Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
Godzinę temu, dudekmotorek napisał:

nie jest jakaś totalnie skorodowana ale wydaje mi sie że za mocno

 

Godzinę temu, dudekmotorek napisał:

Przebieg 15tys mil ,

Tu jest wyjaśnienie rdzy. To Anglik a one często tak mają. To sprawa klimatu 

Odnośnik do komentarza

no ja wiem że pada i że zimą potrafią sól sypać przy +4 stopniach tak na wszelki wypadek bo może przymrozi Sam się wciąż waham , trzeba by go bylo pozbawić plastików i załatwić sprawę. Opony dlugo nie posłużą i pas do wymiany również, jak go ktoś nie sprzątnie to chyba wezmę jak nie to czekam do wiosny i cygnus bedzie na sprzedaż za psie grosze.

Odnośnik do komentarza

Witajcie.

Proszę o pomoc. Czy mieliście styczność ze sprzedawcą, albo widzieliście na własne oczy ten egzemplarz:

https://www.olx.pl/oferta/quadro-350-super-stan-nie-piaggio-mp3-rok-2012-CID5-IDfDWAl.html#f85a1765fa

 

Wdzięczny będę za wszelkie informacje tutaj na forum lub na priva.

 

Odnośnik do komentarza

ja nie mam serca do wszystkiego co ma wiecej niz 2 koła . Żadne trike ani trzykołowe skutery. 2 kola albo 4 (auto) no chyba ze po śliskim zamierzasz jeździć.

Odnośnik do komentarza

Akurat nie ja... Ale właśnie po śliskim! 

Powtórzę zapytanie o opinię o tym sprzedawcy motocykli (Gorlice)  i zapytanie czy ktoś interesował się i widział ten egzemplarz? W jakim jest stanie?

Odnośnik do komentarza

Z uwagi na to że poszukuję Malaguti Spidermax 500 znalazłem to ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-malaguti-spider-500-rs-CID5-IDi7Tj5.html#e6fa75ceb6

Pierwszy raz widzę aby sprowadzony skuter był w takim dobrym stanie sądząc jedynie po zdjęciach. Czy jest na forum ktoś kto ma niedaleko i mógłby sprawdzić tą sztukę dla mnie? Kolor chyba nie jest oryginalny. Nowa przednia opona. Jeśli ktoś tak padline przygotował do sprzedaży to jestem pod wrażeniem :D

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, SchwenS napisał:

Z uwagi na to że poszukuję Malaguti Spidermax 500 znalazłem to ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-malaguti-spider-500-rs-CID5-IDi7Tj5.html#e6fa75ceb6

Pierwszy raz widzę aby sprowadzony skuter był w takim dobrym stanie sądząc jedynie po zdjęciach. Czy jest na forum ktoś kto ma niedaleko i mógłby sprawdzić tą sztukę dla mnie? Kolor chyba nie jest oryginalny. Nowa przednia opona. Jeśli ktoś tak padline przygotował do sprzedaży to jestem pod wrażeniem :D

Dzięki za pomoc!

a czemu nie sprawdzisz w Grupie Zachodniopomorskiej? koledzy oferują dwa Spidermaxy. Zadbane i z forum. 

Odnośnik do komentarza

Rozglądam się w pierwszej kolejności za nowszym modelem, odległość która nas dzieli też nie sprzyja w zakupie skutera o tej porze roku. No ale po co zawężać krąg poszukiwań? Spytam się. Dzięki za radę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Ja SW-T przytargałem właśnie z Zachodniopomorskiego, od ArtCho. Fakt, że było to inną porą roku. Ale za to pojechałem w ciemno, nie martwiąc się, że na miejscu zobaczę minę i wrócę pociągiem do Wa-wy.

Odnośnik do komentarza
Dnia 26.11.2016 o 18:22, dudekmotorek napisał:

YAMAHA X MAX 250 Witam potrzebna porada odnośnie kupna. Bylem obejrzałem z 2007r. Zauważyłem zardzewiała jak na moj gust zbyt mocno rama tyle ile widać nie jest jakaś totalnie skorodowana ale wydaje mi sie że za mocno byc moze to wynik mycia karcherem a moze była popowodziowa albo cos w tym stylu. Ma mnóstwo drobnych wykwitów. Chcialem sie zapytać jak to wyglada w Waszych Yamahach. Poza tym dwie opony tego samego typu różne oczywiscie rozmiary MICHELIN city grip z przodu szerokość chyba 120 z tylu 140. Przebieg 15tys mil , dwóch właścicieli opony jeszcze maja bieżnik ale i oznaki delikatnego spękania świadczy to ze są stare i od jednego kompletu wiec jest szansa że przebieg prawdziwy tylko czy opony oryginalne ??? Sprawdziłem historię przeglądów miała dwóch właścicieli data pierwszej rejestracji to wrzesień 2007 w 2010roku przebieg 2250mil kolejne lata na każdym przeglądzie zarejestrowany przebieg do dzisiaj to okolo 15tys mil. Po przeliczeniu na złotówki cena okolo 8-8,5 tys . Jakieś sugestie porady? Nie bede kłamał są mi potrzebne. Link do ogłoszenia poniżej.Niestety od handlarza ale nie znalazłem żadnego X MAX 250 w rozsądnej cenie w tej okolicy.

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=331945651613&category=9809&pm=1&ds=0&t=1480102623231

U mnie w x-max 2007r rama wygląda bardzo dobrze, nie widziałem śladów korozji. Opony mają być o różnych rozmiarach, przód 120/70r15, tył 140/70r14. Jeżeli  to Micheliny to mogą być jeszcze fabryczne ale sprawdź ich DOT wybity z boku opony. Ogólnie patrząc na zdjęcia to nie ma się do czego doczepić.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To "anglik" więc w tym wypadku korozja jest niemal normalna. Oglądałem kiedyś AN650-kę z wysp i byłem przerażony stanem stopki centralnej, połączeń rur ramy i kolektorem wydechowym... Wszystko było rude, jak włosy Irlandzkiej dziewczyny... Najczęściej DOT opon jest zgodny z produkcją skutera, choć trafiają się o rok starsze (pewnie leżaki magazynowe).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
21 godzin temu, SchwenS napisał:

Rozglądam się w pierwszej kolejności za nowszym modelem, odległość która nas dzieli też nie sprzyja w zakupie skutera o tej porze roku. No ale po co zawężać krąg poszukiwań? Spytam się. Dzięki za radę :rolleyes:

Jakby co, zapraszam :) 

 

 

Odnośnik do komentarza

Witam! Chciałbym się przesiąść na nieco nowszy rocznik Majki.Przeglądam ogłoszenia,i zwróciłem uwagę na sprzęt wystawiony w serwisie OLX  w Białej Podlaskiej.Majesty 400 rocznik 08..Kiedyś należała do Burgmaniaka.Liczę na kontakt z poprzednim właścicielem,w celu weryfikacji treści ogłoszenia,i niskiego przebiegu,

 

W tym wątku jest miejsce na takie pytania. Administracja

Odnośnik do komentarza
Dnia 29.11.2016 o 18:50, SchwenS napisał:

Z uwagi na to że poszukuję Malaguti Spidermax 500 znalazłem to ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-malaguti-spider-500-rs-CID5-IDi7Tj5.html#e6fa75ceb6

Pierwszy raz widzę aby sprowadzony skuter był w takim dobrym stanie sądząc jedynie po zdjęciach. Czy jest na forum ktoś kto ma niedaleko i mógłby sprawdzić tą sztukę dla mnie? Kolor chyba nie jest oryginalny. Nowa przednia opona. Jeśli ktoś tak padline przygotował do sprzedaży to jestem pod wrażeniem :D

Dzięki za pomoc!

Opona przednia ma przejechane 12k km tylna jest nowa wiem bo to mój sprzęt jest :) a kolor jest jak najbardziej oryginalny 

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich ponownie. Uparłem się na Yamaha X Max 250 jako ze ma to byc do miasta ale pojawiło sie na ebay niecałe 100km ode mnie Piaggio x8 400ccm. Z przebiegiem 31tys , dwóch właścicieli i mogę to kupić jutro za okolo 7tys zl w przeliczeniu. 2007r pierwsze kilka lat mial duże przebiegi 4lata w sumie 24 tys, później kilka lat bardzo małe po okolo 1,5 tys rocznie . Zasugerowałem ze nie wierzę w ten przebieg i za minutę zadzwonił do mnie starszy gość oburzony że posiada cala historię serwisową a poprzednim właścicielem byl jego kuzyn i nie ma możliwości by licznik był cofany. Brzmiało to bardzo prawdomównie bylo wiecej szczegółów ale bariera jezykowa i forum tutaj ogranicza by wszystko opisać ze szczegółami. W każdym bądź razie podobno skut nie posiada zarysowań ani innych uszkodzeń a jego stan ma być bardzo dobry.Trochę nabrałem ochotę na kupno jutro jade go obejrzeć czy ktoś moze cos napisać o Piaggio x8 400ccm ? W wyszukiwarke jak wpisze x8 , piaggo x8 , albo piaggo x8 400 wychodzi wszystko oprocz 400ccm a jesli juz 400ccm to mp3 . Z góry dziękuję za uwagi i porady. Początkowa cena była wyższa gość ja zmniejszył po rozmowie ze mną a ja jeszcze z nim utargowalem stówkę taniej niż na ogłoszeniu poniżej:

http://m.ebay.co.uk/itm/PIAGIO-X8-400-IE-21081-MILES-REDUCED-FOR-THE-WEEKEND-ONLY-/undefined

Odnośnik do komentarza

X 8 nie występuje w dużej ilości szczególnie jeśli chodzi o silnik 400. Malo informacji na ten temat brak dealera w mojej okolicy. Czy ktoś jest w stanie pomóc jakimiś szerszymi informacjami jaki to silnik w czym jeszcze stosowany? Jakieś typowe awarie? Od czego pasuje pasek, rolki itp czy tylko do tego modelu czy zamienny z jakimiś innymi? Ta cisza nie przekonuje mnie do zakupu Piaggio ktore na początku skreśliłem z listy chyba pozostanę przy Xmax

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Strachu raczej nie ma... U nas w GZ (Grupa Zachodniopomorska) miał taki model Urbi i pewnie podzieli się uwagami na priv... Ja miałem ten model w wersji 125 ccm, później sprzedałem naszemu klubowemu koledze Dareckiemu. Części do niego jest naprawdę dużo, silniki dość żywotne... Konstrukcja kopiowana technicznie w sporych ilościach (prócz silnika, bo tam była 500-ka - różnica techniczna w pojemności), przez takie firmy, jak Peugeot (model Satelis), czy Aprilla Atlantic (wersja średnia)...

Swoją zjechałem połowę Polski i mimo małej pojemności, dawała radę :) (zlot Burgmanii 2011 w Malborku)...

 

IMG_5968.JPG

Odnośnik do komentarza

No właśnie o to chodzi 125 jest zatrzęsienie , 250 i 500 o 400 niestety mało. Z takim przebiegiem na dzien dobry pasek i rolki do wymiany moze cos jeszcze nie wiadomo. Znalazłem jeszcze SYM gts 300i link poniżej cena jeszcze niższa i jeszcze bliżej. Z tym ze przebieg nie jego na pewno nie mam rejestracji na zdjęciu wiec nie sprawdzę póki nie zobaczę. Sym jest najmłodszy i najtańszy ze wszystkich ktore oglądałem jest tez bliżej zeby podjechać i obejrzeć link ponizej

http://m.ebay.co.uk/itm/sym-gts-evo-300-scooter-/291967121793?nav=SEARCH

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Chodziło mi oto, że części do modelu X8 jest zatrzęsienie... Nie ważne czy to 125, czy 400. Oto akurat nie musisz się martwić. Dodatkowo są zamienne z innymi modelami innych producentów, bo wszystko szło w licencji (drobne niuanse, ale idzie wszystko wynaleźć w Internecie).. Jest też specjalistyczny sklep RoboGo, który specjalizował się w markach pokrewnych z Piaggio (kupowałem u niego - ceny bardzo przystępne)... http://robogo.pl/oferta

Odnośnik do komentarza

Dzięki za link do sklepu. Zadzwonie do nich w przyszłym tygodniu maja stronę w dwóch językach wiec pewnie wysyłają za granicę. Ja mieszkam w Anglii i tutaj Japońskie panują , jest duzo Vesp , SYM , Kymco i Lexmoto. Te ostatnie kosztuja 1/3 ceny co Japońce i wyglądają nieciekawie co nie znaczy ze gorzej jeżdżą. Większość napraw sam wykonuję bo denerwuje mnie że musze zapłacić naprawdę dużo za robociznę w angielskim warsztacie czuję sie okradany dosłownie a polskich motocyklowych tu nie ma jedynie samochodowe. Wybaczcie glupie i naiwne niektore pytania ale wpisując np na ebay jakikolwiek typ japońskiego skutera jest ogromna dostępność części  tak nowych jak i używanych. Mam tez w miescie dwóch dilerów yamaha i honda. Gorzej juz z suzuki i dalej np piaggio. A szukając części do x8 400 znajduję mnóstwo do 125 , 250 lub 500. Bez wiedzy co do czego pasuje i z czego mozna wziąć to trudno coś znaleźć. Peugeoty jeżdżą widzialem nawet duzego chyba Satelisa ale jest to rzadkie zjawisko. Tak dla ciekawych w warsztacie "za rogiem" za wymianę uszczelniaczy w przednich goleniach w Yamaha Cygnus krzyknęli mi 150funtow plus cena uszczelniaczy. Za Cygnusa zapłaciłem 300 wiec 150 za wymiane uszczelniaczy troche drogo. Serwis Yamaha za klocki hamulcowe tez do Cygnusa 33 funty nie wiem ile robocizna juz nie pytałem ale pewnie minimum kolejne 30 , na ebay 8funtow za klocki zrobiłem samemu. Nie wiem czy silnik i napęd w Piaggio mp3 400 jest taki sam jak x8 400 czy xevo 400. Malo na ten temat mozna znaleźć łatwiej jakies ogólne opisy na temat danego modelu. Ponieważ będę tym dojeżdżał do pracy w przypadku jakiejkolwiek awarii zalezy mi na łatwym dostępie do części żeby nie szukać czegoś dwa lub trzy tygodnie. Chciałbym kupić i naprawić i dalej korzystać.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, waskipp napisał:

A co sądzicie o tej ofercie?

Waskipp napisz coś o sobie. 

Dopiero założyłeś konto, a już linkujesz jakieś ogłoszenia. Sprzedajesz?

Tu naprawdę fajni ludzie - sporo wiedzy. Szanujmy się.

No i witaj na forum!

Odnośnik do komentarza

Zamierzam kupić pierwszy skuter. Padło na Burgmana 125. Sądziłem że ten topic pomaga w ocenie ogłoszeń. Założyłem konto bo potrzebuję takiej pomocy. Już trochę postów poczytałem bo chcę go obejrzeć w ten weekend i jak się okaże że ogłoszenie jest słabe to nie będę marnowałem czasu.

Jak mam jakoś inaczej zbudować pytanie to Norton napisz proszę jak.

Potrzebuje skuter do jeżdżenia do pracy i z pracy na budowę, którą zaczynam na wiosnę.

Przepraszam za mój brak obycia na forum, rzadko korzystam i dziękuję za informacje co mam zrobić.

Nie mam prawa jazdy kat. A więc szukam 125-tkę. Będę używał go głównie do dojazdu do pracy do centrum Wrocławia ok 6 km i z centrum na obrzeża gdzie się buduję (sprawne przebijanie się przez korki). Interesuje się motoryzacją i w miarę jestem w stanie ocenić stan auta ale nie mam wiedzy jak ją przełożyć na skutery. Przeczytałem super wpis MariuszaBrugi ale przed weekendem zależy mi aby ktoś bardziej doświadczony ocenił egzemplarze, które chcę obejrzeć bo jak są niewarte uwagi to szkoda czasu.

Paweł

Odnośnik do komentarza

Waskipp dzięki za przedstawienie !flower

Napisałeś, że znasz kultowy artykuł MaiuszaBrugi o kupowaniu używanego sprzęta. Sam niedawno z niego korzystałem kupując mój pierwszy skuter. Zastosowałem wszystkie rady w pierwszej rozmowie telefonicznej ze sprzedawcą. Udało się - nie trafiłem na minę. Pierwszy udany sezon za mną :king:

Przede wszystkim zadzwoniłbym do właściciela. Nie napisał z jakiegoś powodu o historii skutera. Cena jest atrakcyjna i od razu zachęta do negocjacji. Zdjęcia zrobione jakiś czas temu. Jeśli po pierwszej rozmowie nadal będzie szansa, że nie jest to podejrzany egzemplarz - warto poprosić kogoś z Wrocławia, by zobaczył skuter. Nie wiem, gdzie spotyka się forumowa grupa we Wrocławiu - sprawdź. Tu w Warszawie spoty są co piątek. 

Powodzenia !scooter

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...