Skocz do zawartości
Forum Burgmania

kymco downtown 300


Gość pioter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem świeżym użytkownikiem Downtowna i zbliżam się do przeglądu przy 1000 km. W instrukcji obsługi wyczytałem, że przegląd obejmuje wymianę oleju silnikowego, oleju przekładniowego i filtra oleju. Dzwoniłem do Motor-landu, aby umówić się na przegląd i myślałem, że sprawę uda się załatwić w 1h po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Usłyszałem, że w skład przeglądu wchodzi również regulacja zaworów i przegląd trwa w związku z tym dłużej. Czy Wy też mieliście regulację zaworów przy 1000 km?

Jestem po pierwszym przeglądzie w motor-land i przy 1000 km nie ma regulacji zaworów. Koszt przeglądu to 340 zł.

Odnośnik do komentarza

ja nie wiem ile to trwa, bo zostawiam zawsze skuta 10 -11 a odbieram po pracy...

a robią w Scooterlandzie(zazwyczaj)to co powinni. Przynajmniej za to mnie kasują i jakoś dobijam do tych 16tys. !scooter

Odnośnik do komentarza
Gość antybohater


Witam,
Jestem świeżym użytkownikiem Downtowna i zbliżam się do przeglądu przy 1000 km. W instrukcji obsługi wyczytałem, że przegląd obejmuje wymianę oleju silnikowego, oleju przekładniowego i filtra oleju. Dzwoniłem do Motor-landu, aby umówić się na przegląd i myślałem, że sprawę uda się załatwić w 1h po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Usłyszałem, że w skład przeglądu wchodzi również regulacja zaworów i przegląd trwa w związku z tym dłużej. Czy Wy też mieliście regulację zaworów przy 1000 km?

Ja w instrukcji mam ze zawory brzy 5000km

Odnośnik do komentarza

Witam,

gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupem szyby akcesoryjnej Biondi , to naprawdę polecam.

Jest wyższa od oryginalnej , można jechać z otwartym szczękowcem i nic nie wieje :)

Jedyny minus oprócz ceny (320 z groszami w MotorLand'zie ) to efekt patrzenia przez szybę a nie nad szybą jak w oryginale.

Ale jak to mówią: coś za coś . Ja w każdym razie jestem zadowolony :)

Mam jeszcze pytanie: chcę kupić rolki Dr Pulleya - gdzie w polszy są do dostania , ew. czy jest planowana kolejna zbiorowa akcja zakupowa ?

pozdr.

Odnośnik do komentarza

"Jedyny minus oprócz ceny (320 z groszami w MotorLand'zie ) to efekt patrzenia przez szybę a nie nad szybą jak w oryginale."

a ile masz wzroostu ?

Odnośnik do komentarza

gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupem szyby akcesoryjnej Biondi , to naprawdę polecam.

Jest wyższa od oryginalnej , można jechać z otwartym szczękowcem i nic nie wieje :)

pozdr.

Prawda to szczera. Ja na jesieni założyłem i nie zamierzam zdejmować na lato. Nie wieje, nawet podczas deszczu sucho, dłonie nie dostają wody, intercom słychać nawet przy 130, a i nawigację słychać bardzo dobrze mimo, że gada sobie na zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza

"Jedyny minus oprócz ceny (320 z groszami w MotorLand'zie ) to efekt patrzenia przez szybę a nie nad szybą jak w oryginale."

a ile masz wzroostu ?

185cm

Odnośnik do komentarza

Caly czas zastanawiam sie na tym, ktore ASO wybrac na przeglady gwarancyjne.

Akurat zalezy mi na gwarancji, historii, co - przynajmniej w przypadku 4oo - ma znaczenie przy ewentualnej odsprzedazy.

Chyba nie z kazdym ASO w W-Wie jest tak zle:

http://www.scigacz.pl/Teksanska,masakra,srubka,motocyklowa,czyli,o,jakosci,serwisow,16793.html

Scooterland? Motorland? Wszystko jedno?

Mial ktos doczynienia z warsztatem ASO na Mokotowie, ul. Wynalazek?

Czy radzicie w ogole odpuscic temat ASO?

Dlaczego na stronie Kymco nie ma oficjalnej listy ASO, chyba, ze nie widze jej?

PS:

Jeszcze jedno pytanie - o powiekszona szybe np. Biondi.

Czy bardzo zmniejsza widocznosc w trakcie deszczu lub w trakcie deszczu noca?

Jak to wyglada w przypadku deflektorow?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz robić coś gwarancyjnego - jedź do Motorlandu, u importera najszybciej rozpatrzą twoje żale.

Dla samej pieczątki jedź gdziekolwiek, pierwszy przegląd to tylko wymiana oleju i kontrola zaworów.

Odnośnik do komentarza

Caly czas zastanawiam sie na tym, ktore ASO wybrac na przeglady gwarancyjne.

Akurat zalezy mi na gwarancji, historii, co - przynajmniej w przypadku 4oo - ma znaczenie przy ewentualnej odsprzedazy.

Chyba nie z kazdym ASO w W-Wie jest tak zle:

http://www.scigacz.pl/Teksanska,masakra,srubka,motocyklowa,czyli,o,jakosci,serwisow,16793.html

Scooterland? Motorland? Wszystko jedno?

Mial ktos doczynienia z warsztatem ASO na Mokotowie, ul. Wynalazek?

Czy radzicie w ogole odpuscic temat ASO?

Dlaczego na stronie Kymco nie ma oficjalnej listy ASO, chyba, ze nie widze jej?

PS:

Jeszcze jedno pytanie - o powiekszona szybe np. Biondi.

Czy bardzo zmniejsza widocznosc w trakcie deszczu lub w trakcie deszczu noca?

Jak to wyglada w przypadku deflektorow?

Ja korzystałem zarówno ze Scooterlandu i Motorlandu. Do obydwu nie mam zastrzeżeń.

Korzystanie z Motorlandu ma przewagę, ponieważ jest większa szansa na części pod ręką, gdyby coś wynikło.

Odośnie szyby turystycznej - posiadam właśnie Biondi do Xcitinga. Początkowo byłem nią zachwycony. Do pierwszych jazd w deszczu, w nocy. Przy słabym oświetleniu drogi (albo bez oświetlenia - poza terenem zabudowanym) masakra. Od tamtej pory szyba leży sobie w piwnicy. Na deszczu przy oryginalnej szybie aerodynamika pięknie "zwiewa" krople z szybki kasku. Przy Biondi aerodynamika jest zakłócona, a szyba jest drugim "mokrym" elementem, dodatkowo w naszych warunkach bardzo zabrudzonym.

Natomiast do jazdy dziennej, zwłaszcza takiej turystycznej, zaplanowanej pod konkretną pogodę to jest super.

Ja skuter używam do codziennej jazdy i często wracam w nocy bez względu na pogodę.

Odnośnik do komentarza

(...)

Zbieram się do zakupu "niewidocznej wycieraczki" czyli spraya do popsikania szyby - podobno wtedy krople nie będą zatrzymywać się na szybie.

(...)

pozdr.

Mały OT: Z mojego rozeznania jakie kiedyś robiłem wynikało, że preparaty typu "niewidzialna wycieraczka" przeznaczone są do szyb szklanych (samochodowych) i kompletnie się nie sprawdzają na lexanie i innych tworzywach sztucznych :)

Daj znać (najlepiej w osobnym wątku) jeśli uda Ci się znaleźć coś co działa na szybie skutera lub kasku.

Odnośnik do komentarza

Po Waszych uwagach - kupilem szybe GIVI D294ST.

Jestem zadowolony, nie zamierzam zdejmowac !holiday

Jezdzilem i w nocy i w deszczu. Jest OK !!!

Mam 175cm wzrostu i droge obserwuje jedynie przez... szybe kasku.

Innymi slowy linia wzroku znajduje sie powyzej gornej krawedzi szyby.

Dodatkowo mam zalozone motomufki oraz motokoc Tucano Urbano.

Sezonu jeszcze nie zakonczylem.

0.0.1.varc_d294st.jpg

Tu jeszcze inne zdjecia tej szyby:

http://www.kymcoforum.com/index.php?topic=4599.0

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajnie się prezentuje. No i w tej sytuacji wilk syty i owca cała. Widocznie producent wziął sobie do serca krytyczne uwagi i zastosował pośrednią wysokość szyby. Dla użytkowników nie korzystających z mufek korzystnym jest także szerokie wyprofilowanie szyby w celu osłonięcia manetek. Gratuluje wyboru. P.S Jaka jest cena tego modelu ?

Odnośnik do komentarza

AutoStory - sympatyczni, tansi, ale nie maja towaru, mowia, ze bedzie za 2-3 tyg., po czym mija ponad miesiac i dalej obiecuja (mnie wkurzyli):

http://www.autostory.pl/produkty-p-3249.html

Za to MotoSport drozej, ale wysylaja od razu (zrobili mi wysylke kurierem gratis):

http://allegro.pl/Shop.php/Show?category=&country=1&buy=0&shop=0&order=t&price_from=&price_to=&listing=0&listing_sel=&listing_interval=&pay=0&redir_to_search=1&string=szyba+givi+downtown&id=4428376

Odnośnik do komentarza

Koledzy, jaki jest patent na ten byle jaki patent do zamykania / otwierania zasłonki do stacyjki? Po kilku otwarciach, ten plastikowy bolec się zdeformował. Coś czuję, że za miesiąc, przestanie w ogóle otwierać zapadkę!

Co robicie:

1. skupiacie się i ostrożnie, dokładnie wkładacie ten bolec?

2. nie zamykacie zapadki w ogóle?

3. dorobiliście sobie bolec z metalu?

4. kupujecie regularnie nowy plastikowy bolec do kluczyka w ASO?

Obawiam się, że jak nie będę zamykał zasłonki, to się tam nasyfi, nakurzy, namoczy i w końcu zatnie. Z kolei zamykanie - błyskawicznie zużywa ten plastikowy bolec. Normalnie dramatyczna sytuacja!

A może jestem nadmiernie nerwowy; wszyscy spokojnie bez problemów tego używają, tylko mi się "pali w palcach"?

Odnośnik do komentarza

Widzę, że już odebrałeś Downtowna whist

Chyba panikujesz... U mnie po kilkuset a może nawet po tysiącach otwarć nic specjalnego się nie dzieje i nie mam żadnego problemu z otwieraniem stacyjki...

Nie sadzę żeby po dwóch latach produkcji zmienili materiał na kluczyk na gorszy jakościowo.

Odnośnik do komentarza

też zauważyłem, że ten plastik się wyrabia ale nie przeszkadza to specjalnie w dalszym jego funkcjonowaniu.jak sie rozwali to sie kupi taki metalowy i już :)

bardziej tandetna jest za to końcówka osłony wydechu...myślałem, że to metal a to Panie plastik. już sie zdążył porysować :)

Odnośnik do komentarza

W tym "plastikowym bolcu " jet imobiliser tzn . nie otworzysz tej zaślepki jak nie masz kluczyka od twojego skutera . próbowałem kluczykiem kolegi i bez szans . Żadne dorabianie metalowych nie wchodzi w grę . Aha -pilnuj tej blaszki przy kluczach bo jak zgubisz klucze i blaszkę z numerem to trzeba zmieniać stacyjkę . nawet po VINie nie dojdzie jaki to był klucz .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...