Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BMW C650 GT - wątek główny


Jarek_PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Boochos: Suwałki były przysłowiowe, może być Ełk :)

Eee uważaj ! Co Ełk !

Pamiętaj !

Ełk - krótko się pisze ! Ale długo się pamięta ! :msn-wink: !OK

Nota bene - Ełk ma najwięcej salonów i serwisów w obrębie 100km . ( 15 salonów )

Soory za OT - wywołali do tablicy .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Update: na skuter wciąż czekam, napinacz łańcuszka rozrządu do wymiany. Części zamówione, idą. Kiedy dojdą - będę informował.

Marcino1, do zobaczenia w serwisie ;) [stary kawał posiadaczy Alfy Romeo wiecznie żywy]

Odnośnik do komentarza

Na okładce książki serwisowej napisy po francusku, więc pewnie sprowadzany powypadkowy, bo za tą cenę nie "szlifowanego" się nie kupi. Więc z tą okazją bym nie przesadzał, w ubiegłym roku była właśnie na sprzedaż taka sztuka w okolicach wrocławia za 27,500 z tego co pamiętam. Nie wiem jak ceny transakcyjne, ale ofertowe na mobile.de trzymają się wciąż mocno powyżej 8000 euro.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Skuter odebrany, w końcu. Jeździ dobrze, oleju na obudowie napędu nie widać.

Napinacz łańcuszka wymieniony, mam wrażenie, że głośność "młockarni" spadła i obecnie dźwięk silnika jest znacznie przyjemniejszy, chociaż może to autosugestia, taki efekt placebo.

Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie...

Czy któryś z was użytkuje GT-ka z wydechem Akropović'a ??

Mam nieodparte wrażenie, że ów dźwięk o podwyższonym tonie to właśnie produkt fabrycznego wydechu...

Odnośnik do komentarza

Skuter odebrany, w końcu. Jeździ dobrze, oleju na obudowie napędu nie widać.

Napinacz łańcuszka wymieniony, mam wrażenie, że głośność "młockarni" spadła i obecnie dźwięk silnika jest znacznie przyjemniejszy, chociaż może to autosugestia, taki efekt placebo.

Zobaczymy co będzie dalej.

To nie autosugestia.

Właśnie odebrałem Motorek z ww akcji serwisowej. Nie wiem czy jest cichszy ale dźwięk się zmienił. Jest teraz bardziej basowy.

Zniknęło jakieś takie metaliczne rzezenie przy pewnej prędkości obrotowej, które co mniej subtelne jednostki nazywały "młockarnią". W każdym razie ten odgłos agrokulturalny u mnie zanikł.

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu pisałeś o sprzedaży (jedynego niepsującego się BMW). To była tylko chwila słabości? (Myślałem, że zmienił właściciela, ale skoro odebrałeś z serwisu to chyba nie?).

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj GT-ek znowu wylądował w serwisie... Akcja serwisowa napinacza i rdzewiejący przewód hamulcowy przedni. Do tego dołożyłem jeszcze brak płynności skoku dźwigni hamulca przedniego.

Są na mnie obrażenia, bo ich obsmarowałem w BMW Polska... No ale cóż, nie mają mnie kochać tylko solidnie i sprawnie naprawiać...

Ps.

Ogólnie BMW Polska udzieliło mi szablonowej odpowiedzi, oczywiście przepraszając ale dziwi mnie, że pismo przekazali do skarżonej strony... W odpowiedzi załączyłem fakturę VAT za wynajem podwykonawcy do usługi przy której realizacji wykorzystywany jest Gt-ek z żądaniem zwrotu poniesionych kosztów. Póki co od trzech tygodni cisza...

Odnośnik do komentarza

W Niemczech znowu jakaś akcja serwisowa... Użytkownicy dostają wiadomość aby poddać skuter bezpłatnej modyfikacji w ASO. Podobno to jakaś uszczelka czy śrubka (lub inna pierdoła) i istnieje nebezpieczeństwo, że olej dostanie się na tylną oponę...

Odnośnik do komentarza

W Niemczech znowu jakaś akcja serwisowa... Użytkownicy dostają wiadomość aby poddać skuter bezpłatnej modyfikacji w ASO. Podobno to jakaś uszczelka czy śrubka (lub inna pierdoła) i istnieje nebezpieczeństwo, że olej dostanie się na tylną oponę...

Kuśwa, Robert,

Po prostu kocham czytać Twoje wpisy w tym wątku.....

Odnośnik do komentarza

Kuśwa, Robert,

Po prostu kocham czytać Twoje wpisy w tym wątku.....

No co ja na to poradzę :) ? Mogę czytać forum skuterów BMW i nic tu nie pisać, ale to chyba nie załatwia sprawy...

Odnośnik do komentarza

No co ja na to poradzę :) ? Mogę czytać forum skuterów BMW i nic tu nie pisać, ale to chyba nie załatwia sprawy...

Mój wcześniejszy post to było zwykle żachnięcie ;)

Bardzo doceniam te informacje.

Szkoda tylko, że o akcjach serwisowych dowiadujemy się od Ciebie a nie od serwisu BMW...

Jeszcze jedna ciekawostka:

Kupiłem mój Motorek z 4letnią gwarancją, jak zapewniał mnie sprzedawca i informacje na stronach BMW. Jakieś 3 tygodnie temu zadzwoniłem do tego sprzedawcy aby zapytać jak to wygląda w praktyce bo BMW miało się do mnie odezwać w tej sprawie, co się jednak nie wydarzyło przez 1,5 roku a moja 2 letnia gwarancja się niedługo kończy.

I teraz uwaga:

Facet odpowiedział mi, że to nie ich akcja serwisowa tylko centrali BMW Polska. Jasny szlag mnie trafił ale odparłem grzecznie, że przecież nie dzwonie do Fiata tylko do BMW, w którym kupiłem motocykl z 4letnią gwarancją i chyba taką podstawową informację dla klienta powinni posiadać.

Wiecie co gościu powiedział, dość opryskliwie zresztą? "a czy ma pan coś na piśmie? "

Nie jestem popędliwy jakoś szczególne ale ostatnimi czasy moja tolerancja na chamstwo znacznie się obniżyła.

Powiedziałem mu, że na takim poziomie nie będę z nim rozmawiał, zasugerowałem zmianę zajęcia i poprosiłem do telefonu kierownika tego przybytku. Wyobraźcie sobie, że akurat był nieobecny w pracy :) Nadąsany koleś z łaską obiecał skontaktować się z centrala i oddzwonić. Oczywiście nie oddzwonił.

Z kolei w serwisie na Prymasa, gdzie serwisuję motorek i gdzie ludzie są naprawdę mili uzyskałem inormację, że BMW ma jakieś problemy z wykonawcą gwarancyjnego sytemu ( cokolwiek to znaczy) ale że nad tym ciężko pracują i ze gdyby coś się wydarzyło na pewno wszystko będzie robione bezpłatnie.

Dziwne, co?

Obawiam się, ze w końcu rozszyfrowałem skrót:

Bardzo Mała Wiarygodność.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kupiłem mój Motorek z 4letnią gwarancją, jak zapewniał mnie sprzedawca i informacje na stronach BMW [...]

Wiecie co gościu powiedział, dość opryskliwie zresztą? "a czy ma pan coś na piśmie? "

Pamiętam jak na początku 2013 roku BMW przekazało do mediów taką informację:

"Z okazji 90. urodzin BMW Motorrad wszystkie motocykle tej marki sprzedane w Polsce w roku 2013 będą objęte 4-letnią opieką gwarancyjną.

Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowych 2 lat opieki gwarancyjnej dla używanych motocykli BMW, nie starszych jednak niż 2 lata, licząc od daty startu gwarancji.

Szczegóły znajdziecie u naszych dealerów BMW lub na stronach BMW Motorrad"

Problemem jest tylko znalezienie takiej informacji właśnie na stronach BMW....

@Marcino1, czy informacja o przedłużonej gwarancji jest gdzieś faktycznie zaznaczona/opisana, np. na fakturze zakupu?

Swoją drogą, po tym co widziałem i słyszałem w serwisie BMW jestem skutecznie wyleczony z zakupów tej marki, szczególnie jeśli chodzi o samochody i skutery.[...]

Serwis BMW w Warszawie nie sprzeda mi nawet resoraka...

Obawiam się, ze w końcu rozszyfrowałem skrót:

Bardzo Mała Wiarygodność.

Smutno się czyta takie przemyślenia użytkowników aktualnie sprzedawanych modeli marki z taką historią i z takim dorobkiem... :confused:

Odnośnik do komentarza

@Marcino1, czy informacja o przedłużonej gwarancji jest gdzieś faktycznie zaznaczona/opisana, np. na fakturze zakupu? :confused:

Nie, w sumie mnie to trochę zdziwiło ale sprzedawca uprzejmie mnie poinformował, że jest to specjalny program z okazji urodzin BMW i dostanę specjalne pismo w tej sprawie. No cóż, w końcu to BMW, noblesse oblige, itp... uwierzyłem ?

W każdym razie ta 4letnia gwarancja to przyrzeczenie publiczne w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego, więc BMW nie może się z tego skutecznie wycofać. I szczerze mówiąc nie sądzę aby chciało ale brak oficjalnej informacji w tej sprawie jest żenujący.

Pomimo tego że usunęli wiadomość ze stron internetowych, to te same ogłoszenia publikowane były w wielu gazetach w 2013 r., wiec dowodów jest cała masa. Gdzieś powinienem je mieć.

Więc. Jeżeli ktoś będzie miał problem z realizacją takiej gwarancji, zapraszam na PW. Zajmę się tym gratis, dla czystej satysfakcji. ....

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pomimo tego że usunęli wiadomość ze stron internetowych, to te same ogłoszenia publikowane były w wielu gazetach w 2013 r., wiec dowodów jest cała masa. Gdzieś powinienem je mieć.

Jest info w kilku miejscach, np tu >http://www.scigacz.p...,BMW,19826.html

Pamiętam też, że i do mnie przyszła taka info od newsletter BMW Motorrad.

W każdym razie ta 4letnia gwarancja to przyrzeczenie publiczne w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego, więc BMW nie może się z tego skutecznie wycofać. I szczerze mówiąc nie sądzę aby chciało ale brak oficjalnej informacji w tej sprawie jest żenujący.

Uważam podobnie. Gdyby chodziło o jakiegoś jednosezonowego importera jednośladów z chrl to ok... ale nie BMW.

Mimo wszystko dziwi postawa dealera (reprezentanta marki) i że ktoś Ci zadał to pytanie "czy ma Pan to na piśmie". Bardzo niepoważne.

Odnośnik do komentarza

Skutecznie wyleczyliście mnie z zakupu motocykla tej marki. Zastanawiałem się nad F800GS, ale jeżeli już, to będę się rozglądał, za starą R-ką 80,albo 100.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...