Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jej wysokość Honda Forza 300 MY2018


pawulon

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.05.2019 o 14:16, lukas352 napisał:

U którego polskiego dealera jest ta szyba?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Zamówiłem sobie do salonu na Malowniczej w Warszawie, koszt 349 zeta.

Odnośnik do komentarza
Dnia 8.06.2019 o 05:51, pawulon napisał:

W dziale akcesoria wrzuciłem zdjęcia z zamontowaną szybą

Wyglada to rzeczywiscie fajnie. Tez mnie troche seryjna szyba irytuje. Ile masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Lincoln napisał:

Wyglada to rzeczywiscie fajnie. Tez mnie troche seryjna szyba irytuje. Ile masz wzrostu?

187-188cm.

Ja jestem zadowolony, mam dużo ciszej i wreszcie ta elrktryczna regulacja nabrała sensu...

Odnośnik do komentarza
Dnia 10.06.2019 o 08:22, pawulon napisał:

187-188cm.

Ja jestem zadowolony, mam dużo ciszej i wreszcie ta elrktryczna regulacja nabrała sensu...

Daloby rade to na zywo zobaczyc? Moge podjechac w dowolne miejsce w naszej pieknej stolicy:)

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni cieszę się, że jednak wciąż mam fabryczną, chociaż chętnie opuściłbym ją jeszcze niżej ?

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Lincoln napisał:

Daloby rade to na zywo zobaczyc? Moge podjechac w dowolne miejsce w naszej pieknej stolicy:)

Wieczorami na Gocławku na Czechowickiej.

2 godziny temu, HerrBartnick napisał:

Od kilku dni cieszę się, że jednak wciąż mam fabryczną, chociaż chętnie opuściłbym ją jeszcze niżej ?

W taki upał fajniejszą opcją jest opcja bez szyby w ogóle. Jechałem tak do Hondy po ta akcesoryjną było dużo lepiej niż z szybą, aż się zdziwiłem że nie szumi prawie.... tylko słabo to troche wygląda...

Odnośnik do komentarza

Hej 

Mam pytanie o lusterka w Forzy.

Od jakiegoś czasu jedno z lusterek (lewe) zaczęło mi się bardziej telepać (wydaje mi się że tego wcześniej nie było). Przyglądnąłem się i wygląda że coś się poluzowało i lusterko rusza się na mechanizmie składania. Prawe lusterko siedzi porządnie, nie drga podczas jazdy i trudniej się składa - ewidentnie trzyma lepiej.

Pytanie czy wiecie jak to jest złożone i co ewentualnie dokręcić (i jak się do tego dobrać) aby było dobrze?

Odnośnik do komentarza

 

Dnia 9.06.2019 o 21:16, Lincoln napisał:

Wyglada to rzeczywiscie fajnie. Tez mnie troche seryjna szyba irytuje. Ile masz wzrostu?

Nie mogę znaleźć tych zdjęć. Podrzućcie linka.

Odnośnik do komentarza

PawLas dzięki za instrukcję demontażu lusterek ?

Co do szyby.

Ja mam 187cm wzrostu i założyłem szybę Givi - kończy się tak że w dolnej pozycji wieje mi +/- tak jak przy oryginalnej w górnym położeniu. Jak tą szybę givi dam max w górę to wieję mi idealnie w szubek głowy - tak +/- od czoła. Tak wiec dla mnie ta szyba mogła by być jeszcze z 5 cm wyższa. Choć przyznaję że przy dłuższej jeździe z prędkością >80km/h  uszy mają zdecydowanie lżej niż z oryginalną, bo szum zdecydowanie mniejszy.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 182 cm. Myślę, że będzie na styk. Chociaż wolałbym, żeby w ogóle wiatr nie zahaczał o kask, bo będzie trzęsło głową. Szyba już doszła, R198PRO na cały sezon też, a motorek odbieram w sobotę. Radocha łokropna.? Jeszcze okazało się, że smart kufer 45l Honda dodała w cenie. Nie protestowałem. ?

Powiedz jak sobie radzisz z nogami przy Twoim wzroście. Wystarczająco wygodnie na dłuższe trasy? Ja mam długość spodni 32 i jak siedziałem na 125-tce, to przy pełnym skręcie dotykałem kierownicą uda.

Po dłuższym czasie użytkowania przychodzą jakieś refleksje? Zaczyna coś wkurzać? Zamienił byś na coś innego?

Odnośnik do komentarza

Aaa no to wtedy guzik do obniżania szyby przyda się jak znalazł. A już myślałem, że chłopcy z Japonii przesadzili z wodotryskami. 

Odnośnik do komentarza

Motorek dotarł. Micha się cieszy. Dwie rzeczy mnie jednak niepokoją.

Pytanie do posiadaczy Forzy 125\300. Czy u Was też występuje taki odgłos?

Przy ruszaniu z miejsca, kiedy dodaję gazu i zaczyna łapać sprzęgło odśrodkowe, słychać z okolic przekladni \ sprzęgła dość głośny metaliczny stukot. Tak ok sekundy. Kiedy sprzęgło już złapie dźwięk ten cichnie i wszystko wygląda normalnie. Czy to tak ma być, czy to się dotrze, czy może to oznaka czegoś niepokojącego? Motor odebrałem ze stanem licznika 1 km, więc kompletna igła. Dzisiaj zrobiłem 60 km i przy przestawianiu pod domem bez kasku zauważyłem ten nieprzyjemny odgłos. Mam wrażenie, że słyszałem to od początku, ale jakoś umknęło to mojej świadomości.  

Drugie pytanie, czy hondowy smartbox 45l ma otwierać się za pomocą Smart klucza. Mój działa tylko z fizycznego kluczyka. Czegoś smart fachmany zapomnieli podłączyć?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
12 minut temu, PawLas napisał:

Drugie pytanie, czy hondowy smartbox 45l ma otwierać się za pomocą Smart klucza

Powinien otwierać się z przycisku (od spodu) kiedy smartkey jest w zasięgu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Ok. Właśnie wypatrzyłem ten mały guzik po jakimś filmiku po portugalsku. Czyli ten na tylnej ściance ponad uchwytem działa tylko po przekręceniu kluczyka w zamku? Na to wygląda. 

A co do ruszania, masz \ miałeś jakiś metaliczny stukot?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dość dawno jeździłem NSS300 ale jeśli nie pisałem o tym w teście to żadnych dziwnych dźwięków nie było.

Odnośnik do komentarza

Poczytałem trochę na forum ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na temat który mnie interesuje a mianowicie wymiana koncowki wydechu z  fabrycznej na coś fajniejszego. Nie jestem fanem tuningu ani wprowadzanie dużych zmian ale jakbym miał bardziej basowe mruczenie silnika byłoby to trochę  milsze dla ucha (dlatego skłaniałbym się ku wymianie samej końcówki a nie całego wydechu). Oczywiscie mówimy o poprawie brzmienia a nie o informowaniu całego osiedla że jadę. Myślałem o tłumiku Arrow Urban Dark niestety nie widziałem i nie słyszałem na żywo, jedynie filmiki na YT. Może ktoś już poruszył temat i podpowie co nieco - co jest dostępne do Forzy 300, jakie daje efekty, czy w takich tłumikach montuje/demontuje się dbkillery... 

Odnośnik do komentarza

Jest tam fajny basik, nawet w oryginale, przy schodzeniu z obrotów. Popieram, można by go lekko uwypuklić za kilka złotych.

...

Czy ktoś z was słyszy przekładnię (sprzęgło odśrodkowe - koło) przy obciążeniu? Czy to tylko ja to słyszę? ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Forzy 300 od kilku dni. Przy ruszaniu rzeczywście słychać moment załączania napędu. Wydaje mi się, że to normalny odgłos.

Pozdrawiam.

Piotr (kands)

Odnośnik do komentarza

Muszę się jeszcze raz w te odgłosy wsłuchać. Nie miałem okazji nawet pojeździć po zakupie (raptem 40 km na liczniku), bo wracałem bardzo późno do domu i pogoda też nie rozpieszczała.

Nie chcę za dużo teraz gdybać - mam nadzieję, że najpóźniej w weekend coś pojeżdżę i opiszę co słyszę.

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza

To nie są bezgłośne napędy. Jak nie ma jakiegoś walenia i metalicznego stukania, to raczej jest w porządku. Dla spokoju ducha możesz oczywiście zdjąć osłonę i sprawdzić czy nie ma jakiś luzów i jak wygląda pasek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...