Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zakaz sprzedaży nowych diesli i benzyn od 2025 w Norwegii, wątek o pojazdach elektrycznych, dieslach i benzynach nie tylko w Norwegii


Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Nazir napisał(a):

Geni - jeszcze dodaj transport konny lub wołami😁

Błąd, zwierzęta pierdzą i ocieplają planetę 😁😏

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Geni napisał(a):

Wydaje mi się, że mamy więc konsensus, który pozwoli na uratowanie planety przed spaleniem.

"planeta się pali" 🤣😂🤣  gdzieś juz to słyszałem,

mam przesłanie do ekoterrorystów, zamiast płakać i przyklejać sie do asfaltu weźcie się do roboty

https://www.forumkwiatowe.pl/malzenstwo-posadzilo-2-miliony-drzew-aby-ozywic-jalowa-ziemie/

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ananakofana napisał(a):

"planeta się pali" 🤣😂🤣  gdzieś juz to słyszałem,

Tak jest to ulubione sformułowanie ludzi, którzy oczekują, że już za chwilę mój Yaris 1.0 spowoduje efekt cieplarniany rodem z planety Wenus. Te w ich mniemaniu nieuchronne zmiany klimatyczne nie przeszkadzają im jednak w kupowaniu ton szmat, telefonów i innych narzędzi kontroli umysłu oraz elektro-motorowerów produkowanych przez najbardziej emisyjną gospodarkę na tym globie. Bang: China 2023 coal power approvals rose, putting climate targets at risk | Reuters

 

Odnośnik do komentarza

kiedyś straszono ludzi zaćmieniem słońca, teraz ociepleniem klimatu i covidem a prawda jest taka że planeta żyje swoim życiem i nic nie jesteśmy w tym temacie zrobić, bo ona sama da sobie radę

ludzie muszą sie obudzić i przeciwstawić temu szaleństwu bo bogate kraje bedą robić na CO2 biznes wykańczając przy tym ten nasz krajowy przez idiotyczne restrykcje

...a ekooszołomom i zielonym aktyfffistom trzeba przypominać o europejskiej suszy tysiąclecia i zadawać pytania czy wiedzą co tam z klimatem sie wtedy stało

https://historia.org.pl/2021/06/29/najgoretsze-lato-w-nowozytnych-dziejach-w-1540-europe-nawiedzila-susza-tysiaclecia/

 

Odnośnik do komentarza

Niektórzy liczą że w europarlamencie nie wygrają Zieloni w najbliższych wyborach
Wszystkie ich pomysły wtedy do kosza … oczywiście ekologicznie segregując


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Ale po co utylizować panele, które są już wyprodukowane i sprawne? Przyzwoite moduły mają 25lat gwarancji, po tym czasie ich sprawność nie powinna spaść poniżej 80%. I co? I nic - jeśli nie są fizycznie uszkodzone to mogą działać kolejne 20 lat leżąc na garażu, w małej przydomowej instalacji, tylko trzeba przy liczeniu instalacji uwzględnić zakup większej liczby. Podobnie zresztą z demonizowanymi bateriami od elektryków - kiedy sprawność spadnie poniżej progu sensownego użytkowania w aucie, takie baterie liion idealnie sprawdzą się i będą działać kolejne lata jako magazyny energii. Sam do swojego skuterka kupiłem za niewielkie pieniądze moduły z używanego rozbitego audi, zrobiłem z nich baterię i już 3 sezon śmigam :)

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Kazekkazek napisał(a):

A tutaj coś o ekologicznej utylizacji paneli 🤣  teraz wiem dlaczego są ponoć moce przerobowe tylko materiałów brakuje 😁

Zgadza się, bo nie ma co utylizować gdyż to co według nas już nie trzyma parametrów, ktoś inny chętnie wykorzysta.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ananakofana napisał(a):

to będzie pomnik zgniłej UE 😂

jakoś inaczej to odbieram 🤔 dla mnie to na razie porażka "majfrendów".  A chyba jeszcze cła zaporowe nie weszły. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, szupek napisał(a):

Ale po co utylizować panele, które są już wyprodukowane i sprawne? Przyzwoite moduły mają 25lat gwarancji, po tym czasie ich sprawność nie powinna spaść poniżej 80%. I co? I nic - jeśli nie są fizycznie uszkodzone to mogą działać kolejne 20 lat leżąc na garażu, w małej przydomowej instalacji, tylko trzeba przy liczeniu instalacji uwzględnić zakup większej liczby. Podobnie zresztą z demonizowanymi bateriami od elektryków - kiedy sprawność spadnie poniżej progu sensownego użytkowania w aucie, takie baterie liion idealnie sprawdzą się i będą działać kolejne lata jako magazyny energii. Sam do swojego skuterka kupiłem za niewielkie pieniądze moduły z używanego rozbitego audi, zrobiłem z nich baterię i już 3 sezon śmigam :)

 

2 godziny temu, RONIN napisał(a):

Zgadza się, bo nie ma co utylizować gdyż to co według nas już nie trzyma parametrów, ktoś inny chętnie wykorzysta.

Jednak artykuł wskazuje na co innego 😏 jest problem bo niema problemu. 😏

22 minuty temu, EndriuBis napisał(a):

jakoś inaczej to odbieram 🤔 dla mnie to na razie porażka "majfrendów".  A chyba jeszcze cła zaporowe nie weszły. 

Czyli z tanich elektryków nici 🤔  

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Kazekkazek napisał(a):

...... Czyli z tanich elektryków nici 🤔  

niestety, ale chyba tak. 😐  inna sprawa że "tanie" to one by były dla Niemców, czy innych Norwegów. A dla nas już nie koniecznie. I nie chodzi mi o to że w salonie były by droższe jak w DE, tylko nasze średnie pensje jakieś takie ......  🙃

Odnośnik do komentarza

Artykuły często wskazują na problemy których nie ma. @EndriuBis, nie mieszajmy naszych zarobków do elektryfikacji motoryzacji, trend jest taki, że EV tanieją a to dobry znak, chińska konkurencja też powinna mieć mobilizujący wpływ na naszych europejskich producentów aut.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wszystkie znaki na niebie mówią, że tytuł tego wątku staje się nieaktualny. UE wycofuje się z wprowadzenia "zakazu sprzedaży nowych aut spalinowych po 2035 roku", podobnie jak z wmuszania ludziom aut elektrycznych. Robi to jednak w sposób pozbawiający ośmieszenia się i konieczności przyznania do błędu 😉

"OK, niech wam będzie... nowe auta spalinowe będzie można kupować po 2035 roku ale... (i tu słowo klucz)... będą one musiały być zero-emisyjne. Mówiąc inaczej, będziemy wymagać aby były zasilane benzyną (lub dieslem?) syntetyczną! Nikt oczywiście nie określa w jakim % będzie to "syntetyk" i jak to dokładnie ma wyglądać technicznie. Tak czy inaczej - auta z napędem spalinowym/hybrydowym czy diesle - nie znikają.

Odnośnik do komentarza

Może sam spiryt. Tylko ziemia wg mnie powinna karmić ludzi. A zaczyna być fundamentem dla fotovoltow i napełniać zbiorniki. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.04.2024 o 19:35, 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚 napisał(a):

Tak czy inaczej - auta z napędem spalinowym/hybrydowym czy diesle - nie znikają.

Odczytywać to można też tak: robimy wszystko, żeby europejski przemysł motoryzacyjny nie zwinął się w kłębuszek w konkurencji z ChRL dotowanej przez rząd centralny i wobec produktów Elona. No cóż, wypadałoby następnym razem sprawdzić, czy do meczu w koszykówkę nie wystawiamy drużyny konusów w sandałach.

Odnośnik do komentarza

Kazek, jeden stek bzdur, powoli odechciewa się czytać tych baranów, spidersweb powinien skupić na tym na czym się znają a nie mądrzyć się na temat motoryzacji. Normalna optymalizacja kosztów przy spadającej sprzedaży, żeby podnieść wartość akcji i zysku. I nie 20% tylko 10% a to różnica 14 tysięcy osób.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...