Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Stajnia alternatywnych rozwiązań.


Rekomendowane odpowiedzi

Twin spark i Rotax - to ta wersja ?

Tak :)

Dzisiaj zrobiłem nim 400 km. Trochę traktor (jak Yamaha XT600E), ale ogólnie fajny. W przyszłym roku planujemy z synem wspólną wyprawę na Nordkap :)

Odnośnik do komentarza

Serwis olejowy w moto i skuterze ;) ...

Plusy wymiany wszystkich olejów w Tmaxie 530... Olej silnikowy Motul (2,8 litra), filtr oleju (Meiwa), 15 minut lajtowej roboty i gotowe...

"Plusy" wymiany oleju w BMW R1100S... Najpierw zakup centralnego stojaka Wunderlich- żeby wogóle stał pionowo- bo brak centralki, olej silnikowy Castrol 10W50 (3,75 litra), filtr oleju (Mahle), olej skrzyni biegów Liqui Moly 75W140 (0,8 litra), olej przekładni wału kardana Liqui Moly 75W140 (0,25 litra)... i 2 godziny solidnej roboty...

Jaki wniosek ;) ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jaki wniosek ;) ?

Tmax'em zajmować się (z przyjemnością) samemu a moto wstawiać do serwisu... niech się inni męczą ;)

Odnośnik do komentarza

(...) a moto wstawiać do serwisu... niech się inni męczą ;)

Tak, tylko, że ja zrobię to dużo LEPIEJ :Jumpy: ...... a i satysfakcja pozostaje.

PS. Wiem co wlewam oraz co i jak robię.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak, tylko, że ja zrobię to dużo LEPIEJ :Jumpy: ...... a i satysfakcja pozostaje.

Akurat te argumenty doskonale rozumiem :)

Odnośnik do komentarza

Praca przy tej Cycatej Laluni to musi być sama przyjemność.

Radyjko w tle, jakaś kawka i można troszkę srubkami pokręcić.

U mnie sprzęty ćwiczą układy taneczne w garażu - pewnie do mam talent się szykują.

bikepics-2758158-full.jpg

Odnośnik do komentarza

"Ostatnie chwile" znaczy się sprzedana czy ładna pogoda się kończy :) ?

PS. Ja jednoślady mam zarejestrowane sezonowo i przez 4 miesiące zimy i tak nie mogę się na nich poruszać. Na pewno jakiś pozytyw dla mojego zdrowia :) o portfelu nie zapominając ;) ...

Odnośnik do komentarza

(...)Edit: I też parę "spostrzeżeń"- więcej po przelatanym sezonie... (...)

Miało być po przelatanym sezonie no to jest ;) ... Wibracje bardzo fajne- oczywiście co kto lubi, ale mi nie przeszkadzają :) . Przy pokonywaniu któtko po sobie następujących zakrętów i operowaniu obrotami wyraźne "wachnięcia" moto- efekt wzdłużnego wału i przeniesienia napędu wałem... Moto w tego powodu bardzo "nerwowe"- nic dla początkującego, bo może to tylko zrazić i przestraszyć. Ja od początku wiedziałem czego się spodziewać.

Na plus dla mnie: grzane manetki, rzadko spotykana wersja (zwyczajnej R1100S bym nigdy nie kupił), dźwięęęęk wydechu boxera (Laser) z dyfuzorami jest pięęękny... Dyfuzorów nawet nie odkręcałem, bo wtedy byłby już ryk :) ... A tak jest basowe dudnienie, to w końcu 2x 550 ccm.

Spalanie solo ok. 6,5- 7,5 litra na 100 km, przy jeździe ze wskazaniem na szybszą... Komplet opon Michelin Pilot Power 2CT z montażem ok. 250 euro.

Przednie zawieszenie- możliwość regulacji w czasie jazdy, tył niestety nie (tylko postój) i tu mocno ubolewam. Przy odkręceniu przodu np. na dziurach balans przód- tył się całkowicie nie zgadza :( ...

Wygoda... taka sobie... skuter dużo wygodniejszy i poręczny :) ... Po 100 km zgięte kolana dają o sobie znać... no i brak możliwości spakowania chociażby kosmetyczki...

Ogólnie dla mnie moto BARDZO fajne, nietypowe, trudne, ale fajne :) . Na pewno nie nijakie. Ale chętnie zamienię... na takie HP2 Sport ;)...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sport :)

Sport... Hmmm... Najlepiej jakiś klimatyczny i oldschoolowy :)

Odnośnik do komentarza

Aaaa ja to jestem przekonany do rozpatrzenia "za i przeciw" każdego modelu :) ... Ostatnio nawet poważnie oglądałem R100RS :) ... Wcześniej "nawet" K1, ale ciężko znaleźć niepokleconą sztukę z tych lat.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ostatnio nawet poważnie oglądałem R100RS :)

Ma coś w sobie :)

363321238_54607c8f4f.jpg

ciężko znaleźć niepokleconą sztukę z tych lat.

2, 3 dekady... czas robi swoje a egzemplarzy wartościowych będzie tylko mniej.

Odnośnik do komentarza

R100RS powiadasz - wg. mnie najlepszy wybór.

Ja oglądałem 3 sztuki zacnej marki.

R90S - kolega zakupił w sobotę wersję Daytona - złota.

R100 - niestety nie RS, ale podobało mi się i tak.

R60/5 - 1973, w sumie ten też jest ciekawy i do tego już 12V instalacja i rozrusznik nożny i elektryczny.

W rezerwie mam jeszcze 2 R90/6 do wyboru.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wcześniej "nawet" K1

Ostatnio widziałem 2 sztuki przy autostradzie na parkingu w IT na blachach z A. Obie były tak utrzymane, że aż drapałem się w głowę. Piękny oryginalny stan! Na licznikach cirka 50 tkm. W tamtych latach to moto to było jak UFO & Star Wars w 1 :)

bmw_k1.jpg

Odnośnik do komentarza

No w K1 przeraża mnie trochę R4 silnik i odpowiedni serwis moto... Niewielu jest mechaników, którzy mogą się na tym znać... A takich którzy grzebali w K1 nie ma prawie wcale :D ...

"Gummikuh" w jakiejś fajnej wersji wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem :) ...

R100RS%201983-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Dnia 1.12.2015 o 13:16, MariuszBurgi napisał:

(...)W tamtych latach to moto to było jak UFO & Star Wars w 1 :)

bmw_k1.jpg

... i "Kampfstern Galactica" ;) ...

 

gala.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...