Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco AK550 nowość 2017 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

No jednak nogi są odsłonięte i skazane na wodę z chmur i ulicy. Wolałbym pozostać w świecie skuterów, których linia (ta bardziej klasyczna), bardzo mi się podoba. Komplet kufrów z uchwytami (dedykowanymi), bo pod kanapą nic nie wsadzimy prócz dokumentów, do DN-O1 kosztuje majątek, szyba pewnie też nie mało, więc opcja tylko teoretyczna na razie ^_^ Za to waga (270 kg) i design porywające :P (lubię ciężkie maszyny)...

2009-Honda-DN-01--NSA700A--Motorcycles-F

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Sławku, nie kombinuj. Po co Ci to. Na nasze jazdy potrzebny jest skut. Lubisz tradycyjną linie? Lataj MR, odkładaj kasę, a za rok, za dwa lub za trzy kupisz sobie ukochanego Burgmana w nowej budzie i po temacie. Masz sprecyzowane upodobania, to się ich trzymaj i już !OK

No ale trzymajmy się tematu. 

AK jest ładne i z filmu, który wrzucił Mariusz wynika, że fajnie się składa w zakręcie a do tego fajnie brzmi. Czekamy na jazdy testowe i będzie jakiś obraz. Ja wiem, że to nie skut dla Ciebie itd ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
19 godzin temu, SlawoyAMD napisał:

No jednak nogi są odsłonięte i skazane na wodę z chmur i ulicy. Wolałbym pozostać w świecie skuterów, których linia (ta bardziej klasyczna), bardzo mi się podoba. Komplet kufrów z uchwytami (dedykowanymi), bo pod kanapą nic nie wsadzimy prócz dokumentów, do DN-O1 kosztuje majątek, szyba pewnie też nie mało, więc opcja tylko teoretyczna na razie ^_^ Za to waga (270 kg) i design porywające :P (lubię ciężkie maszyny)...

 

Sławku, znam pewną maszynę, która jest ciężka, ma ładny design, osłony na nogi, ręcę i co byś tam jeszcze chciał. Też ma kardana. I kufry w standardzie. :)

No może nie jest tylko klasycznym skuterem ale prawie.... Byłem takim ostatnio u Was. ;)

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak, podziwiałem Twojego GoldWinga... Szkoda tylko, że nie wypuszczają go w automacie (czego nie rozumiem, bo w końcu  pomyślany na rynek USA). Piękny, ale niestety nie na moją kieszeń (koszty utrzymania i podróży), nawet w starszej wersji 1500...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 15.04.2017 o 21:22, SlawoyAMD napisał:

Przedstawili tu AK550, jako następcę MR700i w klasie premium... Czyli MR2 raczej nie będzie.

AK550 nie jest absolutnie przedstawiany w tym materiale (także przez marketingowców od Kymco) jako następca MyRoada. Bardziej chodzi tu o zaznaczenie dotychczasowych osiągnięć marki w dziedzinie napędów dwucylindrowych w maxi oraz pokazanie AK550 jako aktualnie flagowego skutera Kymco.

O tym, że MR2 nie będzie mówiono już 2-3 lata temu. Niestety, skuter poza tym, że użytkowo i technicznie był ok to marketingowo okazał się klapą i nie trafił w gusta klientów. Czy w przyszłości będzie jeszcze maxi bardziej kanapowe (turystyczne) z Tajwanu? Pewnie czas pokaże... Nie można tego wykluczyć.

 

Cytuj

W założeniu skuter ma być pojazdem miejsko-podmiejskim, ale co z ludźmi, którzy jednak chcą uprawiać dalekosiężną turystykę? Czy są skazani tylko na motocykle, albo na Burgmana 650, który ma zarówno zapas mocy, jak i dobrze chroni przed wiatrem (MR ma na to trochę wąską szybę) lub BMW GT650...

Nie widzę powodu aby AK550 nie mógł służyć do turystyki. Tak samo jak Tmaxami lata się w dalekie trasy a aktualny model MY2017 będzie już z fabryki wyjeżdżał z wyposażeniem dedykowanym pod dalsze wypady (Wersja DX).

Na dziś typowe maxi dedykowane i wybierane także pod turystykę: SW-T, AN650, GT650... więc jakiś wybór mamy :)

Ps. W mojej ocenie bardzo dobrym wyborem pod dalsze wypady jest też Integra obuta kuframi... no ale tu już nie możemy używać słowa typowy maxi skuter.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mariusz, we wcześniejszym mailu już pisałem o nietypowym maxi skuterze. 

I ten nietypowy jak najbardziej nadaje się na długie eskapady. ;)

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 16.04.2017 o 16:38, KriSSo napisał:

Czekamy na jazdy testowe i będzie jakiś obraz. 

Wszystko wskazuje na to, że jazdy testowe AK550 odbędą się dopiero we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mam info, że z pod koniec maja taśmy produkcyjne z AK550 wreszcie ruszyły.

W/g zapewnień Tajwańczyków pierwsze egzemplarze trafią do klientów w PL już w lipcu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Super akcja. Można by sobie wyobrazić jakby na Burgmanii każdy z nas otrzymał po sztuce. I takie wydanie pojazdu.



Pozdrawiam Piootr

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Godzinę temu, Kocyk napisał:

W fabryce 24 czerwca pierwsze egzemplarze trafiły do klientów.

 

Kocyk, wypatrywałem w tym tłumie Ciebie, ale niestety nie znalazłem... :-( Kiedy odbierasz swój egzemplarz ?

Odnośnik do komentarza

Urbi nic mi nie mów. Czekam od listopada, najnowsze informacje mam takie ze na początku sierpnia powinien dotrzeć. :(

Dnia 26.06.2017 o 22:11, Urbi napisał:

Kocyk, wypatrywałem w tym tłumie Ciebie, ale niestety nie znalazłem... :-( Kiedy odbierasz swój egzemplarz ?

Tyle czekam wiec mam nadzieje ze mi tez tak będzie wydany:-). 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Coraz więcej materiałów i porównań Ak550 vs nowy Tmax. Myślę, że niebawem i my pokusimy się o taki test.

Tym czasem pierwsze mody Kymco już mają miejsce

dd0827c8ae2a098e16440875d986cdc3.jpg

 

No i coś jeszcze...

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Filmik z autostrady ładnie pokazuje możliwości tej maszyny :) wygląda to bardzo obiecująco. Co do sensu takiej jazdy, to się nie wypowiadam...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pierwsze 5 szt AK550 dopłynęły do PL i właśnie się clą. Można niebawem oczekiwać na tel od dealerów celem zgłoszenia się po odbiór.

2 szt zostają w Wawie :) reszta idzie w PL.

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN
Dnia 2.07.2017 o 15:36, Kocyk napisał:

Ale jazda nowym Kymco AK 550.

 

Nie zachęcam do takiej jazdy, ale robi wrażenie. 

no kurde jakbym siebie widział, w drodze powrotnej z wypadów weekendowych :) 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No i jest... Jedziemy!
acc2b82ae3530dcb39a94d43876179e3.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Też już jechałem. Powiem szczerze że wydał mi się większy niż model dummy z targów. No i ten dźwięk....

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Taka ciekawostkabedfcad8c3f9ea18e0c16b0e19b1dbb8.jpg959efe7622a5c8de3270ac000f4cb8a1.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...