Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Egzamin na kat.A w Warszawie


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Z 8mką akurat nie mam problemów, jak się odpowiednio dosiad dobierze jak pokazał mi instruktor to motocykl sam wchodzi w 8mke i jest przy tym bardzo stabilny. Mnie kazał przy skręcie w prawo, przesiadać się trochę w lewo i przy skręcie w lewo analogicznie. Nie wiem czy to jest jedyny słuszny sposób, ale od kiedy tak robię, 8mka jest banalnie prosta :)

Odnośnik do komentarza

Mnie kazał przy skręcie w prawo, przesiadać się trochę w lewo i przy skręcie w lewo analogicznie.

Zgadza się, Wtedy własną masą wpływasz na środek ciężkości motocykla i stabilizujesz go w pochyłach przy niewielkich prędkościach. To poprawna technika.

Odnośnik do komentarza

Stało się :wink32: zapisałem się dziś na kurs w Promotorze , 28 IV początek kursu.

Tak się zastanawiam czy zaliczać część kursu teoretycznego czy pod szkolić się samemu i próbować zdać państwowy teoretyczny potem zaliczać kurs praktyczny czy odbębnić 3 tyg kursu teoretycznego potem egz. teoretyczny w WORD -zie i dalej jazdy. Jak sobie pomyślę że 3 tyg teorii to już mi się chce spać ha ha ha.

Gratulacje! Podjąłeś słuszną decyzję :)

Jeśli chodzi o kurs teoretyczny: nie wiem jak jest w Promotorze, ale w Krakowie teoria dotyczyła w większości motocykli. "Normalnych" przepisów ruchu drogowego było tylko odrobinę, w ramach przypomnienia, plus omówienie kilku znaków które dla motocyklistów znaczą coś zupełnie innego niż dla samochodów, gdyż wiążą się z innymi niebezpieczeństwami. Nie powinieneś więc zasypiać bo dowiesz się paru ciekawych rzeczy, ale to już w pełni zależy od kursu :)

Jeśli zaś chodzi o zdawanie teorii, poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy nie jest tak dopiero po zdaniu obu wewnętrznych egzaminów ośrodek szkolenia wysyła info do WORD (właściwie to do ogólnopolskiej bazy danych kandydatów na kierowców) o gotowości kursanta do przystąpienia do egzaminu?

Odnośnik do komentarza

Ja co prawda egzamin zdawałem w WORD tak jak chce Alien, ale na teorię chodziłem bo moja luba robi prawo jazdy na B w tej samej szkole i dla towarzystwa. Powiem, że zdziwiłem się parę razy bo trochę rzeczy po 8 latach wyparowało z głowy, albo uległo zmianie i mi umknęło. Tak czy owak uważam, że jak jest okazja to warto się przemęczyć. Jak się czyta książkę to się zwyczajowo przelatuje "a to przecież wiem" i nie wiele się zmienia stan wiedzy ;)

Odnośnik do komentarza

Zapewne skończy sietak że podejdę do egzaminu teoretycznego , nawet po to aby zobaczyć jak to jest (koszt niewielki) jak nawet zdam to będę chodził na teorię a jak by się udało w między czasie jazdy zaliczać to by było super.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tylko powiedz po co ci to, jak się nie spieszysz. Zrób kurs porozwiązuj testy, ktore dostaniesz w zestawie kursowym i dopiero zdawaj. Nie masz na co wydawać kasy?

A jak masz teorię w jednym palcu to zapisz się na kurs przyspieszony, teoria w dwa weekendy i potem normalne jazdy.

Odnośnik do komentarza

nie niemam teorii w jednym palcu i zapewne nie będę miał ale będę się starał. Kurs weekendowy odpada ponieważ w mojej pracy nie mam opcji mieć dwóch wolnych weekendów ale tu nie ma problemu. Pójdę normalnie na ten kurs jak się zapisałem ,dziś odebrałem z urzedu świstek PKK i od 28 IV startuję.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że odblokowanie PKK następuje po zdanym egzaminie wewnętrznym (u mnie teorię można było zdać on-line). Wcześniej trzeba zaliczyć całą teorię włącznie z pierwszą pomocą. Dopiero z odblokowanym PKK można zapisać się na egzamin. Tak było dwa lata temu kiedy zdawałem egzamin na kat. A. Polecam robienie testów do oporu - na egzaminie jest mało czasu na odpowiedzi, a pytania bywają podchwytliwe :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Dziś, tj. 18.04.2015, nas dwóch (ja i Rogierro) z grupy GZ udaliśmy się po raz pierwszy na egzamin praktyczny na kat. A. Jaki jest efekt pojedynku członków Grupy Zachodniopomorskiej Burgmanii VS WORD Szczecin?

2:0

Nooooo !!!!!!!! :clap::kicking: :kicking: :kicking:

To idziemy się napić :D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jeszcze tylko na koniec, chciałbym podziękować Kolegom Vorenus i Trenex za kilka cennych uwag i opinii w zakresie egzaminu. Zatem jeszcze raz - bardzo dziękuję Koledzy, przydało się, szczerze.

Jeśli spotkamy się na Burgmanii, z chęcią dłoń uścisnę :).

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że na jakimś zlocie się spotkamy :) Cieszę się że mogłem pomóc i jeszcze raz gratuluję! Długo na to czekałeś, więc frajda pewnie wielka :))))

.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Skrystos, wciąż Tobie kibicuję, od …… chyba kilku miesięcy :). Trzymam kciuki. O której zdajesz, to ścisnę jeszcze mocniej ;)

Ale wiesz co będzie najgorsze? To czekanie !!!. Jutro zdasz, polecisz do Urzędu zapłacić za PJ i dowiesz się, że może to potrwać nawet do 3 tygodni. U nas 18 stopni, piękne słońce a ja siedzę i się wnerwiam, bo nie mogę jeździć.

BTW, ciekawe dlaczego nie można wydać prawka tymczasowego ważnego np miesiąc, spokojnie zamówić nowy dokument i potem pójść odebrać? Dlaczego nie funkcjonuje to tak samo, jak w przypadku rejestracji nowego samochodu czy motocykla? Skazanie oczekującego na 2 tygodnie bez moto to rzeźnia :)

Odnośnik do komentarza

Śmiganko to jak dokument odbierze :) To jest przewaga zdawania egzaminu późną jesienią. Podczas czekania 4 stopnie i deszcz bolą znacznie mniej niż 18 i piękne słońce ;) Prawda KriSSo? ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...