Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Piaggio MP3 - wrażenia, opinie, komentarze


Gość M@JKI

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na co dzień używam nową Dacię zauważyłem (potwierdzone  na innym forum), że jest w niej fabrycznie zablokowane połączenie z ECU przez OBD 2 z wyjątkiem dedykowanego Clipa. Dlaczego o tym piszę? Ku mojemu zdumieniu aplikacja Maxi327 ( ta od MaxiEcu) oraz DashCommand połączyły się z ECU Piaggio czego nie potrafił zrobić Piston, Tourch Pro, SD Prog, OBD Mary, Car Scaner Pro.

Te ostatnie aplikacje jak w Dacii krzyczały o niemożliwości połączeniu z ECU Piaggio...

Dash Command i Maxi327 połączyły się i nie wykazały błędów. Może się to komuś przyda....

Odnośnik do komentarza

Pytanie jaki wtrysk wstawiłeś (jaki był oryginalnie zamontowany) jest zasadne bo wtrysk wtryskowi nie równy pomimo że wygląda identycznie z zewnątrz. Różnią się one np. wydajnością którą wskazuje kolor opaski na wtrysku i symbol.

Przykład masz tutaj: https://www.thunder-max.com/techdocs/fuelinjectorspecs.pdf

Mimo to moim zdaniem nie powinien strzelać; coś dzieje się z zapłonem....

 

Odnośnik do komentarza

Więc jednak winny był wtrysk i nieszczelność wydechu. Wymiana wtrysku już pomogla. a wydech bedzie zrobiony za tydzień. 80% poprawy. Generalnie jednak byłem mile zakoczony pozytywna oceną mojego sprzętu....Może uda się włoszce wyjść na ludzi.

Odnośnik do komentarza

Tak to jest oddać sprzęt do serwisu.........i bulić. Będzie pan zadowolony.

Uznaję jedną prostą zasadę - daleko od panów " serwisantów" i "mechaników" .Nikt nie zrobi Twojego sprzętu lepiej od Ciebie. Trochę determinacji i chęci. O wtryskiwaczu rozmawialiśmy na samym początku.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2022 o 16:03, uno0 napisał:

Niestety 😨🤔🙄

Tak od razu sobie o tym pomyślałem... Nie że czuję satysfakcję tylko po prostu podzielam opinię cris76 w 100%. Mój poprzedni sprzęt był typowym egzemplarzem rzeźby mistrza kuźni motocyklowej w której nie używa się narzędzi tylko młotka i siekiery.

A poprzedni właściciel... hmmm otwierał oczy jak mu mówiłem nt. stanu umotocykla co i jak; pokazywał mi na dowód rachunki oddając przecież wcześniej w dobrej wierze swój motocykl do polecanego warszawskiego serwisu na zasadzie "co trzeba to proszę zrobić". I robili ale w sumie niewiele w przeciwieństwie do wartości faktury dlatego sam stwierdził że czas zmienić motocykl.

Tak to już bywa; niestety ceny usług i części idą w górę więc łatwo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2022 o 12:43, uno0 napisał:

Wymiana wtrysku już pomogla. a wydech bedzie zrobiony za tydzień. 80% poprawy.

Wydech zrobiony...100% satysfakcji.....Pozostaję teraz pobawić sią włoszczyzną do jesieni....Później przegląd i do snu zimowego....Chodziła mi po głowie 500 ale już dość zmian dobrego na lepsze.....Za dużo dopłaty, a zima niepewna 🙄🤔

Odnośnik do komentarza

Zima wiadomo że przyjdzie 🙂 Po drugie dobrze mieć jest coś do roboty na długie zimowe wieczory a po trzecie to szukaj jesienią 500-ki do remontu na zimę - wiosną zdecydujesz który zostawić 😉

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.08.2022 o 22:29, MarcinMMz napisał:

Zima wiadomo że przyjdzie 🙂 Po drugie dobrze mieć jest coś do roboty na długie zimowe wieczory a po trzecie to szukaj jesienią 500-ki do remontu na zimę - wiosną zdecydujesz który zostawić 😉

Aż tak dobry w mechanice to nie jestem....po drugie trzeba mieć gdzie robić bo co innego przechowywać moto, a co innego grzebać przy nim.....Lenistwo oczywiście też wychodzi....Pozdrawiam serdecznie....

Odnośnik do komentarza

przymierzam się do wymiany rolek....jaki jest prawidłowy rozmiar i waga oryginalnych? Jakie polecacie?

tu mam jakieś przykłady.....

ROLKI PIAGGIO 300 21 X17 13,8GR RMS 10 040 0842: https://allegro.pl/oferta/rolki-piaggio-300-21-x17-13-8gr-rms-10-040-0842-12384513033

Piaggio (oryginalne OE) 4857135: https://allegro.pl/oferta/rolki-wariatora-atlantic-vespa-gts-madison-orygin-9217312581

 

Odnośnik do komentarza

Osobiście nie mam zdania co Ci polecić do tego silnika i napędu. Sam w 500-tce miałem wariator Malossi z rolkami Malossi których wagę dobrałem finalnie doświadczalnie wg własnych preferencji + sprzęgło RMS + biała sprężyna. Paska nie zdążyłem wymienić ale wszyscy zalecają Mitsuboshi. 

Wyczyścić, przesmarować co potrzeba (łożyska korektora obowiązkowo i resztę drobiazgów w sprzęgle) i jazda 😉

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.09.2022 o 22:34, MarcinMMz napisał:

Osobiście nie mam zdania co Ci polecić do tego silnika i napędu. Sam w 500-tce miałem wariator Malossi z rolkami Malossi których wagę dobrałem finalnie doświadczalnie wg własnych preferencji + sprzęgło RMS + biała sprężyna. Paska nie zdążyłem wymienić ale wszyscy zalecają Mitsuboshi. 

Wyczyścić, przesmarować co potrzeba (łożyska korektora obowiązkowo i resztę drobiazgów w sprzęgle) i jazda 😉

Olej  dramat....pasek chyba nigdy nie wymieniony, ślizgi luźne, rola jedna płaska, a była też walka ze ściągnięciem wariatora 🙄 

Teraz już cisza i spokój zwłaszcza przy wejściu skrzyni na tzw. luz 🙂

Walka trwała z przerwami na papierosa 🙂 4 godzinki

Na dziś moja włoszka do snu zimowego  już przygotowana...Spędzi go w ocieplanym garażu 🙂

20220923_154826_HDR.jpg

20220923_154830.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
10 godzin temu, uno0 napisał:

 

 

Na dziś moja włoszka do snu zimowego  już przygotowana...Spędzi go w ocieplanym garażu 🙂

 

 

Już?? 😵Przecież sezon jeszcze w pełni. Wokół klimaty pięknej jesieni i dni jeszcze nie tak zimne.:scooter:

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.09.2022 o 09:05, uno0 napisał:

No ile km jeszcze zrobię...100? Rano ponizej 10 stopni nie jeżdżę....w poludnie jst cieplej...to go jeszcze zatankuje do pelna i umyje 👋👋👋👋

Bez przesady... wczoraj niecałe 180km niby wokół komina 🙂 Październik ma być łaskawy więc będzie okazja do pojeżdżenia.

Odnośnik do komentarza

Dobrze że woda a nie woda+olej 🙂 

Mówią, że jak dbasz tak masz i faktycznie sam widzisz że wiele nie potrzeba, a i koszt w sumie umiarkowany, aby jeździć bezawaryjnie długi czas. Najlepszy, nowy sprzęt można szybko zajeździć z powodu niedbalstwa i złudnej oszczędności. U mnie zima to czas na generalny przegląd ale dzięki temu mam spokój w sezonie.

To co Ci jeszcze zostało? Lagi? 😄

Odnośnik do komentarza

Akurat na szczęście zawieszenie jest w super stanie (odpukać) ..... Na koniec przyszlego sezonu dojdą prawdopodobnie klocki przód....Niestety poprzedniego wiekowgo właściciela ewidentnie ktoś robił w wala. Ok....teraz juz bedzie inaczej

Odnośnik do komentarza

No i super 🙂

A przy hamulcach bardzo miło leci czas... Prosta robota i przy tym wdzięczna bo jak wszystko przeczyścisz, przesmarujesz sworznie, wymienisz płyn to później jakoś inaczej sprzęt hamuje 😉

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Chyba cięższe czasy nadchodzą....obyśmy na 50 jak w Indiach się nie przesiadali...Pragmatycznie podchodząc też nie wiem czy dałbym tyle siana za nowy...mimo wszystko "jednoślad"...Ale kto bogatemu też zabroni....

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, grzybek napisał:

Nasz rynek......... To żaden rynek sprzedaży jednosladów. No może trochę więcej schodzi piździków. Na południe i zachód od naszego kraju sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W naszym kraju jest jeszcze kult puchy. Najlepiej żeby była duża, biała i droga🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...