Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Niko02 - ta biała z Ropczyc miała fotki wczesną wiosną robione, więc skoro tyle stoi to raczej jest z nią coś nie tak.

Uważam, że z 2OO sprowadzonymi jest tak jak z autami - jak jest młode i w dobrej cenie, to żeby opłacało się je sprowadzić do PL i jeszcze na tym zarobić to albo licznik trzeba poddać dużej korekcie albo jest z przeszłością wypadkową. Innej opcji nie ma.

Szukaj moto z polskiego salonu. Bo w tych rocznikach masz już wybór salonowych.

Ja na Twoim miejscu wziąłbym pod uwagę ofertę przedmówcy - Rafcio, bo patrząc na szybko oferta wydaje mi się interesująca.

Odnośnik do komentarza

Może zainterejuje Cię moja.

http://otomoto.pl/of...html#36f590ebfa

Z polskiego salonu, w 100% bezwypadkowa i bezwypadkowa, regularnie serwisowana.

Jak coś pisz na pw.

Wiesz co mam Twoja na oku.

Generalnie z tej z Kutna się wyleczyłem. Przebieg po głębszej analizie mógł oscylować w okolicach 50 000zł. przewrotka, malowany bok, źle spasowane plastiki, brak opon, oleje, filtry do wymiany.

Dla mnie bezpieczna jazda by sie zaczęła jak bym do niej dołożył 2500zł, a i tak przebieg był wielkim znakiem ???

Wczoraj godzinę gadałem z Paździochem, dał mi swoją pojeździć, wiem co i jak. Jutro jadę obejrzeć:

http://olx.pl/oferta/2250okazja-honda-integra-2012-2013-salon-pl-8000km-CID5-IDggxVw.html

Jak mi nie przypasuje, to walę do Krakowa po Twoją. tylko brak mi w niej opony z przodu, wysokiej szyby i błotnika przód, tył, czyli 1300 muszę dołożyć. Czy to jest kwota na poziomie negocjacji?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A co w tym widzisz dziwnego?

Ma na firme i teraz sprzedaje na f-vat. Kupujący zwolniny z PCC.

Odnośnik do komentarza

A co w tym widzisz dziwnego?

Ma na firme i teraz sprzedaje na f-vat. Kupujący zwolniny z PCC.

Dokładnie jest to Pan doktor, ma na firmę.

Ma już zakupiony nowy motor, ten mu zalega, także jest możliwość negocjacji, jeżeli stan z opisu i rozmowy zgadza się z faktycznym i negocjacje będą owocne, to jutro z Sienna wrócę Integrą tylko kwestia taka...

Jedni mówią, że serwis Hondy wbija wymiany w książeczkę, a inny mówi, ze mimo serwisu, remontu, wymiany w książeczce nic mu nie wbili, tylko wszystko jest w systemie....

Jaka jest rzeczywistość?

Odnośnik do komentarza

Skoro jest w systemie, to jakim problemem dla sprzedającego jest dać sobie wszystko wydrukować w ASO jako kopie (2 minuty "roboty")? Dodam, że musi to być właściciel pojazdu, a nie ktoś przygodny czy chętny na zakup.

PS. Czesto tak robiłem, chcąc mieć dokładne wyszczególnienie części oraz robociznę zlecanych wcześniej napraw np. przez poprzedniego właściciela potrzebnych np. do pełnej dokumentacji pojazdu i jego napraw. Bo same stempelki w książce mi nie wystarczały.

Edit: Pojazd na firmę bez rachunków (kosztów) za serwisy? Jakieś słabe prowadzenie księgowości ;) ...

Odnośnik do komentarza

A co w tym widzisz dziwnego?

Ma na firme i teraz sprzedaje na f-vat. Kupujący zwolniny z PCC.

I oby było, tak jak Ty piszesz i pisze Niko.

Ze dwa trzy razy byłem z kimś jakieś auta oglądać, że niby nie od handlarza, a FV wystawiał, bo ma działalność...

No i wystawiał tą FV bo właśnie miał działalność - AUTO HANDEL :frusty:

Odnośnik do komentarza

Skoro jest w systemie, to jakim problemem dla sprzedającego jest dać sobie wszystko wydrukować w ASO jako kopie (2 minuty "roboty")? Dodam, że musi to być właściciel pojazdu, a nie ktoś przygodny czy chętny na zakup.

PS. Czesto tak robiłem, chcąc mieć dokładne wyszczególnienie części oraz robociznę zlecanych wcześniej napraw np. przez poprzedniego właściciela potrzebnych np. do pełnej dokumentacji pojazdu i jego napraw. Bo same stempelki w książce mi nie wystarczały.

Edit: Pojazd na firmę bez rachunków (kosztów) za serwisy? Jakieś słabe prowadzenie księgowości ;) ...

Niby ostatni serwis przy 4600km - podczas zakupu od pierwszego właściciela w salonie Honda Plaza Mokotów do przebiegu 8000km nie ma w książce nic do wymiany - zgodnie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co mam Twoja na oku.

Generalnie z tej z Kutna się wyleczyłem. Przebieg po głębszej analizie mógł oscylować w okolicach 50 000zł. przewrotka, malowany bok, źle spasowane plastiki, brak opon, oleje, filtry do wymiany.

Dla mnie bezpieczna jazda by sie zaczęła jak bym do niej dołożył 2500zł, a i tak przebieg był wielkim znakiem ???

Wczoraj godzinę gadałem z Paździochem, dał mi swoją pojeździć, wiem co i jak. Jutro jadę obejrzeć:

http://olx.pl/oferta...D5-IDggxVw.html

Jak mi nie przypasuje, to walę do Krakowa po Twoją. tylko brak mi w niej opony z przodu, wysokiej szyby i błotnika przód, tył, czyli 1300 muszę dołożyć. Czy to jest kwota na poziomie negocjacji?

Błotnika z przodu nie montowałem, był w planach ale jakoś tak zeszło. Natomiast z tyłu zamontowałem własny patent tzn. gumę, która jest poprowadzona od plastikowego nadkola do wahacza. Żaden brud na amortyzator nie przedostaje się (co było założeniem konstrukcji). Przy błotniku akcesoryjnym, brud przelatuje nad nim i dociera do amortyzatora. Jak chcesz to zrobię zdjęcie i wstawię.

Co do ceny coś mogę obniżyć tzw. "Krakowskim Targiem".

Odnośnik do komentarza

(...) nie ma w książce nic do wymiany - zgodnie z instrukcją.

A coroczna wymiana oleju w silniku niezależnie od przebiegu? Tak mi się wydaje, skoro "ASO i ach och" ;) ...

PS. Nie zamierzam w żadnym wypadku oponować, nie znam się, nie wiem, i nawet nie chcę wiedzieć :) ...

Odnośnik do komentarza

A coroczna wymiana oleju w silniku niezależnie od przebiegu? Tak mi się wydaje, skoro "ASO i ach och" ;) ...

PS. Nie zamierzam w żadnym wypadku oponować, nie znam się, nie wiem, i nawet nie chcę wiedzieć :) ...

Tak, przed zimą, żeby moto zimowało na nowym oleju (też tak robię) ale wątpię, że wszyscy jadą z tym do ASO. Myślę, że u nas tyle co w książce i nic więcej, za co trzeba dodatkowo opłacić...

Odnośnik do komentarza
Ktoś był może oglądał SW-T600?

http://olx.pl/oferta...D5-IDeqHO3.html

Nie byłem nie widziałem, ale jak ja szukałem swojego skutera to już ponad rok temu to ogłoszenie widziałem - poznaje po podjeździe na zdjęciach.

Dodatkowo z jednej strony nie ma naklejki SW-T, wiec może ten plastik był wymieniany/malowany.

Swoją drogą w ogłoszeniach użytkownika widać że to handlarz, więc doradzam podchodzić z dużym dystansem.

Odnośnik do komentarza

To i ja mam pytanie.

Ojciec zapragnął sobie sprawić squter. Prawko kat. A ma więc myśli kupić żeby było taniej jakąś nietypową pojemność.

Co myśli cie o tym sprzęcie:

Sprowadzony z Francji, w kraju od 2008. Poza małym podejrzanym przebiegiem (tylko 2tys rocznie) i pęknięciami na zegarach (albo to brud) to nic nie widzę podejrzanego:

Yamaha Majesty 150

Honda Pantheon 150

O Hondzie mało napisane na 100% przebieg nie oryginalny.

Odnośnik do komentarza

Czesc. Jestem Grzesiek i jestem tu nowy. Wlasnie sprzedalem swoj motocykl 125 i ze względów praktycznych chcialbym kupic maxiskuter. Jestem z okolic Olkusza i natknalem sie na 2 ogloszenia.

Jedno to tmax w Jaworznie. Sprzedaje starszy gosc ktory nim nie jezdzi. Bylem ogladalem, ale za malo sie znam. Wszystko by sie zgadzalo z tego co pisze, ze sprowadzil i nie jezdzi bo nawet nie ma obecnie waznego przegladu. Martwi mnie to ze gosc nie robil serwisow przez 3 lata, bo maszyna stala w garazu i nie jezdzila. Po odpaleniu dziala plynnie i gada przyzwoicie ale za malo sie znam niestety.

http://olx.pl/m/oferta/sprzedam-zamiana-na-samochod-yamaha-t-max-500-cc-z-2005-roku-CID5-IDgFeWb.html?code=8e4c86004f&photo=4

Druga oferta to downtown z okolic w-wy. Mam dość daleko i nie potrafie ocenic czy jest to realne co pisza. 1)Wydaje mi sie ze tarcze wpadaja w braz. 2)Z tego co wiem gosc nie jest wlascicielem tylko odkupil zeby sprzedac a poki co sobie jezdzi.

http://olx.pl/m/oferta/kymco-downtown-300i-salon-polska-gwarancja-serwis-ideal-sym-honda-inna-CID5-IDgyIBn.html?code=c7dc9fd303

Ktos moglby spojrzec i cos doradzic? Wiem ze tmax jest legenda ale czy kymco tez bedzie tak niezawodne? Prosze o garsc pomocy

Odnośnik do komentarza

Brać Kymco - nowsze, przebieg symboliczny, na gwarancji producenta - nad czym się tu zastanawiać?

Spokojnie wrócisz sobie do domu.

Tu na forum ostatnio koleś leciał dookoła Polski na Downtownie 300, sprzęt niezawodny.

Ten drugi - to raczej loteria.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że ponad 12k za tmaxa z 2005 roku to sporo, mimo że to tmax. Oferta Kymco wydaje się atrakcyjna, nie jestem zorientowany dokładnie jak one się cenią, ale na pewno ten jest wart uwagi. Weź pod uwagę, że jeśli faktycznie ten Kymco jest serwisowany, a jego przebieg prawdziwy, to możesz z góry założyć co i kiedy trzeba będzie w nim zrobić. W tym tmaxie może się okazać, że np pas napędowy do wymiany, a koszt >400 zł.

Odnośnik do komentarza

Dzieki Barnej. A jak z przebiegami tych sprzetow? Jakie ilosci km bezawaryjnej jazdy je czeka?

Pytam troche o niezawodnośc, bo ogladalem taka sztuke w Krakowie.

http://olx.pl/m/oferta/kymco-downtown-300i-abs-2011r-od-pierwszego-wlasciciela-CID5-IDgwiNj.html?code=53220386ba

Byc moze to mawet kogos z forum i chętnie uslyszalbym opinie. Gosc jest faktycznie pierwszym wlascicielem i wie co mu sie dzialo albo przynajmniej opowiada spojnie o historii. Niestety jest troche przerysowany w kilku miejscach i lewy bok i lewy przód byl malowany. Podobno tylko po parkingowce ale jednak widac rozne odcienie boczkow. To co mnie troche martwi to brak ksiazki serwisowej i to ze ostatnio pocil się olejem, co podobno jest zażegnane ( albo dokladnie umyte). Cena 5k nizsza co pozwoli zakupic typowa eksploatacje jak pasek i paliwko. Ktos podpowie?

Odnośnik do komentarza

To i ja mam pytanie.

Ojciec zapragnął sobie sprawić squter. Prawko kat. A ma więc myśli kupić żeby było taniej jakąś nietypową pojemność.

Co myśli cie o tym sprzęcie:

Sprowadzony z Francji, w kraju od 2008. Poza małym podejrzanym przebiegiem (tylko 2tys rocznie) i pęknięciami na zegarach (albo to brud) to nic nie widzę podejrzanego:

Yamaha Majesty 150

Honda Pantheon 150

O Hondzie mało napisane na 100% przebieg nie oryginalny.

Myślę że oferta przedstawiona przez Barto jest atrakcyjniejsza ale skoro ojciec ma kat A to może jakaś 300 lub 400 bo 125 po chwili będzie mało

Dzieki Barnej. A jak z przebiegami tych sprzetow? Jakie ilosci km bezawaryjnej jazdy je czeka?

Pytam troche o niezawodnośc, bo ogladalem taka sztuke w Krakowie.

http://olx.pl/m/oferta/kymco-downtown-300i-abs-2011r-od-pierwszego-wlasciciela-CID5-IDgwiNj.html?code=53220386ba

Byc moze to mawet kogos z forum i chętnie uslyszalbym opinie. Gosc jest faktycznie pierwszym wlascicielem i wie co mu sie dzialo albo przynajmniej opowiada spojnie o historii. Niestety jest troche przerysowany w kilku miejscach i lewy bok i lewy przód byl malowany. Podobno tylko po parkingowce ale jednak widac rozne odcienie boczkow. To co mnie troche martwi to brak ksiazki serwisowej i to ze ostatnio pocil się olejem, co podobno jest zażegnane ( albo dokladnie umyte). Cena 5k nizsza co pozwoli zakupic typowa eksploatacje jak pasek i paliwko. Ktos podpowie?

te 13000 km to dla 300 żaden przebieg. Same materiały eksploatacyjne co najwyżej. Ten Silniczek pewnie do 60-80 tysięcy dolata
Odnośnik do komentarza

Dzieki Barnej. A jak z przebiegami tych sprzetow? Jakie ilosci km bezawaryjnej jazdy je czeka?

Pytam troche o niezawodnośc, bo ogladalem taka sztuke w Krakowie.

http://olx.pl/m/ofer...code=53220386ba

Byc moze to mawet kogos z forum i chętnie uslyszalbym opinie. Gosc jest faktycznie pierwszym wlascicielem i wie co mu sie dzialo albo przynajmniej opowiada spojnie o historii. Niestety jest troche przerysowany w kilku miejscach i lewy bok i lewy przód byl malowany. Podobno tylko po parkingowce ale jednak widac rozne odcienie boczkow. To co mnie troche martwi to brak ksiazki serwisowej i to ze ostatnio pocil się olejem, co podobno jest zażegnane ( albo dokladnie umyte). Cena 5k nizsza co pozwoli zakupic typowa eksploatacje jak pasek i paliwko. Ktos podpowie?

Wczoraj miałem po niego jechać ale po dwóch rozmowach zrezygnowałem - powód - powiedział, że nie da się przejechać i już, nawet pieniądze mogę mu zostawić to mnie może przewieść ale samemu nie, a wieczorem jak już miałem jechać to chciał się gdzieś umawiać na parkingu pod lidlem żeby spisać przygotowaną umowę. Jak powiedziałem, że motocykle sprzedaje jak uczciwy człowiek w domu a nie na parkingu pod sklepem to się obraził i odpuściłem. Może sprzęt ok ale gość dziwny ;]

http://otomoto.pl/oferta/kymco-downtown-300-pelny-2012-idealny-jak-nowy-okazja-ID6yoMOH.html

Tu jest jeszcze z Żywca, sprowadzony wg właściciela bezwypadkowy i przebieg pewny

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...