Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zakaz sprzedaży nowych diesli i benzyn od 2025 w Norwegii, wątek o pojazdach elektrycznych, dieslach i benzynach nie tylko w Norwegii


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, RONIN napisał(a):

odważył wjechać autem, no co najwyżej właśnie smartem elektrycznym,

Spalinowym już nie 😏na czym konkretnie polega różnica 😁 

 

Godzinę temu, RONIN napisał(a):

zaparkowanie graniczy z cudem

Jak rzeczywiście zrobią tylko wjazd elektrykom będzie sporo miejsca to fakt 😏

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Kazekkazek napisał(a):

Spalinowym już nie 😏na czym konkretnie polega różnica 😁 

Już Ci kiedyś pisałem, zwyczajnie jest masakrystycznie drogi w porównaniu do elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, RONIN napisał(a):

Już Ci kiedyś pisałem, zwyczajnie jest masakrystycznie drogi w porównaniu do elektrycznego.

Ale co to ma wspólnego z możliwością wjazdu? 😏😁

Odnośnik do komentarza

Żeby wjechać to najpierw trzeba kupić, taka kolej rzeczy 😉. A odnosząc się stricte do twojego pytania to nie uważasz, że jest ono głupie? Wyżej sam na nie odpowiedziałeś😋

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, RONIN napisał(a):

Żeby wjechać to najpierw trzeba kupić, taka kolej rzeczy 😉. A odnosząc się stricte do twojego pytania to nie uważasz, że jest ono głupie? Wyżej sam na nie odpowiedziałeś😋

Ponoć niema głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.  . Nie uważasz 🤔😁

Druga sprawa, dzisiaj za wjazd nie płacę, płacę za miejsce parkingowe 😏

Odnośnik do komentarza

W tym wypadku mogę twoje pytanie co najwyżej potraktować jako kolejny kij w mrowisko😋, bo pytasz a odpowiedź znasz.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, RONIN napisał(a):

W tym wypadku mogę twoje pytanie co najwyżej potraktować jako kolejny kij w mrowisko😋, bo pytasz a odpowiedź znasz.

Mrowisko z jedną czy dwoma mrówkami? No nie żartuj. 😁 Szkoda, że nie odnosisz się do wpisów innych kolegów. 🤔 Nie pasują do koncepcji? 😁

Odnośnik do komentarza

USA podnoszą cła na towary z Chin:

Stal i aluminium: z 0–7,5% do 25% (od 2024r.)

Półprzewodniki: z 25% do 50% (od '25)

Pojazdy elektryczne (EV): z 25% do 100% (od '24)

Ogniwa słoneczne: z 25% do 50% (od '24)

Baterie i ich komponenty+minerały krytyczne: Baterie litowo-jonowe do EV: z 7,5% do 25% (od '24) Baterie nie do EV: z 7,5% do 25% (od '26) Części baterii: z 7,5% do 25% (od '24) Naturalny grafit i magnesy trwałe: z 0% do 25% (od '26) Inne minerały krytyczne: z 0% do 25% (od '24)

UK w tym samym czasie ogłasza Chiny globalnym zagrożeniem. Sytuacja jest rozwojowa. Oczekuję na ruchy UE.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Geni napisał(a):

.... Oczekuję na ruchy UE.

 a ja na odpowiedź Chińczyków  😉 

Kurde:  "Kupujcie TANIE rzeczy na Alie bo szybko odchodzą"  ???  Z drugiej strony -  tanio to chyba już tam było 🤔.

Odnośnik do komentarza

https://autoblog.spidersweb.pl/drogie-czesci-do-aut-hybrydowych   może dlatego tak spadają ceny używanych elektryków 🤔

https://moto.co.pl/nio-to-chyba-nie-pykla-ta-rewolucja-w-swiecie-akumulatorow-do-samochodow-elektrycznych-15185989.html

W dniu 28.12.2023 o 13:11, RONIN napisał(a):

@EndriuBis w twoim wypadku najlepsza będzie technologia NIO, czyli aku na wynajem, podjeżdżasz rano i wymieniasz na pełne aku, przy stacji ładowania farma fotowoltaiczna i ładuje w dzień. Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę, że infrastruktura dopiero się rozwija i mamy na to jeszcze kilka lat.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...