Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wasza muzyka...


Rekomendowane odpowiedzi

Z tamtych czasow poszukuje nagran grupy Conflict pamietam jak rogowiecki byl jeszcze normlany i prezentowal ich w swoich audycjach moze ma ktos jakies nagrania???

I jakby ktos mial jakies analogi do sprzedania bardzo chetnie kupie!!!

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • szorstki

    10

  • Pollacco

    8

  • -=Dee Jay=-

    7

  • zyzio

    7

Top użytkownicy w tym temacie

Miesi?c temu miałem okazję być na koncercie Rafała Blechacza . I chyba prawdę powiadaj? ,że wst?piła w niego dusza Chopina. :lol:

Odnośnik do komentarza
Z tamtych czasow poszukuje nagran grupy Conflict pamietam jak rogowiecki byl jeszcze normlany i prezentowal ich w swoich audycjach moze ma ktos jakies nagrania???

co do nagrań to zobacz u go?cia z pasażer rec.

on ma największ? wytwórnie u nas i powinien mieć co? takiego na stanie i może nawet na analogach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gra ,fajny koncert na dewede 30 lecie Omegi...hmm

super- powiedz gdzie to mozna dorwać?

Pozdrówko!!!!!!

Odnośnik do komentarza

A pamięta kto? tak? składankę "Back Stage Pass"? Jak chodziłem do technikum można j? było kupić w państwowych sklepach muzycznych. Taka zielona okładka a w tre?ci sama sól starego, korzennego punka: UK Subs, Exploited, Cockney Rejests, Angelic Upstarts... Piękna muzyka, ale ja niestety mam tylko kopię zrobion? na sprzęcie Unitry z tamtych lat.

Odnośnik do komentarza
zagranica:Joy Division. The Cure, U2, Placebo,Stonsi,Pixies, Dead Can Dance itd

polska: Izrael,Myslovitz,Coma,Collage

Widze Mario ze 4AD w duszy gra a mnie naszlo na MEGADETH !!!!Friedman powinien uczyc kolegow z metllici arazow i gry na instrumentach strunowych!!!!!

Iro gdzies ty wybyl? Dragon mi ubliza od jakis audiofili.... whistwhist:P !guns i na dodatek nie jezdzi jeszcze b650 whist

Odnośnik do komentarza
!!!!Friedman powinien uczyc kolegow z metllici arazow i gry na instrumentach strunowych!!!!!

Friedman jest zaje...sty. Mam kilka jego solowych rzeczy i dwie genialne płytki nagrane razem z Jasonem Beckerem pod szyldem Cacophony. Jasona lubię chyba nawet bardziej niż Marty'ego. Nie wszyscy to łykaj? ale sam gram na gitarze i namiętnie słucham takiej muzy. A co do Metalliki to fakt że Hammet mógłby nosić wiosła za Friedmanem chociaż pobierał lekcje u samego Satrianiego. A wiesz pewnie że ten rudy amator alkoholu i karateka z czarnym pasem (mowa o Mustainie z Megadeth oczywi?cie) był gitarzyst? Metalliki u zarania dziejów tej kapeli... Ale go wyje...li hehe

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™

Kurde Szczapa, Ci kolesie co? bior? na bank. Ten co ja zapodałem to raczej speeda ale Ci Twoi dwaj to chyba kwasy całymi arkuszami wciagaj? ;)

;) hehe

tia kwasa to oni na przegryche po herce bior? ;)

albo poprostu urodzili sie z tym czym? czego nieposiadaj? komercyjmi "arty?ci"

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hej ho!

W zasadzie to glownie radio i leci co leci - prawie nie rozrozniam tych wspolczesnych wykonawcow czy wykonawczyn ale dla przyjemnosci szeroki wachlarz i chyba sie troche wylamie: z polskich - Kaczki Z Nowej Paczki, Varius Manx, Sumptuastic, IRA, Lady Pank, Budka Suflera (Cisza!!!) . Slawa Przybylska i piosenka miedzywojenna, interpretacje Marek i Wacek, Violetta Villas itd. z "zagramanicznych" - ATB, Gigi D`Agostino, Moriccone, Vangelis, Madonna, Abba, Roxette, Modern Talking, Tangerine Dream, Iron Maiden (tylko jedna plyta- Fear Of The Dark-genialna) !scooter Duzo tego jest - ponad dwa tysiace utworow i trudno zdecydowac co najlepsze - zalezy od nastroju !tut Nie lubie death metalu i piosenki tzw. "bawarskiej" - poza tym jestem raczej elastyczna sluchowo !tut

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™

Korzenie hip-hopu :P

Za pioniera hip-hopu uchodzi Kool Herc, emigrant z Jamajki, disc-jockey puszczaj?cy muzykę na ulicach Bronksu. Herc zaszczepił w Nowym Jorku tzw. soundsystem, czyli jamajsk? dyskotekę polegaj?c? na miksowaniu płyt i ?piewaniu b?dĽ rymowaniu do tych podkładów przez DJ-a. Sama melorecytacja, na Jamajce zwana toastingiem, ma jeszcze dłuższ? tradycję, ponieważ wywodzi się prawdopodobnie z rytualnych za?piewów plemion afrykańskich. Podczas swych występów Herc i inni DJ-e nie ograniczali się do miksowania płyt, ale starali się również nawi?zać żywy kontakt z publiczno?ci?: przez mikrofon komentowali przebieg imprez, pozdrawiali znajomych i zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy, posługuj?c się przy tym zwykle rymowanym slangiem. Stopniowy wzrost znaczenia tej zabawy słowem doprowadził do wyodrębnienia się osobnej grupy wykonawców nazywanej MCs (Masters of Ceremony). Wy?piewywane przez nich teksty pocz?tkowo były jedynie dodatkiem do muzyki puszczanej w klubach i na ulicach, z czasem jednak stały się najważniejszym składnikiem utworów hiphopowych. Rozwój rapu był również mocnym impulsem dla graffiti, napisów i rysunków malowanych w podziemiach metra, na wagonach i na murach kamienic.

!bicz

Muzyka hip-hopowa w Polsce na szersz? skalę pojawiła się w latach 90. XX wieku, z kilkuletnim w stosunku do zachodniej Europy opóĽnieniem (choć w latach 80. pojedyncze utwory rapowe, z udziałem samplera tworzyli Deuter, Kult, czy Dezerter). Na pocz?tku lat 90. pojawił się zespół Salem z płyt? Skate, następnie zespół Bad Master C. Jednak pierwsz? bardziej znan? produkcj? okazała się wydana w 1995 płyta Wzgórza Ya-Pa-3.

:D:D i chwała im za to

Odnośnik do komentarza

no to jak mamy jaki? kultowy stylik?

jak uważacie jaka muzyka dobrze gra w duszy maxiskuteromaniaka?

to ciekawy temat na sondę, ale nie potrafię jej przeprowadzić, może ojciec dyrektor?

Odnośnik do komentarza

raczej nie mamy "kultowego styliku" i każdemu gra co innego.

poza tym, nie do końca rozumiem po co komu potrzebne takie na siłę szufladkowanie...

trzeba miec własne zdanie i mieć odwage powiedzieć co nam samym sie podoba.

dla mnie osobiscie np. lepszy jest Dave M od Mart'yego F, a nad nimi stoi Mantas z V, choć trudno nie wspomnieć o kolejnym Dav'ie M tym razem z IM !OKK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...