Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wekendowe i nie tylko wyjazdy


marcho

Rekomendowane odpowiedzi

Weekend 19-23.06 w Bieszczadach. Baza wypadowa i noclegi (3 doby) koło Soliny, zaliczona duża pętla bieszczadzka, mała pętla bieszczadzka, motocyklowa przystań bieszczadzka, Arłamów, Lesko, Sanok, oraz kilka innych ciekawych miejsc po drodze. Droga powrotna przez Przemyśl, Jarosław, Rzeszów, Tarnów, Bochnia, Bielsko B, i do domu.

IMG-20190620-WA0010.jpg

Odnośnik do komentarza

No to i ja się pochwalę - droga stu zakrętów bez Deszczu (Robak Ty się ze mną na kulanie umawiaj) zaliczona!. Do tego: Wapienniki w Gogolinie, Zamek w Mosznej, Twierdza Kłodzka, widok na Szczelińskie i Radkowskie Skały, Bazylika w Bardo, Twierdza Srebrna Góra?, Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim wraz z kościołem ewangelickim "zamienionym" na salę koncertową z wypożyczalnią rowerów? a wszystko jak pisał onegdaj wieszcz Saper: "temat tylko liźnięty". Puszką śmigałem w tym terenie z klapkami na oczach - teraz wiem: wrócę na dłużej i pochytam bo naprawdę warto!!! Aż mnie teraz nosi... Baaardzo udany dzień z 545km na liczniku.20190623_102438.thumb.jpg.0cf4c97fdb9562ac24cabf100e4f844a.jpg

20190623_102647.thumb.jpg.23f3fc724dd50577f90bdd3813d5cad0.jpg

IMG-20190623-WA0006.thumb.jpg.213ecffd4fef54d8366232f761ca2f39.jpg

20190623_093232.thumb.jpg.59081e2c27525662dadcdf7b5db8bb74.jpg

20190623_145234.thumb.jpg.5afb6c2b8cf54a7a9c59b5f92e1aed8b.jpg20190623_145058.thumb.jpg.c7ba2e3f19086213ebc40ab93d77a274.jpg20190623_140159.thumb.jpg.ee1fa3ce718c666d20a1441dc9f5a743.jpg20190623_151200.thumb.jpg.cb4a0f44b402e77abd987b8d1f0f5e2a.jpg20190623_151254.thumb.jpg.0c7f48de54b7278495585aff6db34315.jpg20190623_161746.thumb.jpg.64c4e92ce86184026160cf5d0d06e931.jpg

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Colonel napisał:

SUPER , zazdroszczę !........ u mnie sie skończyło lokalnym przebiegiem ?

Bartek - ja Cię pisemnie na przejażdżkę zapraszałem późno sobotnim wpisem?

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Nazir napisał:

No to i ja się pochwalę - droga stu zakrętów bez Deszczu

No to szkoda, że się wcześniej nie pochwaliłeś, wybrał bym się z Tobą, bo mi ta trasa gdzieś w myślach kreci się już od dawna.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, BURISMAN napisał:

No to szkoda, że się wcześniej nie pochwaliłeś, wybrał bym się z Tobą, bo mi ta trasa gdzieś w myślach kreci się już od dawna.

No sorry - w sobotę wieczorem taka poczeba mnie najszła?

A może Miasto Aniołów??? w niedzielę 30.06.2019r.- co prawda planowałem cerkwie i podkarpacie ale i "tubylcy" czyt. EndriuBis mają daleko?-pozdrawiam kolegę!

Tak sobie kombinuję, że Lanckorona to - to taki "środek" dla chętnych z podkarpacia, świętokrzyskiego i jak dadzą rady małopolskiego?. Może znowu taki wspólny trasing np. Wadowice ( i postój na kremówki - podobno w upal smakują najlepiej?), Kalwaria Zebrzydowska ( jakieś PAPU?‍? np.: w knajpie "Tam gdzie pieprz rośnie") i jak się nikomu nie "zebrzydnie" i nikogo nie zmuli to kawka w Zamku w Wiśniczu pod Bochnią - na rozstanie? ( taki środeczek naszych wsi - czyt.województw).

Ocza/wiśnie propozycje ciekawych miejsc na tę trasę uważam za otwartą? i przecedzę przez sitko to co mi bydzie odpowiadało?.

image.thumb.png.a3f9310bb14bf160ef776f58518cf026.png

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Nazir napisał:

Tak sobie kombinuję, że Lanckorona to - to taki "środek" dla chętnych z podkarpacia, świętokrzyskiego i jak dadzą rady małopolskiego?. Może znowu taki wspólny trasing np. Wadowice ( i postój na kremówki - podobno w upal smakują najlepiej?), Kalwaria Zebrzydowska ( jakieś PAPU?‍? np.: w knajpie "Tam gdzie pieprz rośnie") i jak się nikomu nie "zebrzydnie" i nikogo nie zmuli to kawka w Zamku w Wiśniczu pod Bochnią - na rozstanie? ( taki środeczek naszych wsi - czyt.województw).

Bardziej kombinuj ?, te tereny "przeleciałem" właśnie w ostatni  Weekend wracając z Bieszczad. Teraz marzy się (zachciewa) strona Południowo - Zachodnia, albo Południe u sąsiadów ?. Ale na mnie podczas planowania trasy nie patrz, jak mi podpasuję, to się do niej dostosuję .

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, BURISMAN napisał:

Bardziej kombinuj ?, te tereny "przeleciałem" właśnie w ostatni  Weekend wracając z Bieszczad. Teraz marzy się (zachciewa) strona Południowo - Zachodnia, albo Południe u sąsiadów ?. Ale na mnie podczas planowania trasy nie patrz, jak mi podpasuję, to się do niej dostosuję .

Ja... południowe sonsiady... to je to?, ja sem żenie Obiecał takął trasee. Wskakujete na Liptowski Mikulasz a potął na Liptowski Peter i popylate trasął 537 Wysokimi Tatraaami na Stary Smokowiec - tam se podiwujete widoćki a oblecite żeleźnicą ( pociągiem ) turistickął i kole Bielanskiej Jaskini ( kaj nietoperkowi rypniete focie?) trasął 66 na Zdziar ku Białce Tatrzanckiej  i w gorącodupcach- czyt. termach Bania lub bez bani - odbijate ku chałupie. Tak se to planujte a winkielków uwiditie moc. Ahoy?

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Nazir napisał:

Ja... południowe sonsiady... to je to?, ja sem żenie Obiecał takął trasee.

No to mnie zaciekawiłeś. Ja mojej żenie też taką trasę obiecał. Jak cos sie z tego zrodzi poważnego, to pisz kiedy, dlaczego, itp ?. Może namówię kolegę ?.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Nazir napisał:

.- co prawda planowałem cerkwie i podkarpacie ale i "tubylcy" czyt. EndriuBis mają daleko?-pozdrawiam kolegę!

czytam, spoglądam na ta mapkę i oczom nie wierzę. ?  no nic. , do puki ta flaga (na podkarpackim) jest niebiesko - żółta,  do przeżycia.  Jak by była czerwono - czarna  - to panie żarty by się skończyły ?  a w Lubelskim jest przepiękne Roztocze (trochę chyba zapomniane) i oczywiście "w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie" ?

Lanckorona ?  a co tam jest ciekawego ?  Kalwarie i Wadowice - kojarzę. 

9 godzin temu, Nazir napisał:

...?, ja sem żenie Obiecał takął trasee. ...

 to żona jeździ z tobą na plecaczka ? ?  coś tam wspominała na ognisku że postara się kiedyś pojawić na jakimś spotkaniu, ale nie miałem śmiałości zapytać dlaczego do tej pory nie była ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, EndriuBis napisał:

... Jak by była czerwono - czarna ...

Co masz do mojej Flagi? Po cienkim lodzie stąpasz !!!

"Saperskie barwy są czarno-czerwone,
Czarne od dymu, czerwone od krwi,
A chociaż ręce są takie zmęczone
W naszym pochodzie nie wstrzyma nas nic!
W naszym pochodzie przez pola minowe
Każda przeszkoda się łamie i rwie.
Bo nasze barwy są czarno-czerwone
Czarne od dymu czerwone od krwi!"

 

10 godzin temu, Nazir napisał:

... co prawda planowałem cerkwie ...

Niestety nie moja bajka, dlatego się nie odzywałem.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Saper napisał:

Co masz do mojej Flagi? Po cienkim lodzie stąpasz !!!

do saperów nie mam nic, do banderowców sporo by się znalazło ? 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, EndriuBis napisał:

czytam, spoglądam na ta mapkę i oczom nie wierzę. ?  no nic. , do puki ta flaga (na podkarpackim) jest niebiesko - żółta,  do przeżycia.  Jak by była czerwono - czarna  - to panie żarty by się skończyły ?  a w Lubelskim jest przepiękne Roztocze (trochę chyba zapomniane) i oczywiście "w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie" ?

Lanckorona ?  a co tam jest ciekawego ?  Kalwarie i Wadowice - kojarzę. 

 to żona jeździ z tobą na plecaczka ? ?  coś tam wspominała na ognisku że postara się kiedyś pojawić na jakimś spotkaniu, ale nie miałem śmiałości zapytać dlaczego do tej pory nie była ?

EndriuBis - nie ja mapkę rysował to raz ( choć fajna? - Ty Swój teren Swoją kredką pomaluj na... jaki chcesz?), Lubelskie uwielbiam i przynajmniej raz w roku odwiedzać będę? to dwa, Lanckorona to urokliwe ( podobno - nie byłem a chcę ) miejsce https://polskapogodzinach.pl/lanckorona-atrakcje-rynek-zamek/   to czi, a sztyry moja żona nie jeździ na plecaczka ( nie zna tej pozycji?) ale usilnie próbuję to zmienić? ( może dwa wypadziki zaliczyliśmy - ale to dawno i nieprawda!).

Pińć - dołącz do trasy jak masz chęć:scooter:. Może więcej by się chętnych znalazło?

41 minut temu, Saper napisał:

Co masz do mojej Flagi? Po cienkim lodzie stąpasz !!!

"Saperskie barwy są czarno-czerwone,
Czarne od dymu, czerwone od krwi,
A chociaż ręce są takie zmęczone
W naszym pochodzie nie wstrzyma nas nic!
W naszym pochodzie przez pola minowe
Każda przeszkoda się łamie i rwie.
Bo nasze barwy są czarno-czerwone
Czarne od dymu czerwone od krwi!"

 

Niestety nie moja bajka, dlatego się nie odzywałem.

No szacun Saper - teraz to Ty już tylko kolegów będziesz miał?.

Szkoda, że się nie odzywasz - ja za cerkwiami to średnio ale czasem można się rozerwać ( i tu się nie pomyl?) inaczej. Parę widziałem np. w Hrubieszowie, Dubience ( teraz ją ładnie remontują) i parę gdzieś w Bieszczadach?. Szkoda, że te Wasze twierdze na kraju POLSKI - bo Wasz ostatni wypad to fajny klimat. Teraz jak Ty to mówisz " liznąłem" Twierdz: Kłodzkiej, Srebrna Góra - jak już pisałem to KOLOSY, które warto zobaczyć ( zabiorę rodzinkę w puszkę i na weekend tam pojadę?)

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Nazir napisał:

... Szkoda, że te Wasze twierdze na kraju POLSKI ...

Ale dużo bliżej, niż do Twierdzy Przemyśl, masz do Twierdzy Kraków, w ubiegłym roku samotnie zwiedzałem jeden z fortów Twierdzy Kraków i polecam jeżeli ktoś lubi takie klimaty. Jak wrócę z Suwalskiego blusa to chętnie bym go jeszcze odwiedził.

Odnośnik do komentarza

Tyle razy koło tych twierdz jeździłem i pacz Pan - nie przyszło do głowy by zajrzeć?. Teraz to mi weekendów braknie - dzięki Saper. Miałem swego czasu dziadków w Krakowie i tylko Wawel, Błonie, Nowa Huta i jeszcze takie tam wszystko inne?.

image.thumb.png.83a6cbd5bf849d10c509252870c7addc.png

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Robak napisał:

3DC63E8F-FA67-4708-9701-A921702BE7E9.jpeg

Jeszcze nie napoczłeś? Czy już dawno wpierniczyłeś? ? Bo nie wiem czy byłeś tam kiedyś czy jesteś teraz?. Tak czy siak - czy dobra i gdzie kupiłeś, co jeszcze oglądasz i jeszcze parę pytań bym wymyślił...? i czamu jesteś znów przede mną ?

Odnośnik do komentarza

A mi Tereska poskąpiła kremówki, byłem w Wadowicach i nie dane mi było jej spróbować ?. Jak się tak głębiej zastanowię, i złość we mnie się wzbiera, to chyba jej za karę do sąsiadów w ten weekend nie zabiorę, kara musi być ?.

A co do tego weekendu to u mnie się zaczęło nieco komplikować, zapomniałem, że w Sobotę mam zawody (potwierdzenie zgłoszenia mam na godzinę 10.20), może uda mi się coś przyśpieszyć (wkręcić na wcześniejszą zmianę) to bym o 10:00 był już gotowy, w Zabrzu. Tylko problem będę miał z "klamką" nie wezmę jej w naszą objazdówkę po Czechach, musiałbym skoczyć do domu, lub któremuś koledze dać na przechowanie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, BURISMAN napisał:

mnie się zaczęło nieco komplikować, zapomniałem, że w Sobotę mam zawody

To wyjazd planowany jest na sobotę?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Nazir napisał:

Jeszcze nie napoczłeś? Czy już dawno wpierniczyłeś? ? Bo nie wiem czy byłeś tam kiedyś czy jesteś teraz?. Tak czy siak - czy dobra i gdzie kupiłeś, co jeszcze oglądasz i jeszcze parę pytań bym wymyślił...? i czamu jesteś znów przede mną ?

właśnie rozpoczynałem. Zawsze tam jadam a i cena nie jest kosmiczna 13zł z kawą https://www.google.com/maps/@49.8830156,19.4932511,3a,75y,78.61h,82.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1sujEhciFxuN9jJdnkJ1rxtA!2e0!7i13312!8i6656

Nic więcej nie oglądałem itp.  Zwiedzam jak jestem "zmuszony"a

Wideo wypatrzyłem w posesji(BMW miejscowość Wieprz) i ich podpuściłem by się puścili za mną i złapali haczyk  ?ale musieli obejść sie ze smakiem ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...