Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wasza muzyka...


Rekomendowane odpowiedzi

Szczapa moze zaczniemy pisac PM o muzie bo te ludzie tu jakies takie nie muzykalne :)

Dzis dla przypomnienia URIAH HEEP

Wydawnictwo kotre zalega po sklepach bo i czasy juz jakby odlegle ale dla kolekcjonerow hmm mniam mniam, box siedmiu plyt (dyskograficznych)wydanych w takiej samej formie jak plyty analogowe i bez remasteringu wiec brzmia super.

A i cena niezla jak za 7szt !walkm

A na tapecie u majona ciekawy album o ktorym milosnikom gatunku moglo sie tylko snic.Album z 2005 roku NEALa MORSEa o fajnym tytule"?"

Ciekawostka sa goscie:mistrz STEVE HACKETT, MIKE PORTNOY i JORDAN RUDESS(Dream Theater) oraz ROINE STOLT Z The FLower Kings....

Plyta bardzo rowna i wprawiony sluchacz doszuka sie tu brzmien w/w kapel i nie tylko.To chyba dobrze bo wzorce znakomite i sprytnie przemycone metaforyzmy muzyczne.Rock progresywny na najwyzszym poziomie z domieszka basniowego Flowera :)

lece sluchac nie bede Was zanudzal

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • szorstki

    10

  • Pollacco

    8

  • -=Dee Jay=-

    7

  • Geni

    7

Top użytkownicy w tym temacie

A na tapecie u majona ciekawy album o ktorym milosnikom gatunku moglo sie tylko snic.Album z 2005 roku NEALa MORSEa o fajnym tytule"?"

Ciekawostka sa goscie:mistrz STEVE HACKETT, MIKE PORTNOY i JORDAN RUDESS(Dream Theater) oraz ROINE STOLT Z The FLower Kings....

No to koniecznie muszę tego posłuchać skoro "mistrzowie" bior? w tym udział. Portnoy i Rudess to giganci jakich mało! Kocert Dream Theater uważam cały czas za najlepszy w życiu (a byłem na wielu koncertach...). I wybieram się na kolejny 12.06. w Spodku. Będzie gittttt! A następnego dnia w Chorzowie zaliczam Pearl Jam tak dla chilloutu... !holiday - to jest brzmienie Majon - dynia pęka! :(

Odnośnik do komentarza

nawet mi nie przypominaj o tych koncertach bo mnie skreci :( praca nie pozwala mi na wyrwanie sie nawet na jeden z nich ale mam nadzieje ze skrobniesz kilak slow w tym watku.

A co do w/w plyty jest to miekko brzmiacy album ale bardzo Ciekawy

masz juz nowych Dreamow?

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza

Ja jestem tu nowy tak wiec (nie zaczyna sie od wiec ale coz) ja slucham:

Sirenia - numer jeden

a potem juz z gorki: within temptation, nightwish i ogolnie symphonic metal i ghotic

pozdrawiam

Ulubiony sprzet do jazdy :( Yamaha Virago 750

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A mi wła?nie teraz nasennie gra Seal, w kilku wersjach Love's Divine...

Tylko proszę, bez tekstów, że "za mało szorstkie/trashmetall/ghotic/etc"

Na dzisiaj ta muza jest: "siwy dym"...(for me ofkoz)

pzdr :wub:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hej ho !

szorstki Post: 30-03-2007, 11:34

Mnie jeszcze ostatnio, cały czas chodzi po głowie kawałek z klipu

o TrainRiderze:

chodzi mi o ten w ?rodku klipu

Pierwszy to Enya, a może kto? wie co to jest ten drugi ???

Ja to mam refleks !piwko Ten drugi to oczywiscie Roxette i "Wish I could fly" !scooter

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza

A ze wschodu jeszcze Lube daje rade, choć to inna muza:

"A na wajnie, kak, na wajnie, patrony, wodka, machorka w cenie..."

Wo mamo - my?lałam, że tylko ja słucham takiej muzyki ;)

Był czas, że troszkę Burgmanie męczyłam owym zespołem ,,Lube'' !scooter

Polecam wszystkim ...

Moja ulubiona :

Lube

Odnośnik do komentarza

ravw :D:D !tut

Chociaż ja ostatnio katuję sad-industrialowe "Change" by Mind in a Box, czyli zupełnie inna beczka... Ale ?wietnie nadaje się do jazdy !tut

A poza tym powrót do korzeni - Anathema - nachodzi mnie przed koncertem ;):D:D

Odnośnik do komentarza

Zarówno Vaja Con Dios, jak i Gipsy Kings robi? mi dobrze w czasie jazdy. Poza drog? ich wła?ciwie nie słucham. Takie rytmy "jezdne" jak dla mnie

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Gość Gładzior

Ja się wsłuchuje w co? takiego ,mało znanego jak New Age. Typ muzyki chodĽ nazwę dzieli z ruchem religijnym to nie ma w nim za wiele wspólnego. "Muzyka okre?lana mianem New Age często niesie wizję lepszej przyszło?ci, oraz wyraża uwielbienie dla dobra i piękna. Rzadko zajmuje się ona problemami tego ?wiata i jego mieszkańców. Zamiast tego oferuje pokojow? wizję lepszego ?wiata."-jak mówi Wikipedia.

W sumie tak? najsławniejsz? przedstawicielk? jest Enya ,ale to też nie jest pełnia gatunku. Nie jest to muzyka ,któr? można słuchać podczas jazdy ,czy też jak podkład pod przegl?danie forum. T? muzyke słucha się w pełnym tego słowa znaczeniu, tj. siada się ,zamyka oczy i wsłuchuje w jej piękno. Te dĽwięki naprawdę potrafi? uspokoić człowieka gdy taka "mynda"( nauczyciel :D ) stwierdzi ,że ,np. ?ci?gałe? i masz zero !scooter

Odnośnik do komentarza

Jakub Żak

Nie wiem, czy kto? słyszał o kim? takim jak Jakub Żak...

Młody, krakowski muzyk graj?cy na kilku instrumentach (głównie fortepian, ale również gra na fletni pana, quenachos, whistle, flecie prostym, okarynie, bodhranie, shakuhachi, erhu, łuku brazylijskim, akordeonie, klarnecie i saksofonie)

Polecam przesłuchanie płyty Abomei wydanej 30.10.2000 roku.

Utkwił mi bardzo utwór jedenasty o tytule "Flying into eternity"

Jest to płyta na której odnajdziemy zaczerpniete elementy z muzyki klasycznej, przewijaj?ce się również elementy folkowe.

Przez ostatnie 3 lata nagrywał materiał na drug? płytę zatytułowan? White Crocodile, która powinna ukazać się na przełomie sierpnia i wrze?nia 2007 roku.

Przedsmak tego co ma być :

http://www.youtube.com/watch?v=MZ23C7CgSRE

:DMiłego !scooter

Odnośnik do komentarza

Witam

Jadac kilka dni temu w nocy na slask wpadla mi w ucho stacja ktora nadawala muze inna niz pozostale czyli zero muzycznych hamburgerow :lol: gosc ktory prowadzil audycje puscil ostatni singiel formacji Riverside , w samochodzie nawet mi sie podobalo ale gdy zakupilem te plyte musze przyznac ze nie moglem zrozumiec tego co ten gosc mowil o wlasnym stylu grupy itd. Plyta (singiel) naprawde przecietna.Muza jak najbrdziej przyjemna z lekka domieszka rocka progresywnego wpadajaca momentami w basniowe klimaty ale nie mozna powiedziec ze Riverside wypracowalo wlasny styl :( a szkoda bo maja duzy potencjal mysle ze kapela nie dojrzala i mam wrazenie jakby w zespole rzadzilo kilka osob stad skakanie po tematach i klimatach.Zaskoczyla mnie wstawka zagrana przez nich w jednym z utworow( Pink Floyd) ;)

Za to milym zaskoczeniem jest dla mnie plyta ktora promuje sie w mediach najgoryszymi utowrami z tego albumu :ph34r::( ale tak to bywa w srołbiznesie

,koncerny dytkuja co mamy sluchac a my sie nie dajmy tym ....

Mowa o YUGOPOLIS !w00t

12 utowrow roznych jak rozni wykonawcy wzieli udzial w tym projekcie czyli:

Kukiz,Maleńczuk,Kobra,Piekarczyk,Ramona Rey,Muniek.

Poza gniotami ktore sa lansowane jako przeboje (ktos jak poslucha bedzie wiedzial o kogo chodzi) plyta bardzo liryczna, Gosia Stępien ktora z pytaniem"kto Cie wyslal by mnie budzić" to przedsmak tego jakie silne emocje wywolaly u mnie dwa kawalki z tekstami Marka Piekarczykaktore wprowadzily mnie w zadume i moze lekka lezke w oku tak jakos sie romatycznie zrobilo. :(

Swoja droga wpadlem troche w oslupienie sluchaja utworow Piekarczyka i postnaowilem zadzownic do Mara i pogratulowac mu tych kawalkow. Gdy zaczelismy rozmawiac zapytal mnie czy polecialy mi lzy jak tego sluchalem,hmm.Odpowiedzialem smiejac sie :

Maro ja nie jestem wrazliwy, na co on odpowiedzial mi zebym nie klamal :(

Marek Piekarczyk liryczny hmm Maro wiecej takich pomyslow i projektow a moze by tak przyjacielu odkurzyc Jezus Christ Superster?????

pozdr

majon

Odnośnik do komentarza

Kilka płyt Budki Suflera :

Cien wielkiej góry z 1974

Noc 1995

Cisza 1993 , wszystkie nagrania na zywo.

A oprócz tego Black Sabath, Ozzy Osbourn, Metalica , Dżem , niektore piosenki Wilków ( te starsze :) )

Odnośnik do komentarza

Dzisiejszego wieczoru polecam whist jako ze mamy tu paru fanow tego gatunku. Nowy album z dwoma krazkami: jednym z wokalem nowej wokalistki, a drugi instrumentalny kapeli NIGHTWISH, napisze tyle, bo nie wsluchalem sie w ten album. Maja wywachala co? nowego i zaraziła mnie przykładaj?c słuchawki do uszu, a teraz nie moge wydostac tej płyty z mojego odtwarzacza:

DOOSHA PROJECT.

Album, ktory niesie takie oto przeslanie:

Temu ,

ktory swoim swiatlem

utkanym z wartosci

oswieca droge tworcow

by mogli zainspirowac swiat

do wkroczenia

w lepszy,

pelen milosci

i pokoju

czas.....

W calym domu roznosi sie zapach jakim zostala nasaczona okladka albumu,wraz z zapachem rozbrzmiewaja nuty muzy jakby do medytacji, tybetnskie mantry, piekne glosy, indyjskie Ragi, zachaczajac o Himalaje- mozna sie rozplynac.

Kilka osob bioracych udzial w tym projekcie:

Michale Timothy(Massive Attac),Dave Clayton(U2,Bon Marley,Depeche Mode) i inni

Polecam !piwko

Na koniec nie lada gratka dla fanow klasyki

Karajan (Chyba z najlepszego w swoim zyciu okresu lata 60te)

CONDUCTS TCHAIKOVSKY z Berlinskimi Filharmonikami

6 Symphonies, Concertos oraz 3 Ballet Suites mozna by rzec esencja pod taka batuta.

Polecam dla wytrwalych

pozdro to tak dla odswiezenia tematu

majon

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Temu ,

ktory swoim swiatlem

utkanym z wartosci

oswieca droge tworcow

by mogli zainspirowac swiat

do wkroczenia

w lepszy,

pelen milosci

i pokoju

czas.....

Bardzo mi się podoba to UNIWERSALNE przesłanie.

Bez kadzidełek i mantry można by to samo powiedzieć w kontek?cie większo?ci religii...

pzdr

BTW:

A muza... może być...tylko ten... "projekt SONY BMG and ....", komercj? wali Majon na 100 km.

Łatwy to temat obecnie "mantra", "kadzidełka", "czary"... i takie tam...

dla mnie porażka. !piwko Tak samo jak Mietek Szcze?niak czy Rubik...

Tyle, że ci ostatni to niemodni s?, a mantrę klepać i kadzidełka palić to teraz cool... whist:D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...