Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wasza muzyka...


Rekomendowane odpowiedzi

Temu ,

ktory swoim swiatlem

utkanym z wartosci

oswieca droge tworcow

by mogli zainspirowac swiat

do wkroczenia

w lepszy,

pelen milosci

i pokoju

czas.....

Bardzo mi się podoba to UNIWERSALNE przesłanie.

Bez kadzidełek i mantry można by to samo powiedzieć w kontek?cie większo?ci religii...

pzdr

BTW:

A muza... może być...tylko ten... "projekt SONY BMG and ....", komercj? wali Majon na 100 km.

Łatwy to temat obecnie "mantra", "kadzidełka", "czary"... i takie tam...

dla mnie porażka. !piwko Tak samo jak Mietek Szcze?niak czy Rubik...

Tyle, że ci ostatni to niemodni s?, a mantrę klepać i kadzidełka palić to teraz cool... whist:D

100 km powiadasz cale szczescie ze do najwiekszej komercji mam 178km, :D

cool to nie tylko kadzidelka i mantry, ale to tez "warszawka".

ps.Oby wiecej takiej komercji!!!!

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • szorstki

    10

  • Pollacco

    8

  • -=Dee Jay=-

    7

  • zyzio

    7

Top użytkownicy w tym temacie

Hmn... spektrum mam szerokie !OKK ...

m.in. :

Franz Ferdinand - Take me out !OKK

Red Hot Chilli Peppers - Californication

Metallica S&M - call of ctulu

J.S. Bach - Toccata (gosciu wymiata)

Blind Guardian - Beyond the ice

Red Hot Chilli Peppers - Road Trippin

Star Wars Episode II Soundtrack - Across The Stars (osobiscie nie jestem fanem ale muzyka fajna)

Tito & Tarantula - White Train

...oraz wiele, wiele innych. Zachecam do przesluchania, a noz sie spodoba.

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza

>> a moze nikt nie zna wink.gif laugh.gif zarzuc jakis tytul ewentualnie tworce moze zasluchamy sie w tym...<<

A proszę bardzo mi sie podoba Millennium-Day After Day (Fat Bass Club) albo Benny Benassi-No Matter What You Dp 2007.Jak sie nie ma porz?dnych gło?ników to nie opłaca się tego włanczać. !vampire Majon proszę o opinje jak sie podobało !scooter

Odnośnik do komentarza
Jak sie nie ma porz?dnych gło?ników to nie opłaca się tego włanczać. cool.gif Majon proszę o opinje jak sie podobało laugh.gif

!scooter Kurczę nie mam porz?dnych gło?ników to nie będę włanczać !vampire

Majon jak masz porz?dne gło?niki to też jestem ciekawa twojej opinji !tut

Odnośnik do komentarza

day after day-http://www.wrzuta.pl/audio/nYb4Nu371L/millenium_-_day_after_day_fat_bass_club

Benny benassi-http://kojot58.wrzuta.pl/audio/pZJBxzrGLx/benny_benassi-_no_matter_what_you_do-zzzz

To s? linki do tych kawałków.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Majon nie przesadzaj, kolega dał ci link tylko do odsłuchania a nie do ?ciagnięcia więc wydaje mi się , że wszystko jest legalne ...

A swoja drog? to te kawałki nie wiele maj? wspólnego z techno to normalna dyskoteka w stylu stacji VIVA ( nie żebym miał cos przeciwko, tylko się trochę zdziwiłem jak wł?czyłem).

Odnośnik do komentarza

>> A swoja drog? to te kawałki nie wiele maj? wspólnego z techno to normalna dyskoteka w stylu stacji VIVA ( nie żebym miał cos przeciwko, tylko się trochę zdziwiłem jak wł?czyłem). << BB-No matter to nie jest dla Ciebie typowe techno??

Odnośnik do komentarza
Majon nie przesadzaj, kolega dał ci link tylko do odsłuchania a nie do ?ciagnięcia więc wydaje mi się , że wszystko jest legalne ...

A swoja drog? to te kawałki nie wiele maj? wspólnego z techno to normalna dyskoteka w stylu stacji VIVA ( nie żebym miał cos przeciwko, tylko się trochę zdziwiłem jak wł?czyłem).

No takie tam bum cyk, bum cyk :D ale kazdemu podoba co innego i po to jest ten watek.Swoja droga juz dawno wszelkie sztywne ramy i kryteria do ktorych mozna bylo przypisac dane dzielo muzyczne zostaly przelamane i czesto mozna prowadzic gorace dyskusje na ten temat.Ale mianownik jest zawsze jeden nasz gust !happybth .A bywa on rozny.

PS.

Tetsuo nie ma nic za darmo tak powie Ci kazdy artysta (lub autor innej wlasnosci intelektualnej)wrzuconej bez ich zgody do netu.Czym rozni sie przywlaszczenie czegos materialnego od przywlaszczenia min.utowru muzycznego?

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Majon , ale w tym wypadku to tak jakbym miał zapłacić dodatkowo za to, że puszczam w domu znajomemu kawałki z płyty , któr? kupiłem w sklepie.

A je?li Kamilus ma ta płyte i wgrał na wrzutę ten kawałek i wysłał link tylko nam ??? To jak naruszył prawa czy nie??? To bardzo "?liska" sprawa i kolejna rzecz wymagaj?ca uregulowania prawnego stosownego do dzisiejszych czasów i technologi.

Kamilus - Benny jak najbardziej to dla mnie to kierunek z dyskoteki (sam fakt że robi takie kawałki jak Satisfaction), a techo to zawsze mi się kojarzyło z kawałkami których wykonawców nikt nie zna ewentualnie zna sie tytuł płyty - składanki, np. http://pl.youtube.com/watch?v=NaunV72Fw3s

Odnośnik do komentarza

puscil w domu znajomym z kupionej przez siebie plyty - nie naruszyl

skopiowal i komus wyslal do posluchania - naruszyl:)

ale wiadomo - nikt sie nad tym nie zastanawia bo to nijak sie ma do rzeczywistosci.

cyfrowe czasy wyprzedzaja prawo

pozdr.Pollacco

ps. ciekawe co z pomyslem mikroplatnosci?

Odnośnik do komentarza

Ale panowie kto teraz patrzy na to co sie arty?cie podoba a co nie??I majon nie chce mi sie wierzyć że w domciu masz wszystkie orginały??Ja przynajmniej mogę wyliczyć na palcach jednej reki ile mam orginalnych kawałków,zawsze ?ci?gam jakie? piosenki z internetu.Rozumiem mieć pirata np Windiwsa wgranego to już jest jak najbardziej złamaniem prawa,zreszt? wiadomo jak takie co? może sie sk?czyć.Ale jak przyjdzie Ci człowiek który sie tymi sprawami zajmuje to jeżeli zobaczy że masz pirackie piosenki to co zabierze Ci komputer??w?tpię.

Odnośnik do komentarza
Ale panowie kto teraz patrzy na to co sie arty?cie podoba a co nie??I majon nie chce mi sie wierzyć że w domciu masz wszystkie orginały??Ja przynajmniej mogę wyliczyć na palcach jednej reki ile mam orginalnych kawałków,zawsze ?ci?gam jakie? piosenki z internetu.Rozumiem mieć pirata np Windiwsa wgranego to już jest jak najbardziej złamaniem prawa,zreszt? wiadomo jak takie co? może sie sk?czyć.Ale jak przyjdzie Ci człowiek który sie tymi sprawami zajmuje to jeżeli zobaczy że masz pirackie piosenki to co zabierze Ci komputer??w?tpię.

Mysle Kamilusie ze nie masz sie czym szczycic,a co do mojej kolekcji wszystkie plyty mam oryginalne "smieci" nie biore do reki taki jesyem.Zalezy mi na jakosci produktu.

Polacco zgadzam sie z Toba w 100%

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza
Ale ja sie w żaden sposób nie szczycę tylko.po co mam wydawać kasę na płyty i kupować orginały jak mogę mieć ta sam? melodie za free.

no tym tekstem wykazujesz swoj? gigantyczn? ignorancję i nawet pokusze się o słowo głupote. Na prawde, aż przykro czytac takie teksty.

tym tropem - idĽ podpieprzyć komu? samochod (tylko tak, żeby Cie nie widział) - będziesz mógl sobie pojeĽdzić fur? za free, bo po co kupować ???

Odnośnik do komentarza

Go?ciu co Ty przyrównujesz auto do muzyki??Co Ma piernik do wiatraka??Mam rozumieć że to był Twój przykład??Jak tak to bardzo głupi.Rozumiem jak by to była cała płyta danego wykonawcy ale nie jedna piosenka no proszę Cię człowieku.Ja nie mam zamiaru kupować orginałów,po to żeby posłuchać sobie jednego kawałka,Ty jak masz ochote to kupuj to jest tylko i wył?cznie Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza

Troche mi sie nie wypada wypowiadac na ten temat bo zyje z muzyki od 17 lat...

No wiec calkowicie kumam podejscie ludzi ktorzy sciagaja muze z neta, wiadomo, kasy szkoda na orginaly, zreszta Ci co sciagaja muze sciagaja tez soft a jak sie uda nie zaplacic za parking w miescie to tez sie ciesza...zeby bylo jasne, ja to rozumiem, nie pochwalam ale rozumiem.

Nie kazdy jest Rockefelerem, no i zyjemy w BIEDA-KRAJU. Kazdy chce sluchac i nie kazdego stac.

Ja mam dwa rodzaje biblioteki muzycznej.

Jedna to naprawde spora polka orginalnych plyt, wszystkie pozycje ktore szanuje jako muzyk, ktorych jestem fanem i czulbym sie idiotycznie gdybym np.Davida Bowie, Manu Chao,U2 czy Strachy na Lachy mial skrakowane. Kupuje tez plyty kolegow/znajomych z szacunku tak jak place za wejscie na ich koncerty jesli sa rozliczani z biletow:). Oprocz tego okladki plyt orginalnych pachnac nowoscia dziekuja za kupienie!!!(okladki Bowiego - przeciez to cudo graficzne!!!)Poza tym ma to dla mnie wartosc takze techniczna bo gdy chce posluzyc sie jakim samplem to sampluje z jakosci 44.1/16 bit a nie z mp3 (gwoli scislosci jeszcze nie wykorzystalem nigdy sampla w swojej muzie ktory bym musial czyscic czyli ubiegac sie o prawa- ale to juz odzielna historia)

No i wszystkie te plyty mam zgrane do itunesa oczywiscie plus (no wlasnie):

kiedy czegos nie jestem pewien, nie moge dostac w polandzie, wlasnie cos zobaczylem na kanale muzycznym i zapisalem na kartce, albo uslyszalem w radio i zapisalem, prosze wtedy zioma ktory to dla mnie kombinuje...

Kombinuje czyli sciaga te torrenty i przesyla na maila sciagniete mp3. ALE TYLKO DLATEGO ze w polsce platnosci prze iTunes nie dzialaja! O wiele bardziej bym wolal po prostu wejsc na strone, kliknac, zaplacic tego dolara albo euro za song i miec to bez problemow, a tak mam do dyspozycji 30 sek sluchania. Bzdura osobiscie dla mnie. Powinno byc tak - cos slysze, chce zczekowac, slucham w itunesie, ok, klikam, place, mam orginal. No ale to Polska - niestety w tym wzgledzie.

Moze sie to kiedys zmieni.

pozdr.Polacco

ps. moj stosunek orginal - mp3 = 80/20

Odnośnik do komentarza

Internet może być zmor? dla artystów o ugruntowanej pozycji i im przynosi największe straty. Trzeba jednak zauważyc, że dla mniej znanych muzyków to znakomita promocja. Ile jest płyt, których nikt by nigdy nie kupił, nawet nie wiedz?c co stracił? A tak może posłuchać czego? za darmo i rozporopagowac w ?rodowisku i za parę miesięcy jaki? podziemny zespól jest w stanie zebrać w klubie 300 osób na koncercie. Tak odbywa się to w całkowitym podziemiu. Jest tylu wykonawców, że nie naprawdę niewielu byłoby stać na posiadanie orginalnych nagrań. Rzadko ma miejsce sytuacja, kiedy kto? kupi za 30do50zł płytę kapeli, której nigdy nie słyszał a jedynie czytał o niej w jakims zinie. Gdyby nie internet niektórzy muzycy do tej pory nie wyszli by z piwnic. Druga sprawa to wykonawcy maj?cy niewydany materiał będ?cy na pocz?tkowym etapie, dla których ważniejsze jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców a nie sprzedaż, bo na to przyjdzie czas. W ten sposób też mozna zdbyć potencjalnych klientów na swoje przyszłe produkty.

Odnośnik do komentarza
Go?ciu co Ty przyrównujesz auto do muzyki??Co Ma piernik do wiatraka??Mam rozumieć że to był Twój przykład??Jak tak to bardzo głupi.Rozumiem jak by to była cała płyta danego wykonawcy ale nie jedna piosenka no proszę Cię człowieku.Ja nie mam zamiaru kupować orginałów,po to żeby posłuchać sobie jednego kawałka,Ty jak masz ochote to kupuj to jest tylko i wył?cznie Twoja sprawa.

Kamilusie "gosciu" akurat podal Ci doskonaly i bardzo obrazowy wrecz organoleptyczny przyklad.I tu z Dee sie zgadzam.

Dopoki nie pojmiesz ze utwor muzyczny jest czyjas wlasnoscia(czyli artysty,koncernu ktory wydaje te utwory itd) doputy bedziesz w bledzie.

Inna sprawa jest to co napisal Rafalek jezeli komus zalezy na rozprowadzaniu utworow za free ok jego sprawa.Ale sami pomyslcie jak podchodzicie do czegos co jest za darmo ja bynajmniej z duzym dystansem bo wiem ze jakos materialu od strony:tresci muzycznej i jakosci dziweku jest do bani wiec nie biore takich artystow pod uwage.Naturalna selekcja jak w przyrodzie slabe jednostki musza zniknac.

Tak naprawde problem lezy gdzie indziej, ambitna muza sie nie sprzedaje, a o sukcesie artysty decyduja goscie w krawatach zarzadzajacy koncernami plytowymi i tu jestesmy skazani na ich gust.To oni decyduja co ma nam sie pdobac a co nie.Wielu z nas nawet nie zdaje sobie z tego sprawy gdy jestesmy bombardowani muza z radia i tv.To oni nam ciagle wmawiaja:"to jest wielki artysta, to jest wielki hit"czasami az sie nie dobrze robi przyklad utworu ktory budzi we mnie odraze :

"CHOC TU DO MNIE

.....cos tam cos tam

ZE MNA BADZ"

ludzie co to ma byc?

Kolejna sprawa ktora poruszyl Kamilus to ta ze nie mamy mozliwosci kupowania pojedynczych kawalkow, rynek singli poprostu nie istnieje.

Na koniec powiem ze ceny plyt pomimo ich spadku w ostanim czasie sa dalej dla wielu z nas nie osiagalne(patrz nasze dochody).

Tak naprawde to temat rzeka.

A na koniec cos ciekawego:

JOE BONAMASSA "Live at Rockpalst"

dla milosnikow blusa kilka wlasnych kompozycji plus standardy JOHNA LEE HOOKER-A,STEVE WINWOODA i paru innych, oczywiscie na devede oryginalnym Kamilusie

to tak na rozladowanie emocji

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza

Wtr?cę się nieco do dyskusji....

- złym zjawiskiem jest kożystanie za darmo - pokryjomu z cudzej własno?ci intelektualnej ale....

- dobra strona medalu niejednokrotnie zdarzało Mi się ?ci?gać jakiego? wykonawcę tylko po to aby zobaczyć czy to co mam zamiar legalnie nabyć nie okaże się przereklamowanym gniotem

- w internecie można też sci?gn?ć wiele darmowej muzy PROMO oczywi?cie nie jest to muza znanych wykonawców o ugruntowanej pozycji na runku muzycznym.

- u mnie stosunek piractwa do orygnałów wynosił jakie? 2-3 lata temu 90/10

- teraz ten stosunek wynosi 10/90 bo po co obcierać dupę szkłem .... mp3 nie gra to raz , każdy chce zarobić - artysta też to dwa, a po trzy ?ci?ganie to nie takie do końca za darmo .... płacisz za net , za pr?d, za amortyzację podzespołów komputerowych, płacisz za swój cenny czas a co dostajesz w zamian lich? jako?ć i niejednokrotnie uszkodzone pliki.

Boleję tylko nad tym, że na wydanej płycie nie zarabia artysta (zarabia najmniej) tylko stado sępów żeruj?cych na cudzym .... wiem ot i kapitalizm

Mogło by się pojawiać więcej demo fragmentów lub plików do tzw. tylko odsłuchu z bitratem na poziomie lichej stacji radia- internetowego.

każdy mógłby przed zakupem odsłuchać fragmenty utworów i podj?ć decyzję kupić czy nie.

Nie u?miecha mi się Majon latanie po sklepach muzycznych i słuchanie w gwarze tłumu lataj?cego za promocjami typu "Nie dla idiotów" więc wygodne jest dla mnie i wielu zachowanie opisane wyżej.

Nie piętnujmy wszystkich odrazu ... czasy się zmieniaj? ludzie powoli też , a i legalne płyty s? coraz bardziej dostępne a i po?rednicy oraz wydawcy trochę zwolnili z cenami przez co piractwo przestało się opłacać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...