trafic i kupic w tym momencie.

Co do noclegów to ja byłem praktycznie na wczasach miałem wykupiony osrodek i praktycznie co drugi dzień jeĽdziłem na wycieczki, a pokój w o?rodku z basenem (cho dokładnie nie wiem ile kosztowało bo czę?ciowy sponsoring tego maialem) .

Wiem że nie ma tam problemów z kempingami a i sporo ludzi na dziko nocuje.

Mozna domek wynaj?ć przez INterhome i w sumie wszędzie można dojechac w kilka godzin.

Odnośnik do komentarza

Witajcie!

Przyznam, że chętnie popełniłbym wspóln? wyprawę. Kierunek "obojętny", choć Bułgaria, czy Krym, jako pomysł wyprawy, bardzo mi się podobaj?. Dlatego czekam z niecierpliwo?ci? jak w?tek ten będzie się dalej rozwijał. ;)

Pozdrawiam, I-ro

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

cze?ć

znalazłem w czeskim motoexpresie artykuł ociekawym miejscu,to knajpa motocyklowa znajduj?ca się w jaskiniach,do lokalu wjeżdża się do ?rodka ,w tek?cie znalazłem adres www.pekelnedoly.cz ,może warto uwzględnić to miejsce wplanach wyjazdowych letnich wypraw.

pozdrawiam pawel883

Odnośnik do komentarza

Prowadze juz rozmowy z kilkoma osobami ktora byly w tamtych rejonach kilkakrotnie...

Materialy kartograficzne juz zamowione, wiec bedzie to chyba na 99% Bulgaria :) .

Zastanowmy sie moze powoli na czasem wyprawy?

Ponizej podaje ciekawy wycinek korespondencji z motocyklista, ktory odwiedzal juz Bulgarie kilkakrotnie na moto...

(...)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Czesc,

przeczytałem ze wybierasz sie do B., mozna wiedziec kiedy? absolutnie nie proponuje wspólnego wyjazdu :) bo mamy juz grupe ale fajnie byłoby sie spotkac na miejscu większ? ekip?

Jakbys tez chciał co? wiedziec o drodze i o wszystkim na miejscu (dla nas to będzie 4 raz w B. od 2 lat) to pytaj ?miało

pozdrawiam

Marek

PS jedziecie na skuterach ?????? chcecie zrobić 7c w Rumunii?

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Witam,

w tym roku bedzie to Bulgaria, wyjazd na 99%, terminu jeszcze nie ma, normalnie ustalamy ok. lutego- marca.

Bedziemy chyba jechac przez Rumunie, jak to jeszcze nie wiem, musze pomyslec, bo chce zaplanowac ciekawa trase, troche przez gory, zeby nie bylo nudnie.

7c to pewnie droga typowa dla enduro, jak wysoko tam jest ?

Zobaczymy, przez Karpaty tez mam zamiar pociagnac grupe...

Jedziemy grupa skuterow, w zeszlym roku bylo w Chorwacji 7 skuterow.

Dodatkowo, na miejscu chcemy skoczyc na krotko do Turcji i zahaczyc o Grecje, ale to tylko Ci z grupy ktorzy beda mieli ochote... reszta plaza, winko i laski :) na miejscu. Mamy zamiar przejechac od Zlotych Piaskow po Primorsko i zatrzymywac sie gdzie bedzie fajnie. Sam w Bulgarii bylem lata temu samochodem. Jesli bede mial jakies pytania to chetnie skorzystam z Twojego doswiadczenia.

Pozdrawiam,

DR.BIG

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Hej,

my będziemy w Bułgarii na poczatku sierpnia - szczyt sezonu i o to nam chodziło i tym razem chodzi nam wyj?tkowo o "reszta plaza, winko i laski " może ew. wypad do Stambułu (warto jak nie byłe?) i parę wycieczek po Bułgarii - uwierz że warto !!!

Trasę 7C przez góry Fogaraskie mozna zrobić nawet na rowerze tylko po prostu słabsze sprzety na wys. 2500 mnpm słabn? i nie ci?gn? ale droga jest OK i zapewnia rew. widoki i kompletna dzicz wokół.

Darujcie sobie Złote Piaski - drogo jak cholera i w sumie nic ciekawego. Zjezdzajcie od razu na południe do Sł. Brzegu i dalej na Sozopol a wszyscy znajd? co? dla siebie

Aha i nie bójcie się Rumunii - zaskoczy Was jak cholera na plus

pozdrawiam

-----------------------------------------------------------------------------------------------

(...)

Wiec jak widzicie nie zasypiam gruszek w popiele :) ... przygotowania juz sie zaczely...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No pieknie Bigu, ale mam nadzieje ze moze wreszcie Przemo sie odezwie w tej sprawie jak by nie bylo byl latem w Bulgarii jadac przez Rumunie, mam nadzieje ze pralka, lodowka i caly sprzet AGD pozwoli mu wreszcie cos napisac :) Jak na razie kombinuje z urlopem ale chyba nie bedzie problemow, oby :) Moze jestem tempy, przymulony ale nie kumam zwrotu 7C, poprosze jasniej :) . Co do gor jesli YPka objuczona do granic mozliwosci poradzila sobie w gorach w HR to nie sadze zeby byl wiekszy problem z innymi gorami. Co do Zlotych Piaskow faktycznie slyszalem ze mozna sobie darowac ale jak bysmy byli w okolicy to na jeden dzien czemu nie, tak z ciekawosci. Powoli, powoli i plan powstanie, w sumie Chorwacja byla montowana duzo pozniej a okazala sie niezle zaplanowania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

7c to numer drogi prowadzacej przez Karpaty, gdzie wysokosc dochodzi do ponad 2000 mnpm- tego w Chorwacji nie bylo. Taki smaczek dla motocyklistow i innych obezyswiatow :) ...

ro_kar2.jpg

ro_kar1.jpg

Odnośnik do komentarza
Droga przedstawiona na fotkach wygl?da rewelacyjnie. Super serpentynki i widoki :)

Jak mowilem, staram sie wynalezc ciekawe rozwiazania i uruchomilem juz moja "siec wywiadowcza" :) .

Jesli macie jakies ciekawe miejsca, o ktore chcielibyscie po drodze zahaczyc to prosze o wpisywanie ich do watku. Trzeba bedzie pozniej sklecic to w jakas sensowna calosc, zeby wszystkich zaspokoic :) .

Czekam jeszcze na materialy z ADAC(podobne jakie mialem w Chorwacji), ale mysle ze najpozniej za tydzien bede ja mial juz w rekach. Sa tam opisane rozne ciekawe i warte obejrzenia miejsca... mam tylko nadzieje ze "dzika :) " Rumunia i Bulgaria bedzie tak samo dobrze opisana jak Chorwacja.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Widzę Bigu, że nie zasypujesz naprawdę gruszek w popiele i ostro walczysz...

Ostatnio jest mi trochę głupio bo zaniedbałem Burgmanie ale może będę miał teraz więcej czasu i zadziałamy z Tetsuo co? ze stronk? :)

Co do samego wyjazdu>>>

Tak jak pisałem Bułgaria z Turcj? jest jak dla mnie super pomysłem. Jak zobaczyłem te widoczki, serpentyny i góry na fotkach to aż dostałem drgawek spazmoizologicznych :) .

Co do Przema to chyba razem z Kefirem zapadł w sen zimowy... :)

Odnośnik do komentarza
A za wypadem na Krym to ja tez jestem jak najbardziej  :) Pozdrawiam

Ja też, a jak kto? ma w?tpliwo?ci to odsyłam do lektury http://adam750.w.interia.pl/

Jest tam sprawozdanie z zeszłorocznej wyprawy motocyklistów.

Co do Bułgarii to w ostateczno?ci też, ale mniej chętnie.

A już na pewno z prędko?ciami jakie zapowiadaj? Bigu Twoi koledzy z Forum motocyklistów :)

Pozdrawiam

RobB. :)

PS. termin to najlepiej koniec lipca pocz?tek sierpnia, dzień dłuższy i pogoda raczej pewna.

A czy w Bułgarii wieje jak w Zadarze ? :)

Odnośnik do komentarza

@Mario, to nie to samo co w Serbii czy Chorwacji, tam bedzie troche chlodniej :) . zobacz na te fotki...

@RobB, streszczenie tej wycieczki jest tez w styczniowym "Swiecie Motocykli"- juz je czytalem :) . Jasne ze nie bedziemy szybko jechac, na skuterach sie po prostu nie da :) ...

@Wlasnie o to mi chodzilo, zebyscie juz zaczeli sie troche zastanawiac nad nasza wycieczka :) .

Odnośnik do komentarza

Czy 150ka nie jest za mała na tę wyprawę. Jako? nie wyszła mi sprzedaż, a i nie wiem czy wyjdzie do sezonu, poza tym brak kaski na skoki takie jak Artix (co ma 2 skuteroloty)!!!

:)

Osobi?cie popieram pomysł Bułgarii i okolic, czy kto? już prowadzi listę?

Odnośnik do komentarza
Czy 150ka nie jest za mała na tę wyprawę. Jako? nie wyszła mi sprzedaż, a i nie wiem czy wyjdzie do sezonu, poza tym brak kaski na skoki takie jak Artix (co ma 2 skuteroloty)!!!

:)

Osobi?cie popieram pomysł Bułgarii i okolic, czy kto? już prowadzi listę?

No coz, bedziesz wstawal rano 3 godziny wczesniej i wdrapywal sie na "burgolota". a pozniej jazda do nastepnego etapu... a w polowie drogi beda Ciebie przeganialy wieksze "burgoloty", t- maxery i inne silverwingowe strzaly :) . Mamy nadzieje ze cos Ci sie do lata wykluje wiekszego z tego "burgolota"?

A jak nie, to bedziesz robil za zbieracza bagazy i osprzetu z poprzedzajacych skutow :) ...

PS. To byl zart oczywiscie :) .... Bo takich malych skutkow nie zabieramy :) .

PS2. To tez byl zart :) . Eh tam, jakos damy sobie rade...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jeste?cie w stanie oszacować mniej więcej koszt takiej wyprawy? (tak plus minus kilak stówek).

Mam takie małe pytanko: czy przyjęliby?cie do grupy na Bulgarie Silwerka?? (Je?li udało by mi się z kierownikiem urlop załatwić)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
:) Chetnie oddam swoje kredyty, a tak serio w drodze do Chorwacji srednia nasza predkosc wynosila cos w granicach 110 km/h i jest to optymalna predkosc dla grupy co nie znaczy ze cala grupa caly czas tyle jechala. Bigu i Mariusz kiedy mieli okazje przeczyscic gaznik i wtrysk to poprostu pognali sobie do przodu a potem poczekali na cala grupe. Zreszta podczas calego wyjazdu nie bylo rygoru, umawialismy sie np ze spotykamy sie w tym a tym miejscu np za 2 dni i grupa sie dzielila na tych co chca zwiedzac i tych, co na slowo "park narodowy" dostawali alergii :) Mysle ze 150 jadac sam dasz rade dotrzymac tempa na rownych plaskich drogach, natomiast w gorach mozesz miec problemy, bywaly odcinki ze ja i Bogumilek jadac na max pod gore na zamknietej manetce jechalismy nie wiecej jak 60 km/h :) reszta grupy bawila sie na winklach a my mozolnie pielismy sie w gore. Sadzac po opisie Biga moim zdaniem to bedzie jedyne trudne miejsce dla UHatka. Natomiast co sie tyczy kosztow wydaje mi sie ze bedzie mniej niz w Chorwacji a tam nie zalujac sobie na jedzenie i piwo plus benzyna plus pola namiotowe i zwiedzanie i wszystko w sumie razem wziete na 2 osoby wydalem 1 tys euro. Co prawda na ten wyjazd licze podobna kwote ale wole zeby mi zostalo w kieszeni niz mialo zabraknac. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza

A może bym przygotował sobie zestaw gumowych naci?gów i mocował się do co większych maszyn w momencie gdy będ? mnie mykały gubi?c jakie? czę?ci ? :)

Wychodzi jednak na to, że lepiej co? kupić większego.

Tylko co by tu kupić... :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...