Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jej wysokość Honda Forza 300 MY2018


pawulon

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pawulon napisał:

... a na nowy rok liczę że Leo albo Akrap zrobią jakiś wydech więc będzie jeszcze głośniej.

Jesli chodzi o wersje 125 nie trzeba czekać wszystkie modele Leovince i Akrapa pasują od modelu 2015

Odnośnik do komentarza

ciekawe czy motokocyk z tej starszej wersji pasuje do tej nowej "budy". Mam wprawdzie takie specjalne spodnie Alpina które mają rozpinane całe nogawki i zakłada je się na normalne spodnie, ale coś się leniwy robię i zaczynam się nad kocykiem zastanawiać....

Odnośnik do komentarza

Lincoln dzięki po opinie, jako użytkownik 300 na co dzień mogłeś porównać . Najbardziej to zdanie mnie przekonało :)

3 godziny temu, Lincoln napisał:

A silnik słychać dokładnie tak samo jak w 300 bo żeby to jechalo jakoś to trzeba odkręcać do końca.

 

Odnośnik do komentarza

Odzyskałem swój skuter z naprawionym zamkiem. Okazało się że ten wyłamany plastik zablokował zamek. Wymienili mi na gwarancji całą wannę i znowu wszystko jest OK. Czekam tylko jeszcze na naklejki które są w środku wanny bo przyszła bez.

Odnośnik do komentarza

Ktoś się może już do kocyka przymierzał? W katalogu Tucano jest już nawet dedykowany do nowej Forzy ale wersja PRO czyli taki że można go odpisać po pawalku w zależności od temperatury.... cena jednak trochę zniechęca bo kosztuje u nas prawie 900 zeta i ma być dostępny pod koniec października. To model R198 PRO.

Odnośnik do komentarza

Jeśli szukasz więcej wniosków to pewnie znajdziesz je tutaj. Choć oczywiście nikt nie wskaże jednoznacznie zwycięzcy forza jest przedstawiana bardziej jako wygodniejsza i lepiej wykonana, podczas gdy xmax jako bardziej sportowy i agresywny charakter nawiązujący do tmaxa.

Test fajny, aczkolwiek mam wrażenie, że w napisach znajduje się co trzecie zdanie i powielane są ujęcia z jazdy.

https://www.youtube.com/watch?v=d5drXSqPh_8

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wyprzedaż rocznika 2018. Kto się przymierzał to teraz ma dodatkową zachętę.

Honda Forza 300: 24.900 PLN -> 22.990 PLN.

Odnośnik do komentarza

jak by ktoś był zainteresowany to dojechały do polski kocyki do nowej Forzy, model 198PRO. Cena 900 PLN ale teraz z okazji Black Friday cena jest 700 PLN.

Zaczynam się normalnie łamać, chociaż ja do tej pory twardo w portkach Alpina latałem....

Odnośnik do komentarza

Halo użytkownicy nowej forzy. Czy jakieś wady zauważono w trakcie pierwszych miesięcy jazdy? Zapytam prowokacyjnie: czy na dziś honda forza to najlepszy wybór w klasie 300-400? Brać na wiosnę? Czy zastanawiać się nad konkurencją...

Odnośnik do komentarza

ja poza tym uszkodzoną wanną od zamykania to nic. Przyznam szczerze że gdybym wcześniej zauważył że ten zaczep nie trafia idealnie w zamek to był lekko kanapę "skręcił" co zrobiłem później i problemu by nie było...
poza tym jestem mega zadowolony. Na razie przejechałem niecałe 2k km.

Odnośnik do komentarza

Ja co prawda miałem Forzę 125 ale gdybym wybierał skuter o pojemności 300cm to była by to na 100% Forza. Jeśli 400cm to tylko Yamaha xmax.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

@HerrBartnick , dobry materiał ?

W zasadzie prawie z całością się zgadzam i mam podobne odczucia. Gdyby nie wibracje na wolnych obrotach i ciut za niski (jak na dzisiejsze standardy klasy 300) V-max, byłoby idealnie.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z was drodzy użytkownicy nowej forzy miał okazję jeździć także na starszym modelu? Coś na plus, na minus? Czy w takim porównaniu nowa forza jest wyraźnie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Dnia 24.04.2019 o 20:35, renkloda napisał:

Czy ktoś z was drodzy użytkownicy nowej forzy miał okazję jeździć także na starszym modelu? Coś na plus, na minus? Czy w takim porównaniu nowa forza jest wyraźnie lepsza?

Właścicielem nie jestem, ale chodzę koło tego modelu (nad poprzednią generacją też się zastanawiałem) więc coś o różnicach wiem i powiem "różnica wyraźna" :P.

Przede wszystkim musisz wiedzieć co ciebie interesuje. W osiągach kolosalnych różnic nie ma - nowa nawet jest słabsza związku z euro4. Ogromne różnice są w całej reszcie, nowa forza to światła LED, system bezkluczykowy, elektryczna szyba. W poprzedniej tego wszystkiego nie ma.

Tak więc pytanie co dla ciebie jest istotne?

Odnośnik do komentarza

Pojawiła się w sprzedaży akcesoryjna szyba Givi, wyższa o 11 cm od oryginału. Czy ktoś już może miał okazję testować?

Bardzo mnie ciekawi opinia, bo przy wzroście 188 oryginalna szyba jest jakieś 5-7 cm za niska i wiatr wieje mi akurat na czubek kasku....

Już u dealerów w Polsce też mają.

https://www.givi.it/my-motorcycle/product/honda/forza-125-300-19/optionals/d1166st

Odnośnik do komentarza

Pytanko do osób mających okazje jeździć wersja 125 i 300 - czy handlig obydwu jest tak samo dobry?

Przymierzam się do zakupu 300 ale w Wawie do jazd testowych udostępniona jest tylko mniejsza wersja, która miałem możliwość jeździć. Mam bardzo małe doświadczenia ze skuterami ale porównując z x-maxem 125 oraz kawą j300 forza 125 była zwinna jak osa, bardzo łatwa i niesamowicie lekka w prowadzeniu. Czy w wersji 300 czuć podczas jazdy/manewrowania przy małych prędkościach dodatkowe 23 kg? Jakie są Wasze odczucia w tej materii?

To dla mnie kluczowa kwestia przy wyborze skutera a niestety mam możliwości samemu tego sprawdzić (po rozmowach z dealerami nie zapowiada się aby 300 w tym sezonie w ogóle były przewidziane do jazd testowych).

Odnośnik do komentarza

Odezwij się do mnie na konrad@scigacz.pl, mam Forzę 300 i często jestem nią w Wawie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...