Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Puk puk jest tu kto?


Hipolit

Rekomendowane odpowiedzi

To jednak wygrał Połaniec. Podejrzewam, że będziecie jechali obok stacji Orlenu ul. Wyzwolenia 1 (droga 764),tam będę czekał, tylko jeszcze o której godzinie tam zawitacie ? i oczywiście mówimy o czwartku. Do zobaczenia🛵

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.05.2023 o 19:31, Saper napisał(a):

Nie widzę przeszkód.

Jak ślepy koń przed Wielką Pardubicką 😀  Tak ?? 🤣

Odnośnik do komentarza
Ja dzisiaj walczę z ABS-em w Burgmanie. Jak wygram to będę świętował, że działa.
Problemy przezwyciężac, o sukcesach meldować.
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, tomekstw napisał(a):

Problemy przezwyciężać,  o sukcesach meldować.

Dokładniej to powinno brzmieć: "Problemy rozwiązywać samodzielnie  (aby staremu du..u nie zawracać), a o sukcesach meldować (aby stary miał się czym wyżej wykazać)."  Ale w cywilu to działa dokładnie tak samo  😞  wczoraj udało mi się domknąć temat, z którym walczyłem ostatnie pół roku, a który na pewnym etapie wydawał się niemożliwy do zrealizowania.  I co ?  Ja dostałem "opierdol" że tak długo trwało, a "shifu" właśnie się chwali ile zyskał potencjalnych nowych klientów 😡

Grzegorz, ja myślałem że Wy to jak górnicy. Emerytura emeryturą, ale węgiel, gorący prysznic i barbórka i tak się należy  🙃

 

Odnośnik do komentarza

W piątek musiałem pojechać w Bieszczady. Pogoda była ładna, więc pojechałem skuterem no i w drodze powrotnej w Dąbrówkach wybiegł mi kot z prawego rowu. Prosto pod koło. Dziś będzie diagnoza, co uszkodził w przednim zawieszeniu. 🫣 Poza tym wyjazd się udał. Pogoda do jazdy była świetna. 🙂

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Hipolit napisał(a):

  Dziś będzie diagnoza, co uszkodził w przednim zawieszeniu. 🫣 

To się od razu jedzie do dyżurnego weterynarza, a nie czeka na diagnozę na następny dzień. Może przednie jego zawieszenie, może kręgosłup.  Choć koty podobno mają podobno 9 żyć.

Odnośnik do komentarza

Tomek kot przednie zawieszenie ma sprawne.😁 Tylko napęd na tylne łapki mu się wyłączyły.🫢 Burgman niestety potrzebuje nowych łożysk przedniego koła. Właśnie dumam jakie kupić. 🤔

Odnośnik do komentarza

Ja mam założone SKF.

Potrzebujesz 6203 - wybierz obustronnie zakryte, ale plastikiem.

Uszczelniacze 22/40/7 - 1 szt. 24/40/7 - 1 szt.

Odnośnik do komentarza

Saper dzięki za info. Właśnie SKFy zamówiłem. Powinny być jutro w sklepie do odbioru. Jeszcze rozważam zakup ściągacza bezwładnościowego.

Odnośnik do komentarza

Tomek najechałem na niego. Było mocne bym. Dobrze, że nie zaliczyłem gleby. Łożyska były chyba już w kiepskiej formie i uderzenie je dobiło. Ja się tam na kotach nie znam. Chyba te karmy chyba są coraz gorsze... wygląda na to, że zaprawiają je ołowiem... 😋

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Hipolit napisał(a):

Tomek najechałem na niego. Było mocne bym. Dobrze, że nie zaliczyłem gleby. 

No ja tez w tym sezonie mam już psa na koncie, szkoda kundelka. Ale jak ma się niemądrych właścicieli. Uderzenie konkretne, prawie dekapitacja.

Odnośnik do komentarza

Panowie, dajcie spokój, bo aż się nie przyjemnie czyta. 😞 No takie życie. Samochodem przerabiałem nie raz, ale nie opowiadam. Z drugiej strony lepiej czasem uderzyć psa, czy kota (też żywe stworzenie i szkoda 😔 ) niż aby uniknąć zderzenia uciekać na pobocze i nie daj boże kogoś potrącić lub wylądować w rowie. 😡 a były takie przypadki. 

A wracając do tematu. @Hipolit  nie sądzę aby zdarzenie z kotem spowodowało uszkodzenie łożysk w przednim kole. No chyba że to byłby lew, albo inny tygrys 😀.  Musiały już być wcześniej wyrobione (zużyte) tylko dopiero teraz zwróciłeś na to uwagę.  A tak w ogóle to jakie miałeś objawy ?  "Trzęsie" skuterem przy ruszaniu ?

Pytam, bo drugi sezon walczę z "trzęsawką" u siebie i nie mogę znaleźć. A właśnie przednie łożyska poszły do wymiany na pierwszy ogień.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
8 minut temu, EndriuBis napisał(a):

lepiej czasem uderzyć psa, czy kota (też żywe stworzenie i szkoda 😔 ) niż aby uniknąć zderzenia uciekać na pobocze i nie daj boże kogoś potrącić lub wylądować w rowie. 😡 a były takie przypadki. 

Daleko nie trzeba szukać. W trasie na Burgmanię kolega @Kris67 chcąc ominąć tak hamował że musiał się podeprzeć nogą ( skuter zarzuciło bo poblokował koła ) i kolanko powiedziało papa 😪 od 13 do 22 na SOR we Włoszczowej . Gips i samochodem do domu. I tak miał szczęście bo mogło się to bardzo źle dla niego skończyć😒

Odnośnik do komentarza

Endriu jak napisałem pewnie były już w kiepskiej formie i dokończyły żywota.

Po uderzeniu w przedziale prędkości 25-50kmh słychać dziwny odgłos, jakby tarcia. Podobnie jest przy skręcaniu przy dowolnej prędkości. Do 25kmh było znośnie i powoli wróciłem do domu. W domu podczas sprawdzania wyszło, że koło obraca się kawałek i zatrzymuje. Jest mocny opór. Na podjeździe (mam trochę z górki) skuter miał problem, żeby się swobodnie stoczyć. Zwalniał, a poprzednio normalnie zjeżdżałem. Nie bardzo wiem o jakie trzęsienie Ci chodzi. Chyba u mnie takiego nie ma. A może po 400tce nic nie czuję? 🤪

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...