Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Puk puk jest tu kto?


Hipolit

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnym wypadku kierownica. Jest super, szeroka, Honda prowadzi się dzięki niej (lub między innymi) jak po sznurku. I będę ją zachwalał każdemu bo niczym mi się tak dobrze nie jeździło. 

Powód zmiany taki sam jak poprzedniego motocykla - kolano. Przede wszystkim nie mogę go wyprostować na tyle na ile potrzebuję, żeby móc jeździć w dłuższe trasy. I dwa, przez kształt owiewki itd nieco po nim wieje - a to w chłodniejsze dni też jest problematyczne. A kupiłem większy skuter tylko i wyłącznie z myślą o dalszych trasach i wychodzi na to że się nie sprawdzi w moim przypadku. Więc wolę zmienić przed urlopem. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
21 minut temu, snajper-psg1 napisał(a):

Powód zmiany taki sam jak poprzedniego motocykla - kolano. Przede wszystkim nie mogę go wyprostować na tyle na ile potrzebuję, żeby móc jeździć w dłuższe trasy. 

Przy dużym wzroście to faktycznie może być problem

22 minuty temu, snajper-psg1 napisał(a):

I dwa, przez kształt owiewki itd nieco po nim wieje - a to w chłodniejsze dni też jest problematyczne

A tu nie rozumiem . Mam spodnie z ochraniaczami typowo motocyklowe i nie przewiewa kolan . No chyba że jeździsz w cywilkach  bez ochraniaczy 🤔

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, arturo-bb napisał(a):

A tu nie rozumiem . Mam spodnie z ochraniaczami typowo motocyklowe i nie przewiewa kolan . No chyba że jeździsz w cywilkach  bez ochraniaczy

A może poprostu ma długie szłapy i musi jechać odchylając kolana na zewnątrz (jak ja) i wtedy są znacznie dalej kolana od środka moto (poza obrysem) i pizga🤔

Odnośnik do komentarza

A coś z tymi szłapami jest na rzeczy, jak rower wybierałem to mi mówili że mam nieco za długie jak na wzrost.  To po pradziadku!

4 godziny temu, arturo-bb napisał(a):

No chyba że jeździsz w cywilkach  bez ochraniaczy 🤔

Raz spróbowałem i był dramat. Ale nie, mam ochraniacze na spodnie i owszem, chronią ale przy dłuższym przelocie i tak kolano nieco przewiewa. Poza tym, wiatr do nie problem, ale jakby doszedł deszcz wiem że będzie lipa. A niestety spodnie motocyklowe z wkładkami odpadają bo mi uciskają rzepkę. Muszę mieć tez ochraniacza kolana a ten dawać na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
42 minuty temu, snajper-psg1 napisał(a):

ale jakby doszedł deszcz wiem że będzie lipa.

Przeciw deszczówka załatwia problem i wody i wiatru w tym momencie.

 

43 minuty temu, snajper-psg1 napisał(a):

mam ochraniacze na spodnie i owszem, chronią ale przy dłuższym przelocie i tak kolano nieco przewiewa.

Z windstoperem ?

Odnośnik do komentarza

Nie, bez. Także, dobrze wiedzieć że czas je zmienić. Ale, możemy sobie o wietrze debatować, a ja i tak potrzebuję kilku centymetrów więcej na wyprostowanie stawu. Także, jak wspomniałem, to sprawa drugorzędna, co innego jest zasadniczym problemem. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
31 minut temu, snajper-psg1 napisał(a):

potrzebuję kilku centymetrów więcej na wyprostowanie stawu.

Na to już nic nie poradzę 😉

 

Odnośnik do komentarza

Witam!!!  lubię poczytać o waszych problemach ale nikt nie wspomina o jakimś ognisku alb wycieczce po fajnych terenach, mile wspominam Czajkowo, ja wiem Saper nic nie wspomina bo na jedną osobę to za trudne za dużo obowiązków i też koszty bo była kawa itd, proponowałbym żeby wspólnie tym którzy będą mieli ochotę w organizacji, Saper przydzieli zadania,  te koszty rozłożyć na wszystkich, pomyślcie o tym i pozdrawiam wszystkich posiadaczy, było by miło się spotkać,

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. W ostatnim czasie stałem się posiadaczem Suzuki Burgman 125 koloru białego. Na wstępie chciałem zaznaczyć że jest to mój pierwszy w życiu jednoślad nie wliczając rowerów :). Nie bardzo wiedziałem gdzie się przywitać więc piszę w swoim regionie. Dla ciekawskich Mielec. Pozdrawiam i mam nadzieję że czegoś się od was nauczę bo wszystko to dla mnie nowości jeśli chodzi o jednoślady.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, janmag napisał(a):

Witam!!!  lubię poczytać o waszych problemach ale nikt nie wspomina o jakimś ognisku alb wycieczce po fajnych terenach, mile wspominam Czajkowo, ja wiem Saper nic nie wspomina bo na jedną osobę to za trudne za dużo obowiązków i też koszty bo była kawa itd, proponowałbym żeby wspólnie tym którzy będą mieli ochotę w organizacji, Saper przydzieli zadania,  te koszty rozłożyć na wszystkich, pomyślcie o tym i pozdrawiam wszystkich posiadaczy, było by miło się spotkać,

Witaj  kolego janmag .Pozdrawiam Cię ze Stalowej Woli 😉 Widzę że chyba niezbyt dokładnie czytasz o Nas ,ponieważ ognisko na rozpoczęcie sezonu w Czajkwej już  było i nawet wypad na zwiedzanie fortów koło Przemyśla też się odbył. Coś się u Nas dzieje cały czas i nawet  co miesięczne spotkania w Rzeszowie się odbywają Czytaj  dokładnie i zapraszamy na nasze spotkania :gathering:  i na pogaduchy 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Duszek napisał(a):

Witam wszystkich. W ostatnim czasie stałem się posiadaczem Suzuki Burgman 125 koloru białego. Na wstępie chciałem zaznaczyć że jest to mój pierwszy w życiu jednoślad nie wliczając rowerów :). Nie bardzo wiedziałem gdzie się przywitać więc piszę w swoim regionie. Dla ciekawskich Mielec. Pozdrawiam i mam nadzieję że czegoś się od was nauczę bo wszystko to dla mnie nowości jeśli chodzi o jednoślady.

Duszku Drogi Ciebie również zapraszam do czytania na naszym forum i do spotkania z nami na naszych co miesięcznych spotkaniach w Rzeszowie w karczmie u Jana. Tam sobie rozmawiamy o sprawach skuterowych i nie tylko więc możesz się z nami poznać i pogadać na różne tematy 👍

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bienias napisał(a):

Duszku Drogi Ciebie również zapraszam do czytania na naszym forum i do spotkania z nami na naszych co miesięcznych spotkaniach w Rzeszowie w karczmie u Jana. Tam sobie rozmawiamy o sprawach skuterowych i nie tylko więc możesz się z nami poznać i pogadać na różne tematy 👍

Dzięki. Być może kiedyś się spotkamy. Kto wie :)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Duszek napisał(a):

Witam wszystkich. W ostatnim czasie stałem się posiadaczem Suzuki Burgman 125 koloru białego. Na wstępie chciałem zaznaczyć że jest to mój pierwszy w życiu jednoślad nie wliczając rowerów :). Nie bardzo wiedziałem gdzie się przywitać więc piszę w swoim regionie. Dla ciekawskich Mielec. Pozdrawiam i mam nadzieję że czegoś się od was nauczę bo wszystko to dla mnie nowości jeśli chodzi o jednoślady.

Witam . Nie do końca miejsce na powitania  ale mniejsza z tym . Z czasem ogarniesz co i gdzie . Jak widzę w profilu jesteś z Chorzelowa ,a ja z Woli Chorzelowskiej tak że rzut beretem  😉 

Odnośnik do komentarza
Teraz, ComoDo napisał(a):

Witam . Nie do końca miejsce na powitania  ale mniejsza z tym . Z czasem ogarniesz co i gdzie . Jak widzę w profilu jesteś z Chorzelowa ,a ja z Woli Chorzelowskiej tak że rzut beretem  😉 

O widzisz. Może kiedyś byśmy się spiknęli i pogadali bo ja świeżak jestem :P

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Duszek napisał(a):

O widzisz. Może kiedyś byśmy się spiknęli i pogadali bo ja świeżak jestem :P

Ja tam też do weteranów nie należę ale nie widzę problemów żeby się kiedyś spotkać w wolnej chwili i pogadać. 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, janmag napisał(a):

..... było by miło się spotkać,

Saper to emeryt, więc jak to na emeryturze - nie ma czasu 🤣 więc zanim się odezwie dwa słowa ode mnie.  Następne ognisko planowane jest dopiero na jesień, a Saper zadania rozdziela i w miarę możliwości wspieramy go w organizacji, tylko nie afiszujemy się z tematem. 😉 a zadania rozdziela na spotkaniach osobistych i tylko tym którzy tam raz na jakiś czas bywają. 🙃 więc .....

Jak masz chęć na wspólną wycieczkę lub spotkanie to obserwuj te dwa tematy: Cykliczne spotkania klik   i   Wycieczki - Podkarpacie klik .  Widzę że kolega chyba zamienił 400 na 650 🤔  no faktycznie jak się ma w garażu B650 i to jeszcze ze sprawną skrzynią to się chce jeździć 😃

 

14 godzin temu, Duszek napisał(a):

Witam wszystkich.......  Nie bardzo wiedziałem gdzie się przywitać więc piszę w swoim regionie. ..

🤫 a wątku o oleju zamieściłem Ci nawet linka gdzie się witamy. Należało tylko zrobić klik myszką lub palcem na smartfonie. 😉 ale OK, fajnie że jednak coś napisałeś. 🙂

To jeszcze raz Witam i pozdrawiam z Rzeszowa.  Z kilku informacji możesz skorzystać powyżej. Jak być miał chęć na wspólną wycieczkę, a miał obawy że 125 nie nadążysz od razu piszę że jak gdzieś się pojawisz to dostosujemy się z prędkością przejazdu do ciebie. 

Odnośnik do komentarza

Miesiąc maj powoli się kończy, zaplanowanego spotkania nie było, więc pora na planowanie spotkania w czerwcu br.

Do wyboru są: 06; 13; 20; 27.

Tak, są to czwartki, miejsce pozostaje to samo, czyli Karczma u Jana.

Czas na wypowiedzi Zainteresowanych jest do dnia 30.05.2024r. Po tym terminie decyzję podejmę "demokratycznie" i "osobistycznie" w dniu 31.05.2024r.

Odnośnik do komentarza

Wstępnie 6 lub 20 bo mam pierwszą zmianę przy czym co do 6-tego nie mam pewności czy ogarnę czasowo . 

Odnośnik do komentarza

Ja w czwartki jestem dyspozycyjny, ale głosuję za 6/13/20 bo ostatniego może mnie nie być. 

Odnośnik do komentarza

u mnie termin jest łatwy do ogarnięcia: 6 i 20 z Beatą albo 13,  27 bez. Pytanie zasadnicze brzmi: beza czy szarlotka ;-)

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, mussum napisał(a):

u mnie termin jest łatwy do ogarnięcia: 6 i 20 z Beatą albo 13,  27 bez. Pytanie zasadnicze brzmi: beza czy szarlotka ;-)

Raczej pstrąga z grilla 🤣😅

Siemka Ja czekam na demokratycznie ustalenie terminu 😅🛵😂

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, tomekstw napisał(a):

mój typ: 13, 20, 27

Nasz też.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...