Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wekendowe i nie tylko wyjazdy


marcho

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, arturo-bb napisał:

To wyjazd planowany jest na sobotę?

Nie mam pojęcia ?, wyjazd planuje i organizuje Nazir, ja tylko obserwuję temat i ewentualnie się dołączę. Dla mnie weekend to Sobota-Niedziela i tylko wtedy mogę coś  zaplanować prywatnie, w tygodniu nie mam szans. Jak pojadą w Sobotę, to mam problem, bo zapomniałem o zawodach, a jak w Niedzielę to pełen luz, wolny jestem jak ptak ?.

Odnośnik do komentarza

BURISMAN ? no to byłeś wolny jak ptak bo wyjazd planowany był i jest na niedzielę - tę niedzielę ?. Szczegóły może dopracujemy jutro na spocie - każdy chętny może coś dodać. Byłem w tym rejonie może z dwa razy i to dawno a w Lanckoronie ani razu?. Może być to wyjazd tematyczny albo ot tak biesiadno-przemieszczany☺. Nie sugerujcie się miejscowościami - mszy nie zamówiłem?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
36 minut temu, Nazir napisał:

Nie sugerujcie się miejscowościami - mszy nie zamówiłem?

Uffffffffff ?

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Nazir napisał:

wyjazd planowany był i jest na niedzielę - tę niedzielę ?

Może być Niedziela, ale po....ooo  mszy ?.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, BURISMAN napisał:

Może być Niedziela, ale po....ooo  mszy ?.

Nie wiem o której u Ciebie jest msza ale jak o 7dmej to zdążysz - chyba że jesteś ministrantem i dalej służysz?

Poniżej nakreślam plan niedzielnej (30.06.2019r.) trasy:

Dla tych co mają bliżej (lub chcą zacząć zaraz po pierwszej mszy?) proponuję start z

MC. Donalds ul. Roździeńskiego 210 godzina 9.00

https://maps.app.goo.gl/ZS4LiryANDBcND3X6

Następny postój ok.godz.10.15 by zebrać posiłki ( tj. chętnych z Żor i nie tylko) to McD w Oświęcimiu-  Marii Konopnickiej 2, 32-600 Oświęcim :

https://www.google.com/maps/place/Restauracja+McDonald's/@50.0463498,19.2075315,17.75z/data=!4m18!1m12!4m11!1m3!2m2!1d19.2147893!2d50.0550869!1m6!1m2!1s0x471695632805aca7:0xa3b5d5531d41bd3c!2zb8Wbd2nEmWNpbSBtY2RvbmFsZCdz!2m2!1d19.2090238!2d50.0454227!3m4!1s0x471695632805aca7:0xa3b5d5531d41bd3c!8m2!3d50.0454227!4d19.2090238

Kolejny postój w Rynku w Wadowicach ok.11 tej - obowiązkowe kremówki z kawą ( bez przymusu?! )

https://www.google.com/maps/search/wdowice+rynek/@49.8835854,19.4926845,19z

Przejazd na rynek Miasta Aniołów tj. Lanckorony - na lody, które Joasia polecała?

https://www.google.pl/maps/place/Rynek,+34-143+Lanckorona/@49.8449201,19.7137153,18z/data=!4m5!3m4!1s0x4716649a01efbde5:0x9e6452e22ccc129f!8m2!3d49.8448959!4d19.7146273

i myślę, że ok.14tej docieramy do Zamku Wiśnicz pod Bochnią

https://www.google.pl/maps/place/Zamek+w+Wi%C5%9Bniczu/@49.917319,20.4672077,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4716239f56c0dd99:0x708941fe8c3dcdd4!8m2!3d49.917319!4d20.4693964?hl=pl

gdzie zdecydujemy co i w którym miejscu zjeść oraz o której rozpocząć trasę powrotną ( w zależności od czasowości obecnych i ich predyspozycji - jakiś postój po drodze)

Trasa od McD Rozdzieńskiego do Zamku Wiśnicz to ok.190km + powrót.

Chętnych serdecznie zapraszam.

PS.

Tych chętnych wspólnego kulania lub spotkania spoza śląska również zapraszam. Może gdzieś w trasie lub na obiedzie?.

Co Wy na to ?

 

 

 

Późno się widzę za to zabieram ( zmęczenie materiału?). Jak mówiliście na spocie, że podkarpackie i świętokrzyskie robią wypad to nie pomyślałem, że też w tym samym ( mniej więcej) kierunku docelowym - teraz zaglądam na ich regionalne i mam propozycję zamiany ostatniego punktu naszej wycieczki tj. Zamek Wiśnicz na okolice Nowego Sącza - kwestia gdzie Oni będą ok 14tej jest jak myślę do ustalenia i może nie koliduje z Ich planami. Może temat jest do ogarnięcia? Jutro (tj. dziś) spróbuje się coś więcej dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Nazir napisał:

Nie wiem o której u Ciebie jest msza ale jak o 7dmej to zdążysz - chyba że jesteś ministrantem i dalej służysz?

Już nie służę, przestali dawać snickersy ministrantom, to służyć przestałem ?.

 

6 godzin temu, Nazir napisał:

Następny postój ok.godz.10.15 by zebrać posiłki ( tj. chętnych z Żor i nie tylko) to McD w Oświęcimiu-  Marii Konopnickiej 2, 32-600 Oświęcim :

Chciałem tylko delikatnie zasugerować, że miasto Żory mają swojego McD i nie musimy się umawiać na wsi w Oświęcimiu ?, ale tym razem zrobimy wyjątek i tam się spotkamy

 

6 godzin temu, Nazir napisał:

Kolejny postój w Rynku w Wadowicach ok.11 tej - obowiązkowe kremówki z kawą ( bez przymusu?! )

Zdecyduj się, albo obowiązkowo, albo bez przymusu ?. Bo się trochę zakręciłem. Po ostatniej wizycie w Wadowicach Tereska mi kremówki poskąpiła, więc teraz dla mnie będzie obowiązkowa, a dla niej "bez przymusu" ?.

BURISMAN Pozdrawiam, z konta żony, bo do swojego zapomniałem hasła ?.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
7 godzin temu, Nazir napisał:

Przejazd na rynek Miasta Aniołów tj. Lanckorony - na lody, które Joasia polecała?

 

 

a dokładnie to tu Arka Cafe

fajne jest też niewielkie Muzeum etnograficzne, na rynku - informacje "w pigułce"

gdyby nie obowiązki rodzinne to chętnie bym śmignęła

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, PLECAK napisał:

Chciałem tylko delikatnie zasugerować, że miasto Żory mają swojego McD i nie musimy się umawiać na wsi w Oświęcimiu ?, ale tym razem zrobimy wyjątek i tam się spotkamy

Nie mam nic do Żor ( jak i do Oświęcimia) ale dla kierunku - z Katowic to by było cofanie się a my tylko "do przodu":scooter:

20 minut temu, PLECAK napisał:

Zdecyduj się, albo obowiązkowo, albo bez przymusu ?. Bo się trochę zakręciłem. Po ostatniej wizycie w Wadowicach Tereska mi kremówki poskąpiła, więc teraz dla mnie będzie obowiązkowa, a dla niej "bez przymusu" ?.

No widzisz! - sam sobie wytłumaczyłeś?. Kto jeszcze w tym roku nie jadł to pod przymusem tj. siłą?

1 minutę temu, Joasia70 napisał:

 

a dokładnie to tu Arka Cafe

gdyby nie obowiązki rodzinne to chętnie bym śmignęła

Już dopisuję do trasy. Dzięki! miłego weekendu i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza

Po analizie wgłębnej tematu, proponuję zainteresowanym wspólnym niedzielnym ( 30.06.2019r.) kulaniem:scooter:lajtową i bez napinki traskę ( jak wyżej - we wcześniejszym poście podaną)

Na spotkanie z kolegami z innych regionów umówimy się z większym wyprzedzeniem (tym razem odpuścimy?) - pozdrawiam świętokrzyskie i podkarpackie - bawcie się dobrze!!!

Wylot z domu ( a każdy chyba wie gdzie mieszka?) do pierwszego punktu w McD na alei Roździeńskiego - tu zbieramy tubylców i chętnych na dłuższy wyjazd ( godz 9.00 wyjazd) , później 10.15 wyjeżdżamy wzmocnioną grupą z kolejnego Maca w Oświęcimiu, po to by za chwilę ok. 11-tej mógł dojechać Migu? (On jeszcze o tym nie wie ale "Halinka mu powie"??) na kremówki do Wadowic i to będzie pierwszy przystanek. Następnie "gnamy:scooter:" 50km/h do Lanckorony na - jak już widzieliście - polecane przez Joasię lody, gdzie również będziemy cieszyć się urokami tego miasta ( albo starych samochodów - bo taką mam informację od PawłaJW) . Jak już sobie skończymy szpaciren placen ? to robimy naradę czy chce nam się jechać na Zamek w Wiśniczu czy gdzieś bliżej - może ktoś coś na obiadek poleci np.: w Suchej Beskidzkiej albo Bielsko-Białej lub....??? Umówmy się tylko, że żeby "bajzlu" nie było ostateczną decyzję podejmę ja? - a co! (chociaż raz?)

I tak wypoczęci, rozluźnieni, nagadani, najedzeni i uradowani widokami kulamy ku zachodowi do swoich domów ( lub gdzie kto chce.....)

Prędkości przelotowe zbliżone do nurtu rzeki Brynica tj.tak na 125-tki.

Piszcie kto się wybiera i skąd to będziemy wiedzieć ile nas będzie.

Miłego piąteczku, soboty i do niedzieli.

PS

BURISMAN - jak się nie mylę będzie handlowa niedziela, więc o snikersy się nie martw ?.

Odnośnik do komentarza

W okolicach Bielska a dokładnie Zarzecza bar u Gali koło kościoła ul turystyczna(polecam) 20km od Bielska białej nad jeziorem żywieckim. Jak Arturobb śmiga z wami to was poprowadzi przez przegibebek do knajpki z zaje...m widokiem i jedzeniem .Warto zrobić parę km aby zjeść i trasa miód. 

Ps w nawigację wbić domki całoroczne nad jeziorem żywieckim. Tam na końcu drogi zostawić Moto i po schodchach do góry 10m i tam jest niespodzianka.

Nadal nie umiem udostępnić. Ale tam

Stefana Wyszyńskiego 29, 34-326 Zarzecze

49.718003,19.181486

Jak Arturobb będzie jechał z wami to nie ma problemu jak nie to prowadzacy niech wbije w nawigacje. 

Nie stety ją nie dam rady w niedzele praca.

Z Suchej Beskidzkiej na Żywiec potem stara drogą do Zarzecza (macie po drodze)

POLECAM

Nazir jak mi wyślesz nr tel to prześle Ci lokalizację na nr tel.

Jak się nie uda to w któryś  weekend (do ustalenia)  Was oprowadze po Podbeskidziu bocznymi ,widokowymi. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, subaru gtb320 napisał:

W okolicach Bielska a dokładnie Zarzecza bar u Gali koło kościoła ul turystyczna(polecam) 20km od Bielska białej nad jeziorem żywieckim. Jak Arturobb śmiga z wami to was poprowadzi przez przegibebek do knajpki z zaje...m widokiem i jedzeniem .Warto zrobić parę km aby zjeść i trasa miód. 

Ps w nawigację wbić domki całoroczne nad jeziorem żywieckim. Tam na końcu drogi zostawić Moto i po schodchach do góry 10m i tam jest niespodzianka.

Nadal nie umiem udostępnić. Ale tam

Stefana Wyszyńskiego 29, 34-326 Zarzecze

49.718003,19.181486

Jak Arturobb będzie jechał z wami to nie ma problemu jak nie to prowadzacy niech wbije w nawigacje. 

Nie stety ją nie dam rady w niedzele praca.

Z Suchej Beskidzkiej na Żywiec potem stara drogą do Zarzecza (macie po drodze)

POLECAM

Nazir jak mi wyślesz nr tel to prześle Ci lokalizację na nr tel.

Jak się nie uda to w któryś  weekend (do ustalenia)  Was oprowadze po Podbeskidziu bocznymi ,widokowymi.

No i dzięki Ci bardzo - o to właśnie chodzi! Byłeś, widziałeś, polecasz a ci co niebyli (patrz Ja) mają wybór?.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Nazir napisał:

No i dzięki Ci bardzo - o to właśnie chodzi! Byłeś, widziałeś, polecasz a ci co niebyli (patrz Ja) mają wybór?.

Wysłałem Ci dokładny opis i lokalizację na tel.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, subaru gtb320 napisał:

Wysłałem Ci dokładny opis i lokalizację na tel.

A to Ci? Nic nie dostałem ?. A nr jest prawidłowy?

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Nazir napisał:

A to Ci? Nic nie dostałem ?. A nr jest prawidłowy?

To dziwne na ten nr który mi podałeś 

SMS. nie Messenger 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Adamoshi napisał:

Witam! Czy ktoś z okolic Żor się wybiera ?

Ja 

i Burisman start o 9. 00 z shella na wislance 

 

a ja teraz wokół komina śmigam  ? woszczyce/knurów/Gliwice/krapkowice no i teraz jestem przed góra św Anny. Pogoda idealna 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 28.06.2019 o 20:08, Nazir napisał:

Piszcie kto się wybiera i skąd to będziemy wiedzieć ile nas będzie.

Czekam w Oświęcimiu 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 28.06.2019 o 20:08, Nazir napisał:

Po analizie wgłębnej tematu, proponuję zainteresowanym wspólnym niedzielnym ( 30.06.2019r.) kulaniem:scooter:lajtową i bez napinki traskę ( jak wyżej - we wcześniejszym poście podaną)

Na spotkanie z kolegami z innych regionów umówimy się z większym wyprzedzeniem (tym razem odpuścimy?) - pozdrawiam świętokrzyskie i podkarpackie - bawcie się dobrze!!!

Wylot z domu ( a każdy chyba wie gdzie mieszka?) do pierwszego punktu w McD na alei Roździeńskiego - tu zbieramy tubylców i chętnych na dłuższy wyjazd ( godz 9.00 wyjazd) , później 10.15 wyjeżdżamy wzmocnioną grupą z kolejnego Maca w Oświęcimiu, po to by za chwilę ok. 11-tej mógł dojechać Migu? (On jeszcze o tym nie wie ale "Halinka mu powie"??) na kremówki do Wadowic i to będzie pierwszy przystanek. Następnie "gnamy:scooter:" 50km/h do Lanckorony na - jak już widzieliście - polecane przez Joasię lody, gdzie również będziemy cieszyć się urokami tego miasta ( albo starych samochodów - bo taką mam informację od PawłaJW) . Jak już sobie skończymy szpaciren placen ? to robimy naradę czy chce nam się jechać na Zamek w Wiśniczu czy gdzieś bliżej - może ktoś coś na obiadek poleci np.: w Suchej Beskidzkiej albo Bielsko-Białej lub....??? Umówmy się tylko, że żeby "bajzlu" nie było ostateczną decyzję podejmę ja? - a co! (chociaż raz?)

I tak wypoczęci, rozluźnieni, nagadani, najedzeni i uradowani widokami kulamy ku zachodowi do swoich domów ( lub gdzie kto chce.....)

Prędkości przelotowe zbliżone do nurtu rzeki Brynica tj.tak na 125-tki.

Piszcie kto się wybiera i skąd to będziemy wiedzieć ile nas będzie.

Miłego piąteczku, soboty i do niedzieli.

PS

BURISMAN - jak się nie mylę będzie handlowa niedziela, więc o snikersy się nie martw ?.

Jeżeli chcecie żeby Halinka przekazała mi wiadomość to najpierw ją o tym poinformujcie. Planuje dołączyć ale nie wiem gdzie, jadę pcx-em.

Odnośnik do komentarza

Hej. Wróciliśmy do domku szczęśliwie i cali, a to najważniejsze. Dalsza relacja jak się ogarnę, tzn wyjdę z pod prysznica ?. Ale już teraz na szybko dziękuje wszystkim za wspólne kulanie, zwiedzanie, i grillowanie ?

20190630_114006.jpg

20190630_120013.jpg

20190630_165447.jpg

Odnośnik do komentarza

Buri.. dorzuć te wesołe zdjęcia!

Oczywiście mógłbym napisać, że było mega fajnie, super, extra itp. ale Ci co byli wiedzą, że tak było a Ci co nie byli i tak nie uwierzą ?.

Z przystanku nr 1 McD Roździeńskiego ruszyło nas dwóch ja i Antek ( kaczor72) i tak z nadzieją na lepsze dojechaliśmy do przystanku nr 2 gdzie pierwszy stawił się ( niezastąpiony "wycieczkowiec" ) arturo-bb. Od tego momentu mogło być już tylko lepiej - i tak było. W sumie 8 maszyn ruszyło do Miasta Aniołów. Kremówki Wadowickie zaliczone, lody polecane przez Joasię w "Arka lody" Lanckorona zaliczone - polecam ( czekoladowe były tak dobre, że dla Artura brakło i musiał obejść się smakiem?). Od Lanckorony gdzie mieliśmy naprawdę dużo atrakcji licząc od zabytkowego miasteczka po zabytkowe pojazdy ( w skutek demokratycznego głosowania - nie jak na podkarpaciu?) stery przejął arturo-bb i "dojechał nas" na ognicho u Miga.

Sumując: kilometrów dość jak na taką "lajtową niedzielę" a winkli tyle co dwie trasy na drogę stu zakrętów, no i te widoki...

 

PS

Subaru do tych Twoich knajp też dotrzemy - teraz mów/pisz kiedy ?20190630_151739.thumb.jpg.89694f8eabc595c24c4ad893a71faf78.jpg20190630_151742.thumb.jpg.ae68dc5b6e21c71bd48b0c1568e4b3f4.jpg20190630_151745.thumb.jpg.2ad709c2a7ed2d6253cb29ccaf3d2660.jpg20190630_151751.thumb.jpg.222f117992e5e8784b6dba6376ebc870.jpg20190630_151754.thumb.jpg.cd6965ff4a25921fc65532c9472cbf4f.jpg

 

 

 

20190630_151819.jpg

 

20190630_151815.jpg

Odnośnik do komentarza

Arek knajpka knajpką (Choć papu bdb) Ale bardziej widok samego dojścia do baru i parę km fajnej traski.

Któryś weekend zacznę ogarniać,tylko muszę na 100% wiedzieć że jestem (bo u mnie to z dnia na dzień) 

Fajne foto z wycieczki i jak to często bywa zakończenie u miga 

Ps 

Tylko Arturowibb może się nudzić ?

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Nazir napisał:

Oczywiście mógłbym napisać, że było mega fajnie, super, extra itp. ale Ci co byli wiedzą, że tak było a Ci co nie byli i tak nie uwierzą ?.

Wierzą, wierzą w takim towarzystwie musi być fajnie ?, jedynie zostaje "pozazdraszczać" udanej wycieczki ?

9 godzin temu, Nazir napisał:

stery przejął arturo-bb i "dojechał nas" na ognicho u Miga.

Hmm, czyżby były piękne szutry i bezdroża ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...