Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Egzamin na kat.A w Warszawie


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

W Warszawie terminów nie trzymają. Jak zdawałem na auto lata temu to zdałem przed gwiazdką zaraz. Blankiet dostałem w trzecim tygodniu stycznia. Nie podejrzewam że tym razem będzie szybciej z racji majówki. Ale tak czy owak ja się do końca nie przejmuję. Mam układ z komendą pod domem. Jak wyjazdę za Mińsk to oni udają że nie widzą. Więc ćwiczę sobie po zamkniętych drogach i lasach gdzie jest mały ruch by trochę wyczuć maszynę. Tym nie mniej chciałbym już móc w trasę jechać

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Egzamin był 18.04.2015

"System status:

Dokument został zamówiony

Data ustawienia statusu: 22/04/2015

Oznacza to, że:

Złożone w urzędzie dokumenty zostały zweryfikowane. Prawo jazdy zostało zamówione w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Dokument zostanie wyprodukowany i przekazany do urzędu w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych."

Cóż, NA BURGMANIĘ POWINNO BYĆ

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

"Biuro Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin zaprasza po odbiór prawa jazdy."

Chryste Panie, ależ to trwało :).

No, to od dziś jestem już motocyklistą pełną gębą. Oczywiście motocyklistą, w sensie uprawień, nie umiejętności - gwoli ścisłości, bo zaraz ktoś "życzliwy" dopisałby to z pewnością za mnie :)

Odnośnik do komentarza

"Biuro Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin zaprasza po odbiór prawa jazdy."

Chryste Panie, ależ to trwało :).

No, to od dziś jestem już motocyklistą pełną gębą. Oczywiście motocyklistą, w sensie uprawień, nie umiejętności - gwoli ścisłości, bo zaraz ktoś "życzliwy" dopisałby to z pewnością za mnie :)

A esa dostałeś z UM, czy tylko na infocar? Życzę żeby jednak było, ja pewnie z tydzień jeszcze poczekam (a dzieliło nas w kolejce kilka osóB).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

SMS. W systemie pojawiło się w tym samym momencie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę ;) U mnie sprawa utkwiła i nie mam nawet jeszcze pobranego profilu przez Wydział Komunikacji. Jak próbuję się czegoś dowiedzieć to zarzekają się że jutro na pewno ruszy dalej. Uwielbiam Warszawę

Odnośnik do komentarza

Nawet mnie nie strasz.

Złożyłem wniosek w zeszłym tygodniu, ale dokumenty muszą być wysłane z W-wy.

Mam nadzieję, że szybko pójdzie.

Chciałbym do 20 może podejść do egzaminu teoretycznego w Word

Odnośnik do komentarza

Ale mnie sie spieszyło więc muszę za karę odczekać. Poza tym długi weekend nadszedł więc pewnie niekomu się nie chciało / urlopy

Odnośnik do komentarza

No Panowie, w ślad za KriSSem i ja dzisiaj otrzymałem jakże magicznego SMS-a zapraszającego po odbiór upragnionego kawałka plastiku. Teraz tylko przeczekać nieciekawą pogodę i jazda na podbój niemieckich szos.

Odnośnik do komentarza

Ja się chyba pofatyguję do Warszawy jutro bo mam parę spraw do załatwienia i tak i spróbuję coś się dowiedzieć. To chore, że zdałem 2 tygodnie temu a WK jeszcze profilu nie pobrał zaktualizowanego przez WORD. Podobno w Warszawie mają jaja i nie aktualizują czasem InfoCar a prawka się produkują. Ale wolałbym wiedzieć jaki status ;)

EDIT:

W piątek mam mieć podobno prawo jazdy do odbioru. Kazali przedzwonić tak w okolicach południa. To jak się uda to polecę w te pędy ;D

EDIT2:

Odebrałem wczoraj prawko :) więc w końcu mogę legalnie śmigać. Teraz nie ma wymówki, trzeba w czwartek się z Wami spotkać :)

Odnośnik do komentarza

Dziś przyszło mi do głowy pytanie, jak na egzaminie u was wyglądało połączenie ósemki z wolnym slalomem? W jednym przelocie, czy z zatrzymaniem przed slalomem?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Możesz z zatrzymaniem, możesz bez. Ponadto, możesz slalom wolny zrobić w jednym kierunku, a drugi z powrotem w przeciwnym kierunku lub objechać dookoła i drugi przejazd zrobić ponownie w tym samym kierunku, co pierwszy przejazd. :) W każdym razie, jest to jedno zadanie z ósemką, więc jeśli będzie powtórka ósemki np z powodu podparcia nogą, to oba wolne trzeba już przejechać bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza

Tak, to wiem, ale ponieważ zarówno ósemkę, jak i slalom wolny dużo łatwiej pokonuje mi się na dwójce, to wołałbym się nie zatrzymywać :)

Ciekawe, czy tak samo jest w krk, bo jak już wiem z doświadczenia, (B robiłem w Wuwua), są rozbieżności w interpretacji różnych przepisów, a wytyczne egzaminowania milczą na temat sposobu połączenia tych zadań...

Odnośnik do komentarza

To wszystko zależy od egzaminatora, mi kazał slalom wolny robić z dwóch stron mimo naszych próśb o jazdę z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie wiem, jak w innym miastach, ale w Szczecinie w przypadku slalomu szybkiego, tylko jeden przejazd musi być wykonany ze średnią prędkością 30 km/h. Drugi można sobie przejechać z dowolną prędkością, byle nie potrącić słupka i nie ominąć bramki wjazdowej i wyjazdowej :). Ma tak być do końca tego roku, potem znowu oba mają być ze średnią 30 :)

Odnośnik do komentarza

No cóż, okaże się w ośrodku egzaminowania jak widzę :)

Co do slalomu szybkiego, to podobno w krk jest tak samo: tylko jeden przejazd minimum 30km/h. A jeżeli rozmawiamy już o innych zadaniach, to nie uważacie przypadkiem, że "omijanie przeszkody" jest przy tej szerokości bram wjazdowych (2m) i samej przeszkody (1m) jest dosyć bezsensowne, bo można to przejechać praktycznie prawie nie zmieniając toru jazdy? :)

Odnośnik do komentarza

Slalom wolny na 2 biegu?

Coś mi tu nie pasuje.

Slalom szybki na 2 biegu to tak z tym się zgodzę.

1 przemieszczenie motocykla

2 wolny slalom ósemka

3 wolny slalom miedzy pachołkami

4 szybki slalom średnia min 30 km/h

5 ominięcie przeszkody min 50 km/h

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Slalom wolny na 2 biegu?

Coś mi tu nie pasuje.

Slalom szybki na 2 biegu to tak z tym się zgodzę.

Nie pasuje? To jest Maćku wręcz niemożliwe, bo nawet na pół sprzęgle to nie ma sensu hehe :). A bez sprzęgła? Egzaminowany dostałby chyba Nobla :D

Odnośnik do komentarza

? To mnie wcięło. Slalom wolny na dwójce, bez półsprzęgła to żaden wyczyn. Możemy umówić się na placu. Może o innych motocyklach mówimy? :) Ja mówię o Gladiusie.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No właśnie i z pewnością na pół sprzęgle na biegu I. Mój motocykl był tak ustawiony, że mogłem spokojnie wolny przejechać bez sprzęgła na I biegu. Zwykle jednak motocykle egzaminacyjne były tak poustawiane, że trzeba było używać sprzęgła, ale na jadąc na jedynce. Na II biegu to duże ryzyko, można mimo wszystko zadławić motocykl, chyba że trzymając odpowiednio wysokie obroty, ale to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

? To mnie wcięło. Slalom wolny na dwójce, bez półsprzęgła to żaden wyczyn. Możemy umówić się na placu. Może o innych motocyklach mówimy? :) Ja mówię o Gladiusie.

O Kurczę, Stary, to ostry zawodnik jesteś. W takim razie, slalom szybki, to na którym biegu przejeżdżasz? Na IV? III? Jaki w ogóle robisz czasy na szybkim i przy omijaniu przeszkody?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...