Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Piaggio MP3 - wrażenia, opinie, komentarze


Gość M@JKI

Rekomendowane odpowiedzi

Błędów w kompie brak. Zauważyłem za to że dziwnie ładowany jest akumulator. Rozrzut napięcia 12,9 do 13,8 na postoju i 14,3 na odpalonej manetce. Podmienilem Aku i jest tak samo. Obstawiam regulator napięcia i z jego powodu dziwne zachowanie kontrolki. 

Odnośnik do komentarza

Regulator napięcia podmieniony.... niestety nic to nie zmieniło.... ale fakt że podmieniłem na używkę....może pech.... Zima rozbiórkę przód i zobaczymy styki układu. Tak jak  pisałem wcześniej...w kompie błędów brak....kontrolka nie zawsze się zapala....po zgaszeniu i odpaleniu wszystko jest ok. Nic nie piszczy i nie trąbi.... Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, uno0 napisał(a):

Czy MP3 mają przekaźniki? Szukam tego od zawieszania i nie wiem, gdzie może być?

Co konkretnie dzieje się z zawieszeniem? Przekaźniki są w podszybiu ale nie dotyczą zawieszenia. Moduł zawieszenia jest w tunelu przed wlewem paliwa do zbiornika.

Odnośnik do komentarza

Od czasu do czasu....nie ma wpływu czas, pogoda, warunki itp....zapala się kontrolka. Czasem mruga parę sekund (zwlasza na niskich obrotach) czasem całą jazda bez problemów, a czasem połowa jazdy ok, a połowa z mruganiem. Po wyłączeniu stacyjki i ponownym jej przekręceniu blokada działa idealnie. Akumulator sprawdzony. Regulator podmieniony.....płyn w zbiorniczku jest na około 1 cm przed minimum (zdjęcie na poprzedniej stronie). Stąd myśl o awarii przekaźnika.....

Odnośnik do komentarza

Kiedyś uważałem że nie wyjeżdżam jak temperatura jest równa lub niższa niż 10 stopni,,, Teraz nawet tą wartość bym ustawił na 12-13  stopni:-). Już pal licho temperaturę ale w deszczu jeździć nie zamierzam. Niech odpoczywa :-)

Odnośnik do komentarza

chciałbym podnieść swoją MP3 by swobodnie zdjąć całe koła.....Mam do dyspozycji zwykły warsztat samochodowy bez zaplecza dla jednośladów.....gdzie można podstawić podnośnik z poduszką na powietrze by nic nie uszkodzić? Lub może jakiś inny pomysł? 

Odnośnik do komentarza

Dziś jeszcze wymieniłem łożyska w piastach przednich bo przy hamowaniu biły mi koła. Z tarcz nie jestem (choć nowe) zadowolony ale luz na łożyskach był na tyle spory, że zacząłem od nich. Teraz ogromną poprawa ale niestety  jedna tarcza jest jednak walnięta.....Ale to już na wiosnę.....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ogłaszam swoje zakończenie sezonu moto...włoszczyzna już stoi zatankowana do pełna w ciepłym garażu :-)

Czas zimowy to moment niezbędnych zakupów czyli nowych reflektorów bo poprzedni właściciel upalił gniazda osadzenia żarówki świateł mijania 🙄, nowej tarczy bo niestety jedna mimo, że praktycznie nowa jest jednak krzywa. Zastanawiam się nad porządnym paskiem i rolkami bo kupiony przeze mnie: ten zakup sprawia wrażenie że jest chyba kiepskiej jakości. Tak bywa :-( Ale to się jeszcze okaże....bo mój mechanik twierdzi że wszystko jest ok. Mnie po prostu drażni przy niskich obrotach jakby popiskiwanie paska i klekot rolek, Sprzęgło jest ok.  W każdym razie włoszka ma już wakaje 😀

Odnośnik do komentarza

jakoś szukam ale nie mogę doszukać się informacji o produkcji rocznikowej modelu MP3. Ja mam z roku 2013 i zastanawiam się w jakich latach mój model był produkowany.....Pytam bo szukam lampy przedniej.....i teraz czy lampa z modelu z roku  2010 lub 2014 będzie pasować?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich uchachanych użytkowników mp3 

od kilku dni też jestem posiadaczem tego dziwadełka , mp3 300 Yourban z 14 roku . No i właśnie już mam pytanie , od czasu do czasu zaświeca mi się czerwona kontrolka po prawej  stronie żółtej kontrolki blokady zawieszenia , na tej czerwonej też jest znak zawieszenia ( taki jak na żółtej) . Czasami sama gaśnie podczas jazdy a czasami dopiero jak wyłączę zapłon .

wie ktoś co ta kontrolka sygnalizuje ? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.11.2023 o 21:38, uno0 napisał(a):

jakoś szukam ale nie mogę doszukać się informacji o produkcji rocznikowej modelu MP3. Ja mam z roku 2013 i zastanawiam się w jakich latach mój model był produkowany.....Pytam bo szukam lampy przedniej.....i teraz czy lampa z modelu z roku  2010 lub 2014 będzie pasować?

Nasze modele były produkowane od 2011 do 2016 roku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...