Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Piaggio MP3 - wrażenia, opinie, komentarze


Gość M@JKI

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, cris76 napisał:

Nasz rynek......... To żaden rynek sprzedaży jednosladów. No może trochę więcej schodzi piździków. Na południe i zachód od naszego kraju sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W naszym kraju jest jeszcze kult puchy. Najlepiej żeby była duża, biała i droga🤣🤣🤣

Na południu i zachodzie trochę inne warunki, chodźby pogodowe.   Mając do wyboru pucha lub jednoślad to w 99% pucha wygrywa. Taka pragmatyka przy naszych bieda zarobkach w porównaniu do zachodu. 

Odnośnik do komentarza

 Mając do wyboru pucha lub jednoślad to w 99% pucha wygrywa.🙄😟

Pucha zawsze będzie puchą, bez względu na znaczek gdzieś w okolicy przodu puchy. Rzadko wygrywa ( w moim przypadku)

Kwestia wyboru i nastawienia

Zakłócamy główny wątek posta.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, cris76 napisał:

Rzadko wygrywa ( w moim przypadku)

Dlatego napisałem w 99% i jest to po prostu fakt. 😊  Ja też robię więcej km na dwóch kółkach niż czterech.  Ale na dwóch nie dojedziesz przez cały rok do pracy z wioski 20 km do miasta. Chorej matki czy dziecka nie zawieziesz do lekarza itp... Znaczek z przodu nie ma tutaj żadnego znaczenia. 

Odnośnik do komentarza

dzisiaj zapaliła mi się na chwilę ulubiona żółta lampeczka check engin 🙂 sama się zapaliła i sama zgasła ale zaciekawiony co to więc posiedziałem...poszperałem i znalazłem aplikację która porządnie to zdiagnozowała....zdjęcia nazwy programu i jakie błędy znalazł przedstawiam na zdjęciach. To w darmowej wersji....płatna za 100 kasuję je 🙂

Koszt nie duży ale zanim to zrobię to może ktoś z forumowiczów o tym programie słyszał????

błędy.jpg

program.jpg

Odnośnik do komentarza

No to jak.... rozpoczęliście już sezon 2023 na na 3 kołach ???

😀😏 😀

Po tych kilku miesiącach przerwy oprócz ewentualnego umycia, odkurzenia i sprawdzeniu ciśnienia w oponach odpalacie od razu silnik czy czynicie jakieś dodatkowe zabiegi do rozruchu po tym dłuższym czasie bezczynności ???

Odnośnik do komentarza

U mnie będzie zmiana oleju i filtrów, kontrola napędu i hamulców, ładowanie akumulatora 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Darek400 napisał(a):

U mnie będzie zmiana oleju i filtrów, kontrola napędu i hamulców, ładowanie akumulatora 

Ja serwis olejowy akurat robię na koniec sezonu by silniczek zimował na świeżym oleju. Akumulator naładowany....czekam...czekam...czekam....Jeszcze ciut mi chłodno jeszcze :-)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy wyjazd na przegląd techniczny bo termin gonił.  A po tym do stacji paliw. Potem runda po mieście. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.03.2023 o 18:24, uno0 napisał(a):

No to jak.... rozpoczęliście już sezon 2023 na na 3 kołach ???

w necie zapowiadają że w kwietniu da świąt kwiecień będzie  jeszcze niemiły dla nas 🤥

Odnośnik do komentarza

No to maszyna odpalona i ruszyła na miasto ...pierwsze tegoroczne 10 km zaliczone :-) Odpaliła na strzała i nie brykała...żadnych błędów nie pokazała. Oczywiście dałem jej świeże powietrze wiosenne do oponek :-) Zimowała na paliwie V-Pover Rancing 100 i teraz za kilka dni damy jej nowe papu :-)

Pozdrawiamy 

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się....sprzedać Piaggio MP3 300 i kupić 500 czy zostawić 300 ( jazda tylko miasto) i kupić dodatkowo cabrio....Syndrom starszego Pana się kłania 😝😜😝😜😝🤪🤪🤪🤪..... 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Krzynio66 napisał(a):

jakie trasy robiles swoim piagio czy jest wgodne ima wystarczajaca moc

 

Praktycznie od kwietnia do połowy października....i to wtedy gdy rano jest powyżej 10 stopni. Średnio z 15 km dziennie....praktycznie tylko miasto. Wygoda siedzenia na poziomie poprzedniego skutera x-maxa 125....Przeciska się dokładnie tak samo dobrze. A moc.....tak....w mieście starcza. Poza miastem śmiało można 100 lecieć. Ale wydaje mi się że na autostrady to nadal jednak za mało. A czasem zamiast się przeciskac korkami można by jechać troszkę inaczej.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

W niedzielę około godziny 15 tuż przed granicą SK/PL wjazd w kierunku Glinka, Ujsoły na małym drewnianym mostku z najazdami na koła samochodu, dwóch kierowników ze śląskiego na moto w tym jeden na MP3, który na prostym przejeździe zalicza glebę. Prawdopodobnie najazd na koła samochodu wpadł pomiędzy przednie koła powodując zakantowanie i zablokowanie motocykla.

Czy jest tu kierowca, bo to dla mnie mega zaskoczenie, że pojazd który jest uznawany za mega bezpieczną trakcję czycha taka niespodzianka. Chciałem zapytać jaka była prawdziwa przyczyna?

Czy ktoś z użytkowników miał podobne sytuacje?

 

Odnośnik do komentarza

witaj.

Gratulacje.

Ciekaw jestem Twoich doznań z codziennej jazdy po mieście. Z tym że z opiniami zaczekaj aż opadną emocje. Moje doznania po przesiadce z 250 na 500, były........

No właśnie. Brakowało mi lekkości i poręczności 250-ki o ekonomii nie wspomnę. Dla tego w garażu jednak została 300-ka.

Szerokości.

Odnośnik do komentarza

ekonomia została na etapie X-Maxa 125 :-) który palił max 3 litry...mysle że waga i pojemność równa się spokojnie 5,5-6,5 litra w mieście. Może będzie palił i mniej, a wtedy będzie przyjemne rozczarowanie. Jeśli chodzi o balans i zwrotność to dzięki 300 nie mam już z tym problemów.  Na pewno jest bedziej sztywny zawieszeniowo.  

Gdyby nie to, że Yourbana sprzedałem rocznikow najdrożej w kraju nie było by 500. Założenie  ceny sprzedaży były sztywne i.....udało się. Późnej pilnowałem już budżetu co by nie przegiąć pały w 2 stronę . 

Yourban wizualnie w skali 1-10 miał max 5 pkt, a 500-ce dałbym 9. Technicznie 300 na początku miała problemy silnikowe ,a tutaj muszę jedynie zrobić 2 końcówki drążków . W  tamtym był i w tym będzie wymiana paska, rolek i ślizgów. 

Odnośnik do komentarza

Szukam jakiejś strony, żeby poczytać o Yourbanie. Polecił mi tą wersję,po wysłuchaniu moich potrzeb i preferencji,polecany sprzedawca tu na forum. Niestety za dużo czasu na gadanie nie miał i niestety poinformował, że kończy działalność w tym temacie. Może kolega coś podrzuci albo znajdzie chwilę na rozmowę telefoniczną.

Mirek👏

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Orion napisał(a):

Szukam jakiejś strony, żeby poczytać o Yourbanie. Polecił mi tą wersję,po wysłuchaniu moich potrzeb i preferencji,polecany sprzedawca tu na forum. Niestety za dużo czasu na gadanie nie miał i niestety poinformował, że kończy działalność w tym temacie. Może kolega coś podrzuci albo znajdzie chwilę na rozmowę telefoniczną.

Mirek👏

Hejka.

Co kolega chciałby wiedzieć. może nie jestem ekspertem ale MP3 znam na pamieć i parę problemów już ogarniałem. Poza przednim zawiasem to normalny squt ale wspomniany przedni zawias moze przyspozyc problemów, łącznie z elektronicznym unieruchomieniem squta - dla bezpieczeństwa użytkownika.

2 minuty temu, cezzar napisał(a):

Mam pytanko, to taki 3 kołowiec nie potrafi sam stać i trzeba go stawiać na centralkę?

Potrafi. trzeba go ładnie poprosić - specjalnym przełacznikiem po prawej stronie kierownicy

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, cezzar napisał(a):

Mam pytanko, to taki 3 kołowiec nie potrafi sam stać i trzeba go stawiać na centralkę?

układ jest sprawny ale jakoś tak przyzyczajony jestem do podnóżka. Ale zdarza mi się z niego korzystać, a wtedy i tak podnóżek idzie do akcji :-) A podczas jezdy to tylko na zamkniętym przejździe kolejowym wykorzystuję :-)

Odnośnik do komentarza

Mp3 dosiada moja żona która nie ma szans na postawienie squta na centralkę więc do roboty idzie blokada. Noc w garażu zawsze na centralce - oszczędzamy czujnik ciśnienia płynu hydraulicznego który jak odwali kitę = problemy i unieruchomienie sprzętu. dość czesto przez ten czujnik wycieka płyn hydrauliczny, powodując niski stan w zbiorniczku a w krytycznym wypadku zapowietrzenie układu - brak cisnienia. Wtedy squtem juz nie pojedziemy - wchodzi w stan serwisowy.

Odnośnik do komentarza

Kolega cris76 nie tylko udzielił mi odpowiedzi w powyższych wpisach, ale też zaprosił do siebie. Poświęcił czas na jazdę MP3 małżonki, za jej zgodą oczywiście ,zbudował moją wiedzę o tym skuterze. Przygotował do zakupu sprzętu. MP3 300 Yourban zakupiony. Jeszcze raz dziękuję.Moja wiara w ludzi jeszcze bardziej wzrosła🍻👋

Odnośnik do komentarza

zleciłem wymianę tarczę i klocków...po 2 tygodniach zaczęła mi mrugać kontrolka zawieszenia (wypięłem czujnik siedzenia i jest dokładnie to samo). Czy ta operacja mogła coś zapowietrzyć? Na klamkach do góry płynu full ale czy zawieszenie ma swój zbiorniczek? I gdzie ewentualnie???  Przed wymianą nie było z tym najmniejszego problemu !!!!! Taki jest poziom w zbiorniczku....jeśli to ten....IMG_20230725_200530.thumb.jpg.f23af58d0750d5835530010365b1e13a.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...