Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zakup nowego Burgmana 650


kammat

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MISIEK napisał:

Gratuluję.!

 

Hmm... hee... hee... choć ma to swoje minusy. Wiem po sobie.! Gdy kupiłem Hondę i autko w grudniu - co roku zamiast prezentów kupować będziesz teraz...

 

- ubezpieczenie.!!!

 

Eee, taki sobie żarcik...

 

Oczywiście  - niech służy i cieszy, wozi długo i bezpiecznie!

 

 

 

Dzięki.

odnośnie ubezpieczenia to stawka za OC,AC,NNW wyniosła 2800pln!!!troche się zdziwiłem ,że aż tyle bo za ubezpieczenie nowego Burka kwota wyniosła by około 2000-2200pln.

poszukam i popytam jeszcze w innych ubezpieczalniach i porównam ,a jak nie to wykupie tylko OC,NNW.

aha ,a czy jest może ktoś zorientowany w temacie okresowych ubezpieczeń AC?Czy jest wogóle w Polsce coś takiego?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

a w jakiej firmie Ci tak wycenili ? z doswiadczenia wiem, ze najtaniej wychodzi w Allianz

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Joasia70 napisał:

a w jakiej firmie Ci tak wycenili ? z doswiadczenia wiem, ze najtaniej wychodzi w Allianz

w Allianz

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

hmmm .... ja jeszcze nie doszłam do zarejestrowania i ubezpieczenia ale w przyszłym tygodniu powinno mi sie udać

Odnośnik do komentarza
Dnia 7.12.2016 o 23:08, kammat napisał:

JEST JUŻ MÓJ :D

No i SUPER !OKK  pogratulować zakupu :)  a cóż pisać :unsure: po prostu ZADOWOLENIA z MASZYNY i BEZAWARYJNOŚCI :) 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, zbys.ko napisał:

No i SUPER !OKK  pogratulować zakupu :)  a cóż pisać :unsure: po prostu ZADOWOLENIA z MASZYNY i BEZAWARYJNOŚCI :) 

Dziękuję:)

Odnośnik do komentarza

Gratulacje z nabycia pięknej maszyny. Przyjemności i bezawaryjności - życzę !scooter. Aha ....... i do spotkania gdzieś na drodze, a może i w Chudowie - zapraszamy!piwko

Odnośnik do komentarza

Noooo... pięknie.! pięknie.!

Czy to Twój.?

 

I znów mi się podobają.! Choć jest mały minusik - nieco poszerzają skuter, a to niedobre rozwiązanie na miejskie korki.

Hmmm... Ale za to, naprawdę ładnie się prezentuje.! 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, MISIEK napisał:

Noooo... pięknie.! pięknie.!

Czy to Twój.?

 

I znów mi się podobają.! Choć jest mały minusik - nieco poszerzają skuter, a to niedobre rozwiązanie na miejskie korki.

Hmmm... Ale za to, naprawdę ładnie się prezentuje.! 

Tak to ten mój ,ale jaszcze w salonie,przyjedzie do mnie w przyszłym tygodniu:)

Odnośnik do komentarza

Teraz jeszcze tylko: płyta, kufer (lub i kufry boczne), dobre żarówki: np: (to moi najlepsi wybrańcy) Philips Racing Vision +150%, Osram Night Breaker Laser +130%, Ring Automotive +120%, Philips Silver Extreme +130% i Philips White Vision +60% (te mam właśnie obecnie założone), no i w kierunki Philips lub Osram Diadem, Chrome itp.:

 

 

DSC_3669.JPG

Tutaj (zdjęcie poniżej) mam założone kierunki "Diadem" z ciekawą niebieską poświatą

(w przezroczystych kloszach kierunków widać wyraźnie różnicę w stosunku do Hondy która ma założone standardowe pomarańczowe bańki):

DSC_0106.JPG

Kolejna rzecz, to przedłużenie błotnika (niestety Suzuki sie nie postarało projektując błotnik -jest on po prostu o ok. 5-10 czm za krótki),

Błoto "idealnie" zalepia chłodnicę...

jA7_9t4GP-aaRuSM34NpBxg6NLIe8LJKfUoSmw2Q

 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, MISIEK napisał:

Teraz jeszcze tylko: płyta, kufer (lub i kufry boczne), dobre żarówki: np: (to moi najlepsi wybrańcy) Philips Racing Vision +150%, Osram Night Breaker Laser +130%, Ring Automotive +120%, Philips Silver Extreme +130% i Philips White Vision +60% (te mam właśnie obecnie założone), no i w kierunki Philips lub Osram Diadem, Chrome itp.:

 

 

DSC_3669.JPG

Tutaj (zdjęcie poniżej) mam założone kierunki "Diadem" z ciekawą niebieską poświatą

(w przezroczystych kloszach kierunków widać wyraźnie różnicę w stosunku do Hondy która ma założone standardowe pomarańczowe bańki):

DSC_0106.JPG

Kolejna rzecz, to przedłużenie błotnika (niestety Suzuki sie nie postarało projektując błotnik -jest on po prostu o ok. 5-10 czm za krótki),

Błoto "idealnie" zalepia chłodnicę...

jA7_9t4GP-aaRuSM34NpBxg6NLIe8LJKfUoSmw2Q

 

Jeżeli chodzi o kufer to czeka już na montaż na skuterze.Po dłuższym zastanowieniu i bardzo pomocnych poradach kolegi z forum(Kot45) wybór padł na Shada 48 w kolorze titanium wraz z dedykowanym podwójnym oparciem i światłem stop.

98e28e9e787eb39bmed.jpg

Teraz, kammat napisał:

Jeżeli chodzi o kufer to czeka już na montaż na skuterze.Po dłuższym zastanowieniu i bardzo pomocnych wskazówkach od  kolegi z forum(Kot45) wybór padł na Shada 48 w kolorze titanium wraz z dedykowanym podwójnym oparciem i światłem stop.

98e28e9e787eb39bmed.jpg

Co do oświetlenia kupiłem już wcześniej  Osram Night Breaker Laser +130% i do kierunków ,żeby nie było tzw.efektu sadzonego jaja Osram Diadem Chrome.O tym przedłużeniu błotnika też już myślałem ,ale to dopiero w planach,podobnie jak z bocznymi kuframi.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli coś mogę dodać, jako kiedyś "inicjator" montowania dodatkowego błotnika w AN650. Misiek ma 100% racji - ten dokładany element jest NIEODZOWNY w tym modelu skutera :) .

Bez niego, po pewnym czasie i jeździe w każdych warunkach. grzanie obiegu i częsta praca wentylatora murowane...

Odnośnik do komentarza

Jak wyjedziesz w deszcz na polskie brudne drogi, to zobaczyć jak "zamurowana" zostanie chłodnica. Suzuki się tu nie wykazało... 

Teraz jest najlepszy moment na przerabianie skutera. Jest zima i nim nie jeździmy.! Klej w błotniku dość długo będzie się utwardzał - duże i nieporowate powierzchnie klejenia wydłużają utwardzenie kleju.!

Uważam, że jeszcze jeden element wymaga wymiany: klakson.

Oryginalny jest za cichy.!

Już zakupiłem nowy... Czeka na wymianę.

 

Jeszcze oczywiście czekam na deflektory... Zdecydowałem się je zamontować.

 

Co do kufrów: ładny jest ten Shad, też się nad nim zastanawiałem.

Warto pomalować nakładkę kufra pod idealnie dobrany lakier do Burgmana  by się ładnie komponowała.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, MISIEK napisał:

Jak wyjedziesz w deszcz na polskie brudne drogi, to zobaczyć jak "zamurowana" zostanie chłodnica. Suzuki się tu nie wykazało... 

Teraz jest najlepszy moment na przerabianie skutera. Jest zima i nim nie jeździmy.! Klej w błotniku dość długo będzie się utwardzał - duże i nieporowate powierzchnie klejenia wydłużają utwardzenie kleju.!

Uważam, że jeszcze jeden element wymaga wymiany: klakson.

Oryginalny jest za cichy.!

Już zakupiłem nowy... Czeka na wymianę.

 

Jeszcze oczywiście czekam na deflektory... Zdecydowałem się je zamontować.

 

Co do kufrów: ładny jest ten Shad, też się nad nim zastanawiałem.

Warto pomalować nakładkę kufra pod idealnie dobrany lakier do Burgmana  by się ładnie komponowała.

Przedłużenie błotnika zamówiłem,tylko pytanie czy ten błotnik cały trzeba zdemontować ,aby przykleić to przedłużenie?jakiego kleju używałeś?a nakładkę myślę ,że zamówię taką pod kolor kufra.

https://www.motardinn.com/motocykle-wyposazenie/shad-case-cover-for-top-case-sh48/30519/p

Odnośnik do komentarza

Też zamawiałem oryginalną nakładkę niby pod kolor... Ale jest duża różnica w odcieniu i jakości wykonania. Lakiernik jest tańszy i zrobi to lepiej niż w fabryce.

Hmm... Ja mam GIVI, a to przecież "makarony"... serca do pracy to oni nie mają.

Błotnik trzeba odkręcić. Kleiłem Mamutem,  ale i tak dla bezpieczeństwa chyba dołożę (jak będzie taka potrzeba, po obserwacji) oryginalne tworzywowe nity- klipsy. 

Odnośnik do komentarza
Dnia 2.12.2016 o 17:49, MISIEK napisał:

KRISSO: moja Honda jeździła non stop z załadowanym kufrem (42 tys.km), to samo Xciting - i takie cudo mnie nie spotkało ???

 

Co do kufrów: światła GIVI V47 bardzo ładnie się komponują ze światłami Burgmana 650:

jkPq5KXLCKOG3E-ZMJv-oqp8k5r7IRd3fTC35a-6AYmAM8I0IJjay92PJAJTUqEDaBMBEctUNIriHnIA5qenslBtY9cBcnZiTjcmQzm21F888i_lqnL3hLt3rU2KjuAGQFsA_JddtQW6Y7mnvlCyKs_ijHHmVCytoCwaivVfpxS3gtowMqtpuu7cMx4rCZr_IOl5dZRwhyHYglucVNpsrT6KYkthYxhucVdZSxDUfi6LJEVF2z1W8CWBUuru2i4z4k84tDa54dEE95uzpdWHW0bN5cUYAzpvR6MxLesP1ag1ELa5VPXW9OfB_cqEpXVQX9Th_gpY5EkOueKRao_8Rt2vOAdpcRJBPJV-w8rjYq1QfgwuL7DSMmk_bMTnc5sL-bwDVuZMwy1_pfFz1wbS5_gM-d8W9g4TXVUXRBu2vU658dDgXXRJD2QWQmQnTTZ0cyTAHjkv6_-2tvt5V5Aqn0-e8rMrHpDChoXsEB2cFQ84CnGlGzZJj___vbvjsZyWQh1rysk-6yPKtGApKi6J3DzI5tmb2iOB9rk1x-s0XgOPKDHoiiHshRn-me4zRDS3_FCjj1A2dA85JykHZc37FdxXwt73IsrXuCUOKxIAGVlXURCjsw=w600-h749-no

gPA9iwB1cc0-d2pRxhYb7YVkfXuWmbLjsrcblgyqWsKn_BByYF3ixrVZ9WH9qYgeDoSVvoWdEBb6YYPjHn5x9EM3bNY_Agpc17QDoftGy8KlV5hKO-HErmsLrgUSO6lwZ4t4z7a0uTgO7GHru1A5DlaABAN92TxGYDBuC9LfIjULBLUC5Tbdbo3rkWh-L6ps7DrFr_5oxXwO6WgDpXxQRRd_0pDaA-dLfCa83O6IQpI0mCpdX-ZN-GRMi1bYF4bsevIhrJowinR2lbMPJwX7HtK8nZSoeAtAcUCv75-Gc0owY8eh2i-T0tc28o4aIkt6YF_-onI-VRuMXlsWAvyY3p2u4CR1H0_yU0p9sIQ-LpEEaUNvkFf9eF7GbMDQqskcRsGMWTD5P3BJlWwVPrpYDIgpYSxhHVV8qpggZCaNrAHfkHxdzVGnTX3T_0JXA8V2Y3J1b75ye5VpQqDWM8aWlQ8mdbfLPovnbiHuAlFlbExR-n6XupQqlodztXwD4DSEGmaTQHqzZoCO4vmVfoFHsURd6WCXAQiiFRvtgfCQKsTGKwsBvwMCMOIxOFduWCRwCOiID6IMUaA-XEkKf-b26DFYZ7FrWm83uvmilU_PBLacQGSGow=w600-h681-no

Qt4a-eqJY7nsfUbFymCm0JGzZaxVMxvnFEbDryKD-s5mRXt0-D3m7KnAk4IAvKKxoCobCbWWsStXi-53kxftD_58wOkBWDGWH-nYQybyl9Q8g5C40ZpqwL7Q4YtKapKK0coBce0E39Nltx8ReOSoVkgqpb40mn4hxkxy3ylFObns_7m8Dpg2S10aR7J__gR9llNqNkS26s9K3BQjvH_VNWDyIsrjaoJ2wrI_4zTtjOrdHyDcRJndK4r_xdesS-hcmDGN8a-IYMjVoYQlr9Q5eHFxAMlxK1OAmtyld--Hfg2nU_4hHC6XC2M5fXF9TlezX4Z_xKmH9TffPfSyIyw3IUcLys5CCmto6UwLR1U5A19jC8DEpeXRv6a642CF8Kw_yCYvjoc2wz0oHhBCPCC6ItJ6QwI2E2uyzzB_-eJUSlYkFAGw7Xrc-gF_iNxznA5ejBIxcV74BRESG8kabFpt4E1qBACQECI9v5YSIBLsFwgpmh-iLogsyicGlELTNrIrEfbnvTS6ycMdP2UHwt5mNc-KqrgrQ5nCo4ET1gsADEzTgVpCxsaR-PUUypNLlceqOFBj_54ttVJnVQDtJHFKXxKA1gSsc88Fts77TRdyC7RacMbKqw=w600-h473-no

 

Kolego kammat, nie ma co się zastanawiać i bierz (zamawiaj) Burgmana.

Miałem Hondę SW-T400 i w myśl powiedzenia "Raz Honda - zawsze Honda"... chciałem kupić Maxsyma 600, a kupiłem... SUZUKI.

A to z prostego powodu: firma HONDA po prostu zapomniała o byłych użytkownikach Silver Winga czy SW-T. Integra tego skutera, tak uważam, że nie zastąpi !

I datego taka była moja decyzja !

Burgman choć cięższy prowadzi się o niebo lepiej niż SW-T, noooo i ma trochę fajnych bajerów. Należy jednak pamiętać, że skuter to nie ścigacz i trzeba o niego dbać !

 

Jedna ważna UWAGA ! kup (zamów) taki kolor jaki ci się podoba i nie daj się namówić na kolor który Ci chcą wcisnąć, najwyżej troszkę poczekasz... cierpliwości !

 

witam,

 

czy możesz napisać co za kufry boczne masz?

pzdr

Odnośnik do komentarza

GIVI (jak link wyżej z MOTOBAGAŻ) Kufry boczne E22, centralny V47, plus dodatki: światło stop,  bagażnik, oparcie, odblaski to moja robota.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...