Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Od czego zaczynaliście?


Gość Pitaspp

Rekomendowane odpowiedzi

mponuj?ca lista, proszę Ojca Dyrektora..... Jestem pod wrażeniem.

U mnie było tego maluczko.

Jaka? stara WSK (jeĽdziło toto)

Jaka? jeszcze starsza WFM (więcej roboty, niż jazdy)

Nówka-salonówka, wystana w kolejce (chyba ze 3 doby) zakupiona w Polozgrzycie w Łodzi CZ 350

Dłuuuga przerwa (ponad 20 lat)

Yamaha TDM 850

Honda NT 700V Deauville

Jak widać... na skuterach jeszcze nie pojeĽdziłem.......

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Geni

    10

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    9

  • dr.big

    3

  • EndriuBis

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mariusz , przy tak bogatej przeszło?ć skutomoto , która dla mnie jest imponuj?co- zachwycaj?ca to ja po Tobie swojej historii nie ujawnię , bo i po co. Żyję trochę dłużej i nie wiem czy 10 % tego miałem . Jutro nakleję sobie na szybę w Helixie - zielony listek.

A wracaj?c do Twojej historii od motorynki z podłużnym zbiornikiem do ostatniego simsona nowego modelu co był ?liczny to się w samotno?ci dwa razy spłakałem i przestałem czytać żeby się nie zeszczać !happybth !happybth :D:D !happybth .

PS.

Jutro Helę wci?gam na balkon , będziemy bliżej siebie. :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A wracaj?c do Twojej historii od motorynki z podłużnym zbiornikiem do ostatniego simsona nowego modelu co był ?liczny to się w samotno?ci dwa razy spłakałem i przestałem czytać żeby się nie zeszczać !happybth !happybth :D !wchair !happybth .

Eeee tam... Dobrze, że zwieracze niezostały rozczelnione !winkiss

A tak poważnie to pod koniec lat 80- tych, w całości blaszany Simson skuter był naprawdę czymś niesamowitym. Poza tym w tamtym okresie był w naszym kraju wielką rzadkością. W sumie na każdym z nich zrobiłem coś ok. 20 tkm co daje łączny przebieg 60 tkm na wszystkich trzech egzemplarzach. Tym ostatnim nawet robiłem wycieczki handlowe do Bydgoszczy :D

Tak jak do Helixa czuje sentyment tak samo miło wspominam skutery Simsona.

Może kiedyś sobie takiego zakupie :D

Odnośnik do komentarza
Gość elwood_blues
A tak poważnie to pod koniec lat 80- tych, w cało?ci blaszany Simson skuter był naprawdę czym? niesamowitym. Poza tym w tamtym okresie był w naszym kraju wielk? rzadko?ci?.

Wprawdzie będzie to nieco offtopicowe, ale co tam:

To prawda - w drugiej połowie lat 80-tych kupno Simsona graniczyło z cudem. Na jego widok przystawałem i nie mogłem od niego oczu oderwać, upajałem się jego cichutkim odgłosem wydobywaj?cym się z tłumika....to był wspaniały, niepowtarzalny odgłos.

Simson - w latach komuny był pojazdem jakby z innej bajki, w porównaniu z naszymi polskimi wydumkami a także pojazdami z innych, bratnich krajów socjalistycznych.

Po Simsony ustawiały się kilkudniowe kolejki, ludzi czekali dniami i nocami pod Polmozbytem, żeby dostać Simsona.

Ja dopiero w 1988 roku dostałem nowiutk? MZ ETZ 250e - oczywi?cie przez znajomo?ci.

Nigdy nie doczekałem się Simsona, a kiedy w 1988 roku znalazłem odpowiednie doj?cie, miałem już prawo jazdy - więc zamówiłem ETZ-kę.

Jezzuuuu.. co ta komuna robiła z ludĽmi.....no ale z drugiej strony jest co wspominać..

P.S.

Również niemał? sztuk? było kupno kasku.

Pamiętam, że "brylowały" 2 modele:

1. Bella

2. Vento

Osobi?cie zakładałem na głowę Bellę, która zreszt? uratowała mi zdrowie, a może nawet życie.

Odnośnik do komentarza

Cudem to było kupienie w latach siedemdziesiętych ( pierwsza połowa i druga tyż tylko było biedniej) zwykłej MZ TS250, póĽniej MZ TS250/1 oraz CZ350 oraz Jawa 350. Młodzieży wyja?niam, że CZ to czeska zbrowjowka, a JAWA to pochodzi od janeczek i wanderrer i były to zupełnie różne dwie fabryki. Z motorowerów importowanych były jedynie jawa i wierchowina. Pierwsze, czyli Jawa 20 i 23P były tak jak motocykle wspomniane do kupienia "z tyłu sklepu" za? koromysło sowieckie i polskie komary: 3 i sport, pegaz, romet 750 były w zasadzie w sprzedarzy. Kłopoty z nimi nastały po "wojnie". Simsony S50/S51/S51enduro itp pokazały się dopiero w latach osiemdziesi?tych, wcze?niej ich nie importowano. Przepraszam importowano, ale w latach sze?ćdziesi?tych.

Archaicznie pozdrawiam J. :P

Odnośnik do komentarza
Witam, jestem ciekaw od jakiego sprzętu zaczęli?cie swoj? przygodę z jedno?ladami.

Ja jeszcze jestem z tych czasów co zaczynało się od typowej motorynki, następnie był bardzo zwinny i silny skuterek Rex

Drugie moje pytanie dotyczy na jakim forum w pierwszej kolejno?ci się ujawnili?cie(oczywi?cie nim trafili?cie tutaj)?

Ja pewnie jak większo?ć od s.net.., ale jak wypadło praktycznie na każdym wortalu jestem zarejestrowany. Jednak na s.net się najczę?ciej udzielałem..

A jak to wygl?dało u was?

Ad 1. Na pocz?tku była motorynka Pony, potem Ogar, a po dłuższej przerwie pierwszy "dorosły" motocykl (poczciwa MZ-etka). Mimo iż skuterem miałem okazję przejechać się za lat niemalże szczenięcych, skuterowego bakcyla połkn?łem dopiero w 1999 r. w Japonii, gdy pożyczyłem Yamahę Mint od taty koleżanki, żeby pojechać do gor?cych Ľródeł. Po powrocie do Polski jesieni? 2000 r. kupiłem motocykl (Bandita), a dopiero póĽniej, wiosn? 2001 r., dokupiłem skuter (Peugeota). Oba pojazdy wiernie służ? mi po dzi? dzień.

Ad 2. Swoj? wirtualn? "karierę" rozpoczynałem na skuterach.net (pod tym samym nickiem), potem przerzuciłem się na forum.motocyklistów.pl, a w międzyczasie zarejestrowałem się na niniejszym forum.

Odnośnik do komentarza
U mnie było tego maluczko.

Jaka? stara WSK (jeĽdziło toto)

Jaka? jeszcze starsza WFM (więcej roboty, niż jazdy)

Nówka-salonówka, wystana w kolejce (chyba ze 3 doby) zakupiona w Polozgrzycie w Łodzi CZ 350

Dłuuuga przerwa (ponad 20 lat)

Yamaha TDM 850

Honda NT 700V Deauville

Jak widać... na skuterach jeszcze nie pojeĽdziłem.......

A nosisz się z zamiarem pojeżdżenia? Bo ja przyznam szczerze, że mimo iż zadowolony jestem z Bandita, od dłuższego czasu chodzi mi po głowie maksiskuter (Majesty albo T-max; wcze?niej miałem zajawkę na Burgmana 400).

Odnośnik do komentarza
A nosisz się z zamiarem pojeżdżenia?

A noszę się. Tylko co zamierzam zanabyć skuter, to wpaa mi w lapska jaki? biegowiec.... Następny pewnie będzie skuter. Może nowy T-max? Czas pokaże.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza

He, he, też intensywnie my?lę o T-maxie, ale jeżeli znajdzie się on poza moim zasięgiem finansowym (czas pokaże), to być może będę się zastanawiał nad Majesty - jeszcze nie wiem, 250 czy 400. Szczerze powiedziawszy, bardzo podoba mi się wizualnie Majesty 250 pierwszej (?) generacji, z prostok?tnym reflektorem, miałem okazję przejechać się tymże skuterem (co prawda jedynie "dookoła ?mietnika") i wrażenia z jazdy były jak najbardziej pozytywne, ale boję się pakować w stary skuter (aczkolwiek niektóre oferty na allegro s? bardzo kusz?ce cenowo :P ).

Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

od motorynki wszystko sie zaczęło,tak mnie złapało ze trzyma do dzis ,my?le ze kupie wreszcie ten wymarzony t max i przygode zaczne na nowo,ale najpierw musze sie pozbyc samochodu a rynek teraz zapełniony więc zobaczymy ,ale jestem dobrej my?li ze na zlot burgmanii juz t maxem przyjade:)

Odnośnik do komentarza

strzalka

jawka 50cm³

piaggio zip fast rider, full wypas odblokowany 80km/h smigal

vespa px 200 rocznik 1981 kompletnie odrestaurowana :( , bylo troche roboty

vespa px 200 milenium ( biale migacze, tarcza z przodu, el-starter, 115km/h z gorki smigala :) )

vespa gt 200l- calkiem milo sie jezdzi, zwinna, szybka(130km/h wedlug budzika jak narazie bezawaryjna,poza rdzewiejaca rura wydechowa ale po malowaniu ok (a znajomi mowia ze wloskie to dobre tylko jedzenie :( )

2007?2008? girela gp 800 albo t-max zalezy na co ministerstwo finansow

pozwoli

arek

Odnośnik do komentarza

Ja posiadam S9 od 3 sezonów. Wła?ciwie od 4 ale od 3 jezdzę regularnie. Skuterek ja skuterek sam w nim grzebie i jakos jeżdzi ... Byl okres gdy stal bardzo dlugo w garazu. No ale juz czuje ze S9 mi nie starcza. Zawsze bede wspominał z senstymentem ale pewnie zostanie w rodzinie ;).

A i omal calkiem niedawno nie kupilbym Hexagona 180 od Szaarego (sytuacja nie zalezna odemnie). I jakos nadal mam ochote na Hexagona ...

Portal w ktorym zaczynalem to bylo kymco-tuning.prv.pl potem skutery.net a nastepnie jakos zaczalem kierowac sie w strone Burgmanii.

p.s. Jagrosie o Jawie to ja wiem(to co napisales) mimo iz zaliczam sie do mlodych :D.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

dawno to było

- komar - biegi 2 w ręce

- wierchwina - takie co? kiedy? było

- jawka skuter

- ogar skuter z silnikiem jawki - polski

- wsk z podnoszonym tylnym siedzeniem chyba to był b?k

- MZ

-długa przerwa....................

AVO zabytek 1959 rok produkcji

- burek 250 (obecnie)

Pozdrówko

Odnośnik do komentarza

Witam

Pierwszym jedno?ladem w mojej krótkiej przygodzie był MBK Booster NG zakupiłem go w 2001 roku i bardzo miło go wspominam :) Od połowy 2005 roku ?migam Majesty 250 przez kilka miesięcy byłem zmuszony do sprzedaży, na szczę?cie wszytko się unormowało :P mogę mieć tylko nadzieje że więcej taka sytuacja się nie powtórzy :P

A co do przyszło?ci to chciał bym się stać posiadaczem Yamahy T-max lub FZ6 Fazer :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Najpierw był Komar,taki z pedałami dwu biegowy

Jawa 50 taka z biegami

Potem dzieci dłlllllllllllugo nic

No i się zaczęło-Skuter Junak Kumpel 50

-Skuter Kuna 125

-Yamaha Mayesty 125

-Yamaha Mayesty 250 97"

-Yamaha Mayesty 250 01"

-Yamaha mayesty 400 05"

-w tak zwanym międzyczasie Honda CB500

Suzuki Burgman 650 10" :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pierwszym moim motocyklem była we wczesnym dzieciństwie IFA BK 350, od 13 lat WSK 125, Junak, czwartym była CZ 350 6V, piątym była CZ 350 12 V, a ostatnim była Honda Silver Wing FJS 600 !placz1 , obecnie Honda Silver Wing FJS 600

Odnośnik do komentarza

Za łebka, były jazdy wokół komina przy użyciu (bez PJ whip.gif ):

- Komar

- Motorynka (ech :) )

- WSK 125

- MZ ES 250

Na legalu:

- FJS600 SW

Odnośnik do komentarza

W nastoletnim okresie było parę przejażdżek po podwórku i najbliższej ulicy na WSK 125, zabytek po dziadku, który zaraz został sprzedany. Potem dłuuugo nic ... Przez jakieś 2 lata miałem Yamahę Aerox po tuningu (mam jeszcze fotki :-) Teraz jest Suzi Burgman 650 AN i raczej pozostanie. Chyba że trafię na taką, która będzie mnie utrzymywać albo przynajmniej mi dokładać

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tiaaa... Co by tu napisać... Aż głupio się przyznać... :)

Mój pierwszy i ostatni własny spalinowy jednoślad to 2 lata temu kupiona Excytacja 500i.

Moje pierwsze forum, na którym zagościłem na stałe, to Burgmania!

Odnośnik do komentarza

Wszystko zaczęło się zauroczeniem "za czasów komuny" skuterem Simson, który należał do kolegi z klasy licealnej...

ech, bardzo dłuuuuuugo musiałem czekać aby kupić swój pierwszy jednoślad -wygłądało to w czasie mniej więcej tak:

1. 2002 - 2003 Siamoto Birdie 50 -słodka zabawka i bardzo pakowne maleństwo skopiowane chyba przez wczystkich "skośnookich"

2. 2003 - 2005 Peugeot Elyseo 50 -pierwszy jak na pięćdziesiątkę duży skuter,

3. 2005 - 2006 Daelim Freewing S2 125 -skuter na którym zrobiłem prawko i zaliczyłm pierwszą moją Burgmanię i zaraz po niej Grotniki...

4. 2006 - 2009 Kymco Xciting 500 -po poprzednich to był prawdziwy smok, miło wspominam...

5. 2010 - ........ Honda SW-T 400 -taaa... "zacna" -jak powiadają, raczej już na dłużej !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...