Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rower elektryczny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
22 godziny temu, Piootr napisał:

https://www.cube.eu/en/2017/e-bike-trekking/elly-cruise-hybrid/cube-elly-cruise-hybrid-500-blacknwhite-2017/

Proszę, napiszcie swoje opinie na podstawie parametrów. Czy aku, napęd, heble itp. są OK ?

Rama alu - ok

Napęd Bosch - ok, ale 45 Nm... są z lepszym parametrem

Bateria 500 Wh - ok, ale brak deklarowanego zasięgu

Hamulce Hs11 od Magury - bardzo ok 

"Skrzynia" Nexus 7 biegów - ok, + że zabudowana

Amorek przód - bez szału ale wystarczy w tej grupie 

Opony - ok chociaż ten kolor dyskusyjny

Waga 25.5 kg - standard w tej klasie

 

Nie ma info czy światła świecą bez napędu.

Brak gniazda USB w "zegarach" - przydaje się.

Brak funkcji "wprowadzania".

Za to duży plus za łańcuch w osłonie.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzięki Mariusz za ocenę tego roweru. Czyli jak to mówią doopy nie urywa, choć słaby też nie jest. Postaram się jednak poszukać coś używanego, bo nie wiem ile ja tego roweru bede używał,  czy mi się to spodoba, a jak na okazjonalne przejażdżki to wolę wydać mnie talarów. Skuter też jest w sumie na okazjonalne przejażdżki, ale to już insza inność :laughing:

Odnośnik do komentarza

Firmę "Cube" znam jeszcze z czasów MTB, czyli sprzed 20 lat  . 

Dnia 27.1.2018 o 21:12, Piootr napisał:
(...) Czyli jak to mówią doopy nie urywa, choć słaby też nie jest. (...)

Cena roweru jest w 90% wykładnią zaawansowania technicznego. Można oczywiście samemu złożyć z dobrych komponentów, ale w przypadku elektryka, to ja na to bym się nie porwał  . MTB swojego czasu składałem, a zejście z wagi swojego czasu poniżej 10 kg za "full suspension" uważam za sukces  ...

PS."Tunning" się zaczyna ;) ... Po wypróbowaniu i "paru" kilometrach na jednej i drugiej, zdecydowałem się tylko na kierę wysoką :D .

46f4675c0f03a11650547af81fa462ba.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Też się zastanawiam nad innym kształtem kiery ale decyzję podejmę po dogłębniejszym teście istniejącej.

Tymczasem cieszę się urodzinowym prezentem :)

 

060EB9C8-61BB-4254-976C-5DB43D4B82C8.jpeg

Odnośnik do komentarza

Nad rowerem parę razy myślałem ale bardziej w formie ciekawostki/dodatku. Tylko że podobają mi się takie za minimum 10 - 15 tyś :lol:

Ostatnio kupiłem elektrycznego longa, powiem że daje rade. Nie jest to takie proste jak hulajnoga, stanąć i jechać. Prędkość max grubo ponad 30 (na papierze 42 km/h), zasięg 15-17 km, w koło komina starcza. W razie czego można wymienić baterie. Na śniegu nie chce ruszyć, trzeba się odepchnąć :P

20180216_072650.jpg

Odnośnik do komentarza

Kiera zmieniona, akusy naładowane ;) , czekam tylko na temperatury 10 + i suchość na drogach rowerowych i wtedy... pohulać znowu trzeba ;) ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Miał być elektryk, ale doszedłem do wniosku, że jeszcze za wcześnie na elektryczne wspomaganie. Od przedwczoraj stałem się właścicielem roweru typu Cross marki KTM model Life Action. 

 

Jswn+Qw+TVenDsvCLJWUyg.jpg

nQUuw0bmS62XueCw9v%eyA.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

I dobrze Piotrze :D

Młodzi i silni nie muszą szukać wspomagania. Mam nadzieję, że niebawem zorganizujemy spota rowerowego. Z dnia na dzień ma być cieplej. 

Moim zdaniem trening rowerowy jest wskazany przed rozpoczęciem sezonu moto B)

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Piootr napisał:

Miał być elektryk, ale doszedłem do wniosku, że jeszcze za wcześnie na elektryczne wspomaganie

Dokładnie masz 100% racji, również jestem tego zdania.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Mam nadzieję, że niebawem zorganizujemy spota rowerowego. Z dnia na dzień ma być cieplej. 

Może w niedzielę? Proponuję bulwary wiślane ale może być inne miejsce...
Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Chętnie, tylko w niedzielę mam trochę ograniczony czas. O 14- tej muszę być w domu. Zobaczymy jak się temat rozwinie :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze



Miał być elektryk, ale doszedłem do wniosku, że jeszcze za wcześnie na elektryczne wspomaganie. Od przedwczoraj stałem się właścicielem roweru typu Cross marki KTM model Life Action. 


Prawie moto, szkoda tylko, że nie biało / czarno / pomarańczowy ;)
Odnośnik do komentarza
  • Administrator


A to tylko kwestia estetyki czy kolor oznacza inną właściwość paska? Coś jak w klockach hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Czerwony najszybszy! !w00t

Odnośnik do komentarza

No niestety, "zdecydowałem się" ;) na czarny ze wzgledu na kolorystykę całego roweru (jest czarno- szary i ma pomarańczowe dodatki) :) ...

2 godziny temu, xmarcinx napisał:


A to tylko kwestia estetyki czy kolor oznacza inną właściwość paska? Coś jak w klockach hamulcowych.

To jeden rodzaj paska, tylko w innych kolorach.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Testujemy z Piootrem czy miejscówka na spotkanie spełnia normy.
Otóż spełnia.

fd8bfb35b3b43a3acc2b84850b1a6e6d.jpg

1ff0c5007bdcb82dba05e62b9c307629.jpg

6a31592d64a20084d800612c0bf535db.jpg

121036e4b5eae9efb94cbab5dce56fdf.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja jutro pierwszy dzień na rowerku, zapowiadają słoneczną pogodę (14°)- akusy naładowane, trzeba skorzystać ;)  ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja też ruszam na podbój warszawskich ścieżek rowerowych . Aku nie ruszałem, bo prądu ma 3/4 ale w oponkę piardnąłem

Odnośnik do komentarza

W rowerze smarta jest jakieś tam samorozładowanie, zawsze po dłuższym (np. miesiąc) okresie czasu, kiedy akusy leżą na półce, doładowanie trwa jakieś 20 minut. I to niezależnie, czy podłączę aku używane, czy nowe. Doładowanie trwa tyle samo w jednym, jak i w drugim.

Gadżeciarstwo niedostępnych produktów do Smart E- Bike idzie dalej... Wczoraj udało mi się kupić dwa nowe, oferowane kiedyś przez ASO "rarytasiki"  ...

B67993056 i B67993040 :clapping:

Edit: Grzechem przy takiej pogodzie było nie rozruszać...

abc4a819e36205dad3b56fc5888068e3.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Pogoda luz, 30 km nawinięte. W piątek 20 km, bateria pokazuje 50% no może 40% ;). Nie jest źle. 

64679314-5357-4B5B-B2C8-64B3E04D9756.jpeg

Odnośnik do komentarza

Też chodzi mi po głowie elektryk, ale póki co nawinąłem dzisiaj na zwykłym, pierwszy raz w tym roku ok.30 km. Trzeba się poruszać po zimie. W zimie był tylko treking z kijkami, żeby się nie zastać.

Odnośnik do komentarza

 

A co powiecie na skandynawskie rozwiązanie czyli na Hövding Airbag zamiast kasku ?

Wszystkie testy się nim zachwycają, przyznając, że chroni kilkakrotnie lepiej od zwykłego.

Minus, że trzeba zawsze zadbać o naładowanie, no i cena, wiadomo...

Zastanawia mnie też noszenie tego "kołnierza" np. w lecie przy 30°... i to na rowerze...

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...