Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta jest interesująca? Cz. 2 . Zapytania o ogłoszenia.


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.Od dłuższego czasu szukam Burgmanka i proszę o pomoc w wyborze.

Wpadł mi oko ten na Alegro http://allegro.pl/suzuki-burgman-400-super-2013-r-16500-km-i6422794062.html

Zastanawiam się nad lakierem,bo wydaje mi się,że to nie orginał-jednak właściciel zaprzecza.

Może ktoś zna egzemplarz.A może ktoś z forumowiczów mógłby mi coś polecić?Bardzo liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza

http://olx.pl/oferta/honda-silver-wing-600-abs-CID5-IDhuvBp.html

Ktos moze cos wie o tej Hondzie? Dzwoniłem dziś do właściciela i mam trochę mieszane uczucia. Gość mowi ze skuter jest sprowadzony ale nie wie skąd. Mimo ze jest pierwszym wlascicielem w kraju. Pytam czy był wymieniany olej w tym roku, też nie wie. Nie wiem czy warto wogle jechać. Może ktoś już interesował sie tym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja bym sobie odpuścił , 2 razy byłem pierwszym właścicielem pojazdów sprowadzonych raz z Francji i raz z Włoch .Miałem wszystkie papiery kto był poprzednim właścicielem itp .mimo że to znajomi je sprowadzali . Dużo jest wynalazków niewiadomego pochodzenia . W poprzednim sezonie jeździłem z kolegą w okolice Radomia  oglądać KTMa , facet próbował nas okręcić aż miło .Przy dokładniejszych oględzinach okazało się że na ramie są odpryski  lakieru co oznaczało że sprzęt był prawdopodobnie z jakiejś ubezpieczalni po dzwonie . Najlepiej popytać wśród znajomych i kupić nawet trochę drożej ale sprawdzony sprzęt niż tańszą w zakupie "skarbonkę". Patrząc na przebieg "licznikowy" miałbym obiekcje bo albo był kręcony , bo nawet przy jeździe emeryckiej rocznie zrobimy minimum 2 tys kilometrów co przez 5 lat daje minimum 1o tys albo przebieg ma prawdziwy bo stał rozbity na zachodzie  i czekał na jelenia z Polski .

Odnośnik do komentarza

http://www.olx.pl/oferta/suzuki-burgman-650-secvt-executive-l3-kufer-givi-biala-perla-CID5-IDgwd2l.html#c6c9038eea

 

cytat z fejsbukowych oględzin motocyklowych
"Kolejny białesek. Tym razem Suzuki Burgman 650. Tu niestety sytuacja nie wyglądała tak różowo jak u Triumpha. Skuter ma rzekomo 35 tys przebiegu, a historia w książce serwisowej kończy się w październiku 2015 na ok 24 tys. 
Minusy:
- wszystkie tarcze do wymiany (przy tym deklarowanym przebiegu to nierealne)
- opony są dramatyczne
- przednie koło ledwo się kręci, być może przy wymianie klocków ktoś coś popie...
- skuter był na lewo wywrócony (obcierki, pęknięcia)
- spękany lakier na błotniku
- mocno zardzewiały wydech i w przedniej części rama również zaczyna mieć wykwity
- przednia felga z lewej strony przetarta i pomalowana
- skuter nie chciał się więcej jak 140 rozpędzić, zapewne przez historię z przednim, ledwo kręcącym się kołem
- skuter miał dziwną reakcję na gaz: przy prędkości np. 120km/h odkręcenie manety powodowało mocny wzrost obrotów, później spadek i skuter zaczynał przyspieszać, być może pas lub sprzęgło już niedomagały.

Ten białasek nas do siebie nie przekonał... Szukamy kolejnego"

Odnośnik do komentarza
Dnia 9.09.2016 o 18:22, marcin222 napisał:

http://olx.pl/oferta/honda-silver-wing-600-abs-CID5-IDhuvBp.html

Ktos moze cos wie o tej Hondzie? Dzwoniłem dziś do właściciela i mam trochę mieszane uczucia. Gość mowi ze skuter jest sprowadzony ale nie wie skąd. Mimo ze jest pierwszym wlascicielem w kraju. Pytam czy był wymieniany olej w tym roku, też nie wie. Nie wiem czy warto wogle jechać. Może ktoś już interesował sie tym sprzętem?

Dopiero przeczytałem. Też o tym skucie myślałem, ale wersje właściciela się nie pokrywały. Zrezygnowałem, bo im więcej pytałem tym mniej to do siebie pasowało.

Odnośnik do komentarza

Na bank byla jakas przygoda.

Peknieta obudowa pod prawym schowkiem.

Lewa tarcza wymieniana

Obudowa zegarow siakas taka powyginana

Brak maskownicy chlodnicy.

Trzeba go dokladnie sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, p_iotr napisał:

Podrzucam następną ofertę do oceny http://allegro.pl/suzuki-burgman-650-executive-super-skuter-i6537244909.html#thumb/8

Zaskoczyła mnie niska cena. Opłaca się zadłużyć i kupić?)

Jakies slabe opony mial fabrycznie ten burek. Wytrzymaly tylko 7 tysi ?

Ale to nic. Ciekaw jestem jak sie bedzie tlumaczyl sprzedawca

kiedy zapytasz dlaczego przednie tarcze zostaly zmienione na NG.

Pewnie oryginalne Nissiny nie dawaly rady :D

Moje kolektory tak wygladaly przy 40kkm przebiegu :P

Oslona przekroku z prawej strony za cholere nie chce znalezc wspolnego jezyka z reszta.

Lewy podnozek odstaje od plozy. Oslona tlumika oczywiscie jest autorska :)

Przebieg oczywiscie mit.

Sory ze tak sie czepiam ale rozumiem ze wlasnie to Ci chodzi

abys sie nie wpakowal na mine.

No chyba ze Twoja decyzja bedzie 100% swiadoma.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie jestem pewien, ale ta wersja z ABSem powinna mieć emblemat ABS na przednim błotniku.

Dolne plastiki pod chłodnicą nie do końca są spasowane z bocznymi owiewkami. Wraz z tym podejrzanym błotnikiem może to sugerować, że skuter miał jakieś przygody. W ten przebieg nie do końca wierzę, ale zdarzają się wyjątki.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy wpis na forum dlatego proszę o wyrozumiałość. Od kilku lat jeżdżę Chińczykiem 125 którego mam już dość i chciałbym tak jak wy zostać szczęśliwym posiadaczem fajnego maxi skutera. Rozglądam się za Suzuki Burgman i proszę o pomoc, opinie na temat tego sprzętu: http://otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-suzuki-burgman-an-400-executive-abs-ID6yw5H3.html  Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

WITAM:

mam prośbę do kolegów i koleżanek z burgmani , czy może ktoś z okolic Grójca mógł sprawdzić ofertę z Błędowa i napisać parę słów na jej temat. Jeżeli ktoś poświęci trochę swojego wolnego czasu lub będzie może przejeżdżał przy okazji i zobaczył tą honde w realu to z góry dziękuje .

http://allegro.pl/show_item.php?item=6595451728&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, KAZIK44 napisał:

WITAM:

mam prośbę do kolegów i koleżanek z burgmani , czy może ktoś z okolic Grójca mógł sprawdzić ofertę z Błędowa i napisać parę słów na jej temat. Jeżeli ktoś poświęci trochę swojego wolnego czasu lub będzie może przejeżdżał przy okazji i zobaczył tą honde w realu to z góry dziękuje .

http://allegro.pl/show_item.php?item=6595451728&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Pozdrawiam 

Wchodząc w powyższy link, dowiedziałem się, że mój mail został wysłany... Nie wiem co i do kogo napisałem, dla bezpieczeństwa polecam nie klikać.

 

Odnośnik do komentarza

Oglądałem w Armed- bike obydwie sztuki.

Pierwsza biała stoi od sierpnia. Niby świeży skuter, widać, że chłodnica i napęd nawet niezachlapany (chyba ma ok. 1 tys. km przejechane) . Ale wszystkie owiewki białe malowane. W dodatku brakuje chyba mocowań bo połowa odstaje lub luźno lata. Robiony z obydwu stron. Co pod spodem - do weryfikacji.

Ten drugi grafitowy robiony chyba tylko prawą stroną (ślad z boku kanapy). Ale też mocowanie plastików pozostawia wiele do życzenia.

W przypadku poważnego zainteresowania zgodzili się odkręcić owiewki w celu weryfikacji skutera. Co do ceny w sierpniu do byli skłonni rozmawiać.

Odpuściłem ostatecznie bo jak dla mnie za dużo niewiadomych i cena za wysoka jak na sprzęt po przygodach.

 

Odnośnik do komentarza

YAMAHA X MAX 250 Witam potrzebna porada odnośnie kupna. Bylem obejrzałem z 2007r. Zauważyłem zardzewiała jak na moj gust zbyt mocno rama tyle ile widać nie jest jakaś totalnie skorodowana ale wydaje mi sie że za mocno byc moze to wynik mycia karcherem a moze była popowodziowa albo cos w tym stylu. Ma mnóstwo drobnych wykwitów. Chcialem sie zapytać jak to wyglada w Waszych Yamahach. Poza tym dwie opony tego samego typu różne oczywiscie rozmiary MICHELIN city grip z przodu szerokość chyba 120 z tylu 140. Przebieg 15tys mil , dwóch właścicieli opony jeszcze maja bieżnik ale i oznaki delikatnego spękania świadczy to ze są stare i od jednego kompletu wiec jest szansa że przebieg prawdziwy tylko czy opony oryginalne ??? Sprawdziłem historię przeglądów miała dwóch właścicieli data pierwszej rejestracji to wrzesień 2007 w 2010roku przebieg 2250mil kolejne lata na każdym przeglądzie zarejestrowany przebieg do dzisiaj to okolo 15tys mil. Po przeliczeniu na złotówki cena okolo 8-8,5 tys . Jakieś sugestie porady? Nie bede kłamał są mi potrzebne. Link do ogłoszenia poniżej.Niestety od handlarza ale nie znalazłem żadnego X MAX 250 w rozsądnej cenie w tej okolicy.

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=331945651613&category=9809&pm=1&ds=0&t=1480102623231

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...