Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Grupa Zachodniopomorska Szczecin - gdzie się spotykamy


bilety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Urbi

    226

  • ArtCho

    103

  • bilety

    61

  • Rzelu

    56

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Sympatycy

KriSSo twierdzi, że po Szczecinie jeżdżą trzy Piaggio X10... Co do jednego, szaro-beżowego jestem pewien, znamy właściciela, kolega Tomka (YAMAHAFAN'a), zresztą mieszka niedaleko mnie, na Bezrzeczu...

Czarny dziś został namierzony, zaparkowany pod HTL-em na Mierzynie... Kiedyś, w zeszłym roku, mijałem się z nim, na ul. Nowowiejskiej.

Pozdrawiam serdecznie kierownika i zapraszamy na spotkanie.

Odnośnik do komentarza

Dziś zabrałem się za malowanie płotu, płotu drewnianego> uzbrojony w wiedzę sąsiedzko internetową zakupiłem wiadro tikurilli 2,7 litra lakierobejca. Kalkulator zużycia- maks 0,80 litra przy podwójnym malowaniu powierzchni chłonnych (czyli 2 panele z jednej strony). Nie było to pierwsze malowanie tychże paneli. Zatem do roboty. Po 3 godzinach i zużyciu około 2,5 litra tikurilli pomalowałem po razie jeden panel i dzwi garażowe. razem ten drobny kawałek mojego płotu panelowego (czyli deski nie są gładkie i nigdy nie będą) kosztował mnie 100,00 zł. Szybki rzut oka i przeliczenie- mam 17 paneli razy dwie strony czyni to razem 34 . Pomalowałem 2,5 (dzwi liczę za 1,5) jedną warstwą- wygląda średnio. Czyli dzielimy 34/2,5 równa to się 13,6 - czyli 14 łącznie za farby 1400 zeta a ja głupi myślałem, że pomalowanie mieszkania córki super hiper farbami ścieralno zmywalnymi z gwarancją koloru 10 lat czyli Fluggerami jest drogie. Zatem albo coś robię żle (może jakiś tani podkład czy impregnat- ale wtedy ta tikurilla się nie wchłonie), albo trzeba kupić po prostu płot sztachetowy

Odnośnik do komentarza

Dziś zabrałem się za malowanie płotu, płotu drewnianego> uzbrojony w wiedzę sąsiedzko internetową zakupiłem wiadro tikurilli 2,7 litra lakierobejca. Kalkulator zużycia- maks 0,80 litra przy podwójnym malowaniu powierzchni chłonnych (czyli 2 panele z jednej strony). Nie było to pierwsze malowanie tychże paneli. Zatem do roboty. Po 3 godzinach i zużyciu około 2,5 litra tikurilli pomalowałem po razie jeden panel i dzwi garażowe. razem ten drobny kawałek mojego płotu panelowego (czyli deski nie są gładkie i nigdy nie będą) kosztował mnie 100,00 zł. Szybki rzut oka i przeliczenie- mam 17 paneli razy dwie strony czyni to razem 34 . Pomalowałem 2,5 (dzwi liczę za 1,5) jedną warstwą- wygląda średnio. Czyli dzielimy 34/2,5 równa to się 13,6 - czyli 14 łącznie za farby 1400 zeta a ja głupi myślałem, że pomalowanie mieszkania córki super hiper farbami ścieralno zmywalnymi z gwarancją koloru 10 lat czyli Fluggerami jest drogie. Zatem albo coś robię żle (może jakiś tani podkład czy impregnat- ale wtedy ta tikurilla się nie wchłonie), albo trzeba kupić po prostu płot sztachetowy

Żeby mieć taką wydajność to trzeba malować natryskowo

A poza tym z wydajnością farby jest jak ze zużyciem paliwa podawanym przez producentów samochodów, trzeba przemnożyć przez współczynnik kantu :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

propaganda - :)

dla mnie niestety kanapa za szeroka- nie jestem szerokodupny i nie chciałem stawac na paluszkach- co do reszty to prawda- honda jest de beściak- kochałem swojego PCX tak jak kocham swojego civica tyle tylko, że w hondach brakuje mi teraz "mocnego środka" dla funu- jak xmax 400- co do tych rys, krzywych reflektorów, zwarcia w migaczach i w ogóle- Krzysiu- nie takie rodzyny z aledrogo się klepało - :)

tak na poważnie- ładny sprzęt i zazdraszczam a jak pomacam na żywca to będę zazdraszczał jeszcze bardziej- niech Ci się jeżdzi kolego

Piotruś, co teraz powiesz na temat za szerokiej kanapy w Forzie i stawania na paluszkach...?!?

KriSSo nie przejmuj się, za kilka miesięcy kupisz sobie coś lepszego ;-)

Te kilka miesięcy, już minęło kilka miesięcy temu... ;) była Forza kilka miesięcy... i już nie ma Forzy, a teraz, już od kilku miesięcy jest SW-T 600... :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie, raczej nie. Ta skubana SW-T jakoś przypadła mi do gustu. Ma potwornie biedne wyposażenie, wkurza brak normalnych schowków z przodu, termometru czy świateł awaryjnych, ale polubiłem ją. Wygodnie się jeździ - komfortowa maszyna. Jeśli miałbym zmieniać, to na jeszcze bardziej komfortowego króla - z elektryczną szybą, grzaną kanapą itp bajerami.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A może warto uaktualnić listę Burgmaniaków GZ, dawno tego nie robiliśmy, a trochę się pozmieniało...

1. bilety [Marek] + Zosia - maxi skuter: Honda Sliver Wing 600 - (Szczecin)

2. melmacie [Maciek] - maxi skuter: Honda SW-T400 - (Szczecin)

3. ArtCho [Artur] - maxi skuter: Malaguti Spidermax GT 500 - (Szczecin - Bezrzecze)

4. Samba [Joanna] - maxi skuter: Yamaha T-Max 500 - (Szczecin)

5. Sent [Piotr] - motocykl: Suzuki V-Strom 650 - (Szczecin)

6. wooferai [Arek] - maxi skuter: Suzuki Burgman 650 - (Szczecin)

7. Rzelu [Jacek] - maxi skuter: Honda Silver Wing 600 - (Szczecin)

8. kowal [Mariusz] - maxi skuter: Aprilia Atlantic Sprint 400 - (Szczecin)

9. qszysiek [Krzysiek] - maxi skuter: ... - (Szczecin)

10. Rybak [Arek] - maxi skuter: Yamaha Majesty 400 - (Szczecin)

11. Maciek ZRX [Maciek] - maxi skuter: Kymco Agility 125 - (Szczecin)

12. Urbi [Wojtek] - maxi skuter: Yamaha Majesty 400 - (Szczecin) [tel. 602226206]

13. burgifan [Maciek] - maxi skuter: Suzuki Burgman 400 - (Szczecin)

14. VOLF [Maciek] - motocykl: Honda Varadero 1000 - (Szczecin - Bezrzecze)

15. minimi1 [Piotr] - maxi skuter: Honda Forza 300 - (Szczecin)

16. kunisz [Ryszard] - maxi skuter: Suzuki Burgman 650 - (Szczecin)

17. azjon [Wiesiek] - maxi skuter: Honda Silver Wing 600 - (Szczecin - Wołczkowo) [tel. 604914033]

18. Matrix [Janusz] - maxi skuter: Honda Jazz 250 - (Szczecin)

19. YAMAHAFAN [Tomek] - maxi skuter: Yamaha X-Max 250 - (Szczecin)

20. lusia [Lucyna] - maxi skuter: Kymco Grand Dink 250 - (Szczecin)

21. bodzio61 [bogdan] - maxi skuter: Honda Pantheon 150 - (Szczecin)

22. hrabia [Piotr] - maxi skuter: Honda Integra 700 - (Szczecin)

23. pedziwiatr [Rafał] - maxi skuter: Yamaha T-Max 500 - (Szczecin)

24. Darkovsky [Darek] - maxi skuter: Piaggio X-Evo 125 - (Szczecin)

25. grota10 [Grzegorz] _ Dorota - maxi skuter: Kymco Xciting 500 - (Szczecin - Police) [tel. 606903319]

26. ryba [sylwek] - maxi skuter: Suzuki Burgman 650 - (Szczecin - Police)

27. KriSSo [Krzysiek] - maxi skuter: Honda SW-T 600 - (Szczecin)

28. niedzwiec [Paweł] - maxi skuter: Kymco Xciting 500 - (Szczecin)

29. Rogierro [Roger] - maxi skuter: Kymco Xciting 400 - (Szczecin)

30. qubel [Mariusz] - maxi skuter: Suzuki Burgman 400 - (Szczecin)

31. Joshua_77 [Tomek] - motocykl: Yamaha Fazer 600 - (Szczecin)

32. romeo1971 [Romek] - maxi skuter: Honda Silver Wing 600 - (Szczecin)

33. marekb9t [Marek] - maxi skuter: Aprilia Atlantic 125 - (Szczecin)

34. Arti23 [Artur] - maxi skuter: Peugeot Satelis 125 - (Szczecin)

35. SlawoyAMD [sławek] + Gosia - maxi skuter: Suzuki Burgman 650 - (Świnoujście) [tel. 604061705]

36. romano77 [Roman] + Gosia - maxi skuter: Honda Integra 750 - (Świnoujście)

37. KOT45 [Krzysiek] - maxi skuter: Malaguti Spidermax GT 500 - (Świnoujście/Wolin) [tel. 603666674]

38. darecki2059 [Darek] - maxi skuter: Piaggio X8 - (Świnoujście)

39. Tatix [Piotr] - maxi skuter: BMW C600 Sport - (Świnoujście/Szczecin)

40. Robsson [Robert] - maxi skuter: Suzuki Burgman 400 - (Świnoujście)

41. szneka [Piotr] - maxi skuter: Kymco MyRoad 700 - ( Świnoujście)

42. wd40 [Waldek] + Merida [Jola] - maxi skuter: Suzuki Burgman 400 - (Wolin)

43. Piotrek JETMAX [Piotrek] - maxi skuter: Junak Jetmax 250 - (Świnoujście)

44. czemil [Emil] - maxi skuter: Yamaha Majesty 125 - (Świnoujście)

45. Bob [bogdan] - maxi skuter: Honda Silver Wing - (Złocieniec)

46. 22hubert [Hubert] - maxi skuter: Honda Silver Wing 600 - (Kamień Pomorski)

47. Elvis [Mirek] - maxi skuter: Suzuki Burgman 250 - (Stargard Szczeciński)

48. gim-kg [] - maxi skuter: Honda SW-T400 - (Kołobrzeg)

49. tomaszbialek [Tomek] - maxi skuter: Suzuki Burgman 650 - (Kołobrzeg)

50. Wolf78 [] - maxi skuter: Yamaha Majesty 250 - (Kołobrzeg)

51. Windsurfer [] - maxi skuter: Suzuki Burgman 400 - (Kołobrzeg)

52. zegareczek5 [Marek] - maxi skuter: Suzuki Burgman 400 - (Koszalin)

53. Wiesław [Wiesiek] - maxi skuter: Aprilia Atlantic 500 - (Koszalin)

54. szabel [] - maxi skuter: Suzuki Burgman 400 - (Koszalin)

55. CEKOL24 [Krzysiek] - maxi skuter: Piaggio X9 500 - (Biały Bór)

56. damianus2222 [Damian] - maxi skuter: Malaguti Spidermax GT 500 - (Czaplinek)

57. koza5810 [Zenek] - maxi skuter: Honda Silver Wing 600 - (Myślibórz-Illingen)

Jeśli coś w tym zestawieniu jest nie tak, kogoś pominąłem albo wprowadziłem nie właściwe dane lub wpisałem kogoś na powyższą listę, a nie życzy sobie z jakiś powodów na niej być, proszę o informacje w celu naniesienia korekty.

P.S. Jak widzicie pojawiły się również imiona kobiet przy niektórych z nas. Są to żony, partnerki czy towarzyszki, które aktywnie uczestniczyły i uczestniczą w cyklicznych spotach, okazjonalnych spotkaniach czy zlotach.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Mirek, jak Ciebie bardzo proszę hehe :D. Nie kombinuj, bo znowu będzie ....... wesoło :).

P.S.

Wypatruję dla Ciebie maszyny !!! - jedyny słuszny model :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Sent [Piotr] - aktualnie bez skutera (Suzuki V-Strom), Szczecin i chyba się nie zanosi na to, że skuter będzie. Ale jest od lat i czasem się odzywa :)

Odnośnik do komentarza

Ja zaglądam nawet dość często tutaj i czytam Artura wyprawy, a potem sam przemierzam te drogi i często fotografuję :photo:

Maxi, pewnie kiedyś tak, ewentualnie jak będzie mnie stać na jakąś 125.

Po drugie lepiej nie kupować ode mnie sprzętów (Peugeot - rozwalony na drzewie przez kolejnego właściciela, Burgman - to historia Rzelu, Deauville - stała zaparkowana na chodniku na zakręcie, TIR nie wyrobił, dosłownie pył z niej został - właściciel miesiąc wcześniej ją odmalował, a na TDM chłopak się zabił....) Więc póki V-Strom mi pali tyle ile stopka pokazuje i to zawsze w 2 osoby, to ja nie chcę nic innego :wink32:

PS. W kamizelce forum jeżdżę zawsze !

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego ale w poz.26 jest wpisany Suzuki Burgman 125? Może to znowu jakas zmylka ;-)

Nieaktualne! Poprawiono!

A już myślałem...;-)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ustrzelone nowe skutery w Szczecinie...

Jadąc rano we wtorek 4 sierpnia do pracy na ul. Derdowskiego minął mnie skuter Honda Pantheon w kolorze szarym...

A dziś rano, tj. środa 5 sierpnia, na ul. Modrej minął mnie skuter Yamaha XC 300 Versity...

Pozdrawiam kierowników serdecznie.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Polowania na maxi CD... Dziś, przepraszam już wczoraj, wracając z pracy, około godz. 19.15, na ul. Modrej minąłem się z jadącymi od strony Bezrzecza w kierunku miasta, dwoma PCX-ami. Jednego - czarnego, prowadził jadąc jako pierwszy mężczyzna a za nim na drugim jechała kobieta. Podejrzewam że para albo małżeństwo. Oboje ubrani na tzw. "Włocha", czyli klapki, krótkie spodenki i T-shirt.

Pozdrawiam serdecznie kierownika i kierowniczkę.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Pozdrawiam ubranego na Włocha (klapki, T-Shirt, spodenki) Kierownika granatowego X10 (125cc?) za wspólne filtrowanie korków na Wojska Polskiego na odcinku od Placu Szarych Szeregów do kortów tenisowych (6-go sierpnia - czwartek) :D.

Pozdrawiam również Kierownika srebrnego AN650, spotkanego (07.08) około 21:00 na ul. Papieża Jana Pawła II. Zamieniliśmy nawet 2 słowa.

Odnośnik do komentarza

Urbi prosze o poprawke przy moim wpisie.Tak jak wczesniej wspomnialem ,zmieniam swojego Burgi 400 na Hondzie Silver Wing 600.Burgmen wyrusza w najblizszym czasie na bieszczadzkie drogi- do Birczy tam na Podkarpaciu przybedzie nowy czlonek :clapping: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zenek, a będziesz Burka wiózł sam do Birczy? Może zahaczysz o Szczecin? Wskazane byłoby jakieś spotkanko! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...