Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Puk puk jest tu kto?


Hipolit

Rekomendowane odpowiedzi

Już jest. Co prawda nowy właściciel nie forumowy ale pracujemy na nim. Co do maszyny, życzę wszystkim, żeby kupowali od takich sprzedających.Maszyna umyta, nowe opony, zbiornik na full. Badania techniczne i OC z kwietnia. Pełna informacja o moto, co w nim jest, co w zapasie. Szacun Hubert. Sztos.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jutro sam ze sobą rusza na pierwszą trasę. Niech się chłop oswoi, nie jeździł dość długo. Więc ma tydzień na rozruch.
P.S. ktoś jutro Hutki-Kanki?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Już jest. Co prawda nowy właściciel nie forumowy ale pracujemy na nim. Co do maszyny, życzę wszystkim, żeby kupowali od takich sprzedających.Maszyna umyta, nowe opony, zbiornik na full. Badania techniczne i OC z kwietnia. Pełna informacja o moto, co w nim jest, co w zapasie. Szacun Hubert. Sztos.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Cieszy mnie to że Wam się podoba motur i sam sprzedający
Był ze mną kilka lat nigdy nie zawiódł i oby tak dalej.

W sumie nawet go nie wystawiałem na sprzedaż nigdzie ani specjalnie nie robiłem nic w kierunku jego sprzedaży a tu telefon od Tomka że ma kupca i co ja na to

Teraz mam ogromny ból dupy bo nie wiem do końca co mam kupić.
W planach jest nc750x, choć bardzo dużo osób bardzo mocno zachwala integrę i wiem o jej zaletach względem nc750x ale jak jeździłem jednym i drugim to bardziej mi leży X

Na chwilę obecną został mi rower.

Ogólnie mam mentlik w głowie.
Gdyby ktoś z Was wiedział o godnym polecenia nc750x z DCT to proszę o info.
No nt1100 to moje marzenie choć puki co za drogie może za kilka lat jako używka.
TOTALNY BIGOS WEŁBIE



Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, czadzo napisał(a):

....W planach jest nc750x, choć bardzo dużo osób bardzo mocno zachwala integrę i wiem o jej zaletach względem nc750x ale jak jeździłem jednym i drugim to bardziej mi leży X...

a nóżkę do góry to kolega jeszcze podniesie ? 🙃 tam to się nie da tak wskoczyć jak na "normalny" skuter 😀 i po co się tak męczyć ? I to za własne pieniądze. 😋 o łańcuchu już nie wspomnę bo leżącego się nie kopie 🤣 

No dobra. 😋 Jak już kupisz pochwal się i pamiętaj że to "X" możesz też przenieść do przodu i wtedy wyjdzie np. X-ADV  😀

Odnośnik do komentarza

No to czas na zmiany. Kupiłem wczoraj 650tkę. 400tka idzie na sprzedaż. Trafiła się taka okazja, choć ma parę rzeczy do poprawienia.

20230504_165151.jpg

Odnośnik do komentarza
No to czas na zmiany. Kupiłem wczoraj 650tkę. 400tka idzie na sprzedaż. Trafiła się taka okazja, choć ma parę rzeczy do poprawienia.
20230504_165151.thumb.jpg.47825f685d546b41f10b052899467dd9.jpg
I pięknie.
Odnośnik do komentarza

Tomek to się jeszcze okaże. Trochę obawiam się skrzyni. Skuter ma niecałe 71 tys km. Skrzynia jest po remoncie. Padła przy przebiegu 68 tys km. Wymieniony jest pas, łożyska, zrobione nowe kliny. Zobaczymy. jest jeszcze pół roku gwarancji. Ogólnie wygląda ładnie, a reszta wyjdzie w trakcie. Miał być HD Road King, ale ktoś był szybszy ode mnie. Za jakiś czas może trafi się kolejny ładny. Tym trochę pojeżdżę i będzie ok. Póki co się docieramy nie wiem, czy wszystkie tak mają, ale nie mogę się przyzwyczaić do tego, że np. na rondach w mojej ocenie zbyt szybko redukuje biegi i trzeba bardzo delikatnie odkręcać manetkę, żeby nie ruszał ostro i gwałtownie.

Odnośnik do komentarza

A no tak 650 działa trzeba delikatnie z gazem szczególnie w 1 osobę. Jak skrzynka zrobiona to masz spokój. Reszta drobiazgów do poprawienia. Tylko sprawnie to rób bo sezon w pełni.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hipolit napisał(a):

... Miał być HD Road King, .....

to niezły rozrzut 🤫

2 godziny temu, Hipolit napisał(a):

... że np. na rondach w mojej ocenie zbyt szybko redukuje biegi i trzeba bardzo delikatnie odkręcać manetkę, żeby nie ruszał ostro i gwałtownie.

może masz włączony tryb "POWER"  ?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Hipolit napisał(a):

 (...) Trafiła się taka okazja, choć ma parę rzeczy do poprawienia.

"Okazja" i już dział techniczny zapełniony problemami, ciekawe, co jeszcze wyjdzie z tej "okazji".

Odnośnik do komentarza

Saper zobaczymy 😁

Z tym zapełnieniem działu technicznego to nie przesadzaj. Dwa tematy I zapełnienie?

Widziałeś kiedyś stary motor, który jest idealny?

Endriu POWER mam wyłączony. Może za bardzo przyzwyczaiłem się do mułowatej 400tki? Dziś kolejne 100km zrobione i jest lepiej. Przyzwyczajam się.

A co do HD to ciagnie wilka do lasu. Trochę się jeździło wiekszymi motocyklami i jakoś tak tęskno. Jeździłem takim Road Kingiem w wersji policyjnej z silnikiem 1700cm3. Jest duży i ciężki ale wrażenia z jazdy wspaniałe. Ale kiedyś i HD się pod dachem obok Burgmana zmieści ☺️

Pewnie w końcu muszę do Was przyjechać na spotkanie to wtedy sobie mojego parcha do innych 650tek porównam. 😛 Tylko zamknę projekt i będę miał więcej wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Hipolit napisał(a):

(...) Pewnie w końcu muszę do Was przyjechać na spotkanie (...)

No coś Ty!,

serio? przyjedziesz? nie żartuj 😳. Taki kawał drogi?

 

Jesteś na forum od 2014 roku. Na wycieczkę przyjechałeś tylko raz i nie mówiąc nic nikomu, w jej trakcie pojechałeś sobie do domciu.

A myśmy, nie mając wiedzy o Twoim zamiarze, szukali Cię w rowach przydrożnych, że coś Ci się stało.

I dopiero dogoniłem Cię na dojazdówce do Rzeszowa, żeby się dowiedzieć, co postanowiłeś. Tak się nie robi!!!

 

Ale co tam, przyjedziesz na spotkanie!

Przygotować czerwony dywan i kwiaty?

 

Wybacz, ale nie padam na kolana, że ponoć raczysz Nas zaszczycić swoją obecnością.

Odnośnik do komentarza

Saper przygotuj co chcesz jeśli ma to Cię uszczęśliwić.

Tak na marginesie nie rozumiem co Cię ugryzło? Ton Twoich wypowiedzi do mnie jest delikatnie mowiac nacechowany pejoratywnie. Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę.

Co do wspomnionej przez Ciebie wycieczki zapomniałeś dodać, bo ja pamięć mam dobrą, że jechaliście szybko w zabudowanym grubo ponad 50kmh, a poza zabudowanym musiałem jechać nawet i 110 kmh, żeby dotrzymać kroku. Po czym jak wracaliśmy nie poinformowaliście mnie, którędy planujecie wracac i na krzyżówce złapało mnie czerwone światło a Wy sobie pojechaliście dalej nie czekając na mnie. Tak się jeździ w grupie? To co miałem zrobić? Przejechałem skrzyżowanie, ujechałem kawałek a Was nie było. Zawróciłem na główną. Nie znam dobrze tamtych okolic. Wydawalo mi się, że w rozmowie jak mnie dogoniłeś wszystko sobie wyjaśniliśmy. Ale widzę, że o tym zapomniałeś. Szkoda. Pewnie sytuacja nie miałaby miejsca, gdybyśmy wymienili się numerami telefonów, ale o tym nikt nie pomyślał. Tyle w temacie wyjaśnień.

Tak nie przyjeżdżam na spotkania, bo pracuję, nie jestem na emeryturze. Poza tym pisałem już o tym, że mam małe dzieci, a w tamtym czasie wspomniałem także, że mam nieuleczalnie chorą córkę, która wymaga całodobowej opieki. Ale co tam. Powinienem zostawić Żonę że wszystkim i jechać się bawić. Na szczęście problem się trochę rozwiązał. Zdrowe dzieci podrosły, a chora córka zmarła! Ale nie mam w zwyczaju bywać w miejscach, gdzie nie jestem mile widziany, więc te kwiaty i dywan będziesz miał na inną okazję. Dziękuję za jasną informację zaoszczędziłeś trochę mojego czasu i paliwa. Udanego spotkania życzę.

Ps. Dla jasności. Nie, nie obraziłem się. Stawiam sprawę jasno.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza

Nie sprzeczać mi się tu. Skoro temat został wyjaśniony to zajeżdżaj na spotkania. Porównasz

W dniu 5.05.2023 o 22:20, Hipolit napisał(a):

 parcha do innych 650tek 

Będzie można znowu o technicznych tematach pogadać. A nie tylko kto jakie i na co tabletki bierze.

Odnośnik do komentarza

@Hipolit o chorej Córce nie wiedziałem, przepraszam. Przepraszam też za ton mojej wypowiedzi.

Piszesz, że się nie obraziłeś, więc jeżeli zechcesz, przyjedź na spotkanie, pogadamy. Jak nie przyjedziesz, to trudno, będziemy żyć dalej.

Jeżeli czwartek i Nowa Dęba Ci nie leży, to niedługo planuję wizytę w Muzeum Pożarnictwa W Przeworsku, tam będziesz miał bliżej, będzie to niedziela (bo nie wszyscy są na emeryturze). Raczej nie najbliższa, bo nie wiem, czy poskładam skuter do kupy, muszę wymienić uszczelniacze w lagach, bo zaczęły się pocić, a części jeszcze są w drodze do mnie.

Propozycja na wycieczkę:

niedziela 21.05.2023r. - Muzeum Pożarnictwa W Przeworsku  - nie całodniowa (najpóźniej o 15.00 muszę być w MSD).

Bliżej terminu zapodam punkt i godzinę spotkania we właściwym temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.05.2023 o 00:39, Hipolit napisał(a):

..... a w tamtym czasie wspomniałem także, że mam nieuleczalnie chorą córkę, która wymaga całodobowej opieki. ...

Chyba nie do końca, bo dowiadujemy się dopiero w Twojego sobotniego wpisu. Z mojej strony mogę tylko złożyć najszczersze kondolencje, ale faktycznie, nic nie wiedzieliśmy. 🙄

A z naszej perspektywy to właśnie tak to wyglądało jak opisał Saper. Pewnie lepiej by zabrzmiało jak by do "czerwonego dywanu i kwiatów" dołożył jakiegoś uśmiechniętego emotikona 🙂 no ale wyszło jak wyszło. Zauważ kto prawie 9 lat temu założył ten wątek ? Zakładaliśmy że szukasz kontaktu, stąd zachęty do spotkania, a tu co ?

Co do feralnej wycieczki. Niestety mnie wtedy nie było, bo nie mogłem pojechać, bo pewnie to ja jechał bym jako ostatni, ale ....   jak jeździmy razem tyle lat jeszcze się nie zdarzyło aby kogoś zgubić po drodze.  Jak złapało Cię czerwone światło, należało jechać cały czas za główną drogą, a na pewne w miejscu gdzie trzeba było skręcić, chłopaki czekali na Ciebie.  Tak się jeździ w grupie. 🙂  Co do prędkości w terenie zabudowanym nie neguję. Czasami jak jest mało czasu, a terminarz napięty jeździ się trochę szybciej jak 50 km/h  ale też bez przesady i tylko tam gdzie to jest możliwe i bezpieczne. (np. nie ma tłumu dzieci czy ludzi którzy akurat wyszli z niedzielnej mszy).

Przemyśl sprawę na chłodno.  A co do pracy i projektów, to jednak część z nas też pracuje, ma obowiązki domowe, ale staramy się aby raz w miesiącu oderwać się od tego wszystkiego, spotkać się, pogadać, pośmiać.  🙃

Odnośnik do komentarza

Saper dziękuję Ci za Twój post. Zaimponowałeś mi, bo nie każdy ma odwagę napisać to, co napisałeś. Szacun!

Endriu myślę, że nie ma co roztrząsać dłużej starych dziejów. Nie mam do nikogo żalu. Zostałem wywołany, więc odpowiedziałem. Nikt nie jest krystalicznie czysty, a tak jak napisałem ja też nie pomyślałem, żeby wymienić się z chłopakami numerem. Taka oczywista sprawa, ale jakoś zapomnieliśmy. Natomiast co do córki to pamiętam, że pisałem o tym w poście pod zaproszeniem na któreś spotkanie to było na przełomie wiosny-lata  2018 roku. Ale to było dawno, więc nie dziwię się, że tylko ja o tym pamiętam 🤪

Jak zakładałem ten temat miałem zupełnie inną sytuację rodzinną miałem wtedy dużo więcej czasu na jeżdżenie, tylko Helix mi się ciągle psuł 🫣 Później się trochę pokomplikowało. Sprawę przemyślałem i tak, jak napisałem w pierwotnym poście nie obraziłem się. Dziś jednak nie będę mógł podjechać na spotkanie, bo wieczorem mam umówione aneksowanie umowy najmu i muszę być w Rzeszowie, bo ludzie przyjeżdżają aż z Tarnowa. Nie wypada tego odwołać, bo było umówione jeszcze przed ustaleniem daty dzisiejszego spotkania. Szkoda.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...