Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jej wysokość Honda Forza 300 MY2018


pawulon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Fizyki nie da się oszukać... Większa szyba, to większy opór powietrza (jak żagiel), czyli potrzeba więcej mocy silnika na uzyskanie tej samej prędkości, co równa się większy apetyt na paliwo... Za to rośnie też komfort jazdy, cisza, lepsza osłona od deszczu... Coś, za coś.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kazekkazek napisał:

Ja tam widzę znak zapytania 😊  czyli pewny nie jest 😏

dokładnie 🙂 też tak to zrozumiałem. Kolega @cezzar nie jest pewien.  @SlawoyAMD ma racje, fizyki nie oszuka, z małą uwagą. Wydaje mi się że im większa moc skutera (motocykla) to ta różnica w spalaniu będzie mniejsza. Oczywiście w drugą stronę też nie można pójść bo całkowity brak szyby - owiewki wcale nie zmniejszy spalania. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, EndriuBis napisał:

Oczywiście w drugą stronę też nie można pójść bo całkowity brak szyby - owiewki wcale nie zmniejszy spalania. 

 

Godzinę temu, SlawoyAMD napisał:

Fizyki nie da się oszukać... Większa szyba, to większy opór powietrza (jak żagiel), czyli potrzeba więcej mocy silnika na uzyskanie tej samej prędkości, co równa się większy apetyt na paliwo... Za to rośnie też komfort jazdy, cisza, lepsza osłona od deszczu... Coś, za coś.

Właśnie do tego dążę, że zmiana szyby na większą, wcale nie musi zwiększyć spalania tak jak zmiana na mniejszą nie musi zmniejszyć spalania. Szyba powinna być odpowiednio dobrana chodźby do kierownika.  Jeżeli kierownik jest porządnych gabarytów to większa szyba może paradoksalnie zmniejszyć spalanie i odwrotnie. Generalnie szyba jest bardziej aerodynamiczna od sylwetki człowieka. Szyba może również przesunąć w dół lub w górę najbardziej ekonomiczną prędkość. Inaczej "zareaguje" moto o mniejszej pojemności niż większej w tej samej "budzie"  A tutaj jeżeli nic więcej nie było przy okazji robione przy moto, warunki jazdy takie same. Temperatury zewnętrzne też,to znaczy,że po prostu w tym przypadku zwiększyło się spalanie 😊

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Kazekkazek napisał:

Generalnie szyba jest bardziej aerodynamiczna od sylwetki człowieka.

Też mi się tak wydaje.

15 godzin temu, Kazekkazek napisał:

jeżeli nic więcej nie było przy okazji robione przy moto

Zrobiło się znacząco zimniej, więc dłużej się rozgrzewa i dłużej pracuje na ssaniu. Też ma wpływ na spalanie.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Kazekkazek napisał(a):

kiedy zacząłem jeździć w stoperach też zaczął mi więcej palić.

A widzisz, też od miesiąca jeżdżę w stoperach, i to race! No to mamy przyczynę wzrostu spalania. 👍😉

Odnośnik do komentarza

Kupiłem TAKI błotnik na tylne koło. Jest dedykowany do Forzy 350, ale nic do Hondy 300 nie ma. Pasuje, ale nie do końca. W miejscu zaznaczonym wymaga dopieszczenia, bo obudowa filtra ma nieco inny kształt.

1959694216_botnik.thumb.JPG.3a5cc30f7240458a5ba0410a75be5b9b.JPG

Odnośnik do komentarza

Macie jakiś sposób aby wyprowadzić kabelek z ładowarki w schowku pod kierownicą na zewnątrz? Nie bardzo mi się podoba jazda z otwartą klapką.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja mam kabel przytrzaśnięty klapką. I jest git.

Jak trzeba to blokuję schowek i nikt go nie gwizdnie 🤪

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, arturo-bb napisał(a):

Ja mam kabel przytrzaśnięty klapką.

Też to brałem pod uwagę, ale mam obawy jak to zniesie kabel. Jest dość delikatny.

Odnośnik do komentarza

Ja również wypuszczam kabel i zamykam schowek :). Tylko u maifrendów kupiłem płaski (np. taki)kabel żeby łatwo się przytrzaskiwał. Okrągłe kiepsko się przytrzaskuje i schowek mocno odpychają.

Rozwiązanie sprawdza się już lata ;) 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, cezzar napisał(a):

Też to brałem pod uwagę, ale mam obawy jak to zniesie kabel. Jest dość delikatny.

 

Godzinę temu, Szagal napisał(a):

kupiłem płaski (np. taki)kabel żeby łatwo się przytrzaskiwał

Ja na szybko kupiłem jakiegoś mega grubasa i też daje radę .

Odnośnik do komentarza

No ja oryginalny do iphona, to miałem wrażenie, że zaraz przetnę klapką od schowka. Ten płaski kabelek to jest dobry pomysł, zamówiłem już na ali.

Odnośnik do komentarza

Cześć. Czy ktoś może się podzielić wrażeniami z jazdy Forza 350? Czy jest duża różnica w przyspieszeniu w porównaniu do 300? Według filmów na YouTube 0-100 to 6.5 - 7 sec. I jak jazda we dwie osoby? 

Dziękuję 🙂

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem, że od niedawna przycisk kill swich zrobił się bardzo czuły. Wystarczy lekkie muśnięcie palcem, czy lekkie naciśnięcie w pozycji włączonej i silnik się rozłącza. Zdarzyło się, że nie mogłem odpalić silnika, mimo przełącznika ustawionego na zapłon. Obawiam się, że za chwilę zacznie się rozłączać podczas jazdy, np. z powodu drgań. Normalnie go nie używam do wyłączania silnika. Pytanie jest takie, czy da się go rozebrać, wyczyścić styki czy to jest hermetycznie zamknięte?

Odnośnik do komentarza

Ile Wam leci forza 300? Bo moja  130 km/h I więcej nie chce. Zmierzone na autostradzie z gps programem calimoto do rejestracji trasy. Na blacie było 140 i prawie 8000 obrotów.  Warunki dobre, bez wiatru, temperatura 25 stopni, droga pozioma, wyrzucone wszystko z bagażnika, mój ciężar 90 kg, w ciuchach i kasku wiadomo dużo więcej, zbiornik prawie pełen. Rolki, pasek nowe, zgodne z fabrycznymi. Szyba wyższa givi, ale nie podniesiona do końca. 

Odnośnik do komentarza

U mnie też na prędkościomierzu ok. 140 km/h a wg GPS 130. I to wyglada na max. Niezależnie czy szyba w pozycji górnej czy dolnej. A z górki raz się rozbujałem do licznikowych ponad 150 km/h (140 wg GPS).

Odnośnik do komentarza

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do pojemności bagażnika forzy, to tu przykład możliwości transportowych. Była promocja w sklepie na L i żal było nie wziąć. Zmieściło się więc 18 butelek o poj 0,5l, 2 opakowania bobu, pod spodem jest jeszcze kawałek wędzonego  boczku, butelka wody 1,5l oraz gruby łańcuch i kłodka. I jeszcze trochę miejsca zostało. Jeszcze karton, który jechał między nogami. Wspaniała maszyna. 😁

hf.thumb.jpg.d102d310e3157ceec859f9db7bca6b43.jpg

Nazwę zamazałem, by nie było reklamy. Ostatnio paru skazano na wysokie grzywny za reklamowanie alkoholu w mediach społecznościowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...