Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zakaz sprzedaży nowych diesli i benzyn od 2025 w Norwegii, wątek o pojazdach elektrycznych, dieslach i benzynach nie tylko w Norwegii


Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, RONIN napisał(a):

A 14 tysięcy to 10% a nie 20% 😉

 

Screenshot_2024-04-24-14-46-47-889_com.android.chrome.thumb.jpg.099ddfca35f14a77a0015a9d60191743.jpg

Dokładnie jest napisane 10% 😏

Odnośnik do komentarza

Kazek, jeden za drugim powtarzają bzdurę, to, że wystawisz tu nawet pięć zdjęć nic nie zmieni, poza tym jeden post przeczy drugiemu. W jednym piszą o 14 tysiącach, w drugim o 28 , taka dziennikarska paplanina, żeby kliknąć. Aż się dziwię, że jeszcze nikt nie napisał o spalonym Lucid'zie w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, RONIN napisał(a):

jednym piszą o 14 tysiącach, w drugim o 28

Piszą, że było w planach 28 a zwolnią 14 😏 oczywiście, że masz rację co do dziennikarstwa 🙂.  Co nie zmienia faktu, że realnie konsekwencje ujowej firmowej polityki poniosą szarzy pracownicy. I o tym był mój wpis.

W dniu 22.04.2024 o 15:22, Kazekkazek napisał(a):

 

58 minut temu, RONIN napisał(a):

Aż się dziwię, że jeszcze nikt nie napisał o spalonym Lucid'zie w Warszawie

Jak to nie 😁

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/samochod-elektryczny-za-milion-doszczetnie-splonal-w-centrum-warszawy/6xzzpdl

Odnośnik do komentarza

Kazek, w tym temacie nie wspomniał😉, pismaki grzali temat przez kilka dni. Polityka firmy jest rozwijać się, jak trend się zmieni to znowu przyjmą.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, RONIN napisał(a):

.... Aż się dziwię, że jeszcze nikt nie napisał o spalonym Lucid'zie w Warszawie.

bo pożary samochodów z napędem EV są tak powszechne że nikt już się tym nie przejmuje 😉 a leżącego się nie kopie 🤣  a tak serio - chyba nie wiele by to wniosło do dyskusji.

13 minut temu, Kazekkazek napisał(a):

... Co nie zmienia faktu, że realnie konsekwencje ujowej firmowej polityki poniosą szarzy pracownicy. I o tym był mój wpis.

ale tak to działa. Nie spotkałeś się jeszcze z tym w swoim najbliższym otoczeniu ? Bo ja wiele razy, tylko oczywiście na mniejszą skalę. Ale efekt końcowy podobny. Firma traci rynek, maleją zamówienia, tniemy koszty. A coraz częściej największym kosztem jest niestety sam pracownik.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, EndriuBis napisał(a):

tak to działa. Nie spotkałeś się jeszcze z tym w swoim najbliższym otoczeniu ? Bo ja wiele razy, tylko oczywiście na mniejszą skalę. Ale efekt końcowy podobny. Firma traci rynek, maleją zamówienia, tniemy koszty. A coraz częściej największym kosztem jest niestety sam pracownik

Wiem, że nie napisałem niczego odkrywczego 🙂 czy znam? Oczywiście. 

14 minut temu, RONIN napisał(a):

Koledzy, to się nazywa kapitalizm😉.

Też nic odkrywczego 😏

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, RONIN napisał(a):

Koledzy, to się nazywa kapitalizm😉.

Dokładnie tak. Ten sam kapitalizm zdaje się pokazał że bez dopłat auta elektryczne sprzedają się słabo. Ale z kolei to co próbowała na siłę wprowadzić UE, czyli przymus jeżdżenia samochodami "nisko emisyjnymi" to chyba bardziej socjalizm. a może nawet komunizm 😋 

Spoko. Na ten moment chyba faktycznie tytuł tego wątku się zdezaktualizował😃 może przełożą o 10 lat, a ja chyba tak długo żył nie będę, a jeżeli nawet to raczej będę ujeżdżał takie coś 👩‍🦽 a tutaj jak najbardziej napęd elektryczny wskazany  🤣

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, RONIN napisał(a):

Na czerwono"kolejni i kolejny" 😏  na, "komercję jeszcze trzeba poczekać " no nic trzeba czekać a ile? Bliżej nie określono 😁.   A tym czasem dalej produkujemy i wciskamy to co mamy 😁

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kazekkazek napisał(a):

Na czerwono"kolejni i kolejny" 😏  na, "komercję jeszcze trzeba poczekać " no nic trzeba czekać a ile? Bliżej nie określono 😁.   A tym czasem dalej produkujemy i wciskamy to co mamy 😁

A co mamy produkować i sprzedawać? To czego nie mamy? Kazek marudzisz, przecież nikt Ci nie każe kupować elektryka a do rozwoju technologii trzeba sprzedawać, żeby mieć budżet na badania.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, RONIN napisał(a):

Kazek marudzisz, przecież nikt Ci nie każe kupować elektryka

No jednak były  takie próby unijne 😏 

 

49 minut temu, RONIN napisał(a):

Kazek marudzisz

Deszcz pada to marudzę 😏

 

51 minut temu, RONIN napisał(a):

rozwoju technologii trzeba sprzedawać, żeby mieć budżet na badania

Coraz mniej chętnych do tego finansowania. 😁

Odnośnik do komentarza

1. Nie było takich prób, na razie jest uchwała, że do 2035 więc przez następne 10 lat masz wybór, a to dość sporo czasu na rozwijanie technologii.

2. U mnie piękne słońce 

3. Ja widzę, że coraz więcej. Jak inflacja spada z 20% na 10% to nie znaczy że coś tanieje, tylko, cena rośnie wolniej😜

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, RONIN napisał(a):

Nie było takich prób, na razie jest uchwała, że do 2035 więc przez następne 10 lat masz wybór

1. Masz rację, nie były są 😏 na szczęście jest światełko w tunelu. Patrz wpisy @EndriuBis🙂.                  

2 . Zazdroszczę 🙂

3. To, że ktoś coś robi to nie znaczy, że jest do tego chętny 😏

Odnośnik do komentarza

@RONIN ciągłe zaostrzanie normy EURO jest jedną z metod przymusu. W pewnym momencie okaże się że żaden samochód spalinowy tej normy nie jest w stanie spełnić. 

Innym przykładem są propozycje specjalnych opłat czy podatków od aut spalinowych lub odwrotnie ulgi i dotacje do elektryków. 

No niby nikt Cię do niczego nie zmusza, a jednak ...

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, RONIN napisał(a):

Sugerujesz, że już ktoś jest zmuszany? Jak? Jakimi metodami?

Jeżeli za 10 lat ktoś mi chce zabronic czy utrudnić jeżdżenia autem spalinowym (wystarczy ciągle rozszerzać zakazy wjazdu dla aut spalinowych, co chwilę dawać jakiś domiar podatkowy) a taki jest oficjalny przekaz to już dziś zmusza mnie do kupna elektryka a przynajmniej próbuje. Pytanie typu, czy ktoś mnie zmusza do pracy 😏  najłatwiej ludzi zdławić ekonomicznie oczywiście dla ich dobra. A na ustach szczytne cele. Mała wymierajaca Europa uratuje świat 😁👍

Będzie więcej ropy dla innych 😏

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, RONIN napisał(a):

Napęd elektryczny uwielbiam, jest bliski memu sercu i wykształceniu, to od około 20 lat co jakiś czas słyszę o rewolucji, którą można podsumować klasycznym cytatem - "miało być jak nigdy - wyszło jak zawsze". baitowe artykuły o rewolucji w bateriach widać co 2-3 lata a nadal w powszechnym użyciu są głównie liion, lipol i ociężałe lifepo, no czasem jeszcze LTO. Bolączką wszystkich póki co jest jeszcze gęstość energetyczna zarówno wolumetryczna jak i grawimetryczna. Superkondensatory miały być gamechangerem już z 15 lat temu a póki co widać je w małych bateriach rozruchowych w autach i niektórych jumpstarterach :)
O tych sodowych czytałem już jakiś czas temu, że "tankowanie" polegać ma na wymianie całego elektrolitu na taki już naładowany, ale choć w teorii fajne i prosto brzmi, to praktyka pewnie brutalnie to zweryfikuje... 
Chociaż - nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz - kibicuję tej technologii całym sercem :)

Odnośnik do komentarza

Narzekacie, że to technologia przyszłości, więc tu macie przykład tego co już w tym roku będzie do kupienia.

https://www.teslarati.com/catl-shenxing-plus-lfp-battery/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0aK9yEAu9dDXTRFcc4nD0z1uKzL2hgr8biFrO7Uvqux4ueSUlNd2EZoVQ_aem_AX8ZKl_jAx7w0og4xerXLAfEb0p2-7hr5CHla3-dtcqIevFuUM-tuqWmCbUMArxT_lHnxoUsWtE-5MR0urXf4HFM
Kazek, spokojnie w tym momencie wystarczy kupić auto z normą euro 6, czyli tak średnio od połowy 2015 i jeszcze długo wszędzie wjedziesz.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy komentarz takie piękny, tak dobitnie podsumowuje poziom dzisiejszego dziennikarstwa... Przedruk marketingowego bełkotu i tyle. A w  temacie dziennikarstwa jeszcze...
image.thumb.png.4991ca2ec6421879573689310d805c10.png

 

Dziś rano czytałem artykuł o rekordzie chińskiego silnika diesla, bo jego hamulce mają sprawność ponad 50%. Człowiek ledwo ze spania myśli o co chodzi, czy to alzheimer czy jakieś inne zaćmienie o poranku, ale silnik bije rekordy, bo ma zajebiste hamulce :D 
Sprawdzam teraz ten artykuł już poprawiony i chodzi o sprawność termiczną czyli pewnie stażysta po chłopsku potłumaczył brake thermal efficiency XD no kurde kisnę :D poniżej zrzut z wayback machine jak to wyglądało rano
image.thumb.png.76b0236a11c6b2c4f69eec6f781c6ac6.png

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, RONIN napisał(a):

Kazek, spokojnie w tym momencie wystarczy kupić auto z normą euro 6, czyli tak średnio od połowy 2015 i jeszcze długo wszędzie wjedziesz.

Czyżby 🤔https://elektrowoz.pl/porady/strefa-czystego-transportu-co-to-jest-i-kiedy-takie-strefy-zaczna-funkcjonowac-w-miastach/

Odnośnik do komentarza

Kazek do tych zaznaczonych miejsc i tak bym się nie odważył wjechać autem, no co najwyżej właśnie smartem elektrycznym, te strefy będą w ścisłym centrum miast gdzie zaparkowanie graniczy z cudem. Tam jeżdżę tylko na moto.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, RONIN napisał(a):

Kazek do tych zaznaczonych miejsc i tak bym się nie odważył wjechać autem, no co najwyżej właśnie smartem elektrycznym, te strefy będą w ścisłym centrum miast gdzie zaparkowanie graniczy z cudem. Tam jeżdżę tylko na moto.

To był tylko przykład. Twierdziłeś, że wszędzie wjadę. 😏

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...