Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BMW C650 GT - wątek główny


Jarek_PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Panowie, zakończcie OT. To nie jest wątek o ustawkach.

Odnośnik do komentarza

Nowy sezon nowe akcesoria. Akrapovic z DBk

:photo:

[media=]

[/media]

Jak wydłubię DBk to wrzucę drugi film :fireman2: Proszę o cierpliwość modera, bo coś nie mogę dojść do ładu z odtwarzaczem.

Poprawiono link

Administracja

Odnośnik do komentarza

Pytanko do skutermaniaków:

Wybiera się ktoś w tym roku do Ga Pa na zlot BMW MOTORAD? Moglibyśmy połączyć siły... :-)

Odnośnik do komentarza

Pytanko do skutermaniaków:

Wybiera się ktoś w tym roku do Ga Pa na zlot BMW MOTORAD? Moglibyśmy połączyć siły... :-)

Szkoda, że nikt z Burgmaniaków nie dał się skusić... na szczęście kolega spoza forum jeżdżący T-Maxem pognał ze mną :clapping: Alpy zaliczone... w sumie ponad 3000 km. GT-ek spisywał się znakomicie. Zaliczył przełęcze Stelvio, Gavia, Di Tonale oraz Glossglockner Strase :photo:

5192730fc5bdd06fgen.jpg

4887acbf1429fcf0gen.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No, no ładnie. Na przełomie lipca i sierpnia zapowiada się niezła "kalka" twojego wyczynu.

Odnośnik do komentarza

BMW moze spokojnie pretendowac do miana skutera z najwieksza deprecjacja w GB. C600 Highline, 2013, z przebiegiem troche ponad 1000 mil, za 50% ceny nowego. A i tak dalej nie ma chetnych na aukcji.

GT, 2013, 13 tys mil, w najdrozszej wersji Highline, w idealnym stanie 46% ceny nowego. Ma opcje Make an offer wiec mysle ze spokojnie oddaliby za 40%.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

I nawet ten dopisek:

"Truly a really nice bike at this price ,new owner will not be disappointed"

... nie zachęca.

Make offer: zero

Odnośnik do komentarza

I jeszcze spadnie ;-), w przeliczeniu na euro to około 6900 euro, a w Niemczech ceny wywoławcze zaczynają się od 6500 i to często za przebiegi poniżej 10 tkm.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytam te opinie na temat cen i zastanawia mnie z czego bierze się Wasza tendencyjność... wszystko przecież zależy od wieku, stanu technicznego i wyposażenia. Z ciekawości otworzyłem sobie mobile.de żeby potwierdzić lub zaprzeczyć temu co czytam. Ocywiście potwierdzam, że ceny będą spadać bo motocykle będą co raz starsze, natomiast 2012 roczniki można kupić już za 6400 euro z przebiegiem 11 tys km i życzę szczęścia temu co go nabędzie nawet za 6 tys euro. Wszędzie korozja od soli, a gość dorzuca jeszcze opony zimowe w cenie... :clapping: 2012 rocznik można kupić również za 8900 euro z lepszym wyposażeniem i naprawdę dobrym stanie.

Dla porównania nowy tmax w Niemczech kosztuje około 11500 euro, rocznik 2012 można już kupić za 6900 euro... Oczywiście to są ceny wywoławcze i długo się już utrzymują te oferty na portalu... Jakoś nikt o tym nie trąbi, ciekawe dlaczego... :question:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wszędzie korozja od soli

Mówisz o tej fotce przy skuterze, który przejechał 11 tkm?

530c620d96cdd55f.jpg

Nie wiem na ile w Berlinie sypią solą ale ostatnio na spotach w Wawie pojawia się kolega C600 Sportem. Ma podobny przebieg, nie wiem na ile w zimie jeździł ale podwozie, śruby, zaciski wyglądają u niego identycznie.

Nigdzie nie pisałem, że BMW C650/C600 to złe skutery. Pisałem, że osobiście miałem inne oczekiwania od marki premium i maxi skutera w cenie ~12 teur.

W kwestii ceny w DE, na początku 2014 roku była aukcja C650GT na której ostatnią ofertą było 6300 eur... i za tyle najprawdopodobniej się sprzedał, bo później już go nikt nie wystawiał. Dziś ta cena by mnie zbytnio nie dziwiła.

Jeśli już jesteśmy przy cenach to poza samą renomą danego modelu/marki duży wpływ ma na nią podaż. BMW strzeliło sobie w kolano "zmuszając" dealerów w DE do zakupu testówek, które później wypływają i... mają spory wpływ na poziom cen.

Odnośnik do komentarza

Tak, pisałem właśnie o tym skuterze. Widać wyraźnie, że jest w kiepskim stanie i daleko mu do dobrego. Oferent pisze, że dorzuca opony zimowe, wiec więcej jak pewne jest, że jeździł w zimie. U mnie np. śruby nie są zardzewiałe, a chłodnica czyściutka. Jeżdżę od kwietnia do listopada. Niedawno miałem okazję porównać Tmaxa i GTka w długiej trasie. Właśnie na przestrzeni ponad 3 tysięcy km ujawniły się wyraźne różnice pomiędzy marką BMW a Yamaha. Od cech ergonomicznych przez zużycie paliwa i na końcu awaryjność. Roczniki te same. Nie będę tu krytykował Tmaxa, bo to nie ten wątek.

Jeżeli chodzi o zakup testówek, to uważam, że nie jest to do końca strzał w kolano. Otóż, tydzień temu sprzedałem S1000RR, zamierzając kupić sport-turysta. Mój kolega, który jeździ Tmaxem sprzedał DL-a z zamiarem zakupu sport-turysta. Obydwu nam podobała się Honda VFR o zakupie której rozmawialiśmy już jakiś czas. Wizyta w jednym salonie - nie ma testówek, w drugim - nie ma testówek. Trochę chciało mi się śmiać, bo nie kupię przecież motocykla za 70 tys. nie przejechawszy się na nim, co tłumaczyłem sprzedawcy w jednym i drugim salonie. Odesłali nas do Honda Polska... Masakra, jestem dosyć zajęty, więc po prostu pojechałem do salonu BMW i objeździłem sobie modele o których myślałem. Miałem na to cały dzień z osobna na każdy model. Reasumując, efekt jest taki, że wspomniane pieniądze wydamy razem z kolega w salonie BMW, choć poważnie rozważaliśmy inną markę.

Nie twierdzę MariuszBurgi, że piszesz o GT jako złej marce, absolutnie. Widzę tylko, że przez NADMIERNĄ naszą szczerość (użytkowników GT), utarła się pewna tendencja pośród innych użytkowników do... niczym nieuzasadnionej krytyki.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Widzę tylko, że przez NADMIERNĄ naszą szczerość (użytkowników GT), utarła się pewna tendencja pośród innych użytkowników do... niczym nieuzasadnionej krytyki.

Osobiście dużo czytam i dużo rozmawiam (prywatnie) z serwisantami w ASO ... takie zboczenie ;)

Czytam np. fora włoskie - http://bmwmaxiscoote....it/?f=10984132 ...

...oraz niemieckie, bo akurat kogo jak kogo ale Niemców trudno posądzać o brak miłości do BMW... chociaż ostatnio zrobili się jakby mniej rozrzutni i stękają, że serwis po 20 tkm w C650GT kosztuje blisko 1800 eur - http://www.bmw-maxi-...c.php?f=7&t=442

Odnośnik do komentarza

Czuje sie wywolany do tablicy to dodam ze przegladam ceny roznych marek skuterow i motocykli od czasu do czasu, a to z ciekawosci, a to pod katem planowanych zakupow itp itd. Deprecjacja BMW az bije po oczach dlatego wrzucilem komentarz do watku. To zadna krytyka, ino zwykla obserwacja. Myslalem swego czasu o kupnie c600 ale a) mega trudno go potem odsprzedac b ) wspomniana duza utrata wartosci.

Dodam ze rynek UK jest specyficzny: zorientowany b. mocno na motocykle i b. slabo na maxi. Pomimo tego taki B650, patrzac piewrszy z brzegu 2013, przebieg 3,500mil - 74% ceny nowego. Tmax 2012, p. 2,700mil - 69%.

Swoja droga, zeby nie bylo ze jestem stronniczy, lubie motocykle BMW. Niedawno testowalem R nineT i jestem pod ogromnym wrazeniem. Fantastyczna maszyna.

Odnośnik do komentarza

Dorzucę swoje trzy grosze. Jestem zdziwiony taką ceną bmw na rynku używek. Pomijam cenę nowego. BMW zawsze kosztowało. Cenę używek pewnie determinuje wspomniana wyżej duża podaż, aż byłem zdziwiony ile tego stoi na mobile.de. Inne motocykle BMW pomimo ilości testówek u dealerów jednak trzymają wartość. Trzeba się chyba, będzie przejechać c650, bo w kwestii rozwiązań technicznych w motocyklach BMW jest dla mnie nr 1. I mówię to z czystą odpowiedzialnością zawodową. I będę musiał kiedyś zrealizować sobie marzenie pt. R12RT

Odnośnik do komentarza

Ponieważ GT to No 1. na mojej liście następców GP800 bardzo ciekawi mnie ten przegląd po 20 tkm. za ponad 7tys. robił go ktoś u nas?

Odnośnik do komentarza

W podanym linku do forum mozna wyczytac ze wysoka cena wynikala z koniecznosci przebudowy skorodowanych przednich hamulcow i wymiany obu opon. Reszta to cvt, plyny itp. Skuter sporo jezdzil po Alpach i parkowal pod chmurka.

Ktos tam nizej pisze ze jego/jej serwis przy 20k wyniosl €760. W sumie by sie zgadzalo, bo ten pierwszy zaplacil prawie €1000 za hamulce i opony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...