Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zakup nowego Burgmana 650


kammat

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, KriSSo napisał:

Niestety, różnie z nimi bywa. Givi, pod monokey, po pół roku użytkowania, bez znacznego przeładowania (kufer tylko 47 litrów) i jazda w pojedynkę (bez opierania się pasażera).
 

 

IMG_7605.jpg

Czyli teraz nie można już nic twierdzić z doświadczenia :) .

Odnośnik do komentarza

O Burgmanie 650 się nie wypowiem - bo nie miałem, ale o Euro 4 dyskusja była tutaj :  "Norma Euro 4, a wyprzedaż."

W jednym z ostatnich postów kolega Delorco pisał coś o modelach Piaggio na 2017 rok jeszcze z Euro 3.  Może faktycznie coś jest na rzeczy ??  i wejście Euro 4 się opóźni ?

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, kammat napisał:

Witam.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna nowego Burgmana 650 Executive 

Noo, bardzo FAJNA Maszyna i SUPEROWO się prezentuje !OKK A wiadomo NOWA Maszyna to posłuży :) tyle że trochę większe koszta na początku, bo zakup no i ubezpieczenia, ale tu nie ma co się zastanawiać nad ubezpieczeniem tylko wykupić, bo wiadomo czasami jak to w życiu: różnie bywa, a później pretensje nie wiadomo do kogo :unsure: 

Właściciel mego motorka zaraz po sprzedaniu dla mnie zakupił sobie po 2 tygodniach Białego Burgmana 650 chyba Executive,  bo jak dla mnie to na wypasie :eek:podgrzewane manetki, siedzenie regulowana szyba, kufer, tłumik Arkapović, jakieś tam ledy dokładał, nie wiem co jeszcze :unsure: wszystko go wyszło ponad 57 000  :surprise:ogólnie chwali sobie i jest zadowolony !OKK A tak wygląda 

f52kPvX.jpg

Także jeżeli masz kasę to coś trzeba zaqupić i cieszyć się, bo w sezonie trzeba jeździć  !scooter  !OKK    i życzę udanego zakupu 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem może się mylę bo przeglądam forum na telefonie ale na zdjęciu jest chyba Burgman przed liftem. Za ten model 57 tyś?  Powiem że "grubo"

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Joasia70 napisał:

 może ;)

 

weż jeszcze pod uwagę, że koszt ubezpieczenia Burgmana 650 nówka sztuka ( OC, AC, NNW ) to koszt ok 2000 zeta

czy to aktualna na dzień dzisiejszy cena z pakiet OC,AC NNW?

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Lucjan73 napisał:

Nie wiem może się mylę bo przeglądam forum na telefonie ale na zdjęciu jest chyba Burgman przed liftem. Za ten model 57 tyś?  Powiem że "grubo"

Szczerze to się nie znam jakie są Burgmany :blushing: i na 100% nie wiem że tyle dał, tyle że mówił mi, że go tyle wyniósł chyba że ściemniał :wacko: :angry: on jest z pod Krakowa ,to pewnie wcześniej czy później Koledzy z tamtych okolic zobaczą go i się okaże ;)  chyba że Forum odwiedzi :unsure: dla mnie też ta suma jest GRUBA :eek: ale jak się mówi: kto zabroni bogatemu ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, zbys.ko napisał:

wszystko go wyszło ponad 57 000

 

2 godziny temu, Lucjan73 napisał:

Za ten model 57 tyś?  Powiem że "grubo"

I tu se zgadzam z Lucjanem.

To model max z  2012 roku. Ich cena to ok 20 tyś.

To aby za całość wyszło 57 to musiałby mieć felgi ze złota :P

No ale jak nawet zrobił to w 2012 to zapłacił max 49 ( promocje ze względu na nowy model + akrap )

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, zbys.ko napisał:

Właściciel mego motorka zaraz po sprzedaniu dla mnie zakupił sobie po 2 tygodniach Białego Burgmana 650 chyba Executive,  bo jak dla mnie to na wypasie :eek:podgrzewane manetki, siedzenie regulowana szyba, kufer, tłumik Arkapović, jakieś tam ledy dokładał, nie wiem co jeszcze :unsure: wszystko go wyszło ponad 57 000  :surprise:ogólnie chwali sobie i jest zadowolony !OKK

 

 

1 godzinę temu, Lucjan73 napisał:

Nie wiem może się mylę bo przeglądam forum na telefonie ale na zdjęciu jest chyba Burgman przed liftem. Za ten model 57 tyś?  Powiem że "grubo"

Lucek z tego co czytam te 57 000 to nie za model ( bo Burgman faktycznie przedliftingowy ) tylko z całość znaczy za wszystko co sobie nowy właściciel pododawał - kufry to cena ok 1500 - 2000 zeta, tłumik 3000 - .. , chciał właściciel dodac to sobie dodał a zapłacił ile chciał

55 minut temu, kammat napisał:

czy to aktualna na dzień dzisiejszy cena z pakiet OC,AC NNW?

aktualna , przybliżona, dokładną będę znała we wtorek

5 minut temu, arturo-bb napisał:

 

I tu se zgadzam z Lucjanem.

To model max z  2012 roku. Ich cena to ok 20 tyś.

To aby za całość wyszło 57 to musiałby mieć felgi ze złota :P

No ale jak nawet zrobił to w 2012 to zapłacił max 49 ( promocje ze względu na nowy model + akrap )

Artur ale chyba kupił nie dziś tylko kiedyś tam i wydaje mi się, że nowego kupił .... no bo jak nie to cena rzeczywiście z kosmosu ... ale kto bogatemu zabroni ;)

EDIT

chociaż czy nowego kupił ? klapka paliwa wyłamana jest ;)

ale powtórzę cena jest taka ile sobie nowy właściciel chciał zapłacić ... więc po co pisać, że grubo i go stresować ? ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
13 minut temu, Joasia70 napisał:

Artur ale chyba kupił nie dziś tylko kiedyś tam i wydaje mi się, że nowego kupił .... no bo jak nie to cena rzeczywiście z kosmosu ... ale kto bogatemu zabroni ;)

Dlatego napisałem

18 minut temu, arturo-bb napisał:

No ale jak nawet zrobił to w 2012 to zapłacił max 49 ( promocje ze względu na nowy model + akrap )

Myślę że po prostu podkoloryzował troszeczkę opowieść.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

a tak w ogóle to OT robimy, bo temat dotyczy kupna burgmana przez kolegę, który jest zdecydowany, że chce taki model :)

i ja Go popieram w całej rozciągłości :) Burgman jest THE BEST !!! :) a czarny mat w szczególności ;) i tej wersji będę się trzymała :)

Odnośnik do komentarza

A ja mam w dalszym ciągu ciężki orzech do zgryzienia bo nie wiem co zrobić z przedstawioną powyżej ofertą którą mi diler Suzuki proponuje ?Chodzi o tego grafitowego Burgmana .Szczerze mówiąc to w tym kolorze jeszcze na żywo go nie widziałem,a w czarnym macie tak.Nie chce kupić czegoś na co będę musiał później patrzeć i myśleć dlaczego jednak nie poczekałem i nie kupiłem tego co sobie wcześnie zaplanowałem.Wiem,że są różne "gusty",a co Wy sądzicie o tym kolorze ,jak Burgman się prezentuje na żywo?Aha, mam jeszcze jedną ciekawą ofertę ,niestety znowu w graficie,przed chwilą rozmawiałem z sprzedawcą ,który przedstawił mi wszystkie szczegóły dotyczące tego modelu.Może ktoś się wypowie czy oferta jest godna uwagi?

http://otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-an650-z-executive-2015-2016-salon-polska-gwarancja-faktura-vat-2798km-ID6yFhtT.html

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jestem nie obiektywny bo czarny w ogóle nie jest moim ulubionym kolorem sprzętów ( widać na nim każdy pyłek i kórz  )

Jeśli to jest grafit o jakim myślę ( matowy - mrożony ) to to był mój faworyt w kolorystyce. Potem Biały .

Potem długo ,długo nic i dopiero potem Czarny.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, kammat napisał:

A ja mam w dalszym ciągu ciężki orzech do zgryzienia bo nie wiem co zrobić ..........................czy oferta jest godna uwagi?

Ten jest 2015 r, zarejestrowany i gwarancji jeszcze tylko 14 lub 15 miesięcy, ale trochę grosza na koncie zostaje.  Za zaoszczędzoną kasę pewnie spokojnie dokupisz fajny kufer i zamówisz oklejanie na dowolny wybrany kolor. 

Ale tak naprawdę nikt za Ciebie decyzji nie podejmie B)  prześpij się z tematem, rzuć monetą albo jak tam chcesz :D

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, EndriuBis napisał:

Ten jest 2015 r, zarejestrowany i gwarancji jeszcze tylko 14 lub 15 miesięcy, ale trochę grosza na koncie zostaje.  Za zaoszczędzoną kasę pewnie spokojnie dokupisz fajny kufer i zamówisz oklejanie na dowolny wybrany kolor. 

Ale tak naprawdę nikt za Ciebie decyzji nie podejmie B)  prześpij się z tematem, rzuć monetą albo jak tam chcesz :D

Oklejanie ?tego akurat nie brałem pod uwagę ,ale może warto się zastanowić?Nawiasem mówiąc ciekawe ile zł. koszowałaby mnie taka "impreza" ?

A co do gwarancji pisze w ogłoszeniu 

  • Pierwsza rejestracja
    kwiecień 2016
  • Rok prod 2015 FABRYCZNA GWARANCJA do 15-04-2018 r
Odnośnik do komentarza

Mój jechał chyba też z Niemiec.

Suzuki trzyma się sztywno swej ceny, ale od dealera można wyciągnąć te 2000 zł.

Co do kufrów: Oryginalna płyta i kufer są brzydkie. Super jakość i super cena tylko GIVI w MOTOBAGAŻ. Kupuję od lat i wszystkim wokoło zawsze polecam.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, MISIEK napisał:

 

 

 

4 minuty temu, MISIEK napisał:

Mój jechał chyba też z Niemiec.

Suzuki trzyma się sztywno swej ceny, ale od dealera można wyciągnąć te 2000 zł.

Co do kufrów: Oryginalna płyta i kufer są brzydkie. Super jakość i super cena tylko GIVI w MOTOBAGAŻ. Kupuję od lat i wszystkim wokoło zawsze polecam.

Z oryginałem po tym co zobaczyłem no i cenie dam sobie chyba spokój .Jeżeli będę montował chyba GIVI MODEL V47,albo tego Shada co kolega KOT

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
7 minut temu, kammat napisał:

Jeżeli będę montował chyba GIVI MODEL V47

Do b650 brałbym V56.

Miejsca nigdy za dużo ;)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Joasia70 napisał:

a tak w ogóle to OT robimy, bo temat dotyczy kupna burgmana przez kolegę, który jest zdecydowany, że chce taki model :)

i ja Go popieram w całej rozciągłości :) Burgman jest THE BEST !!! :) a czarny mat w szczególności ;) i tej wersji będę się trzymała :)

Asiu ja tez miałem Burgmana 650 i uważam że to fajny sprzet. Szczerze gratuluje koledze wyboru i kibicuję żeby był zadowolony z zakupu oraz zawsze bezpiecznie i bezawaryjnie dotarł do celu. Mam jednak takie przemyślenia na podstawie obserwacji rynku, informacji prasowych oraz po lekturze róznych stron internetowych że Suzuki (inni producenci pewnie też) próbują nas konsumentów robić w "jajo" Wyglada to tak jakby nobliwa niewiasta przebrała się w modne ciuszki, przypudrowała nosek i twierdziła że jest nastolatką i szuka kawalera.... Nie wiem czy to wina kryzysu czy moze konkurencja słabo napiera w tym segmencie ale Suzuki idzie po najmniejszej linii oporu i obcina tylko kupony. Ten model po lifcie będzie przeciez jeździł dokładnie tak samo jak Twój,  a model z normą euro 4 będzie nawet delikatnie "wykastrowany" Były przecież zapowiedzi zwiększenia pojemności do 800 ale nic  z tego nie wyszło. Na szczęscie konkurencja pilnie odrabia lekcjie i w tym tylko nadzieja bo jak "siądzie" sprzedaż to może zmobilizuje to Suzuki do działania.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
20 minut temu, Lucjan73 napisał:

Na szczęscie konkurencja pilnie odrabia lekcjie

Yamaha w "nowym" T-Maxie też nie poszalała.

A Suzuki ? Hmmmmm

Maja np taki model DL650 od chyba też 10 lat. zmieniają owiewki , teraz dadzą kontrolę trakcji a silnik cały czas ten sam.

I co ?

I nic nie zmienia faktu że to jeden z najchętniej kupowanych motocykli.

 

Odnośnik do komentarza

Artur T-max  jednak trochę się zmienił na przestrzeni lat i nie tylko z zewnątrz ale i serducho przeszło sporo modyfikacji.   Zmieniła się pojemność,  moc, przeniesienie napędu i takie tam.

Owszem DL bazuje na sprawdzonych patentach ale proszę Cię  to co proponuje B 650 nie można chyba nazwać doskonałym rozwiązaniem wartym naśladowania. Wystarczy poczytać wątki w naszym dziale technicznym.  Oczywiście nikt raczej o tym nie myśli kupując nowy sprzęt  z gwarancją.

Odnośnik do komentarza

KRISSO: moja Honda jeździła non stop z załadowanym kufrem (42 tys.km), to samo Xciting - i takie cudo mnie nie spotkało ???

 

Co do kufrów: światła GIVI V47 bardzo ładnie się komponują ze światłami Burgmana 650:

jkPq5KXLCKOG3E-ZMJv-oqp8k5r7IRd3fTC35a-6AYmAM8I0IJjay92PJAJTUqEDaBMBEctUNIriHnIA5qenslBtY9cBcnZiTjcmQzm21F888i_lqnL3hLt3rU2KjuAGQFsA_JddtQW6Y7mnvlCyKs_ijHHmVCytoCwaivVfpxS3gtowMqtpuu7cMx4rCZr_IOl5dZRwhyHYglucVNpsrT6KYkthYxhucVdZSxDUfi6LJEVF2z1W8CWBUuru2i4z4k84tDa54dEE95uzpdWHW0bN5cUYAzpvR6MxLesP1ag1ELa5VPXW9OfB_cqEpXVQX9Th_gpY5EkOueKRao_8Rt2vOAdpcRJBPJV-w8rjYq1QfgwuL7DSMmk_bMTnc5sL-bwDVuZMwy1_pfFz1wbS5_gM-d8W9g4TXVUXRBu2vU658dDgXXRJD2QWQmQnTTZ0cyTAHjkv6_-2tvt5V5Aqn0-e8rMrHpDChoXsEB2cFQ84CnGlGzZJj___vbvjsZyWQh1rysk-6yPKtGApKi6J3DzI5tmb2iOB9rk1x-s0XgOPKDHoiiHshRn-me4zRDS3_FCjj1A2dA85JykHZc37FdxXwt73IsrXuCUOKxIAGVlXURCjsw=w600-h749-no

gPA9iwB1cc0-d2pRxhYb7YVkfXuWmbLjsrcblgyqWsKn_BByYF3ixrVZ9WH9qYgeDoSVvoWdEBb6YYPjHn5x9EM3bNY_Agpc17QDoftGy8KlV5hKO-HErmsLrgUSO6lwZ4t4z7a0uTgO7GHru1A5DlaABAN92TxGYDBuC9LfIjULBLUC5Tbdbo3rkWh-L6ps7DrFr_5oxXwO6WgDpXxQRRd_0pDaA-dLfCa83O6IQpI0mCpdX-ZN-GRMi1bYF4bsevIhrJowinR2lbMPJwX7HtK8nZSoeAtAcUCv75-Gc0owY8eh2i-T0tc28o4aIkt6YF_-onI-VRuMXlsWAvyY3p2u4CR1H0_yU0p9sIQ-LpEEaUNvkFf9eF7GbMDQqskcRsGMWTD5P3BJlWwVPrpYDIgpYSxhHVV8qpggZCaNrAHfkHxdzVGnTX3T_0JXA8V2Y3J1b75ye5VpQqDWM8aWlQ8mdbfLPovnbiHuAlFlbExR-n6XupQqlodztXwD4DSEGmaTQHqzZoCO4vmVfoFHsURd6WCXAQiiFRvtgfCQKsTGKwsBvwMCMOIxOFduWCRwCOiID6IMUaA-XEkKf-b26DFYZ7FrWm83uvmilU_PBLacQGSGow=w600-h681-no

Qt4a-eqJY7nsfUbFymCm0JGzZaxVMxvnFEbDryKD-s5mRXt0-D3m7KnAk4IAvKKxoCobCbWWsStXi-53kxftD_58wOkBWDGWH-nYQybyl9Q8g5C40ZpqwL7Q4YtKapKK0coBce0E39Nltx8ReOSoVkgqpb40mn4hxkxy3ylFObns_7m8Dpg2S10aR7J__gR9llNqNkS26s9K3BQjvH_VNWDyIsrjaoJ2wrI_4zTtjOrdHyDcRJndK4r_xdesS-hcmDGN8a-IYMjVoYQlr9Q5eHFxAMlxK1OAmtyld--Hfg2nU_4hHC6XC2M5fXF9TlezX4Z_xKmH9TffPfSyIyw3IUcLys5CCmto6UwLR1U5A19jC8DEpeXRv6a642CF8Kw_yCYvjoc2wz0oHhBCPCC6ItJ6QwI2E2uyzzB_-eJUSlYkFAGw7Xrc-gF_iNxznA5ejBIxcV74BRESG8kabFpt4E1qBACQECI9v5YSIBLsFwgpmh-iLogsyicGlELTNrIrEfbnvTS6ycMdP2UHwt5mNc-KqrgrQ5nCo4ET1gsADEzTgVpCxsaR-PUUypNLlceqOFBj_54ttVJnVQDtJHFKXxKA1gSsc88Fts77TRdyC7RacMbKqw=w600-h473-no

 

Kolego kammat, nie ma co się zastanawiać i bierz (zamawiaj) Burgmana.

Miałem Hondę SW-T400 i w myśl powiedzenia "Raz Honda - zawsze Honda"... chciałem kupić Maxsyma 600, a kupiłem... SUZUKI.

A to z prostego powodu: firma HONDA po prostu zapomniała o byłych użytkownikach Silver Winga czy SW-T. Integra tego skutera, tak uważam, że nie zastąpi !

I datego taka była moja decyzja !

Burgman choć cięższy prowadzi się o niebo lepiej niż SW-T, noooo i ma trochę fajnych bajerów. Należy jednak pamiętać, że skuter to nie ścigacz i trzeba o niego dbać !

 

Jedna ważna UWAGA ! kup (zamów) taki kolor jaki ci się podoba i nie daj się namówić na kolor który Ci chcą wcisnąć, najwyżej troszkę poczekasz... cierpliwości !

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, Lucjan73 napisał:

T-max  jednak trochę się zmienił na przestrzeni lat i nie tylko z zewnątrz ale i serducho przeszło sporo modyfikacji.   Zmieniła się pojemność,  moc, przeniesienie napędu i takie tam.

No tylko trochę. Pojemność silnika wzrosła o 30 cm , moc o 7KM i to masz racje jest zmiana niewielka ale jednak i to na  "+"

Tak samo system bezkluczykowy

Ale zmiana przeniesienia  napędu oprócz kwestii wizualnej i obniżki masy nie tylko moim zdaniem na  "- " ( dodatkowe koszty pasa i jego regulacji - tylko w serwisie )

Generalnie masz rację T-Max się zmienia  (powoli ale jednak )

Ale Burgman 650 posiada od lat taką specyfikację że wiele więcej nie trzeba ( no przydała by się kontrola trakcji ale skoro trafiła ona do DL650 to może i do Burgmana w końcu zawita )

Generalnie wg mnie oba fajne i oba dla mnie ciut za drogie.

I pytanie czy 49 tyś za T-maxa jest uzasadnione skoro uważasz że 44tyś za B650 to za dużo ?

Ja nie sadzę.

 

Odnośnik do komentarza

Drogi i jeden i drugi.  Yamaha jednak coś robi i może to jakoś od biedy uzasadniać cenę. Suzuki natomiast ogranicza się do zmiany dostepnych kolorów  w danym roku modelowym....  Użytkownicy chcieliby chociażby  zwiększenia pojemności zbiornika paliwa bo jak na skuter o zacięciu turystycznym wypada blado.

Ale skoro ludzie chcą kupować to po co coś  zmieniać.....

Odnośnik do komentarza
Dnia 1.12.2016 o 17:03, kammat napisał:

Koszt deflektorów : 736, 00,- /para / 

736 -,   :eek:

jak bedziesz zdecydowany na deflektory  to daj znać załatwie ci nówki z servisu SUZUKI  za 250 zł para + koszt wysyłki 

jeżeli moge ci doradzić to kup sobie mono key-a GIVI  cena  ok 180 zł  i masz święty spokuj tak jak piszą wszyscy powyżej 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, AREQ napisał:

736 -,   :eek:

jak bedziesz zdecydowany na deflektory  to daj znać załatwie ci nówki z servisu SUZUKI  za 250 zł para + koszt wysyłki 

jeżeli moge ci doradzić to kup sobie mono key-a GIVI  cena  ok 180 zł  i masz święty spokuj tak jak piszą wszyscy powyżej 

pozdro

czy to są te deflektory?

990d0-26jsv-291.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...