Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nowe Forum


Tetsuo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Humanista od urodzenia już się oswoił ze zmianą szaty... Jeszcze parę drobiazgów i będzie OK. Jak na razie jeszcze najbardziej mnie kuje w oczy brak uporządkowania tematów "przyklejonych"

A... nie wiem o co chodzi z tym logowaniem ale ja nie mam problemów - ciągle mam automat, korzystam z przeglądarki firefox.4

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

I ja chciałem o coś spytać. W profilu mamy gwiazdki (ocena użytkownika). Od czego (kogo) zależy ilość podświetlonych gwiazdek ? I jeszcze "reputacja", co to oznacza ?

Gwiazdki to tzw. system ocen (profilu, osoby), który przyznawany jest przez innych userów forum. Im więcej gwiazdek tym wyższa ocena.

Funkcja "Reputacja" jest w fazie testów. Zastanawiamy się czy włączać tą funkcję.

Dziękujemy za wszystkie spostrzeżenia i błędy zauważone na nowej platformie forumowej. Prace techniczne cały czas trwają !OK

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No to ja mam tylko lub aż 3 gwiazdki !placz1 , Administracja również !w00t

Zauważyłem nowe zjawisko. Dopisując posta pod postem automatycznie są one łączone. Teraz pytanie czy można odznaczyć jakoś tego połączonego posta jako nieprzeczytanego. Dopisałem nowe info w wątku LŁE i nie wiem czy będzie zauważone :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No to ja mam tylko lub aż 3 gwiazdki !placz1 , Administracja również !w00t

:rolleyes:

No to już masz 5 gwiazdek !piwko

Zadowolony ? Rewanżyk ? :unsure:

Tylko kliknij tę z prawej strony... !OKK

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nadal mam 3, klikać to trzeba umić Panie Szorstki. Jak mi 100 osób klika !NOT to nie może być różowo. To pewnie za tą sprawę z Don Pedro :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Fakt, musisz mieć sporo "negatywów". Albo faktycznie ludziska

nie umieją klikać :rolleyes:

Ja jeszcze wczoraj też miałem 3 gwiazdki, także bądź dobrej myśli !OK

Może przykleić by temat "instrukcja klikania w gwiazdki" o treści:

"W gwiazdki klikamy tylko w tę z prawej strony". :unsure:

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

to teraz się bawimy gwiazdkami :P he he he... a ja mam 1 :P

No, i mi zrobiłeś, że mam już 4... :)

Dobrze, że się rejestruje kto ostatnio był

w moim profilu. hehe...;)

pzdr

Odnośnik do komentarza

Kiedyś było tak, że dostawało się JEDNO powiadomienie w śledzonym temacie, do czasu dopóki się nie odwiedziło tematu ponownie. Teraz dostaję powiadomienia za każdym razem jak ktoś napisze posta. Można po staremu?

Próbowałem różnych opcji subskrybcji - "natychmiast" i "jeśli nie jesteś aktywny" - obie działają tak samo pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No nie... pełen respekt... Rano napisałem żeby zrobić porządek z "przypiętymi" patrzę teraz i szok - zrobione i wygląda to teraz bardzo czytelnie...

Edit: żeby jeszcze w każdym dziale zrobić tak samo żeby regulamin, porady, aktywacja kont było na samej górze to już istny szał

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kiedyś było tak, że dostawało się JEDNO powiadomienie w śledzonym temacie, do czasu dopóki się nie odwiedziło tematu ponownie. Teraz dostaję powiadomienia za każdym razem jak ktoś napisze posta. Można po staremu?

Próbowałem różnych opcji subskrybcji - "natychmiast" i "jeśli nie jesteś aktywny" - obie działają tak samo pod tym względem.

Wygląda na to że jest to bug tej wersji , ale dalej możesz pokombinować ustawiając opcję jedno powiadomienie dziennie.

System reputacji ten mały zielony plusik z prawej strony posta - każdy użytkownik może dodać 5 takich plusików na dobę. Nie ma minusów , a docelowo te plusiki będą tylko w określonych działach i będą wypisane stopce użytkowników.

Odnośnik do komentarza

I ja chciałem o coś spytać. W profilu mamy gwiazdki (ocena użytkownika). Od czego (kogo) zależy ilość podświetlonych gwiazdek ? I jeszcze "reputacja", co to oznacza ?

jestem tylko i wyłącznie forumowiczem strony na której mozna znalezc multum informacji na temat maxi skuterów. wydaje się, że każdy znajdzie tu cos dla siebie. tak uwazam i chwała za pomysł, realizację i konsekwencję. czy aby tworzenie gwiazdkowego rankingu popularnosci nie służy tylko okreslonej grupie wzajemnej adoracji? jestem wiecej niż pewien,że wynikną z tego tylko ansy i fochy tych szczególnie zainteresowanych !YES

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

czy aby tworzenie gwiazdkowego rankingu popularnosci nie służy tylko okreslonej grupie wzajemnej adoracji? jestem wiecej niż pewien,że wynikną z tego tylko ansy i fochy tych szczególnie zainteresowanych !YES

!tut !tut !tut

Myślę, że wiele osób z tego forum, byłoby wdzięczne Ci, za rozwinięcie tej myśli. Zwłaszcza tej jej części,

która traktuje o, jak to nazwałeś, "grupie wzajemnej adoracji". Ja w każdym razie czekam z niecierpliwością...

@Tetsuo, naprawdę świetny pomysł z tą "reputacją" i zmodyfikowanym systemem ocen. !OK

pzdr

Odnośnik do komentarza

!tut !tut !tut

Myślę, że wiele osób z tego forum, byłoby wdzięczne Ci, za rozwinięcie tej myśli. Zwłaszcza tej jej części,

która traktuje o, jak to nazwałeś, "grupie wzajemnej adoracji". Ja w każdym razie czekam z niecierpliwością...

@Tetsuo, naprawdę świetny pomysł z tą "reputacją" i zmodyfikowanym systemem ocen. !OK

pzdr

no i po co, pozyjesz to zobaczysz. wystarczyło okreslenie "rozmiaru silnika na wyprawę" by wywołac burze fochów na forum !YES . nie jestem skonczonym psychologiem i wiem, że wszelkie ograniczenia i mniej czy bardziej subiektywne oceny ludzi tworzą tzw anse. no bo ja mam 2 gwiazdki a czemu on ma 3? !placz1

pzdr wszystkich

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ale "clue" mojego posta nie dotknąłeś. Celowo, czy "niechcący" ? :D

pzdr

BTW: Zasadniczo się zgadzam co do "gwiazdek".

Tylko to "zwłaszcza" mnie interesuje...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

no i po co, pozyjesz to zobaczysz. wystarczyło okreslenie "rozmiaru silnika na wyprawę" by wywołac burze fochów na forum !YES

Jak będzie rajd taczek to wprowadzimy limit pojazdów z jednym kołem, jak chciałem zorganizować wyjazd na którym będą większe prędkości przelotowe to zrobiłem ograniczenie pojemnościowe. Koniec i kropka.

Towarzystwo wzajemnej adoracji ..... pewnie tak jest jak mówisz, znamy się od lat, spędzamy sporo czasu razem w podróżach i przy okazji różnych imprez motocyklowych więc się adorujemy !sciana

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W moich wypocinach o Paryżu zauważyłem, że pokazało się tylko 10 pierwszych zdjęć.

Reszta mimo iż ma kody IMG jest przedstawiana jako linki.

Czy to jest zamierzony efekt, czy trafiłem przez przypadek na "buga"?

pzdr

Odnośnik do komentarza

!tut !tut !tut

Myślę, że wiele osób z tego forum, byłoby wdzięczne Ci, za rozwinięcie tej myśli. Zwłaszcza tej jej części, która traktuje o, jak to nazwałeś, "grupie wzajemnej adoracji". Ja w każdym razie czekam z niecierpliwością...

A mi się system "lubię to/go" rodem z Facebooka nie bardzo podoba (może dlatego, że w ogóle FB mi się nie podoba :)) --> polecam "Fejsbuk Inwazja"

oraz "Rewolucję Fejsbuka" :)

Czyli zamieniamy siłę argumentów na siłę większości (ilości kliknięć w gwiazdki/reputację)? :D

Aj, aj, zaraz się sypną gromy :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie, nie posypia, tylko prosba, zebys doczytal.

W kolejnym moim poscie sprawa sie wyjasnia

"zwlaszcza"...

Ale to i tak zaczyna sie robic niepotrzebny OT

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mineło blisko 2 tygodnie od upgrade'u naszego forum na nowy silnik i czas na małe podsumowanie i porównanie "nowe" vs "stare".

Systemowo stare forum ma się tak do nowego jak maluch do Fiata 500 :) . Ktoś może napisać: Tak, ale stare było proste. Odpowiedź: To też będzie proste dla wszystkich za ok. rok. Po prostu do starego wszyscy byli przyzwyczajeni. W sumie nic w tym dziwnego- działało bez jakichkolwiek zmian od końca 2003 rok. :) . Żeby zobrazować sytuację przypomnijmy sobie jakich telefonów/komputerów używaliśmy 8 lat temu a jakich używamy teraz ;) . Poza tym sprawą priorytetową były dla nas "dziury" w zabezpieczeniu starego forum. Można wręcz powiedzieć, że włamanie się na starą wersję było dziecinnie proste :D .

Reasumując - co zyskaliśmy:

Najważniejsze

- Dostosowanie do aktualnych standardów sieci www

- Lepsze zabezpieczenie przed hackerami

- Większą pewność archiwizacji zawartości

- Możliwość zintegrowania forum ze stroną główną- wkrótce (joomla)

- Dostosowanie do terminali mobilnych z przeglądarkami www

Obsługa forum

- Przeglądanie na telefonach z www jest dużo przyjaźniejsze

- Automatyczne dostosowanie wrzucanych zdjęć na max. pix. (forum się nie rozjeżdża)

- System *warnów i **sogów, czyli ostrzeżenia i reputacja (na innych forach: Pomógł)

- Działają tagi dynamiczne

- Można wrzucać bezpośrednio na forum okna z np. youtube

- Możliwość ignorowania poszczególnych postów jak i użytkowników

- Podgląd ostatnich logowań userów bezpośrednio w profilu

- Podgląd ostatnich odwiedzin na profilach

- Możliwość centrowania tekstu w poście

- Automatyczne łączenie w całość "post pod postem"

- Rozbudowana, lepiej działająca wyszukiwarka postów oraz userów

- Integracja z portalami społecznościowymi (FB, Twitter, Digg itp.)

- Lepiej rozwiązany komunikator- widok w formie rozmowy (podobnie jak na forum)

- Kosmetyczne dodatki typu komentarze w profilach, oceny profili gwiazdkami, zdjęcia profilowe, mini blog itp...

To w sumie najważniejsze różnice, które widać. Jest też sporo ułatwień, których nie widać z poziomu forum a nam, osobom opiekującym się forum, ułatwiają znacząco życie.

Większość ustawień została załadowana w/g standardów jakie mieliśmy do tej pory. Spolszczenie przebiegło bez większych problemów, załadowanie zawartości także.

Wkrótce będzie nowy banner on top... tutaj możliwe, że z pomocą przyjdzie nam jakiś grafik Klubowy :)

Kolejne prace to wspomniana wcześniej integracja forum z oknem głównym (log będzie działał tu i tu), odświeżenie/ aktualizacja zawartości strony głównej oraz grafiki. W planach są także inne zmiany, których na tą chwilę wolelibyśmy nie zdradzać :)

Na koniec jeszcze krótko o systemie *ostrzeżeń i **pochwał. Te pierwsze, jak wiadomo są pomocą dla nas adminów/modów. System pochwał "Reputacja" to znany z innych for dodatek, który ma być wyróżnieniem dla osób, które nam pomogły/ rozwiązały problem, ewentualnie utworzyły cenny topic. Np. zakładamy wątek typu: Potrzebuje pomocy, gdzie kupić w mojej okolicy akumulator?. Osoba, która nam odpisała/ pomogła może przez nas zostać "nagrodzona". Klikamy w "+" w dolnej linii postu. Oczywiście opcja ta nie jest obowiązkowa i tu już tylko od nas zależy na ile właściwie będzie to działać. Dodam, że opcje włączyliśmy testowo i jeśli się sprawdzi- zostanie.

Dodatek "znajomi" działa w tej wersji forum, jednak posiada błędy. Wiemy, że kolejna aktualizacja forum ma mieć poprawione błędy i opcja ta będzie działać właściwie. Dodatek ten, podobnie jak Reputacja, włączony został testowo.

To tyle na tą chwilę... !OK

Odnośnik do komentarza

tia, no pięknie, pięknie... ale nie ma zabezpieczenia przed floodowaniem :)

A po polsku (dla lajkoników :)) można dodawać post jeden za drugim bez czekania... więc automaty jakby co będą miały co robić ^^

Odnośnik do komentarza

Dokladnie tak, niezalogowany nie moze pisac postow, a zeby bot zostal tu zarejestrowanym to... :) ... potrzebna by byla np. naprawde duza wplata kasiorki dla zainteresowanych :D:P:) ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...